Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
21. júl 2011

@denduska @alikaa @musko Nam zabral na ekzem toto: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-....
Ekzem uz nema tak casto. Predtym mala tak silny ekzem, ze si rucky drhla o koberec az do krvy (ak sme si to nevsimli vcas) ☹

musko
21. júl 2011

@denduska a koloidné striebro ste neskúšali?
A ad meningokoky - z tých mám panickú hrozu - keď sme chodili na stáže na infekty v Blave, tak sme tam videli deti s meningitídou, čo len tak tak ušli hrobárovi...... Takže, ak sa niečo vymyslí - budem rada, ale tiež nie žhavá novinka a to hrozí až o pekných pár rokov - aj u Vás. To uvidíme, čo bude:o)

denisocka
21. júl 2011

@didulka85 no napíš moja aj tu,ako ste dnes dopadli 😉

musko
21. júl 2011

tiež som zvedavá

aduskatt
21. júl 2011

@denduska tu tuberkulozu od neho by chytila akurat tak dlhym a intenzivnym kontaktom a prilis tesnym kontaktom..to asi nehrozi.ale viem, ak niekto chce ockovat, vzdy si najde dovod.........poznaaaaaaaaaaame

denduska
21. júl 2011

@aduskatt no ale vies,takato "cierna" hrozba 😅 je vzdy blizsia a nejako tak realnejsia nez pribalovy letak k vakcine, hocijako hrozostrasny by bol...clovek si povie ze to sa pise ku kazdemu lieku a hotovo...vyhodnoti z toho ze prve riziko je viac pravdepodobne a hotovo...dalej sa nezamysla

@moira19 diky za tip, vyskusame, uz sme dlhsie neskusali nieco nove, tak je azda aj cas.

@musko na ekzem som neskusala kurat do nosteka pri nadche, to zaberalo celkom pekne..ani neviem ale na ekzem ma to nenapadlo davat 😅 A menB..tu je nieco http://www.novartisvaccines.com/products-diseas... tak uvidim co z toho bude nakoniec.. 😕

manof
21. júl 2011

@aaddeell
Jak Prevenar, tak Synflorix sa očkuje až od 10. týždňa, tak nechápem, ako to, že sa máte ísť už teraz očkovať, keď má bábo len 6 týždňov.

manof
21. júl 2011

@vejula
@vefi89
No jo, na debaty o očkovaní treba chodiť s nejakou gorilou (nie samotná mamička s dieťatkom).
Na tieto účely zvyčajne postačí manžel, ak teda nie je vyslovene pro-očkovací.

vefi89
21. júl 2011

@manof manžel nikdy nemá na nič čas..to je ten problém, že nemá čas ani na zdravie svojho decka a na mňa duplom nie

elinka27
21. júl 2011

ahojte, mam dve deti, syna som dala zaockovat proti vsetkemu pekne ako bolo v ockovacom kalednari, nemam ziadne nasledky aspon nie take ktore by sa dali prejavit teraz.Dcera je po ockovani TBC a ma uz vsetky Hexa a Prevenary.Caka nas teda uz len MMR a tu nemam zaujem jej davat, bohuzial som nestudovala pred ockovanim co vsetko to moze sposobit,a ze tie dovody pre ockovanie su irelevantne.Dcerka dostala poslednu davku v podnelo, okrem vysokych teplot a hrce v nozicke sme nemali nic, a je uz dobre.Ale mohlo to dopadnut aj horsie...Ako mam postupovat ked chcem odmietnut MMR vakcinu?Moja pediatricka je vyslovene pro-ockovacia, tak sa bojim, ze mi bude robit problemy.A citala som, ze hrozi pokuta az do 331€ co nieje mala suma.A dalsia vec v povinnom ockovacom kalednari som citala ze deti narodene v roku 2011 uz MMR nemaju povinne, tak potom nechapem preco by som ja mala dat malu ockovat?!Ved podla coho sa teda rozhoduju ktore deti ano a ktore nie?

manof
21. júl 2011

@vefi89
To je jedno, aký chlap. Kľudne aj otec alebo nejaký kamarát. Skrátka chlap zvyčajne budí u demagogizujúcej lekárky rešpekt, pretože tá lekárka si uvedomuje, že by od neho mohla dostať do držky, keby si príliš dovoľovala do jeho chránenkyne.

To isté platí pre debaty na RÚVZ.

manof
21. júl 2011

@musko
Koloidné striebro je dobré proti baktériám, ale čo to má do činenia s ekzémom?

musko
21. júl 2011

Ja som o ňom dosť čítala a doporučuje sa aj na chron. ekzémy - skúsim nájsť. Ono sa totiž predáva v lekárňach len ako na vonk. použitie....

manof
21. júl 2011

@elinka27
Dáš mi, prosím, odkaz na ten očkovací kalendár, podľa ktorého deti nar. v r. 2011 nemajú MMR povinné?

Ja k tejto veci pristupujem takto: čo je lepšie? Obetovať 331 € (aj to len možno) alebo riskovať napr. detskú cukrovku alebo autizmus u dieťaťa? Riziko straty 331 € mi pripadá ako oveľa banálnejšie než to druhé, lebo z čisto finančného hľadiska (vôbec nehovoriac o ľudskom utrpení) by vás to druhé vyšlo mnohonásobne drahšie.

denduska
21. júl 2011

@manof atopicka koza je casto kolonizovana zlatym stafylokokom tak mozno na tom nieco bude..

musko
21. júl 2011

@manof : tu-http://www.zdrave-koloidni-stribro.cz/
myslím, že je to koli tomu, že urýchľuje hojenie a je dezinfekčný - zabráni kontaminácii a urýchli hojenie

manof
21. júl 2011

@musko
No možno keby na koži šarapatili nejaké baktérie, tak to pochopím, ale myslím, že ekzém je zvyčajne spôsobený niečím iným (snahou tela odbúrať jedovaté veci z organizmu), nie baktériami. Striebro spoľahlivo zabíja široké spektrum baktérií, ale čo by to mohlo pomôcť pri ekzéme? Samozrejme, ak sa to prakticky niekomu osvedčilo, tak treba vyskúšať, len nejak nechápem mechanizmu pôsobenia. Lebo však to je len čistá voda + malé čiastočky striebra.

Možno to zaberie na nejaké problémy spôsobené baktériami (čo by mohol byť problém s BCG očkovaním), ale u iných ekzémov o tom vážne pochybujem.

denduska
21. júl 2011

@elinka27 aj keby ti dali pokutu, nedostanes plnu vysku, lebo takmer cele zakladne ockovanie mate absolvovane

manof
21. júl 2011

@denduska
OK. Ale podstatu ekzému to nerieši. Takže potom to môžeme charakterizovať ako pomocný prostriedok, nie ako liečivo idúce k podstate problému.

elinka27
21. júl 2011

@denduska ano, ale ako postupovat ked chcem teda ockovanie odmietnut?poviem len lekarke, ze nechcem a je?

denduska
21. júl 2011

@elinka27 ano, netreba nic zbytocne podpisovat okrem toho ze odmietas ockovanie. Ziadne take ze som si vedoma ze ohrozujem dieta smrtelnymi chorobami atd lebo tam ta nachytaju na nejakej blbosti... My sme dokonca ani nic nepodpisovali, ani len ze odmietame..mm odmietol este aj podpisat 😅 kazdopadne uz nas nasli ale zatial sa nic nedeje 😕

aduskatt
21. júl 2011

@denduska ale to je blbooooooost......aj TBC dostat je menej rizikove ako zaockovat.........ja by som volila radsej dva tyzdne v sanatoriu, kde sa to lieci ako dieta postihnute akymkolvek sposobom vdaka ockovaniu.a nech si o tom mysli kto chce a co chce🙂

elinka27
21. júl 2011

@manof tu som to pozerala,a pri r.2011 nieje uvedena MMR vakcina,ale ja neviem mozno som tu tabulku len zle pochopila 😅 http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov...

musko
21. júl 2011

@elinka27 myslím, že si to, žiaľ, zle pochopila. Tá MMR pre deti narodené v r. 2011 bude povinná v r. 2012 - vtedy dosiahnu vek 15 mes.

musko
21. júl 2011

oprava - vtedy najskor dosiahnu vek 15 mes....

denduska
21. júl 2011

no vdaka elinke som klikla na toho sprievodcu a preklikala som sem..dovolim si nieco skopirovat..poznate tuto mamicku?? toto je fakt hrozne..
Aďka
23.06.2011 22:55:29
Aj my sme mali nežiadúcu reakciu po očkovaní Infanrix Hexa a Prevenar, keďže to podali súčasne nevieme na ktorú z nich 4 mesčné bábo zareagovalo, dcéra mala 2 týžne vysoké teploty a stále zvracala a po dvoch týždňoch prestala prijímať potravu, nedokázala sať ani hltať stala sa apatická chudla, bola na infúziách a zistili 9 diagnóz do jej roka som ju doma sondovala, lebo inak sa najesť nedokázala, od tohto nešťastného očkovania uplynulo 2 a pól roka, dcérka je stále sledovaná musíme dodržiavať diétu a chodiť cvičiť a na masáže, nemôžem ísť od nej ani do práce, pred očkovaním to bolo zdravé bábatko, ktoré rado papkalo, ja osobne si myslím, že nemali jej dať dve naraz, ale mali urobiť 6 týždňový odstup medzi tými dvomi vakcínami, lebo imunitný systém sa nemohol brániť všetkému naraz a to je problém dnešného očkovania, že všetko dávajú naraz a riskujú trvalé poškodenie zdravia dieťaťa, keď som bola dieťaťom ja, mama so mnou chodila stále na očkovanie po jednom. Teraz rozhodli o jej ďalšom očkovaní tak, že dostane iba proti obrne a proti hepatitíde typu B samozrejme samostatne nie kombinovane a z odstupom pól roka a aj tak budem v strese, lebo už nechcem zažiť to isté peklo, čo pred tým, aj moja mama mala reakciu 3 týždne po očkovaní proti tetanu nemohla tou rukou hýbať, na šťastie to samé ustúpilo jednoznačne je každé očkovanie určitým rizikom, no ťažko povedať či radšej riskovať očkovanie, alebo možnosť, že môžeme dostať chorobu, proti ktorej sme mohli byť očkovaní.

musko
21. júl 2011

@denduska - no teda - uffffff

manof
21. júl 2011
manof
21. júl 2011

Na pobavenie:

* * *

Bozkávaniu sa oddávajte často a s nadšením

Bozkávanie je zdravé a odporúčajú ho aj lekári.

Bozkávanie v prvom rade posilňuje imunitný systém. Vďaka výmene vírusov a baktérií pôsobí intenzívne bozkávanie ako očkovanie. V krvi sa mobilizujú ochranné bunky, ktoré zaznamenajú neznáme baktérie. Preto je vnútorná "obrana" organizmu počas bozkávania nastavená na maximum. Okrem toho bozk vylepšuje aj náladu človeka, duša pookreje a psychická pohoda podporuje aj zdravotný stav.

http://ozene.zoznam.sk/cl/10164/257412/Bozkavan...

elinka27
21. júl 2011

@musko hej aj ja som sa nad tym uz zamyslela, a ano zle som to pochopila, a MMR nedam uz som rozhodnutna, len dufam,ze som sa rozhodla spravne...lebo uz ani netusim co je vlastne spravne, doktorka oznacila "hlupe matere" tie ktore nedali ockovat, ked som sa jej pytala na jej nazor ☹