Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maya170
24. jún 2011

ahojte, nie je vas tu vela v tejto debatke, ale krasa, tlieskam vasmu rozhladu a pevnej voli dupnut si a povedat Nie. Ked som citala vyssie o ciernom kasli, myslienky sa mi vratili 19r spat a napadlo ma, ci moje dieta ten priserny kasel, nosenie na rukach v noci a buchanie po chrbatiku lezmo na mojich kolenach ...nemal niekde pricinu v ockovani. Poznam stranky co uvadzate a stretavam mamicky deti, ktore maju nejake problemy, nikto vsak nemoze dokazat, ci len tak to samo prislo alebo ockovanie.... ak ste hladne po nformaciach, kuknite si nieco o detoxikacnej metode mudr.josefaJonasa z prahy, na webe najdete toho dost, ma liecive preparaty aj na odstranenie zvyskov ockovacich latok pri zachovani ucinku ock.latok -Deimunaktiv, v kombinacii na posilnenie imunity so sirupom Bambi Imun je fajn, pracujem s touto metodou, mam to odskusane aj na vlastnych detoch, pre info: joalis.cz

manof
25. jún 2011

Ak niekto dostane pokutu za odmietnutie povinného očkovania, odporúčam napísať sťažnosť ombudsmanovi:
http://www.vop.gov.sk/chcete-podat-podnet

Dôvodom sťažnosti budú sú lživé tvrdenia v odôvodnení Rozhodnutia ÚVZ SR. Dôkazy tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/analyza-roz...

V zásade platí, že čím viac sťažností v rovnakej veci ombudsmanovi príde, tým väčšiu váhu tomu bude prikladať.
Takže odporúčam všetkým poškodeným, aby sa sťažovali u ombudsmana (prípadne mi môžete preposlať na pripomienkovanie, čo ste spísali) a verím tomu, že sa zanedlho dopracujeme k tomu, že to pán doktor práva začne konečne poriadne riešiť.

@tean aj Tebe odporúčam sťažovať sa u ombudsmana, ak si tak ešte neurobil
@cezarka7 nápodobne

manof
25. jún 2011

@boddez blahoželám k titulu "Otec roka". Myslím, že si ho nikto na Slovensku nezaslúži viac než Ty.

tean
25. jún 2011

@manof
dobry napad. Ked bude cas, tak mu napisem 😉

boddez
25. jún 2011

@manof dakujem...🙂

manof
25. jún 2011

@tean
No on k tomu na tej stránke v podstate priamo vyzýva:
http://www.vop.gov.sk/chcete-podat-podnet

* * * * * * *

Chcete podať podnet?

Domnievate sa, že boli porušené základné práva a slobody pri konaní, rozhodovaní alebo nečinnosti orgánu verejnej správy?

Ak ÁNO, môžete využiť formulár na podanie podnetu verejnému ochrancovi práv.

* * * * * * *

Presne to sa stalo Tebe, rovnako tak @cezarka7 : "boli porušené základné práva a slobody pri konaní, rozhodovaní alebo nečinnosti orgánu verejnej správy"

manof
25. jún 2011

@tin007
Poradil som.

Mimochodom, celkom zaujímavé, sledovať, čo @denduska písala pred 2 rokmi a vidieť ten posun odvtedy.
😀 😀 😀

prevenar
25. jún 2011

@manof wooow ..masaker lol dufam,ze to daju na sud, to by bolo potom zaujimave. musim si to podrobne cele precitat .

manof
25. jún 2011

@prevenar
Obávam sa, že nedajú, lebo otázka bola "ako nás to vyjde čo najlacnejšie?". Takto zmýšľajúci ľudia asi za súčasného stavu práva na Slovensku súdy nebudú riešiť, lebo bez peňazí sa na Slovensku spravodlivosti nedomôžeš.

manof
25. jún 2011

Keby tu snáď niekto bol v pokušení dať svoje dieťa zaočkovať proti detskej obrne (či už v 1. roku života hexavakcínou Infanrix Hexa, alebo v 6. roku života Infanrixom Polio či v 13. roku života Boostrixom Polio), mám tu preňho (pre ňu) milé "povzbudenie" od Dr. Roberta S. Mendelsohna z knihy "Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři" str. 183:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...
* * * * * * *
"Mezi imunology zatím probíhá debata týkající se relativních rizik živé a neživé vakcíny [proti dětské obrně]. Obhájci neživé vakcíny tvrdí, že za občasným výskytem dětské obrny stojí přítomnost živých virových organizmů ve vakcíne živé. Obhájci živé vakcíny zase argumentují, že neživá vakcína nenabízí adekvátní ochranu a vlastně zvyšuje náchylnost očkovaných k nemoci.

To mi poskytuje vzácnou příležitost být pohodlně neutrální. Domnívám se, že obě frakce mají pravdu a že užívání obou vakcín zvýší, tedy nesníží pravděpodobnost, že se dítě nakazí poliomyelitidou.

Stručně řečeno, nejúčinnějším způsobem, jak ochránit dítě před dětskou obrnou, je pravděpodobně nenechat ho proti ní očkovat!"
* * * * * * *

denduska
26. jún 2011

@manof no ved som to ockovanie nakoniec rozdelila, nie? 😀 nekonecnom 😀

manof
26. jún 2011

@denduska
ta hej 🙂

sirinka
26. jún 2011

@manof 🙂 ta kniha vyzera byt dobra....jeden kus som si prave objednala....

veronika_pink
26. jún 2011

Prečo by som mala svojmu dieťaťu odopierať výdobytky modernej medicíny? Súhlasím s názormi, že nedať dieťa očkovať je nezodpovedné.

olifcek
26. jún 2011

@veronika_pink nova registracia a rovno rypat? gratulujem. z vety je jasne, ze to "mate" uz prestudovane 😅

denisocka
26. jún 2011

@veronika_pink sak kto ti kaže mu to odopierat ????

jonas17
26. jún 2011

@veronika_pink a čo tým chcel básnik povedať? 😕 ved očkuj, niekto ťa nahovára na niečo iné? 😕 😕

prevenar
26. jún 2011

@veronika_pink ako by som to povedal .. nikto ti to nezakazuje :D kludne ockuj aj kazdy rok .. bb

tin007
26. jún 2011

@veronika_pink skus, prosim, pridat par rozvinutych viet, kde vysvetlis svoju vetu

kryska5
26. jún 2011

@veronika_pink prosím ťa, nezabudni ho dať zaočkovať proti prasačej chrípke!!!!!

piacere
26. jún 2011

@veronika_pink ale veď tu nikto nikoho nepresviedča, aby svoje dieťa nedal očkovať 🙂 Väčšinou (ak nie všetci) sme tu ľudia, ktorí majú zlé skúsenosti ("odskúšané" na vlastných deťoch) s očkovaním... a tak hľadajú info aj tej druhej strany...

Je to na rozhodnutí každého rodiča, či svoje dieťa dá alebo nedá očkovať....

Takže... mier s tebou 😀 😉 😵

jonas17
26. jún 2011

milej
@veronika_pink sa už dostalo dosť pozornosti, možno jej išlo len to... 😉
v správach na markíze dali info, že s amerike skúšajú očkovaciu látku na vyliečenie narkomanov ...tak možno to bude niekedy v povinnom očkovaní 😀

tin007
26. jún 2011

@jonas17 a preventivne si ju budeme (tu ockovaciu latku na vyliecenie narkomanov) pichat, aby nas nenapadlo nikedy drogovat 😖

jonas17
26. jún 2011

@tin007 že aký bude ľahký život... 😀

bubu100
26. jún 2011

Dobry vecer, prave si citam prispeky a som zmatena. Vobec ma nenapadlo, ze ockovanie moze nejakym sposobom ublizit. Mam synceka teraz 24 juna mal 3 mesiace a 29 juna mame ist dr na ockovanie (pytala som sa ake vraj 6 vakcin) Chcem sa spytat to je ta hexavakcina alebo prevenar. Myslite ze mam s tym pockat aspon do 4 mesiaca.

manof
26. jún 2011

@bubu100
Určite to treba odkladať tak dlho, ako sa len dá, a za ten čas si niečo naštudovať, aby si si potom nemusela trhať vlasy, keď sa niečo fest pošahá, ako napr. v týchto príbehoch:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Taký dobrý rýchlokurz k očkovaniu od všeobecnej lekárky z Prahy je tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
a tuto zase od nemeckého detského lekára:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Jedno nenahrádza druhé, takže si treba prečítať oba seriály - sú tam výrazne odlišné informácie.

No a úplne najlepšie asi bude prečítať si túto knihu od iného nemeckého detského lekára - tá je práve určená rodičom, čo sa o očkovaní chcú zodpovedne rozhodovať a hľadajú seriózne informácie:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

maggie2
26. jún 2011

@bubu100 očkovanie je aplikácia vakcíny do vnútra tela. Vakcíny spadajú do kategórie liekov,liečiv, čiže sú to umelo vyrobené chemikálie. Samozrejme súčasťou balenia vakcín sú sprievodné príbalové letáky. Každý pacient má právo, a lekár povinnosť (okrem prípadov ak pacient si neželá byť informovaný-aj také sa stáva) informovať pacienta, alebo jeho zákonného zástupcu o možných nežiadúcich účinkoch. V prípade vakcín, vzhľadom na mnohé skúsenosti a ohlasy rodičov, sa tak v praxi vôbec nedeje, alebo sú rodičia lekármi chlácholení, že sa môžu vyskytnúť len banálne reakcie, ktoré sú úplne neškodné a pominú. Opak je však pravdou. To ale neznamená, že vakcína poškodí vážne zdravie práve Tvojho dieťaťa. To dopredu nik nevie povedať, lekár to môže iba odhadnúť (subjektívne) a v tom spočíva to riziko. Každopádne, v prípade nežiadúcich účinkov je legislatíva na SK deravá, k zodpovednosti sa neprizná ani výrobca vakcín, ani lekár, ani štát. Padá to na dokazovaní, kde bremeno dokazovania je na žalobcovi, poškodenom, proti ktorému stojí už horespomenutý trojlístok štátni úradníci z oblasti zdravotníctva-farmafirma-lekári, ktorí ak poškodenie zdravia nastane, popierajú súvislosti a vyhovárajú sa najčastejšie na časovú zhodu a príčinu inú, najčastejšie vnútornú, vrodenú a pod. Aby si ty mala duševný pokoj, odporúčam Ti hlavne naštudovať si problematiku, vyjasniť si svoju osobnú situáciu a životné podmienky a rozhodnúť sa na základe toho, s ktorým rizikom je pre Teba existencia prijateľnejšia - či žiť s rizikom, že vakcína Tvoje dieťa môže poškodiť, a okrem toho ochrana pred nákazlivými chorobami nebude ani tak úplne 100 percentná alebo žiť s tým rizikom, že si ochotná riskovať choroby, ktorými nakazenie sa je veľmi veľmi málo pravdepodobné (nehovoriac o tom že priebeh ochorenia môže byť rôzny), ale predsa drobné riziko tam je. O tom to celé je

katja78
27. jún 2011

Dobrý večer,

neľakajte sa, mám pár otázok a odpovedí k veci, zistila som, že to bude mať oveľa väčší význam ako si posielať mejly s pánom inžinierom.

@maggie2 - ak Vás môžem poprosiť, v našej ďalšej prípadnej komunikácii si vykajme, vyhnete/vyhneme sa tým snáď zbytočným invektívam. Ďakujem.

@manof - pán Ing.Fillo, v čo najskoršej dobe odpoviem na Váš posledný mejl zo dňa 21.6., ale ešte skôr sa chcem spýtať na linky, ktoré ste ponúkli na štúdium maminke s nickom @bubu100 :

Z publikácie "Impfungen – Hilfen zur freien Entscheidung" od dr.Kummera - antropozofického lekára alebo skôr zástancu antropozofického liečebného umenia, ma zaujíma, či sem môžte zverejniť odkazy na pračudesné závery tohto pána doktora. Teda či sa nachádzjú v onej brožúrke, ktorú ponúka Vami prevádzkovaný e-shop "dary-zivota":

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...
"Každá choroba úspešne prekonaná v detskom veku vedie k pokroku v oblasti zdravia a všeobecného vývoja. Rodičia a učitelia to môžu obzvlášť výrazne pozorovať pri osýpkach a šarlachu. Na túto tému už existujú prvé vedecké výsledky: jedna štúdia zo Švédska a jedna veľká medzinárodná štúdia prednedávnom ukázala, že deti vo waldorfskej škole boli zdravšie a mali menej alergií. Podstatný rozdiel oproti porovnávanej skupine pozostával v nízkom počte očkovaní, v prirodzenom prekonaní osýpok a v zdravšej výžive. Vyše 60 percent rodičov oznámilo pozitívne účinky osýpok na ďalší vývoj a zdravie svojho dieťaťa. Podobný výsledok mali aj výskumy z trópov."
- prosím, špecifikujte bližšie onú švédsku štúdiu, zaujíma ma hlavne, v čom presne vyše 60% rodičov oznámilo pozitívne účinky osýpok na ďalší vývoj a zdravie svojho dieťaťa. Ako dlho štúdia prebiehala a koľko detí v nej bolo, koľko skutočne prekonalo osýpky a tiež aká bola miera komplikácií?

" Vieme príliš málo sa o tom, ako sa môžu udalosti z prvých rokov života odraziť vo vyššom veku. Veľmi dôkladne vykonaná štúdia zistila priamu súvislosť medzi skorým užívaním antibiotík a neskoršou rakovinou prsníka. Iná štúdia zasa preukázala súvislosť medzi lymfatickým tumorom a tomu predchádzajúcim užívaním protizápalových liekov na zníženie horúčky; k nim patria v detskom veku bežne používané protihorúčkové čapíky. V ďalšej štúdii samotná skutočnosť prekonania horúčky znížila častosť výskytu malígnych melanómov približne na polovicu, ťažké horúčkovité prenosné ochorenia dokonca ešte o viac. Antroposofickí lekári zistili, že ľudia, ktorí v minulosti prekonali vysoký počet horúčkovitých ochorení, zriedkavejšie dostanú rakovinu."
- prosím, uveďte bližšie všetky 3 spomínané štúdie skúmajúce vzťah protiinfekčnej a protizápalovej liečby a onkologických ochorení. A ešte ma zaujíma, či všetky 3 realizovali antropozofickí lekári a ako?

" Musíme sa znova naučiť chápať chorobu ako normálnu súčasť života, obzvlášť u dieťaťa. Zmýšľame o ľudskom tele ako o stroji, ktorý nemôže ochorieť. Pritom radi zabúdame na to, že stroj sa niekedy opotrebuje a je potrebné ho vymeniť. Oproti stroju má však človek schopnosť regenerácie a životné sily, ktoré s prevahou vyrovnajú zdanlivé nevýhody prechodnej choroby. Tieto sily sa tvoria v prvých rokoch života. Ak v tomto čase budeme podporovať zdravé reakcie pomocou horúčkovitých ochorení, položím tým predpoklady pre zdravý život v neskoršom veku"
- dovolím si tvrdiť, že toto sú zovšeobecnenia hodné bulvárneho plátku a nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. A takisto si vlastne protirečia s ďalšou Vašou spolupracovníčkou, MUDr.Elekovou, ktorá si protirečí aj sama. Vysvetlím prečo. Mimochodom, táto pani doktorka v súčasnosti nie je klinickým lekárom, venuje sa výhradne homeopatii: http://homeopatie.elekova.cz/o-mne

Na tejto stránke: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

"Zaprvé, očkovaní lidé neprodělají tolik dětských horečnatých nemocí jako neočkovaní. Je dokázáno, že počet horečnatých onemocnění v anamnéze nepřímo koreluje s rizikem rakoviny. Jinými slovy, čím více horeček (nesrážených léky, podotýkám!), tím nižší riziko rakoviny a naopak. Lidé s rakovinou mají často tzv. prázdnou anamnézu, i desetiletí bez akutních nemocí, bez horečky. Tento stav je prekanceróza, známka oslabené imunity."
- prosím Vás, spýtajte sa jej, kto kedy dokázal, že "tzv. prázdna anamnéza, i desetiletí bez akutních nemocí, bez horečky - tento stav je prekanceróza". Toto si ozaj vycucala z prsta.

"Buněčná imunita je nespecifická, posiluje se každým kontaktem s infekcí. Je důležité si uvědomit, že nepotřebujeme kontakt s každou infekcí, abychom se jí uměli bránit. Stejně jako se naučíme přecházet jednu silnici, umíme pak přejít všechny na světě. Přemýšlel někdo z vás o tom, že jsou kolem nás doslova tisíce infekčních zárodků, bakterií, virů, plísní, že naše jídlo není sterilní, vzduch a voda nejsou sterilní a my jsme přesto během života nemocní jen velmi vzácně? Běžně zdravý člověk onemocní cca 1-2x ročně, víckrát ne."
- tým chce autorka tvrdiť, že očkovaní ľudia/deti neprekonávajú bežné infekčné ochorenia? Alebo vôbec žiadne? (viď tvrdenie vyššie) Alebo viac, ako ona určila, že je štandardné? (1-2x ročne)

"Horečka odráží míru aktivity imunitního systému, nikoli závažnost infekce!!! Čím prudší symptomy a vyšší horečka, tím lepší prognóza."
- myslím, že aj bežne uvažujúci a vnímajúci človek chápe, že toto je nepravda. Výška horúčky môže, ale aj nemusí odrážať závažnosť infekcie, závisí to aj od celkového zdravotného stavu pacienta (teda aj od stavu jeho imunity), prípadných pridružených ochorení a orgánových postihnutí. Nedá sa paušálne tvrdiť - čím vyššia horúčka, tým lepšia prognóza. Prečo by inak bolo možné prekonať infekčnú chorobu skryte-inaparente, bez ujmy na zdraví? Napr. heptitída C aj B alebo toxoplazmóza môžu v začiatočných fázach prebehnúť úplne bez príznakov, to však neznamená, že sa voči ním telo nebráni. Ale napr. taká rubeola prebieha vždy s príznakmi. Na to si stačí otvoriť učebnicu infektológie.

"Druhou složkou imunitního systému je Th2 - protilátková imunita. Při přirozené infekci to probíhá tak, že kontakt s infekcí aktivuje buněčnou složku, některé buňky začnou vylučovat různé látky informující zbytek organismu o infekci (včetně termoregulačního centra v mozku, které následně zvýší tělesnou teplotu podle potřeby) a aktivující ostatní složky imunity, hlavně zabíječské buňky, které zlikvidují infekci. Teprve ke konci tohoto procesu se začínají produkovat protilátky, které pomohou zánět uhasit. Každý lékař ví, že se protilátky začínají tvořit až ke konci nemoci, nelze je použít pro akutní diagnostiku! Kdyby byly potřebné ke zvládnutí infekce, byly by přítomné od počátku nemoci. Při dalším kontaktu sice mohou pomoci k rychlejšímu, často nepozorovanému zvládnutí infekce (tvrdí teorie), ale vlastně není známo, jaká je jejich přesná funkce."
- toto sú tiež len špekulácie. Protilátky amplifikujú (zosilňujú) účinok primárnej bunkovej imunity. A v tomto prípade, keď sa jasne vie, že význam protilátok je hlave v tom, že pomáhajú rýchlejšie, často nepozorovane zvládnuť nasledujúcu infekciu tým istým patogénom, pani doktorka tvrdí, že je to teória. Nech si otvorí učebnicu imunológie (nejakú novšiu, nie z r. 1950), je to popísné na bunkovej úrovni.

" Další pozorování poskytuje praxe Dr. Philipa Incao, www.philipincao.com. Dr. Philip Incao je antroposofický rodinný lékař dlouholetou praxí v zemědělské komunitě státu New York. Jeho praxe mu umožnila sledovat očkované a neočkované děti od narození do dospělosti. Poměr očkovaných a neočkovaných dětí (z důvodu přesvědčení rodičů) v jeho praxi byl cca 1:1. Během 23 let praxe pozoroval, že neočkované děti byly zdravější, silnější a odolnější než očkované. Alergie, astma, poruchy chování a pozornosti byly zcela zřetelně častější u očkovaných dětí. Na druhou stranu neočkovaní netrpěli nijak častěji ani vážněji infekcemi. http://www.compwellness.net/mp/Testimony-Houseo...
- načítala som si túto stránku a žiadne výsledky sledovania onoho antropozofického rodiného lekára som nenašla. Možno máte lepšie oči, tak mi tie výsledky, prosím, označte.

" Dr. Martin Hirte v knize „Očkování - pro a proti“ uvádí, že neočkované děti jsou mnohem méně nemocné, než ty očkované. Neočkované vídá obvykle jen při preventivních prohlídkách."
- a tu sa dostávame na koreň veci. Ako je to vlastne s tými neočkovanými deťmi? Neočkujú ich, a sú v porovnaní s očkovanými zdravšie, silnejšie, odolnejšie. Kde teda získajú oné potrebné "sily", kedy prekonajú oné "zdravé reakcie pomocou horúčkovitých ochorení, ktorými by sa mali položiť predpoklady pre zdravý život v neskoršom veku?" Alebo neočkované deti sú choré len v predškolskom veku? A potom už do konca života nie??? Alebo ako to je?

Z praxe v našich očkovaných končinách je bežné, že deti sú najchorľavejšie v útlom detstve. Na bežné horúčkovité ochorenia.

katja78
27. jún 2011

Ešte ma napadlo, keď už pani doktorka Eleková popisuje stav "prázdna anamnéza, i desetiletí bez akutních nemocí, bez horečky", ktorým sa teda zrejme hrdia aj nezaočkované deti vo svojom ďalšom vývoji, nemajú prekancerózu? Či to platí len pre očkovaných ľudí? A prečo sa to neskúmalo aj u neočkovaných? Pani doktorka sprofanovala slovo "prekanceróza", dala mu nevedecky podložený obsah!
Prekancerózy sú presne definované chorobné jednotky a nie "prázdna anamnéza"!!!
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Prekancerózy
http://www.ustavpatologie.upol.cz/vyuka/patolog...
Existuje celý zoznam prekanceróz, ktorý sa neustále rozširuje na základe vedeckých poznatkov.