Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

usiko
18. apr 2011

.....no,na margo vakcin proti HPV- tie ich pro-ockovacie tvrdenia asi za vela nestoja. Moja kolegyna ma 12 rocnu !!!! dceru, ktora uvazovala o ockovani proti HPV. sama si nastudovala clanky a studie o tychto dostupnych vakcinach, ako aj o ockovani vseobecne a dievca povedalo,ze teda ona si toto svinstvo pichnut neda....a to ma len 12 !! rokov..

@manof chcela som sa ta este opytat...citam si teraz knihy Ockovanie obchod so strachom, Co mozna nevite o ockovani ....popisuju sa tamneziaduce ucinky a poskodenia deti po vakcinacii....

Mam dceru, ktora ma skoro 6 mesiacov a je neskutocne pokojne, mile,usmievave dietko,vacsinu dni nezaplace ani na sekundu a prespi 18 hodin z 24 , /od svojich 2 mesiacov nam prespi celu noc bez zobudenia/.......ludia mi casto vravia: 'ved pockaj, to sa zmeni, aj nas bol taky a po pol roku sa to zmenilo a odvtedy /uz ma 3 roky/ sa v noci budi a nikto nevie preco a cely den neobsedi!',alebo 'nas synovec bol kludne dieta , a ked mal asi 1,5 roka tak sa z neho stalo hyperaktivne dieta a neobsedi nikde ani sekundu!'...ja neviem,mne to pripada tak, ale mozno sa mylim, ze prave vdaka ockovaniu moze dojst ku zmene spravania natolko, ze z pokojneho dietata sa stane tzv. hyperaktivne dieta? mne z toho vychadza toto..lebo si neviem predstavit, ze dieta, ktore je od narodenia kludne, zrazu zmeni spravanie uplne na opacnu stranu....

a este jedna vec: mame okolo seba v partii rodiny s detmi, plus mam rovesnicky s detmi a oni vsetci povazuju za normalne, ze dieta vstupi do kolektovu /jasle,materska skolka/ a funguje nasledovne: 1 tyzden v skolke, 1 tyzden doma chore, , potom 2 tyzdne v skolke, 1 tyzden doma chore, 3 dni v skolke, 4 dni doma chore......takze ked zrataju pocet dni v skolke a doma pocas roka, niektorym vyjde 50:50...no a toto povazuju za normalne......no a pytala som sa mojej mamy na moje skolkarske roky...ona mi povedala,ze veru sa ona nepamata,zeby deti tak casto boli chore, ze ja som pocas celych rokov jasli a skolky mala iba JEDINY krat anginu, a viac nic /ak neratam alergiu na prach,perie a kozusinu,co som mala do 12 rokov- paradoxne som vyliecena vakcinami vyrobenymi z prachu 😉 /...ale ziadne ine anginy,larygitidy, chripky, zapaly nosnych dutin...nic....a takisto ine deti nebyvali chore......ja neviem, myslis, ze je tento stav tiez sposobeny prevakcinovanymi detmi,ktorym sme uplne oslabili imunitu ockovanim? pretoze mne to z toho, co som precitala, tak vychadza....a teda ak svoje dietko uz nenaockujeme,tak je pomerne vysoka sanca ze nebude tak casto chore?

manof
18. apr 2011

@usiko
Myslím si, že hyperaktivita môže byť z očkovania, rovnako tak nenormálne vysoká chorobnosť škôlkárov.

usiko
18. apr 2011

@tamix a uz ti je dobre? mne moja imunologicka na stratu hlasu povie: martina, to su hlasivky,nedam ti nic,lebo ti nic nepomoze,je to virus a musi telo samo zabojovat.......maximalne mi poradi calciovy sirup, a guajacuran tbl. ale aj o tom sirupe som uz citala ze vraj je uplne bezcenny a vraj v inych statoch ani nejestvuje,vraj k nicomu nepomaha.....a naozaj,ci s liekmi alebo bez nich,mne sa zapalene hlasivky vyliecia rovnako..... 😖

blovitc120
18. apr 2011

@usiko šikovné to 12-ročné dievčatko, klobúk dole 🙂.
Inak k tým chorobám v kolektívoch, moja mama tiež spomína, že ja som bývala chorá tak 1-2x do roka, ale podľa mňa toto dnešné je spôsobené hlavne tým, že rodičia neustále dávajú choré deti do škôlky/jaslí, keď prídeš do triedy, z 20 detí minimálne polovica soplí a kašle, učiteľky berú choré deti do škôlky, aj atb im v poho dávajú, do škôlky idú nedoliečené deti, to sa niekde musí prejaviť, prechodené choroby... Mňa toto neskutočne štve, že od septembra to začne aj u nás a naozaj neviem, ako sa tomu vyhnúť. Jasné, že deti bývajú choré, ale toto, čo je dnes, nie je podľa mňa normálne, lebo to vôbec nie je posilňovanie imunity. Tým ale nechcem povedať, že tá oslabená imunita nemôže byť spôsobená očkovaním. Ale sú aj iné faktory, my ako deti sme napr. boli celé dni vonku a dnes kopa detí trávi čas v nákupných centrách v tých otrasných detských kútikoch, kaviarňach a pod. Naše mamy to nepotrebovali

manof
18. apr 2011

@blovitc120
No nevravím, že nie sú aj iné dôvody než očkovanie. Ale očkovanie je pravdepodobne jedným z hlavných dôvodov.

Dáš, prosím Ťa, do prehľadu správ ten článok, čo naň odkaz dala @sorciera24 ?

manof
18. apr 2011

@renab
@leelo

Ďakujem za pochvalu.

Posvietil som si aj na pro-očkovaciu dvoj-stránku v SME z 7.IV.2011:

"Ad: Nový fenomén v očkovaní? Rodičia majú strach z vakcín"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-novy-fen...

usiko
18. apr 2011

@blovitc120 no dobre,ale ked som ja bola mala, tak tiez deti chodili nepreliecene, ved akomi mama vravela,po 6 mesiacoch musela ist doprace a proste sa o mna staral kde kto...jedna starka,druha starka,krstna....tuiez podla moznosti...takze nebolo tiez dat niekam deti.....o coje to ine teraz?

blovitc120
18. apr 2011

@usiko mne práve mama hovorila, že keď som bola chorá, ostala som mnou na OČR, kým som nevyzdravela, za socíku sa OČR tolerovali inak, teraz deti kamošiek ostanú doma 3 dni, kým im klesne teplota a idú do škôlky. Ja si myslím, že očkovanie má veľký podiel, ale nedá sa všetko zvaliť len na to, ide aj o iné faktory a jedným veľmi dôležitým je dnešná doba, keď na nič nie je čas. Ďalej snaha o vykynoženenie všetkých baktérií, preháňanie to s čistotou, organizmus má potom problém aj s najmenším podnetom. Ako nehovorím, že máme žiť ako v chlieve, ale dobre že nesterilizujeme aj neviem čo, aby náhodou deti niečo nechytili, aby ich vonku neofúklo, chodia aj teraz v pančuškách (videla som minule na ihrisku, moja dcéra bola asi jediná, ktorá pančušky nemala) a podobne, prosto mi príde, že sú nejaké cintľavejšie dnešné deti vo všetkých ohľadoch.
@manof dám, len musím pohľadať, ktorý

blovitc120
18. apr 2011

@manof aha už ho mám, mne príde v alertoch až okolo 16:50

denduska
18. apr 2011

@usiko @blovitc120 ja neviem podla mna je to hlavne v tom ze decka sedia doma na zadku, ved ja sama poznam tolko "spohodlnetych" ludi, co jediny sport pre celu rodinu je kazdu sobotu doobedu 2 hodiny v Tescu 🙄 ja som bola v skolke stale chora, teda prvy rok som bola viac doma nez v skolke..no potom uz nie..ale vzdy sme niekam chodili, ak aj nie s rodicmi, tak som sa k niekomu priplichtila, kamaratkin otec bol vasnivy turista a vlacil nas kade tade a ak ani to, tak sme aspon vonku po ulici lietali. na bicykloch..a teraz vidim akurat pubertakov na zabradli s cigou a to je vsetko. A vlastne ani ja by som tu u rodicov uz dieta same vonku nevypustila lebo tu je auto na aute ze chodnik ani nevidno a s kociarom ked idem uprostred cesty, tak to je iny adrenalin 😀 😝

ozaj blovitc teraz mi napadlo s tou cistotou...bezi reklama na Dettol davkovac ktoreho sa nemusis dotknut 😉 ...som len rukami zalomila ze ci nechcu nahodou uz ludi presvedcit ze si maju germicidy domov nakupit... zachvilu to bude v domacnostiach horsie nez na operacnej sale...teda vlastne lepsie a my v praci budeme len ticho zavidiet 😀

blovitc120
18. apr 2011

@denduska no jo, však som písala o tých záľubách, ja som s malou nonstop vonku odkedy sa narodila, prvých 10 mesiacov vlastne spala len vonku, potom už sa to presunulo do postieľky. Ja keď vidím v tých nákupných centrách promenádovať sa s deckami rodičov a decká v tých kútikoch, je mi nanič, čo radšej nejdú do hory??
Tú reklamu som videla a prišlo mi z toho nanič 😝

maja22
18. apr 2011

@manof nie som priamo z NZ, takže ja sa toho nechytám, som rada, že som sa tam vôbec minule dostala... a v našej dedine to nemá význam, neviem, či by niekto prišiel okrem mňa 😅

usiko
18. apr 2011

@manof

Prosim ta, nasla som tento odkaz na pribalovy letak Pririxu:

http://www.gsk.com.au/resources.ashx/vaccinepro...

a tysi tu dal odkaz na MMR vakcinu:

http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m...

je to prosim ta to iste? chapem ze je to iny vyrobca, ale aj neziaduce ucinky su tak trochu ine......dik za vysvetlenie...

manof
18. apr 2011

@usiko
Je to vakcína toho istého typu, ale od iného výrobcu. V zásade v tom nie je veľmi veľký rozdiel, len Priorix je na trhu kratšie, čo znamená, že sa uňho nedostalo do príbalového letáku tak veľa nežiaducich účinkov ako v prípade vakcíny M-M-R II, ktorá je na trhu dlhšie. Používala sa kedysi aj u nás, dnes už nemá u nás platnú registráciu, ale v USA i inde vo svete sa naďalej používa.

Dal som odkaz na M-M-R II jednoducho preto, lebo tam je toho výrazne viac. Podľa mňa všetko platí aj pre Priorix, len výrobca Priorixu to zatiaľ nepriznal.

andreajakubska
18. apr 2011

Maminy ak tak čítam Vaše príspevky skutočne s Vami musím len súhlasiť. U našich známich je to týždeň škôlka 2 týždne PN. Ja som skoro umrela keď sa jedna maminka pýtala ostatných ako často sterilizujú fľaše? Odpoveď mamičiek bola, že každý druhý deň alebo každý deň do pol roka. Tak ja som asi nejaká divna. Človek by si mal nájsť hygienický štandart, nejaký rozumný stred ako hovorila ANita Petek pre dieťa je dobré spapať aj trochu piesku a presne takouto cestou ideme my s malou. Keď jej niečo spadne v byte na zem, nebežím to dať hneď umyť alebo sterilizovať. Moja malá má obdobie, že by si dala do úst všetko čo chytí, pokiaľ to nie je špinavé alebo nebezpečné nech si pocumle čo chce.
Keď idem s malou po ulici s kočíkom tak sme asi z inej planéty, pretože ostatné deti ani nevidno z kočíkov. Len fusáky a deky. Chuďiatka deti, trpia len preto ,že maminky sa boja aby neboli choré. Kam to ideme?

tamix
18. apr 2011

@usiko
Hlas sa mi už celkom dobre vrátil, ale ešte stále chrapčí. No dusí ma nenormálne. Hlavne v noci. Čudujem sa, že sa malá nezobudí. Vykašlať sa mi podarí len občas čo-to. Je to sranda. Dúfam, že už to bude dobré 😅

divoska
18. apr 2011

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/lekar-l...
@andreajakubska ja nevyvaram, nesterilizujem, neprevaram. dnes doslo aj na to ze ozuzlal brzdu na kociku na ktoru sa sliape nohou. raz to dojst muselo a dlho som sa na to pripravovala ... 😀 ad fusaky a kadeco... tak ako v anglicku sa predbiehaju kto dieta viac vyzlecie tak tu sa predbiehaju kto ho viac oblecie mi to tak pripada... 🙂 treba najst nejaky rozumny stred. aj ked musim priznat ze ho mam obleceneho furt rovnako pocas zimy az doteraz.

tamix
18. apr 2011

@usiko Naša dcérka je presne ako píšeš o vašej. Mala dva roky a plakala ozaj len zriedka. Mne tiež hovorili:“veď počkaj, dobré deti sa v 6-tom mesiaci otočia a sú ako čert“. My už máme 6mes. dávno preč, ale žiadne zmeny sa nediali – NAŠŤASTIE.

tean
18. apr 2011

@manof
vyborne si rozpitval toho Dluholuckeho zvasty 😉

usiko
18. apr 2011

@blovitc120 no to mas recht, nam svokra vzdy prikurovala,ked sme v zime mali doma 18-19 stupnov, ale mala si na to taktozvykla a verim, ze tak skoro neprechladne...tiez spi pri otvorenom okne a tak.....a zase az taku cistotu doma nemame /prach a podobne/...pradila mi to imunologicka,ze dieta treba drzat v 'spine'...samozrejme v hygienickej cistote,ale takej rozumnej....

tean
18. apr 2011
manof
18. apr 2011

@divoska
Dobrý článok. Žeby kandidát na slovenskú verziu Virapena?

Česká verzia Virapena už jestvuje: MUDr. Jan Hnízdil, viď:
http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chcete-leci...
a
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/102528396...
Dokonca vydal aj knihu:
http://www.dary-zivota.sk/products/mym-marodum/

jaja1118
18. apr 2011

ahojte,tiez sa pripajam k studenemu odchovu dietata a aj k pojedaniu vsetkeho co dom a zahrada da.....do 14.m nasa mala nebola vobec chora a aj tie sople a kasel v 14.m sa nam podarilo do 4.dni s ceckom vyliecit......ja aj manzel sme ako deti boli v kuse chori-inak kludne deti-mala je jak zive striebro a paradoxne vsetky ockovane deti v mojom okoli mi pripadaju ako prispane.....

manof
18. apr 2011

@tean
Ďakujem za pochvalu.

Škoda, že tá pozvánka na ÚVZ SR prišla tak neskoro, keď to je už hen zajtra. Pôjdeš sa tam mrknúť? Alebo niekto iný?
😀 😀 😀

Ale seriózne - nebolo by zle vedieť, aké pikle na nás kujú, takže ak tam niekto môže zájsť, bolo by to fajn, že by nám ostatným urobil referát o novinkách v ÚV (ústrednom výbore) nášho vakciNacistického GeStaPa.

tean
18. apr 2011

@manof
ten hydepark som videl davnejsie.
Urcite sa to oplati pozriet.

Zajtra urcite nepojdem na UVZ.
Podla mna to urobili naschval, ze tu spravu zverejnili v hodine dvanastej.

abbey1
18. apr 2011

Ministerstvo zdravotníctva odmietlo zverejniť štúdiu na základe,ktorej rozhodli o povinnom očkovaní proti pneumokokom.Vraj to firma,ktorá ju vypracovala odmieta z dôvodu zachovania citlivých údajov.Čo si o tom myslíte?Ja som práve dnes o tom žartovala,že tá štúdia ani neexistuje a teraz sa obávam,že smutný žart je pravdou!

prevenar
18. apr 2011

@sorciera24 topky ^^ ..bol by som este zvedavy ako je to prelozene :P aj ked nejak specialne ma to netrapi. ide mi hlavne o to,ze to nazivaju "vakcina" , ale zaroven to aplikuju ako liecbu uz chorym ludom a nie ako prevenciu voci ochoreniu. dalej pisu "LIEK uz podali stovkam ... " podla mna je vakcina nieco co ma mat preventivny ucinok a podava sa v obdobi ked je clovek zdravy aby ziskal potencionalne protilatky. tak moc by som sa na tvojom mieste netesil 🙂 ..ak je to ale fakt vakcina tak si to dam pichnut aspon 5x . do kazdej ruky, nohy a este ne jedno miesto , jeden nevie kade sa ta pliaga do cloveka dostane :P

manof
19. apr 2011

@abbey1
Prepošli mi ten mail, prosím Ťa, a ja ho okamžite zverejním. Toto je ozaj škandál!!!

abbey1
19. apr 2011

@manof poslala som na stránky sloboda v očkovaní,ešte v noci,tak dúfam,že to prišlo

manof
19. apr 2011

@prevenar
Máš asi trochu guláš v pojmoch, ale nie si sám.

Očkovanie je prostriedok aktívnej imunizácie, tzn. je podnetom pre telo, aby si tvorilo samo vo vlastnej réžii vlastné protilátky. To však môže byť nielen preventívne.

Pasívnou imunizáciou je dodávanie hotových protilátok, ktoré si nemusí telo samo tvoriť, ale už sú predpripravené. Príkladom sú napr. injekcie proti-tetanových imunoglobulínov pri už prebiehajúcom ochorení na tetanus. Z tohto hľadiska nie je napr. Synagis (proti RSV - respiračnému syncyciálnemu vírusu) očkovacou látkou, keďže obsahuje hotové protilátky (palivizumab), aj keď podávané preventívne. Navzdory tomu je však za očkovaciu látku bežne označovaný. Lepší výraz pre Synagis by asi bol "imunopreparát".

Očkovacia látka však môže mať uplatnenie nielen v prevencii (predchádzaní chorobe) ale i v terapii (liečbe choroby) a to hlavne v prípade takých očkovacích látok, ktoré dokážu podnietiť telo k vytvoreniu protilátok skôr než uplynie inkubačná doba choroby (tetanus, besnota...).

Očkovanie teda podľa tohto kritéria rozdeľujeme na preventívne a terapeutické, pričom ide len o spôsob uplatnenia, lebo vakcína napr. proti tetanu (Tetavax) je stále tá istá - či už sa použije preventívne (pred nákazou) alebo terapeuticky (po nákaze).