• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nesúhlas s povinným očkovaním

(zamknutá)
18. novembra 2012 
Spolu s Ivou Rojkovou Vranskou vám všetkým ďakujeme za povzbudenie a za podporu. A všetkým telefonujúcim za odvahu zavolať - vy ste tej relácii dali ľudskú tvár.
25. feb 2011 o 21:51  • Odpovedz
@tin007 On tam dnes predniesol mnoho pamätných viet!!! :grinning:
25. feb 2011 o 21:51  • Odpovedz
@petot Ďakujem za zastupovanie i za pochvalu,že sme volali.I keď sme sa odpovede od našich odborníkov nedočkali.Aj ste ešte debatili po skončení?Či ako k vám "laikom" pristupovali?
25. feb 2011 o 21:53  • Odpovedz
@tin007 tak potom aj on musel prekonat tieto choroby a s velkymi nasledkami... :grinning:
25. feb 2011 o 21:53  • Odpovedz
@abbey1 Nech si Dluholucky necha vytesat tie "pamatne" vety na svoj nahrobok!
25. feb 2011 o 21:55  • Odpovedz
@sofhia
Jedna moja známa to tak urobila, že má zdravotné karty oboch svojich dcér doma, a má pokoj. Zatiaľ.
:grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2011 o 21:56  • Odpovedz
po vzhliadnuti dnesnej besedy.... normalne rozmyslam ze nedam tretie dieta zaockovat...

co mi mozu? je neake ockovanie ktore byt "musi"?
25. feb 2011 o 21:58  • Odpovedz
@zajo79
vygoogli si ockovaci kalendar a tam uvidis zoznam povinnych ockovani
25. feb 2011 o 22:00  • Odpovedz
@daniela1303
K autosedačkám máme už dávnejšie trefný komentár tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/autosedacky-kontra-ockovanie/
25. feb 2011 o 22:00  • Odpovedz
@tean povinne viem ze ich je niekolko... mam dve deti, doteraz boli ockovane... ale teraz ked tak nad tym rozmyslam, rizika same vidim... a neako sa zacinam bat, co mi predtym ani nenapadlo...
25. feb 2011 o 22:01  • Odpovedz
@tean dik, idem nato..mozem im okaslat 331 eur... ak mi nezarucia, ze sa mojmu dietatu nic nestane.
25. feb 2011 o 22:07  • Odpovedz
@roo
Panenko skákavá! To si snáď robia srandu...

Aké ICH peniaze, keď dostávajú tzv. kapitáciu - konštantné mesačné platby za každého pacienta, čo majú v evidencii?

A povinnosť pozývať tu je a zdravotná poisťovňa s tým nemá vôbec nič do činenia:

Vyhláška MZ SR č. 585/2008 Z.z. §13 ods. 6:
"Lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých a lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast, s ktorým má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, alebo ním poverená sestra, písomne oznámi termín povinného očkovania osobe alebo jej zákonnému zástupcovi. Ak sa má vykonať mimoriadne očkovanie, pri nebezpečenstve z omeškania možno oznámenie vykonať aj inou formou."

Povinné preventívne pravidelné očkovanie však nie je mimoriadne.
25. feb 2011 o 22:11  • Odpovedz
už ani neviem, čo napisat na ten dnesny fokus.natocila som si to na kameru,tak musim pozriet a zas sa nažhavit :grinning: . pan doktor ako sa nazýva je jeden starý zatrpknuty arogantny clovek,stara skola, proste fanatik -neviem čo one slušne napísat,je dobre,že sme ho videli,takto sa lepšie stotoznime s jeho vadnými a vyhybavimi odpovedami v kadejakých diskusiach. proste dôchodca, mne pripadal ako ander z Kosic -vyzorom aj humorom, pobavil ma aj rozčulil,presne takto neznasam aj andera a jeho dristy.tiez sa nebudem vyjadrovat k jeho klamstvam a vymyslom ,kolko ludi mu po telefone ruky bozkalo,stači toť svedok naša ABBEY ktora volala ako prva divačka a potom ešte do zakulisia a polozil jej telefon, jedine čo mal v rukách bol nejaky zdrap papiera ktory vytiahol z vreca a ohanal sa slovami - aha mam,mam ukazat ... jak male decko. zial @petot vela priestoru nedostal,ešte ze p.vranska mala ludskejšiou oponentku, ta vyzerala byt viac vystrasena ako sama moderatorka :grinning:

proste dr.dluhocky je človek,ktoreho je aj skoda presviecat, on si to bude obhajovat až do vlastnej smrti ,

svet patrí mladým -vivat :grinning:
25. feb 2011 o 22:16  • Odpovedz
@abbey1 Pán profesor (navonok spokojný) hneď odišiel, pani Dr. Avdičovú sme odprevadili a chvíľu sa rozprávali.
25. feb 2011 o 22:16  • Odpovedz
@abbey1 ved ja chapem, ze chapes, len som sa pridala do vasej debaty, preto bola moja odpoved adresovana aj tebe :wink:
25. feb 2011 o 22:19  • Odpovedz
@prsky :wink: Škoda,že sa chápeme iba my tu.A oni tam...Vieš ako to myslím. :wink:
25. feb 2011 o 22:21  • Odpovedz
@petot ahoj,vitaj. ty ako? dufam že ok :wink: :dizzy_face:
25. feb 2011 o 22:21  • Odpovedz
25. feb 2011 o 22:22  • Odpovedz
@denisocka Vďaka, už je lepšie :slight_smile: Celý týždeň som mal stres a dnes mi určite pribudol aj nejaký ten sivý vlas :sweat_smile:
25. feb 2011 o 22:26  • Odpovedz
@roo
Paráda. To bábätko v pravo hore v tej prezentácii
http://www.ruvzke.sk/materials/presentation/epi/epi-vschemy.pps
je z reklamy výrobcu vakcín Aventis Pasteur (dnes Sanofi Pasteur):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz-cast-2-/
(viď 4. obrázok v poradí)
25. feb 2011 o 22:28  • Odpovedz
@petot to ti verim.kto by bol tusil ze ti da priestor len par viet o autosedackach. Ja som bola pototo za teba pri telke,ver ze sme to s tebou prezivali hrozne. No mas to za sebou
25. feb 2011 o 22:33  • Odpovedz
poradite mi, ohladne ockovania proti tbc...docitala som sa, ze mozem legalne odsunut vdaka vyhlaseniu....ale komu ho mam adresovat? priamo na RUVZ?
stale rozmyslam, ze ci sa neskusit dohodnut s pediatrickou na tom, ze by som chcela toto ockovanie s miminkom absolvovat az po vsetkych ostatnych, ci by to nestacilo....ale neviem, aky ma ona k tomu postoj...
25. feb 2011 o 22:40  • Odpovedz
a neda mi,ako vrele odporucil mmr aj detom s epi,fuj *uj
25. feb 2011 o 22:44  • Odpovedz
@denisocka preco to ale moderatorka neprerusila a nepovedala mu, prosim k teme... :confounded:
25. feb 2011 o 22:45  • Odpovedz
@manof dakujem pekne za link,patri vam vsetkym moj obdiv ,ktori ste sa rozhodli rodicom a nielen im otvorit oci a aspon sa zamysliet.je to cele spinavy biznis a ruka ruku myje...
@sirinka da sa to,mne to sama pediat.ponukla,odlozit bcg po dokonceni vs.ockovani,ze dovtedy by mohla byt bcg aj zrusena
no a mna skoro slahlo... najprv mi to islo na nete a zrazu nie... tak som volala segre nech mi da telefon k tv a tak som aspon pocuvala... manzo rychlo instaloval real player a este nieco a potom mi to islo... :grinning:
25. feb 2011 o 22:46  • Odpovedz
pardon, nemalo to byt sem
25. feb 2011 o 22:48  • Odpovedz
@denisocka dakujem...ved prave o to mi ide...ziskat ten cas....no buduci tyzden pojdem aj tak s detmi na kontrolu, tak sa jej skusim popytat....
25. feb 2011 o 22:48  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.