Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
2. nov 2011

@ninan2 ..samozrejme, kedze za vazny vedlajsi ucinok sa nepocita nic co sa ti stane po ockovani. dieta moze zomriet rovno po ockovani v ordinacii a aj to by odmietli,ze to bolo koli ockovaniu.

prevenar
2. nov 2011

@ninan2 eeeee.. ani by som nepovedal. myslim,ze ockovanie na pneumokoky je temer neucinne. nechce sa mi to hladat, my neockujeme nic, tak mi je to vlastne jedno. manof mozno bude vediet k tomu blizsie.

cigaretka5
2. nov 2011

@didulka85 a na zaklade coho znasam aj naklady?

prevenar
2. nov 2011

@cigaretka5 ..na zaklade toho,ze sa budes musiet starat o svoje chore dieta. alergika, autistu, cukrovkara, ..v najhorsich pripadoch dieta s rakovinou. s touto starostlivostou sa viazu zvysene naklady na rodinny rozpocet. pochopitelne.

bobocka
2. nov 2011

ahojte.chcela by som sa opytat ciste teoreticku otazku-
ked rodic odmietne ockovanie komplexne,vsetky,tak zaplati za kazde jedno odmietnute pokutu? (teda ak k pokute pride?) ci sa to berie ako jedno odmietnutie a pokuta je jedna?
ako je to v pripade,ze rodic chce dat dieta ockovat,no neskor.teda napr,ze by som sa rozhodla dat prvu hexu v polroku,druhu v roku,tretiu v roku a pol.teda z principu neodmietam ockovanie,len si chcem dat nacas a rozhodit to na dlhsie.ako by to potom brali? ako odmietnutie ockovania?odmietnute by to predsa nebolo,len posunute.
je mozne od pediatra ziadat,aby sa hexa a prevenar nedaval naraz v jeden den,ale s min 1-2mesacnym odstupom?ci je to individualne a zalezi od pediatra ako sa k tomu postavi?
fakt su to teoreticke otazky.prveho syna mam ockovaneho nakompletku tak ako je v ockovacom kalendari a vsetko naporiadok.ziadne extra neg.reakcie.teda mal zapalene rameno po bcg(to uz nastastie nebudem musiet riesit) a mal aj koznu reakciu po prevenare,no pediatricka ma poslala na kozne a tam tupana doktorka,ze ae.tudle tudle zlata rybka,ziaden AE to nebol.koprivka co po case zmizla.teda toto bolo z ich strany ututlane. 😠
ja viem,ze ste tu hromadne proti ockovaniu a prosim aby ste nereagovali stylom-neockuj,ublizujes dietatu a spol.toto nepotrebujem citat.som dost uvedomela na to,aby som sa rozhodla ci ockovat dam alebo nie.uz vsak ockovanie neberem na lahku vahu a chcem k nemu pristupovat opatrnejsie.teda rozhodit ockovania na neskor a s vacsim odstupom. a ak nastanu nejake vacsie komplikacie(teda vacsie ako zvysena teplota),tak chcem vediet co ma bude stat to odmietnutie.teda ak by som sa rozhodla odmietnut v buducnosti.ci platim kazde jedno odmietnutie,alebo je jedna pokuta a basta.
a chcela by som vediet,ze ci sa niekomu podarilo pokute sa vyhnut.? dakujem 🙂

anicka1981
2. nov 2011

tak toto ma dostalo 😖 ,,,,,, to nie je zly vysledok 610 ludi-deti bolo ochranenich pre meningitidou,,, a kolko ich ostalo poskodenych ochrnutych,,, to nevadi,,,, ze 57% uspesnost,,,, ako vobec take nieco mohli testovat na takych mladych ludoch..... grcajuci smajlik,,, http://sanevax.org/videos/vaccine-victim-videos/

cigaretka5
2. nov 2011

@prevenar takze spravne chapem, ze ak moje dieta ochorie na chorobu na ktoru nebolo vdaka mne ockovane , tak pekne poistovna neriesi ci bolo alebo nebolo ockovane z hladiska kompenzacie nakladov. Prepac pytam sa ako dement, ale z toho co som pozerala mi to tak vychadza

anicka1981
2. nov 2011

k predchadzajucemu linku,, treba dopozerat do konca- posledne 4 video je strasne,,,,,, 😢

evina34
2. nov 2011

...ahojte, dnes som bola na RUVZ v Nitre a myslim, ze som to totalne pokaslala. Nakoniec sme sa dohodli na blokovej pokute 5o Eur /za tretiu davku Hexy plus Prevenar plus Priorix, ziadne trovy konania som neplatila/. Takze som tam v siestich rokoch dietata zas. /kedy je povinne preockovanie/ Ta blokova pokuta skutocne nic neriesi. Clovek si myli , ze usetri, ale v skutocnosti som len vopchala hlavu do piesku ako pstros , ktory svojim pasivnym postojom len nahrava neludskym "slovenskym" zakonom a ktoreho postoj nic neriesi. Teraz je uz neskoro sypat si popol na hlavu, ale myslim, ze som sa mala pripravit lepsie... Ta pani riaditelka dookola opakovala, aku robim strasnu chybu,, aky ja mam laicky pohlad na vec...ziadne moje pripravene veci nechcela vidiet /mala som aj vytlacene fotky dietata, ktore po ockovani zilo len 47 dni/, ze ona tam nie je od toho rozpravat o vedlajsich ucinkoch vakcin , ze oni su povinni naplnit zakon...Mam z toho strasne zly pocit ./inac prave som sa vratila od sestry, ktora zije v UK, tam je sice ockovanie nepovinne , ale ked chce s malym chodit na plavanie /lebo trosku zaostava motoricky/, musi preukazat, ze dieta bolo zaockovane, inak moze na plavanie zabudnut....takze aj tak vyzera dobrovolnost v praxi/

anicka1981
2. nov 2011

@evina34 neboj, dosiahla si svoje, neockovala si, a tak si urobis vylet zase,,,,, a to v uk som zila aj ja, a aj kamaratka ma male, toez dala ockovat, lebo, ze by maleho nezobrali do jasli,,, ani na plavaren a tiez, ze sad kupe,,,

prevenar
2. nov 2011

@cigaretka5 nie nie ,,, ak tvoje dieta ochorie na chorobu na ktoru si odmietla ockovat, tak samozrejme bude liecene a vsetko co ma hradit poistovna bude hradit poistovna , kedze si platis poistne.

moju reakciu som myslel na opacny pripad, ked tvoje dieta bude mat vaznu neziaduci reakciu.. ze ti to nikdy nepriznaju,ze je to z ockovania a ze sa budes musiet o dieta starat za svoje.

didulka85
3. nov 2011

@cigaretka5 ked sme s nasledkami po ockovani behali po lekaroch, tak nas poslali vsetci do pecka. Niekto mi poradil, ze jediny, kto sa so mnou bude ochotny porozpravat je homeopat. Tak som ja, zufala matka neveriaca v homeopatiu nasla homeopatku co sa venuje neziaducim ucinkom po ockovani. Uvodne sedenia 70 eur, dalsie 30, dalsie 30 atd atd. Kedze to nehradi poistovna, platis to z vlastneho vrecka sama.
Nehovorim o tom, ze vdaka BCG vakcine davam mesacne 50 eur len na krem a srchovy gel pre dceru.
A tak ako pise prevenar... Ak z tvojho dietata urobia mrzaka do konca zivota, tak ta to bude stat velmi vela penazi.

prevenar
3. nov 2011

@evina34 hmm..skoda. zaplatenym pokuty sa clovek vlastne prizna k priestupku. co je absurdne, kedze cely proces "povinneho" ockovania je protiustavny. ..ale ako uz bolo povedane, hlavne je,ze mala je mimo ockovania. koli nejakemu hlupemu bazenu by som svoje dieta urcite nedal zaockovat a riskoval nezvratne poskodenie zdravia. vela stastia 🙂

prevenar
3. nov 2011

@didulka85 haha , jasnee , ked sa nieco stane (co vieme ,ze sa NIKDY nestava) tak sa na vas vazeni "pani a dami" pekne vykaslu. zarobene uz mame tak preco stracat cas nejakymi "hlupostami" , ze . 😠

manof
3. nov 2011

@ninan2 tak to je hneď niekoľkonásobné porušenie zákonov a vyhlášky a navyše to ani nie je lege artis. Mne teda pneumokoky vôbec nepripadajú ako zmysluplné očkovanie, i keď asi o niečo zmysluplnšie než detská obrna.

manof
3. nov 2011

@anicka1981 zaplatením blokovej pokuty vyriešis jedno očkovanie. Ak by Ťa lekárka znovu udala, tak možno znovu budeš platiť pokutu, ale suma všetkých pokút nesmie prekročiť 331 €. K tomu je ešte 16 € trovy konania za každé priestupkové konanie, ale ak platíš blokovú pokutu, tak priestupkové konanie odpadá.

anicka1981
3. nov 2011

@manof a co by si mi poradil?, je to lepsie zaplatit naraz - ako prehlasit, ze odmietam vsetky ockovania, alebo platit za kazde neockovanie individualne?

manof
3. nov 2011

@jerryjanka milerád, ale musela by si tú besedu jednak usporiadať, jednak nájsť spôsob, ako sa dopravím do 14:30 do Topoľčian, kde budem mať besedu v ten deň o 15:00. Ale v PB nie je problém hocikedy urobiť besedu, lebo spojenie dobré a je to zo Žiliny blízko.

manof
3. nov 2011

@prevenar hohohoooo, priateľu, to si prestrelil 1000x. V skutočnosti má India "len" 1,2 miliardy obyvateľov. Každopádne má tento rok nižší výskyt detskej obrny v prepočte na hlavu, než zvyšok sveta. A to aj keby tam tých prípadov bolo 10.

ninan2
3. nov 2011

@manof a moze ziadat nejaky papier, ze ziadame o odklad? To zrejme kvoli kontrole z Hygieny, na ten cas nas aspon nenahlasi... (viem ze by vobec nemala, to je druha vec...).
Inak ten cierny kasel je vraj dost rozsireny teraz, tym dost strasila... a je pravda ze manzel mojej kamosky ho mal prednedavnom... A potom ze este v skupine 15-19 rokov je ho viac, tu v BA... Ja neviem, stale sa viac bojim neziaducich ucinkov ockovania ako toho, ze dcerka dostane cierny kasel - ved keby aj, da sa hadam liecit, nie?

prevenar
3. nov 2011

@manof jasneee 😎 to vzniklo tym,ze som to bral z anglickych materialov. lol heh.

martuliena
3. nov 2011

@bobocka v prvom rade nie su tu vsetci proti ockovaniu, aj ked mozno to tak vyzera 😉 , ty si rodic, ktory rozhoduje o tom ci dieta da alebo neda zaockovat a ako vidno snazis si zhanat informacie, podla ktorych sa rozhodnes, predovsetkym si musis zvazit, ci prezentovane vyhody ockovania, teda, ze by dieta na tu ktoru chorobu neochorie, pripadne s lepsim priebehom vyvazi rizika, ktore mozu nastat po ockovani, napr. ze dieta ochorie na cukrovku, alergie a aj horsie... co sa tyka odkladu ockovania, zalezi ako to dany RUVZ zoberie... pokutovat ta mozu za kazde odmietnute ockovanie v suhrnnej vyske 331€... studuj, zistuj a potom sa rozhodni...

prevenar
3. nov 2011

@bobocka to ze si uvedomela je super, skus si teda precitat toto forum a nebudes musiet citat vobec ziadne odpovede, kedze vsetko na co sa pytas je tu napisane a podrobne vysvetlene ...a aj omnoho viac. vela stastia na ceste k poznaniu.

bobocka
3. nov 2011

@prevenar dakujem pekne za odpoved.ale temu celu citat neudem,lebo som uz vela nepeknych pribehov citala a k dalsim sa dopracovat nechcem.preto som sa na konkretne veci pytala,aby som sa odpoved dozvedela a nemusela ju luskat medzi komentami tu na teme,kedze je to o nesuhlase s ockovanim a teda tych nie prijemnych pribehov tu iste bude habadej.a kedze moj syn je ockovany,tak nepotrebujem citat o vsetkom co mu hrozit moze.ale dakujem,ze si si nasiel cas a vobec odpisal 😉

bobocka
3. nov 2011

@martuliena pokuta za kazde jedno odmietnute? to je chore.tri hexy,tri prevenary,mmr-to aby si neockujuci rodic pomaly bral uver na neockovanie 😠 😠 😠

martuliena
3. nov 2011

@bobocka nemyslim, ze davaju pokutu za kazdu injekciu 😉 nastastie, ale tak ako je to na prislusnom RUVZ zvykom...

anicka1981
3. nov 2011

@bobocka nie to je suhrna pokuta, za vsetky neockovania 331e, aj ja cez to idem, ja som uz podpisala neockovanie, a tak teraz cakam predvolanie na urad, a chcem byt pripravena,,, ze mozes dostat blokovu pokutu 99e za jedno neockovanie, a ked zase nebude ockovat dalsiu vakcinu tak zase,,,,a teraz mi napadlo @manof, hexa druha davka a tretia, sa poctita ako jedno ockovanie, alebo je to iba preockovanie, a hexa vakcina infranix(ci ako), 123 davka je jedno ockvanie,,,iba pocitam co sa viac oplati 😀

bobocka
3. nov 2011

@martuliena
@anicka1981 no aj tak je to nemalo penazi. ☹ ked si predstavim ako vie rodic tie peniaze uplne inak minut na svoje dieta-fu sila 😒 ale ulavilo sa miz,e to nie je za kazde jedno.lebo to by uz fakt bol vrchol.aj ked som ockujuci rodic,tak mi tieto pokuty pridu byt nahlavu.

manof
3. nov 2011

@ninan2
Pokiaľ nebudeš s dcérkou robiť rizikové činnosti, tak sa dá čiernemu kašľu celkom dobre vyhnúť. Keby bolo najhoršie a dcérka dostala čierny kašeľ pred prvými narodeninami, @petot Ti poradí účinnú liečbu.

Ešte k "účinnosti" a "bezpečnosti" očkovania proti pneumokokom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-prevenar...
http://www.slobodavockovani.sk/news/analyza-vak...
http://www.slobodavockovani.sk/news/plosne-ocko...
http://www.slobodavockovani.sk/news/babatka-zao...
http://www.slobodavockovani.sk/news/zoznam-59-m...