Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
22. júl 2011

@musko niekto, kto dostal za nockovanie pokutu od ruvz sa odvolal na sude a vyhral?

elinka27
22. júl 2011

ahojte, v pondelok bola dcerka ockovana Hexa a Prevenar, prvy den vysoka teplota potom uz nie, ale je stale podrazdena, placliva, stale sa nosi, place zo sna, zuby to niesu, uz ju poznam a viem ze toto proste zuby niesu, myslim ze si poznam deti dost dobre aby som to vedela odlisit.Ona je usmiate spokojne babo, ale ja ju nespoznavam, neviem ci toto moze byt nasledkom vakciny, lekarka sa zasmiala a povedala,ze to su zuby.Na nohe jej ostala modrina po ockovani a ked sa nedajboze dotknem nozicky place 😒

vefi89
22. júl 2011

@musko naozaj krásny článok...aké dobrotky nám to napiekli 😖 až mi huba nejde nejak zavrieť 😲

musko
22. júl 2011

@tin007 -ano - ale to je v ČR - žijem na Morave

musko
22. júl 2011

@vefi89 - nápodobne :oP

motylikova
22. júl 2011

@olifcek no ja nie som presvecena ze ockovanim ohrozim dietatko. kazdopadne, musim to riesit, kedze priatel presvedceny je, a jedine o com som ho presvedcila je odklad na neskor.. ja vidim klady aj zapory.. oboch moznosti... uvidime ako sa to vyvinie, mozno mame sancu, mozno nam dovolia to co chcem ja (najskor ked zacne chodit zaockovat, a to zdaleka nie proti vsetkemu)

tin007
22. júl 2011

@musko aha ano, o tom pripade viem

olifcek
22. júl 2011

@motylikova jj, rozhodnutie je na dlhe dni, tyzdne, mesiace, roky...

manof
22. júl 2011

S nadáciou je strašná oštara, to už skôr založiť len účet na súkromnú osobu (nejakú doveryhodnú) + nejakú e-mailovú skupinu miesto valného zhromaždenia a správnej rady. Tzn. bez právnej subjektivity.

manof
22. júl 2011

@elinka27 vychádzaj z toho, že Ty poznáš svoje dieťa mnohonásobne lepšie než Tvoja detská lekárka. A zmeny osobnosti patria medzi nie práve zriedkavo hlásené nežiaduce účinky očkovania.

elinka27
22. júl 2011

@manof no prave,ale sa to tazko dokazuje, vsetko sa da lahko vzdy zviest na nieco ine.MMR som rozhodnuta ze nedam, len sa bojim tych nasledkov ci ma zasa niekto nepovlaci po nejakych uradoch a tak, ci to vobec budem vediet obhajit 😠

prsky
22. júl 2011

@elinka27 obhajovania som sa bala aj ja kym som si neuvedomila, ze sa obhajovat a ani nic vysvetlovat nemusim...proste je to moje rozhodnutie, som zakonny zastupca dietata a basta...viac ich zaujimat nemusi. jedine neprijemne je, ze ked na teba dojdu, tak ta predvolaju minimalne 2x (predkolo a priestupkove konanie, ale mozno predkolo vynechaju) v horsom pripade ta budu predvolavat za kazdu vakcinu zvlast...za zdravie mojho dietata mi to ale stoji 😉

elinka27
22. júl 2011

@prsky no my uz mame len MMR v blizkej buducnosti, takze tak, a teba uz predvolali niekedy?

prsky
22. júl 2011

@elinka27 my sme odmietli az teraz u maleho a dokina nas nenahlasuje sama od seba, takze uvidime, ci a ak ano, tak kedy na nas "pridu" - zatial sa nejak neobavam a ked nas predvolaju, dostavim sa, vypocujem si, podakujem sa a odidem (aspon tak nejak idealisticky si to predstavujem 😀 )

manof
22. júl 2011

@elinka27
No tak Ty hlavne nie si morálne povinná nič dokazovať. Nechceš niečo Ty od nich, ale oni od Teba (t.j. aby si dala zaočkovať svoje dieťa). Bremeno dokazovania (že očkovanie nepoškodí zdravie Tvojho dieťaťa) je teda na ich strane. A to nikdy nedokážu, pretože to je nemožné dokázať.

Ak by si sa necítila na jednanie na RÚVZ, môžem tam ísť s Tebou.

manof
22. júl 2011

Odpoveď ministra zdravotníctva na Otvorený list ministrovi zdravotníctva kvôli jeho nekonaniu vo veci konfliktov záujmov členov PSPI:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-min...

kaja73
22. júl 2011

@manof Neviem ci si cital toto http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... je to pisane neurologom myslim z Kramarov.

veroveronika
22. júl 2011

a ma niekto skusenost s RUVZ v Martine?

tamix
22. júl 2011

Dnes som mala super zážitok!!! Síce nie o očkovaní.
Stretla som pána, ktorý podľa lekárov mal byť už 7mesiacov mŕtvy. Po operácii ho poslali domov a manželke povedali, že má rakovinu v takom štádiu, že je neoperovateľná a vydrží tak asi 1 mesiac. Začali alternatívnou liečbou a pán žije 8 mesiacov a má stále lepšie výsledky. Lekár vraj len čumí ako tĺk a nechápe, ako je možné, že pacient ešte stále žije.

halienka
22. júl 2011

@tamix a o akú alternatívnu liečbu sa jednalo?

teri3
22. júl 2011

@kaja73 ahoj 🙂

tamix
22. júl 2011

Najprv 48 dní pil len šťavu z cvikly, zemiakov, reďkovky... To je presne recept na to. Je to vraj strašne náročné, ale vydržal to. Potom používal rôzne prírodné výrobky a homeopatiu. Neje sladkosti, mäso, mliečne výrobky. Jedáva hlavne zeleninu a všetko pripravuje dusením. Nič olejové, vyprážané.

halienka
22. júl 2011

@tamix presne toto som už pred asi 15 rokmi počula o jednom chlapíkovi, čo mal rakovinu žalúdka, že 40 dní pil len vyvarenú vodu zo zemiakov, potom pomaličky pridával iné jedlá, ale rakovina zmizla...doslova ju vyhladoval. Vraj je najhorší prvý týždeň, ale ono keď už človek nemá čo stratiť...

veroveronika
22. júl 2011

@tamix zrejme sa jedna o totalnu protirakovinovu kuru od Rudolfa Breussa
piju sa zeleninove stavy / cvikla, mrkva, zeler, cierna redkovka a zemiak velkosti slepacieho vajca, pije sa iba cista stava, bez usadeniny, inak by kura nemala ucinok, pevne castice by mohli byt zivnou podou pre nador
pit sa moze aj salviovy caj a caj na oblicky podla Breussa
pocas kury sa nesmie fajcit

prevenar
22. júl 2011

liecba pomocou B17 vitaminu je velmi zaujimava a zda sa ze aj ucinna .

vefi89
23. júl 2011

@evca35 chcela by som vedieť len, akým dlhým výskumom došli k tomu, že vakcína nie je škodlivá 😀

manof
23. júl 2011

@prevenar
No ak pod B17 máš na mysli ťažký bombardér z 2. svet. vojny, tak to by bola nepochybne účinná "liečba", ale ak pod B17 myslíš amygdalín/laetril, tak to je údajne haluz. Prinajmenšom prof. Strunecká v "Dobe jedové" píše, že sa jeho údajné protirakovinové účinky nepreukázali, ba dokonca že môže vážne poškodiť zdravie (otráviť) človeka. Tak teda neviem...

denduska
23. júl 2011

@manof to je ta latka z horkych mandli..? z toho co je v marhulovej kostke? my sme to ako deti jedli a viem ze rodicia vraveli ze sa otravime ak pojeme vela...tusim 20 dkg tych semiacok je vraj zivotu nebezpecnych..ale to uz si nepamatam odkial mam 😅

erikasadek
23. júl 2011

@denduska ahojte ja som ako decko jedla strasne vela tych semiackov teda chutovo ako horke mandle s marhula poviem ti prezila som , 😀 ale mozno nieco na tom bude, viem ze na balkone sme susili kial kostiek apotom rozbijali ako deti, a teda malo sme ich nezjedli skor naopak.. normalne mi chute idu uz roky som to nejedla.. 😀