Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

roo
2. júl 2011

@zuzana26 aby to nebolo moc kysle, treba to neutralizovat sodou bikarbonou v pomere 1:4 (1 dielik sody a styri dieliky kys. askorb.) alebo 1:3 a nechat potom bublinky vyprchat (lebo sa spravi taka sumienka). vacsie deti znesu aj kyslejsie. Pozrite do temy https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ staci par stran dozadu 😉

olifcek
2. júl 2011

@manof wow, takze u mna je teda ok, ze mam od detstva 40horucky 1-2x rocne. Zacne to vecer zimnicou, hned rano uz mam horucku, kt.trva 2 dni, len je 39-40stupnova, zrazali mi ju vzdy zabalmi, vecer, druhy den uz teplota klesa a treti den som uplne fit. A ja som uz uvazovala nad alergo, nech mi konecne zistia pricinu. Olivka mala 6 chorobu v maji, 3 dni horucka, po nich 3 dni vyrazticky, paq uplne fit.

zuzana26
2. júl 2011

@roo jasné, vypadlo mi to, dík

prevenar
2. júl 2011

@neu.sona ahoj ,,na tejto stranke najdes super diskusiu na tuto temu, je sice dlhsia, ale ked si ju precitas zistis odpovede aj na otazky o ktorych este ani netusis ,ze existuju 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

dalej dobre info na :

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...
http://rizikaockovania.sk/index.html

dijefcatko
2. júl 2011

@zuzana26 ďakujem, skúsime to hneď, aj ked to bude boj :/ dcérka je plne dojčená a z fľaše nevie piť, budeme skúšať lyžičkou 🙂

olifcek
2. júl 2011

@dijefcatko skus davkovacom z nurofenu

usiko
2. júl 2011

@evkalacko no, nam sa prejavili, teda sme ich nasli asi ked mala dcerka 2 a pol mesiaca...ale mohli tam byt skor......

manof
2. júl 2011

@dijefcatko
Ak chceš mať aspoň zhruba poňatie o tom, čo sa stalo/deje, tak si prečítaj toto (všetkých 8 dielov):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

Možno nájdeš nejakú podobnosť s ďalšími príbehmi podobného razenia:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

petot
2. júl 2011

@zuzana26 @dijefcatko Treba to tiež hlásiť pediatrovi ako nežiaduci účinok, a ak to pediater nebude akceptovať, hlásiť to priamo na ŠÚKL. Okrem toho by bolo namieste neurologické vyšetrenie.

evkalacko
2. júl 2011

@usiko Ďakujem za info. Malý má za chvíľu štyri mesiace, ja len dúfam, že keď nebude mať žiadne ďalšie očkovanie, tak už sa mu tie uzliny neprejavia 😖 . A dcérka bola očkovaná tiež v pôrodnici, však?

piacere
2. júl 2011

@petot samovoľné hlásenie na SUKL nepomôže... ja som to urobila a odpísali mi, že ďakujú, ale že mám odniesť pediatričke tlačivo (ktoré mi poslali, ktoré sa však dá stiahnuť na ich stránke, takže mi ho posielali zbytočne... toľko viem...) a pediatrička ho má vypísať a poslať... ak považuje daný účinok za nežiadúci účinok vakcíny... 😒

zuzana26
2. júl 2011

@dijefcatko to céčko, samozrejme, prechádza aj do mlieka, tak bolo by fajn to využiť
tu nájdeš podrobnosti http://www.rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-lie...

zuzana26
2. júl 2011

@dijefcatko pozri si str. 752 v tejto téme, čo písala @monuska342 a tiež čo jej poradili znalí problematiky

olifcek
2. júl 2011

jj, len do mliecka neprejde vacsie mnozstvo i ked mamicka bude brat viac cecka... aspon ja mam take info od laktacnych

sirinka
2. júl 2011

@denduska u mna to nateraz vyriesilo prve tehu, odvtedy som uplne v pohode 🙂

manof
2. júl 2011

@piacere
Tak by som trval na tom, aby to pediatrička vypísala, a ak by odmietla, tak by som ju udal na ÚDZS, pretože si neplní svoju povinnosť, ktorú jej stanovuje § 13 ods. 3 Vyhlášky MZ SR č. 585/2008 Z.z.

Toto jednoducho netreba lekárom tolerovať.

piacere
2. júl 2011

@manof hej, jasné 🙂 Ja len vravím, že hlásenie nežiadúcich účinkov sťaby "pacient" nemá žiadnu váhu 😖 žiaľ... 😠 😒

manof
2. júl 2011

@sirinka
Knižka Ti prišla?

petot
2. júl 2011

@olifcek Závisí od dávky. Nikde som nenašiel štúdie, ktoré by zisťovali, aké množstvo Cčka prejde do mliečka keď mamička užíva 5-10g denne.

sirinka
2. júl 2011

@manof jasne, dakujem, studujem po veceroch a uz aj manzel sa vyjadril, ze si ju rad precita 🙂

andrejka1974
2. júl 2011

@manof ahoj matusko to dostal este pred ockovanim nebol dovtedy vobec chory takze bolo to necakane a rychle a moze za to len pneumokok takze u dalsieho dietata ockovanie bolo nevyhnutne nikdy vahat nebudem ockovania su dolezite nebol podvyziveny a dianka bola na vysetreniach v nemocnici vysledky boli zle to som sa dozvedela az neskor lekari to zanedbali a tak to skoncilo tak ako to skoncilo zaver syndrom nahleho umrtia ockovana bola len proti tuberkuloze

manof
2. júl 2011

@andrejka1974
No tak keď to bolo v 15. mesiaci života a nebol nikdy nijak chorý (čo je samo o sebe podozrivé), tak musel mať za sebou najmenej BCG a tri Hexy. A to akože nemal ani teplotu? Ani hnačku? Ani keď mu išli zuby? Nuž ale dajme tomu, že chemická liečba mu teda sliznice nedoriadila. A čo tabakový dym? Dostal toho pneumokoka v zimnom či letnom období?

Aj keď zrejme MMR očkovanie ešte nemal, tie predchádzajúce očkovania mu mohli slušne pošahať imunitu, hlavne tú bunkovú (všeobecnú), ktorá je kľúčová pre zvládanie drvivej väčšiny pneumokokov i iných baktérií na slizniciach. Ono totiž skoro všetky vakcíny (a Hexa mimoriadne) vychyľujú rovnováhu v imunitnom systéme smerom k špecifickej (protilátkovej) imunite, čím de facto oslabujú imunitu bunkovú. A bez tej si u pneumokokov veľmi neškrtneš. Ono totiž práve zvládanie pneumokokov zas tak moc od protilátok nezávisí:
http://www.jstor.org/pss/30105756

Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa je diagnóza, ktorá sa rovná prehláseniu "dieťa zomrelo náhodou".
To je samozrejme úplná blbosť, takže v zásade to treba chápať tak, že "na nijakú príčinu sme neprišli, očkovanie sme ako potenciálnu príčinu neskúmali, lebo z očkovania to určite nebolo, keďže z očkovania nikdy nič nie je (je predsa bezpečné a účinné), tak to vykážeme ako SIDS, lebo nejak to vykázať musíme",

Lenže vtip je v tom, že čím viac vakcín do 1. narodenín, tým väčšia detská úmrtnosť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nova-studia...
čím viac povinných očkovaní, tým viac prípadov SIDS:
http://www.slobodavockovani.sk/news/narast-poct...

Samozrejme, niektoré deti skosí hneď prvé očkovanie, iné ľahnú až po druhom, treťom či štvrtom...

Keďže úroveň bunkovej imunity sa pred BCG očkovaním na Slovensku zásadne nikdy netestuje, tak ak sa dieťa narodí s oslabenou imunitou (resp. za tie 4 dni na novorodeneckom chytí nejakého bacila, čo by som sa vôbec nedivil), tak ho BCG vakcína (so živými baktériami kravskej tuberkulózy, tzn. Mycobacterium bovis) môže celkom ľahko poslať na onen svet. Obzvlášť v prípade, že je nesprávne aplikovaná, čo je údajne veľmi pravdepodobné (resp. je dosť ťažké aplikovať ju správnym spôsobom. tzn. intradermálne, čiže do pokožky = ani nie pod pokožku, ani nie do svalu a už vôbec nie do žily).

katja78
2. júl 2011

@manof - prosím Vás pekne, otvorte si ten link zo Štatistického úradu SR na str. 23, stránku si poriadne zväčšite a pozrite sa, aký je skutočný trend perinatálnej úmrtnosti a úmrtnosti detí do 1 roka od r. 1993 do r. 2009. Je totiž klesajúci !!! absolútne čísla:
- úmrtnosť do 28 dní: r.1993 - 550, r.2009 - 188 - trvalo klesajúci trend!
- úmrtnosť do roka: r.1993 - 779, r.2009 - 346 - trvalo klesajúci trend!
Nezavádzjate tu ľudí !!!

usiko
2. júl 2011

@evkalacko aaale, ved to,ze nie. na 6. den sme s nou isli na kalmetizacne stredisko my v dobrej viere, ze jak dobre robime..to somo tom este nic nevedela...uzliny mu kontroluj stale,ak to nerobi detska na poradni..nasa jej kontroluje na kazdej poradni uzlinky vsade......tam,kde sme s uzlinami chodili, boli aj deticky, ktorym sa to objavilo neskor...ale pravdou je, ze po dalsom ockovani...takze mali by ste byt v pohode 🙂

evkalacko
2. júl 2011

@usiko Ďakujem za povzbudenie. 🙂

andrejka1974
2. júl 2011

@manof prepac ale si mimo matus to dostal v letnom obdobi v juni dovtedy nebol chory vsetko znasal upne normalne takze to bol pneumokok a reakcia na neho neviem ako by si sa tvarila keby ti nejake dieta umrelo len preto ze si ho nezaockovala on vtedy nebol ockovany a skoro umrel vtedy sa este neockovalo voci pneumokokovi stale hladas nejaky dovod mna o tom nepresvedcis a Dianka to bolo upne nieco ine ja viem ako to bolo nepriberala ako mala a tak bola na vysetreniach v nemocnici robili jej rozne vysetrenia vedelo sa ze ma zvacsenu pecen vysledky metabolicke boli zle napriek tomu mi ju pustili domov ako zdravu a tyzden na to mi zomrela v naruci prvotna pricina zlyhanie pecene a obliciek za sids sa schovali lekari mala len 4 mesiace nevies co je to stratit dieta teraz by mala 14 rokov ani jedno nebolo sposobene reakciou na ockovanie a matusko bol od nej mladsi narodil sa az po jej odchode do nebicka ja som si uz preskakala vela mna tak nic nezlomi viem ze vienoc ptravdu mate ale ak ti ockovanie ma zachranit dieta na ktore pred tym ti predosle skoro zomrelo nevaham ani minutu keby som sa mala rozhodnut este raz ockovat BUDEM

manof
2. júl 2011

@katja78
Prečítala ste si tie články, na ktoré odkazujem? Celé? Obidva?
Očividne nie.

Opakujem:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nova-studia...
http://www.slobodavockovani.sk/news/narast-poct...

Údaje štatistického úradu mám preskúmané odpredu dozadu, čo by ste musela pochopiť, keby ste si prečítala ten druhý článok, a tým pádom by ste si ušetrila ich citáciu. Keďže to však nechápete, dokazujete tým, že ste si odkazovaný článok neprečítala - ani prvý, ani druhý.

Obvinenia zo lži si teda láskavo vyprosím, keď si ani nie ste ochotná prečítať podklady, ktoré podrobne vysvetľujú, čo mám na mysli. Na základe čoho si vôbec dovoľujete tvrdiť, že klamem, keď ste sa neoboznámila s tým, čo vlastne hovorím???

K veci:
Čo konkrétne v jednom či druhom článku nie je pravda?
Tú štatistiku, čo uvádzate ako "dôkaz" mojej údajnej lži, predsa vo svojom článku celú presne citujem, a dopĺňam o ďalšie údaje.

No a keď už sme pritom, skúsme ešte toto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovane-vs...

manof
2. júl 2011

@andrejka1974
Nehráme sa tu na presviedčanie. Nepotrebujem nikoho presviedčať. Len vyslovujem hypotézy, ktoré sa mi javia byť pravdepodobné, a teda hodné preskúmania. Netvrdím, že to tak je, ale len, že by to tak mohlo byť.

Pokiaľ nebol Matúš od narodenia až po 15 mesiacov absolútne nijak chorý (žiadna teplota, hnačka, nič...), tak to nemusí vôbec byť dôkazom jeho plného zdravia, ale možno naopak dôkazom toho, že jeho všeobecná (bunková) imunita bola na tom tak zle, že nebol schopný akejkoľvek reakcie (ani len zvýšenej teploty). Dieťa, čo prvých 15 mesiacov nemá ani len zvýšenú teplotu, a to ani len pri prerezávaní zubov, je vskutku pozoruhodná anomália. V takom prípade totiž vôbec netušíš, či jeho imunitný systém ako-tak obstojne funguje. Skôr nie, než áno. A to by mohlo zodpovedať pošahaniu bunkovej imunity predchádzajúcimi tromi Hexami a BCG.

"keby ti nejake dieta umrelo len preto ze si ho nezaockovala"

Toto sa v zásade nikdy (ale absolútne nikdy) nedá dokázať, že ak umrelo bez očkovania, že by neumrelo s očkovaním. Treba si uvedomiť, že ŽIADNE očkovanie nezaberie u 100% očkovaných osôb, tzn. zrovna Tvoj syn mohol byť jedným z tých, komu to očkovanie nezabralo. Druhá vec je, že nie je v moci očkovania nič viac než podnietiť tvorbu protilátok (a popri tom zasviniť telo jedovatými chemikáliami), aj to nie u všetkých očkovaných. Avšak zrovna u pneumokokov veľmi často protilátky (a tým pádom celé očkovanie) nemusia byť veľa platné, viď:
http://www.jstor.org/pss/30105756

Takže tvrdiť, že neočkovaný syn mi takmer zomrel na pneumokoka, ale keby bol očkovaný, nemal by problém, je v zásade demagógia, pretože toto nikdy s istotou nevieš. Nekladiem Ti to však za vinu, lebo mi je jasné, že to nemáš z vlastnej hlavy, ale že si len uverila reklame výrobcu vakcíny proti pneumokokom (Pfizer), ako aj týmto výrobcom sponzorovaným lekárom, ako sú napr. Dr. Urbančíková, Dr. Šimurka či prof. Dluholucký.

Zlyhanie pečene či obličiek poukazuje na nadmernú toxickú záťaž a tá práve mohla byť (a pravdepodobne aj bola) spôsobená očkovaním (ak teda nežijete v nejakom veľmi nezdravom prostredí).

"ani jedno nebolo sposobene reakciou na ockovanie"

Z toho, čo popisuješ, to skôr vyzerá na pravý opak.

No však očkuj si ako chceš, je to Tvoja zodpovednosť, ja z Tvojho (ne)očkovania nemám nijaký zisk.
Chcel som len ukázať, že veci vôbec nemusia byť tak jednoznačné, ako to tu prezentuješ.
No a z Tvojich vyjadrení, pri všetkej úcte, je zjavná hlboká neznalosť problematiky očkovania.

andrejka1974
2. júl 2011

@manof je mi to vsetko jasne matusko trpel v 6 mesiacoch apnoickymi pauzami co sposoboval reflux uzival lieky a presiel nma mlieko ar teploty po ockovaniach mal ako kazde dieta ale imunitu mal ok pneumokok bol u neho zakerny a sposobil mu krvacanie ciev co sa nastastie podchytilo vcas inac by vykrvacal a to by som uz fakt nezvladla a ty mas kolko deti ak sa mozem spytat a ta demagogia pravda nie je verim ze ak by som malu nedala zaockovat voci pneumokokovi tak by som sa bala cely zivot ci sa jej nestane yto co matuskovi takto mam istotu ze som pre nu spravila to co som mala ona si svoj boj uz medzi nami vybojovala na zaciatku nepriberala, zistili jej stridor, dierku v srdiecku zdvojenu oblicku bola casto chora do roka , nosi okuliare ale stridor uz nema , srdiecko uz mame katetrizacne spravene, na ockach mame okuliare , oblicku zdedila po mne ja ju mam tiez ale je stastna a spokojna a ja som stastna ze som pre svoje deti spravila vsetko su stastne spokojne nic im nechyba mam krasne 4 deti a Dianku a urobila som pre ne vsetko a ockovat sa budu na dalej teraz sa ockuje po novom v 13 proti ciernemu kaslu lebo jeho vela a mojho syna som dala zaockovat neockujem len voci chripke a kliestom pretoze my chripkou netrpime a mna o nicom nepresvedcis ze robim zle

petot
3. júl 2011

@andrejka1974 Tak práve očkovanie v 13 rokoch proti čiernemu kašľu je jedna z najnezmyselnejších vakcín aké v našom očkovacom kalendári sú (a že ich tam nezmyselných nie je málo...) 13-ročné dieťa je omnoho viac ohrozené nežiaducimi účinkami vakcíny než čiernym kašľom, ktorý má u väčších detí mierny priebeh (nebezpečný je pre malé deti do 6 mesiacov).

Pokiaľ ide o pneumokoky, Prevenar bol proti 7 sérotypom, Synflorix proti 10 a Prevenar 13 proti 13-tim. Celkovo je však cca 90 sérotypov a už od začiatku sa pozoruje ich vzájomná výmena. Prevenar bol orientovaný na sérotypy prevládajúca v USA. Takže celkovo je veľká pravdepodobnosť, že Tvoje dieťa bolo ohrozené iným sérotypom než zahŕňa vakcína. Inými slovami, že očkovanie by mu nepomohlo ani keby bola vakcína na 100% účinná (čo teda nie je).

Údaje od výrobcu ukazujú, že v klinických skúškach vykazovala vakcína voči niektorým kmeňom vskutku mizernú efektívnosť, napríklad voči kmeňu 19A len okolo 25%, voči myslím kmeňu 16 to bolo 33%. Avšak v testoch protilátok tieto antgény dosahovali veľmi dobré výsledky, vyše 90%.

Inými slovami, výrobca dobre vie, že úroveň hypotetickej ochrany očkovaním NESÚVISÍ s hladinou protilátok. Protilátky sú však jediná vec, ktorú vakcíny pomerne spoľahlivo (krátkodobo) vyvolávajú.

Pre úplnosť musím ešte povedať, že nakoľko v klinických skúškach nebol Prevenar porovnávaný s placebom ale s inými experimentálnymi vakcínami, tak výsledky sa nedajú jednoznačne interpretovať ako účinnosť Prevenaru, pretože väčší počet infekcií v kontrolnej skupine mohol byť spsobený aj imunosupresívnymi vlastnosťami ostatných dvoch experimentálnych vakcín. Z hľadiska EBM, klinická ÚČINNOSŤ Prevenaru pred uvedením na trh NEBOLA SPOĽAHLIVO VEDECKY DOKÁZANÁ.