Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

valka
26. feb 2009

hm...to je ta propaganda a nebranie vedlajsich ucinkov vazne....

ja som sa dnes bavila na temu ockovania s doktorkou - takze podpiseme reverz a ked pride kontrola z hygieny,tak to uz budu riesit oni...takze klasika...a muskova je podla nej uplny tlk a co sa vsetci do toho pletu a tak... 😒
ale v konecnom dosledku nema namietok voci posunutiu - teda jasne, ze to musim podpisat na neskor, ale zevraj vtedy to uz nehradi poistovna, ale musime si platit sami...no to este musim overit...

barborka08
26. feb 2009

volali ste lekarovi? ci odporucil len diazepam??? tie teploty su moc vysoke...

yasmina
26. feb 2009

barborka Dr. kazala zabaly...cipky...rekt.diazepam...malicky je apaticky...mimo...len lezi...stona...hrozny pohlad...drehy je na tom lepsie...rovnake vakciny rozny priebeh u dvojciat...

valka a na kt. ockovanie podpisujes reverz? vsetky ?

barborka08
26. feb 2009

valka, uz mate nejake ockovanie?

denduska
26. feb 2009

yasmi, ja som mavala styridsiatky ako decko, mne pomahalo len do vane a sprchovat studenou vodou...skus...samozrejme od vlaznej k studenej pomaly..nieze maly chyti sok 😅

barborka08
26. feb 2009

yasmina, no neviem, nezda sa mi to, ak tie cipky a diazepam nezaberaju... ☹ Ak to bude pretrvavat, urcite kontaktuj opat lekara.

yasmina
26. feb 2009

teraz mi zaspal...uvidim co odmeram ked sa zobudi...skusim sprchovat opatrne...ked on chyta strasnu triasku uz len pri zabale...ho vykruca 😒 som nestastna aky to ma priebeh...

valka
26. feb 2009

http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php... tak toto sa kedysi cakalo...a sme uz par rokov po a stale sa ockuje...

valka
26. feb 2009

yasmina, fakt len tie zabaly a potom do nemocky, ak to neprejde...chuda male... 😕

ockovanie podpisujem iba MMR - ostatne mame vsetko, aj rotavirusy a prevenar (vtedy este nebol povinny)...

barborka08
26. feb 2009

denduska, ja som este tak robila, (ale tu uz bola dcera vacsia), dala som do kyblika studenu vodu a nechala nech si tam namoci ruky

barborka08
26. feb 2009

yasmina, drzkaj sa, urcite chodte do nemocnice ak ani zabaly a ochladenie vodou nepomoze. 😖

barborka08
26. feb 2009

valka, MMR budeme riesit rovnako 😒

yasmina
26. feb 2009

co je MMR?
valka prevenar a rotarix mate za sebou? ake boli reakcie?

barborka08
26. feb 2009

MMR - osýpky, mumps, rubeola, ockuje sa od 15 mesiaca

lubii
26. feb 2009

MMR je osýpky,mumps, rubeola. Dáva sa v 15.mesiaci

lubii
26. feb 2009

Hm, Barborka ma predbehla 😉 . Yazmin, držím Vám palce.

valka
26. feb 2009

yasmina, my sme doteraz nemali absolutne ziadne reakcie...iba mala prespala zvysok dna...ale rotarix nam dala az tyzden alebo dva po prevenare....
MMR je mumps, rubeola, osýpky...skoda, ze u nas nie je mono osypky, to by som dala...tato vakcina je asi najviac diskutovana a vraj sposobuje autizmus...a toto nie su smrtelne choroby, tak preto chcem odklad...

tina_
26. feb 2009

ja takisto odmietnem MMR, som 100% presvedcena, ze sposobuje autizmus, take zvysenie pripadov na 1 zo 150! nie je nahoda...A obavam sa, ze ked to konecne niekto kompetentny prizna, resp. sa to dokaze, ze to uz nebudu moct zatlkat, tak moze byt neskoro...

Yasmin, je mi to strasne luto, chudatko male,...koho mas doktorku? Nemohla skocit prist pozriet maleho? Mozno som asi velky idealista, ...ale ked ta presovska pohotovost stoji za velke h....O detskej nemocke ani nehovoriac...Sme si "uzili".

Ked mala starsia salmonelozu, tak som sa len modlila, aby prestala zvracat, inak som uz balila veci, ale do Košic...

yasmina
26. feb 2009

tina ja som s malym tiez bola v nemocnici ked mal 4 mesiace a zapal pluc v KE lebo Presov je otras...
teplotka 😵 klesla na 38,5C klop klop...ale este nemame vyhrate...nemoze ani krocik urobit uplne akokeby mal zdrevenete nozicky...
Na april nas objednali na MMR spolu s Prevenarom...
prevenar dam ale MMR tiez nie...
Tina nepride pozriet...mam davat zabaly...cipky...sirup od teploty...ak budu zase krce Diazepam...

tina_
26. feb 2009

yasmina, velmi rada, ale momentalne sme u rodicov na Horehroni, nejakych 140 km od PO ☹ , prideme az v sobotu...
My sme pri starsej davali Diazepan preventivne, uz ked bola teplota nad 38,5...febrilne krce su svinstvo, nemusia sa skoncit dobre...pozor na to. Viem, ze ked je takyto stav, tak sa mozu kombinovat cipky a sirup aj kazde 4 hodiny...
Kamoska mi raz vravela, ze niekde citala, ze rovnaku funkcu ako studene zabaly splni aj to, ked umyvas telicko "letnou" vodou, nemusi byt studena, ide o to, ze sa telo ochladzuje a voda sa odparuje, nielen studena...Ona to skusala pri malej, ked mala 40-tky, vraj to zabralo...a nemala taky sok, ako zo studenych zabalov...
Este velmi dobre zabera na horucku, nakrajat citron na platky a zaviazat na dlanicky a päticky, pripadne namocit zabaly do citronovej stavy rozriedenej s vodou...hlavne na rucky a nozky...
A minule v casopise som citala, ze na prudke znizenie teploty /neviem, ako pri detoch/ je dobre spravit roztok 1:1 voda a ocot, namocit do toho ponozky a natiahnut na nozicky a menit to, po uschnuti...

Nemas mobil na svoju lekarku? Predsa len ide noc...Koho mate pediatricku? Mozeme pokecat aj cez IP.

yasmina
26. feb 2009

tina poslala som ti IP 😉

vikinka27
26. feb 2009

yasmina, nam to sprchovanie pomaha. vtedy vezmem chlapcov do vane a sprchujem sa takou normalnou vodou - cca 5 minut. pre mna akurat, pre nich na znizenie teploty.
zvykne trochu klesnut.
ja zabaly nepouzivam, pridu mi drasticke. 😎

yasmina
26. feb 2009

no ite zabalysu fakt drasticke...normalne bol z toho v soku sa klepal...ale stiahlo to z 40,7 na 39,5

lenki33
26. feb 2009

yasmina a keby si skusila to ze vyzlecies dieta aj seba do naha, prilozis ho celym telom na seba, ak este kojis tak koj, dietatko citi ze je pri matke, jeho telo citi teplotu aku ma mat
ja to tak robievam (teda este len raz mal horucku) 😉
a zabaly mozes urobit aj tak ze ich spravis s citronovej stavy, alebo s kolieckami ciitronu (ale nemal by byt chcemicky osetreny)

tina ty fakt veris ze niekedy niekto prizna suvis autizmu a MMR??? ved sa to uz ockuje roky 😒 vies kolko hlav by padlo??

ozaj a tie co nechcete MMR, tak uz ho nechcete zaockovat nikdy???
lebo tym ze je to teraz povinne je velmi mala sanca, ze dieta sa nakazi v kolektive v skole atd, cize je vacvsie riziko ze to dostane ako dospely 😒
ja uvazujem o ocku napr v 11r, bud monovakcinami alebo 3kou 😖

lubii
26. feb 2009

Aj ja som zatiaľ na tom tak, že keď to nedostane do 11, tak zaočkujeme.

mixka
26. feb 2009

preco nechcete dat mmr ??? nas to caka buduci tyzden vo stvrtok

vanish1
26. feb 2009

yasmina, je mi to ľúto, držte sa a nedávaj očkovať viacerými vakcínami, vieš, čo všetko sa tak dostane do toho telíčka naraz? ak by si to dala oddelene, tak má telíčko väčšiu šancu spamätať sa z toho, napr. prevenar obsahuje 0,5 mg fosforečnanu hlinitého a infanrix hexa hydroxid hlinitý 0,95 mg a fosforečnan hlinitý 1,45 mg a to nie je všetko ...http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/i...

zaujímavé o alergiách na oriešky v súvislosti s vakcínami http://www.vran.org/vaccines/anaphylaxis/ana-va...

preložená verzia http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

originál http://www.curezone.com/blogs/fm.asp?i=1338286

preložené http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

denduska
26. feb 2009

ja si nemyslim ze niekto prizna suvislost mmr s autizmom..aj ked ja som tiez naisto presvedcena ze to tak je..mna presvedcilo to ze tie deti mali v likvore virus identicky s tym z vakciny...ze v creve, no trebars ale v likvore....??? 😕

ale to je jasne neprizna to nikto, jednak by to znieslo kopu spiny na firmy, na lekarov ktori to pichli, na stat ako to ze dovoli taku vakcinu. to sa neda ani predstavit...raz to praskne ale to uz tu ja daaavno nebudem

yasmina, dufam ze sa drzite!

blovitc120
26. feb 2009

Mixka, pozri pár príspevkov vyššie. Ja tomu tiež verím, kamarátkinmu synovi sa po mmr prejavil autizmus. Dovtedy bol to vývoji popredu a vidím a videla som, ako to s ním ide a ako je na tom teraz. Ja nedám, resp. oddialim ako sa najviac bude dať. Najradšej by som dala len osýpky pred nástupom do škôlky a rubeolu až tak v 11 rokoch. Aj tak ochrana je max. 20 rokov. Inak dnes som sa dozvedela, že druhej kamarátky syn dostal po očkovaní cca po 10 dňoch zápal pľúc. 3,5 mesačné bábätko. To čo má byť, blbá náhoda?

denduska
26. feb 2009

ja som zas vcera citala ze v USA sa sudi dievca, teraz teenagerka, ktora po mmr ohluchla.... 😒