Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sorciera24
4. júl 2011

@veroveronika ciastocne.....bohuzial, info o ockovani som zacala zhanat neskoro,ked uz mal nejake to ocko za sebou....potom sme zmenili pediatricku,riesili imuno......a nakoniec odmietli zvysne ockovanie...ak chces viac info...IP

denduska
4. júl 2011

@sorciera24 napis prosim aj mne IP kde ste boli na imuno.diky

@veroveronika starsia ma bcg, dve hexy s prevenarom a mladsia je ockovanim neposkvrnena 😅 😅

veroveronika
4. júl 2011

@denduska a pediater nerobil problemy?, lebo na mna dnes pekne zazreli aj mudr aj sestricka, ked som povedala, ze ockovat sa nejde

denduska
4. júl 2011

@veroveronika no vzhladom na problemy u starsej ani nie, poziadali sme u mladsej najprv o odklad do 1 roka a potom nas uz nasli z RUVZ...volali najprv preco nie je ockovana, on povedal ze mame odklad a potom volali v tyzden ked mala narodeniny ze ci stale nie je ockovana, ze ked nezaockujeme, ma to hlasit. On nam to vravel, tak sme mu povedali ze ok. Nechcem mu robit zbytocne problemy.

veroveronika
4. júl 2011

@denduska no mna ta moja mudr nahlasi asi hned, ja som pripravena zaplatit aj pokutu, tych 331eur, mne je to jedno,,,nech sa s nimi zadrhnu 😀

natty53
4. júl 2011

A viete poradit aj dobreho resp. "nedobreho" imunologa v Kosiciach? 😉

petot
4. júl 2011

@natty53 Ten článok o vitamínoch je typická zastrašovacia kampaň. Tá štúdia bola vedecky biedna a kritici ju rozniesli na kopytách, ale ide práve o to, zastrašiť ľudí, nikoho nezaujíma kritika, dôležité je to prvotné mediálne haló Tie tzv. odporúčané dávky sú u väčšiny vitamínov totiž stanovené tak, že sú blízko minimu na prežitie. Niektoré vitamíny majú veľmi priaznivé účinky práve vo vyšších dávkach, a toto farmaceutický priemysel vidí ako hrozbu, pretože vitamíny sú v niektorých prípadoch lacnou a bezpečnou konkurenciou patentovaným drahým chemickým liekom. A tak z času na čas vyjde takáto bu bu bu správa, aby ľudí odradili od užívania skutočne účinných dávok vitamínov.

natty53
4. júl 2011

Čakala som,či sa niekto vyjadrite, lebo ja tiež občas po vitamínoch siahnem,aj keď určite som skôr za ovocie a zeleninu.. 🙂 . Práve to,že mediálne halooo je tak silné u verejnosti, že niekedy už fakt neviem,lebo zastrašovať a zavádzať ľudí je dnes fakt v móde 😀

manof
4. júl 2011

No nepoteší Vás to? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

* * * * * * *

Nové články a brožúra na Sprievodcovi očkovaním

Milí priaznivci Sprievodcu očkovaním,

prázdniny sa začali a na leto sme prichystali viacero nových článkov. Zároveň sme doplnili a aktualizovali pôvodné články.
Z obsahu vyberáme:

Ako to u nás vyzeralo pred zavedením očkovania?
Kde nájdete informácie o zložení konkrétnych vakcín?
Aké očkovania potrebujete pred cestou do zahraničia?
Obsahujú vakcíny nebezpečné látky?
Ako funguje hlásenie nežiaducich účinkov?
Ktoré zákony upravujú očkovanie?
Najnovšie vydanie brožúrky si môžete stiahnuť v PDF.

Svoje otázky súvisiace s očkovaním môžete aj naďalej klásť našim odborníkom v poradni.

Každý mesiac Sprievodcu očkovaním navštívi viac ako 4 500 ľudí. Sme radi, že ste jedným z nich.

Prežite leto v zdraví! 🙂

olifcek
4. júl 2011

@manof 😀

manof
4. júl 2011

@olifcek
No ja len že každý mesiac navštívi www.slobodaVockovani.sk vyše 9.000 unikátnych IP adries (či ľudí, to je na pováženie, viď: http://www.slobodavockovani.sk/news/navstevnost... )

Takže naozaj super správa, nie?

cezarka7
4. júl 2011

Ahojte, dlhsie som tu nebola... UVZ SR nam zamietol odvolanie, tak som sa nasrala, zaplatila pokutu a napisala som Sulikovi na FB, citajte:

Dobrý večer pán Sulík, píšem na FB kedže toto nieje žiadny oficiálny list, ale momentálne rozpoloženie znechutených rodičov nad ÚVZ SR a zvolila som si Vás ako bútľavú vŕbu, ktorá nečaká odozvu. Vopred ďakujem za prečítanie.

Práve som s veľkou nechuťou poslala peniaze do Štátnej pokladnice. Úrad verejného zdravotníctva nás obvinil vinnými zato, ze sme odmietli dať zaočkovat naše maloleté dieťa po tom, čo malo nežiadúce účinky po TBC/BCG vakcíne.

Som maximálne znechutená našími nariadeniami a úradmi. Tupá byrokracia a vymývanie mozgov zo strán `MUDr`ych!!! Kde sú práva slobodných ludí?

Do frasa, ktorá matka by chcela ublížiť vlastnému dietaťu?

Podľa čl. 16 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky: „Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená.“

Podľa čl. 16 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky: „Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.“

Podľa čl. 19 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky: „Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.“

Podľa čl. 24 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky: „Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.“

Podľa čl. 41 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky: „Starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov; deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť. Práva rodičov možno obmedziť a maloleté deti možno od rodičov odlúčiť proti vôli rodičov len rozhodnutím súdu.“

Nakoniec, podľa čl. 12 ods. 4 Ústavy Slovenskej republiky: „Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.“

Tieto ustanovenia možete kludne anulovať, lebo aj tak sme len Vaši poslíčkovia (neberte to osobne) ktorí musia skákať ako sa `tam hore` pískne.

Ani nejdem písať o tých `super liečivých a nápomocných vakcínach`, ich zloženie, výrobu, účinky, atd...bolo by to vážne na dlho...

Keby som nemala dieťa a mala by som viac času na behačky po úradoch, verte že sa nedám zastrašiť MUDr.ymi z ÚVZ SR...Bohužial každý sankciovaný rodič čo porušil práva ne-očkovania vzdá boj o spravodlivosť práve pred bránami súdu a to z dôvodu nedostatku času, respektíve pre kľud a harmóniu v rodine.

Hlavne že sme zdravííííí a šťastnííííí, srať (s prepáčením) na 55 Eur. (hmm, tých pokút príde viac, keďže odmietame všetky nasledujúce očkovania,... ale veď mám dobrý rodičovský príspevok, tak ako lepšie ho investovať než do zdravia vlastného dieťaťa 😉

Prajem pekný večer, Petra

a zdravím Uhliarika

ODPOVED:
Richard Sulik 03 júla o 22:58
Pozdravujem,
zial, mozem s vamilen suhlasit. Nutit rodicov ockovat svoje deti je pri niektorych ockovaniach vyslovene zbytocne. Mali sme snahu aspon znizit pokuty za nezaockovanie, no vdaka SDKU a KDH tato iniciativa (s nimi vopred dohodnuta) nepresla. Momentalne pripravujeme podanie na ustavny sud, tak uvidime, ako to oni vidia

manof
4. júl 2011

Štúdia:
Dojčenská úmrtnosť v porovnaní s počtom plošných očkovaní: Je tu nejaká biochemická či synergická toxicita?

http://www.slobodavockovani.sk/news/dojcenska-u...

Ozaj dobrý matroš, hlavne v časti "Diskusia", odporúčam prečítať si hlavne @katja78
😉

natty53
4. júl 2011

http://www.pmfhk.cz/WWW/HVD_2010/Urbancikova_Vy...

http://www.mediforum.sk/pdf/ockovanie/2009_smok...

mne je z toho normálne zle keď to čítam, že očkovať a očkovať aj pri vážnych teda pre nich "bežných" a "dočasných" kontraindikáciach ☹

manof
4. júl 2011

@natty53
O Urbančíkovej sme si tu už písali, že to je prípad pre ÚDZS.
A možno aj pre psychiatra.
Ona je tým očkovaním (stoj-čo-stoj, za každú cenu, aj totálne rizikové deti) úplne posadnutá.
Možno nejakého exorcistu by na ňu bolo treba zavolať.
😀 😀 😀

No a to, že tam má veci, čo sú v rozpore s príbalovými letákmi, asi nemá veľmi zmysel rozpitvávať, však je to už známa firma...

natty53
5. júl 2011

@manof mali by už fakt vymyslieť vakcínu na ľudskú stupiditu a nech si to ti naši "odvážlivci" teda otestujú na vlastnej koži, či účinné zloženie vymysleli 😀

veroveronika
5. júl 2011

@cezarka7 SaS ma zmenu povinneho ockovania aj vo volebnom programe http://old.strana-sas.sk/tmp/asset_cache/link/0...

tin007
5. júl 2011

@veroveronika o tom, ze SaS je za zmenu v ockovani sme uz diskutovali rped rokom, aj som pisala 2x poslancovi Kalistovi. Hoci neodpisali, uverejnil asi tak mesiac (?) dozadu blog na sme.sk, v ktorom "zabrdol" do temy ockovanie a rozprudila sa velmi zaujimava debata. Stve ma vsak, ze mi neodpovedal napr. na to, ze preco su tak hrozne za zachovanie povinnosti ockovat vakcinou proti osypkam.

prevenar
5. júl 2011

@manof ...ja mam v garazi pomerne vykonnu motorovu pilu.. len taky napad ^^ btw, kto pozera Dextera ? :D

maja22
5. júl 2011

@tin007 Včera som v obchode prelistovala časopis Dieťa a je tam rozsiahly článok o osýpkach, o epidémii vo Francúzsku okolo roku 1998 - presne si nepamätám a písali aj o množstve komplikácií...ktoré sa prejavili aj po čase, po odznení osýpok.. Že to bolo v čase, keď rodičia prestali očkovať proti osýpkam... Časopis som si nekúpila, tak si odtiaľ všetko nepamätám, ale ten článok išiel pod kožu...

denisocka
5. júl 2011

@cezarka7 kolko ste dostali pokutu?

aliza
5. júl 2011

@denduska ahojcek, moj maly je tiez zatial nezaockovany, zijeme v UK, takze nie je problem odmietnut. Chcela som sa ta spytat, ci neskor das nieco zaockovat a co. Ja zatial neplanujem, ale dakedy ma prepadnu pochybnosti.

manof
5. júl 2011

@prevenar Máš v hlave scenár na "Košický masaker motorovou pílou"? 😉

blovitc120
5. júl 2011

@denisocka má to v poslednom odstavci, 55 €

denisocka
5. júl 2011

@blovitc120 potom som zbadala ale sa nedalo opravit,dik

manof
5. júl 2011

@maja22 a písali tam aj o "liečení" osýpok paracetamolom? Ten je totiž mega-rizikovým faktorom pri nielen osýpkach a proočkovacia propaganda na to notoricky "zabúda" upozorňovať.

veroveronika
5. júl 2011

@manof preco je paracetamol rizikovy pri osypkach?

tin007
5. júl 2011

@maja22 necitala som, ale viem, ze preco robia bubu z osypok vo Fr, lebo ich dostavaju cim dalej, tym starsie rocniky (viem, ze som si hladala nejake info, ked vo februari na stv prof. socialnych veci Neludsky perlil) a tam je priebeh ovela tazsi ako pri detoch. uz som viackrat pisala, ale zopakujem; moja mama ich dostala ako 23, ci 24 rocna, mala vysoke teploty nad 40 st., ktore ju velmi vycerpavali, asi mesiac len lezala a dalsie 3 mesiace bola este pn plus imunitu mala oslabenu dalsi rok. naopak sestra ich dostala v detstve - tusim v skolke (nechapem ako, ked je rocnik 88, mam pocit, ze ona uz urcite bola povinne ockovana proti osypkam) a uplne v pohodicke. ja osobne by som ich strasne rada dostala aj teraz, a bola by som zvedava, ci by nahodou riadne nezatocili s mojou psoriazou (v tom zmysle, ze by nastartovali imunitny system tak, ze by zacal likvidovat psoriazu)

tin007
5. júl 2011

@veroveronika antipyretika su rizikove z toho dovodu, ze nedavaju moznost organizmu, aby pri vysokej teplote aktivovali t-lymfocity v boji proti infekcii (aspon ja si to tak pamatam, z clankov, co som citala), lebo tu teplotu zrazia. takze telo ovela dlhsie bojuje s virusom.

denduska
5. júl 2011

@aliza ja chcem dat tetanus a mm chce dat zaskrt ale taka kombinacia nie je k dospozicii tak nedavame zatial nic 😅 a momentalne som prepadla panike co sa tyka meningokokov ale ako som citala ta vakcina je dost humus 😝 😝