Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
5. dec 2011

@zuzana_m heh, trosku lepsie selektuj komu doverujes a komu nie. nezabudaj,ze a) nechcela pripustit,ze to je z ockovania napriek tomu,ze nerobila ziadne vysetrenia ani testy. b) nesnazila sa zistit o co teda islo. c) nezapisala nic o tomto incidente do zdravotnej karty.. tym padom sa nikdy nestal a tym padom to nemozes pouzit ako dovod na odklad, alebo kontraindikaciu na prerusenie ockovania pred ruvz ..atd. ^^ ..nezabudaj,ze ona de facto predava sluzby/tovary a ty si kupujuci , cim viac preda tym viac zarobi. takze dovera je pekna vec ..ale odtial-potial.

nejake argumenty pre nu, alebo niekoho ine v podstate nepotrebujes. ty sa rozhodnes a potom uz len oznamujes svoje rozhodnuetie. ziadne tvoje argumenty lekarku ani ruvz zaujimat aj tak nebudu. skonci to pri tom ,ze "sa to musi podla zakona" .

neviem ci je tam vzor. ak nie , tak sa opytaj "manof" ..nie som si isty, ci nejaky vzor odmietnutia existuje.. niekto mozno bude vediet viac.

jo , prejdi ..to nikdy neuskodi 😎

lemge
5. dec 2011

ahojte,aj ja sa chystam nasej dr. ohlasit odmietnutie.
moj syncek ma bohuzial za sebou 3.(tbc,1hexu a pneumokok) ☹ po poslednej ,-asi tyzden nato zacal robit divne pohyby s hlavickou,vobec neboli prirodzene-ako keby pritakaval...ked som to rano po prebudeni zbadala,hrozne som sa zlakla.hned sme isli na neurologiu.robili mu sono hlavicky,vdaka bohu je v poriadku.vraj deticky do roka mavaju taketo tiky 😕
ja sa len modlim,aby sa nic horsie nestalo...a teraz uz s istotou viem,ze moje deti nikomu zaockovat nedam!!
...pytala som sa tej neurologicky ci to moze mat z ockovania..povedala-´´to si nemyslim,nieeee..´´-no myslim si to ja. 😝
13.12 sa chystam k pediatricke,ona zatial nevie ze sme boli na neurologii,dufam ze to nebude problem,ze som jej tento neziaduci ucinok este nenahlasila.. 😕 no papier od neurologa mam.

lemge
5. dec 2011

@prevenar a myslis ze ona do zdrav.karty napise neziaduci ucinok po ockovani-mykanie hlavickou?? 😕 asi by som mala na tom trvat,alebo co poradis??,

zuzana_m
5. dec 2011

@prevenar ok jasne, dovtedy som jej doverovala,lebo naozaj ma iny pristup ako vačšina lekarov, myslim v liečbe,v komunikacii....očkovanie to je ina vec,tam si ide podla pravidiel-zakona. to jej zase nezazlievam,každý si robime svoju prácu tak ako sa má. Či je to správne, to je iná vec. Ja som našla tút stránku a hladala som radu,podporu, ono nejde len o nejake rozhodnutie,či si kupit hnedy alebo modry sveter,ale o zdravie,chápeš. Ja som niekde zahliadla,že jednej mamičke poslali na mail nejaky vzor tlačiva pri odmietnuti očkovania,len už neviem kde to bolo. A argumenty by som brala,lebo iste sa bude pýtať, ona je fakt v tomto iná, vypočuje si nazor rodiča. Teda dufam,že po strede sa to nezmení,uvidíme. A niekde som čítala,že ruvz nemusi zistiť,že sme odmietli,že oni náhmatkovo robia kontroly? ked to lekar samozrejme nenahlási? fakt si niesom istá.

petot
5. dec 2011

@lemge Nebolo to niečo takéto? "...tento typ kŕčov sa vyskytuje najmä u detí do 2 rokov a prejavuje sa náhlym spadnutím hlavy dopredu, pohybom ramien dovnútra (addukciou) a ohybom (flexiou). Kŕč môže pripomínať klaňanie sa v páse."

prevenar
5. dec 2011

@lemge ..ak mas od lekarky potvrdeny neziaduci ucinok, tak je to len tvoja obrovska vyhoda do buducnosti ak budes chciet zastavit ockovanie budes sa moct o to opriet. sice velmi pochybujem,ze by to nejaky lekar spravil. ..ale urcite trvaj ason na tom, aby to tam bolo zaznamenane aspon nejako. proste aby bol dokaz,ze sa to stale a to kedy sa to stalo.

ak to odmietne lekarka zapisat ako vedlajsi ucinok , nahlas to sama na ruvz alebo sukl.

lemge
5. dec 2011

@prevenar v tej sprave od neurologa stoji:
´´rano ležal na chrbatiku,pri priamom pohlade dvihal hlavu akoby pritakaval,bol pri vedomi,usmial sa ,robil to pocas celeho vcerajsieho celeho dna.dnes su stavy menej caste.´´
je tam len datum ,a opis toho co maly robil.
@petot on to robi len v polohe na chrbatiku,ked pozera priamo.vzzeralo to asi takto:asi 5krat pritaká,chvilu nic ,potom zas pritaka 3krat.

prevenar
5. dec 2011

@zuzana_m NIKDY NEPODPISUJ NIC CO PRIPRAVILO PRE RODICA RUVZ,ALEBO KTOKOLVEK INY. JE TO AKO SI STRCIT HLAVU DO SLUCKY ..UZ SA Z TOHO NEVYMOTAS. neexistuje ziaden zakon, ktory by ta zavazoval podpisovat taketo tlacivo. je to chytak, aby ta v buducnosti mohli pritlacit o stenu. ..to plati aj o podpisovani sa do dravotnej karty. vsetko si prirprav doma podpis a daj zalozit do karty. hotovo.

moj argument je ,ze kazda vakcina obsahuje jedovate kovy, virusi ..a casto aj take ktore tam nemaju co robit. vakcina narusa prirodzeny vyvoj imunitneho systemu. toto riziko nemienim podstupit, aby som ziskal pofidernu ochranu pred chorobami, ktore temer neexistuju ani vo svetovom meradne , nie to na slovensku , alebo bezne liecitilnymi chorobami. to je jadro mojho hlavneho argumentu.

ruvz robi pravidelnu kontrolu vykazov raz rocne ..takze vzdy je sanca ,ze sa na teba zameraju ..ale zaroven aj nemusia.

lemge
5. dec 2011

@petot vsimla som si ze ked je na chrbatiku,a kopcuje nozickami,tak medzitym lavu nozicku niekedy vystiera nachvilu nou hybe-dore,dole(take kratke pohyby)...
moja svokra si uz o mne mysli ze som paranoidna,ze ho moc sledujem...no ale som s nim 24hod.tak si vsimam

prevenar
5. dec 2011

@lemge bohuzial , neviem sa ti k tomu vyjadrit z hladiska lekarskeho .. z mojho osobneho sa mi zda,ze je to napsiane tak, ako keby sa nic zvlasnne ani nedialo ^^
co citam ja :

"dosla sem histericka mamicka, dieta je stastne ,ze ju vidi a tesi sa z nej a zdvyha hlavicku, aby sa mohlo lepsie pozriet. dieta sa usmieva a je spokojne. matka je evidentne sialena, dokonca tara nejake nezmysli o ockovani" ^^

diocka
5. dec 2011

@petot a ten typ krcov co si popisoval, to je odkial? ako sa tie krce volaju? vyskytuju sa pri nejakej konkretnej poruche?

diocka
5. dec 2011

@petot, uz som si nasla tu citaciu. 🙄 trochu ma ten popis vylakal, ale v tej suvislosti v ktorej sa priamo spomina sa nas nastastie netyka.

lemge
5. dec 2011

@prevenar 😀 😅 no toto si mozno o mne na tej ambulancii mysleli.ale ja som mala naozaj strach.chvala bohu vysledok sona je v poriadku a to ma najviac tesi.urcite viac ,akokeby tam bola potvrdena nejaka zavaznejsia diagnoza 😔

zuzana_m
5. dec 2011

@petot to čo si pisal pre "lemge"-konkretne o tom klananí sa v páse....toto sa začalo u mojej dcerky po očkovaní druhej dávky....proste prestala pekne držať chrbatik,ked si sadkala, len ju stále akoby prelomilo dopredu,myslim chbatik, v páse...neviem to lepšieopísať...a potom sa naučila normálne sedieť až o nejaké dva mesiace...kdesi som sa dočítala, že očkovanie môže spomaliť vývoj ,aj o dva mesiace,preto som to dala do súvisu.

manof
5. dec 2011

Dievčence, čo ste si objednali u mňa vitD od Swansonu,
ak ste ešte odo mňa nedostali mail, tak to znamená, že ste až v druhej alebo tretej várke.

Zatiaľ nemôžem objednať ďalšiu, bo sú "out of stock".
http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

manof
5. dec 2011

Očkovanie a alternatívy k očkovaniu u detí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

anicka1981
6. dec 2011

ked sme uz pri zivotnom style a stravovani, my sme uz na prikrmoch, mrkva, zemiak, spenat -popripade ako mrkvovo zemiakova kasa, a;lebo spenatovo zemiakova, to mame ako olovrant, a na desiatu obbilna-ovocna kasa od nutrilonu, davala som aj jabllcko, ale to mu neako nechutilo-uvarene a pomixovane,,, neaka rada co dalej? 😉

anicka1981
6. dec 2011

a este, mozem neprist na poradnu,,, neako sa mi tam nechce s malym, a ani nejde o poradnu, ale nevidim v tom niaky zmysel,z e ho sestricka povazi na vahe trora vazi o 230dk menej, ale vazi ho v nej miestnosti, ako je doktor a nemam chut tam s nim behat na holaka z jednej vysetrovne do druhej-to poprve, najme ked je traz naobiekany,a po druhe,,,do nemocnice plnej bacilov tiez nemam chut ist, nakoliko tam maju pomiesane ambulancie, dospely a deti na jednej chodbe,, takze vobec tam nechcem ist s malym, leno koli tomu aby ho povazili a on poripade ocural doktora ako posledny x 😀

andreajakubska
6. dec 2011

@prevenar mame to "vymakané" muž tam chodí s manofom 🙂 .

sofhia
6. dec 2011

@anicka1981 inak ja som minule tiez rozmyslala nad tymi poradnami aky nezmysel je to, len strata casu, vzdy tam cakame okolo hodiny, mala sa ide zblaznit, co sa tam tak nudi, no co sa s nou da robit
aspon ze to je len cisto detska chodba, a oddelenie, ale aj tak...

kto vie ako by sa dal dat navrh na zrusenie tych poradni? si myslim,ze od par mesiacov to uz nema zmysel... aj ked priznavam,ze mne moja lekarka okrem uplne 1.poradne, ked prisla k nam domov, a ja ako prvorodicka som nevedela o detoch skoro nic..tak vtedy som si este aj pisala vsetky jej cenne rady...ale potom to bolo len o vazeni, a o popocuvani. 😒 ked som sa spytala od 6m na prikrmy, strcila mi do ruky 6 letakov od roznych firiem..

crysmile
6. dec 2011

@anicka1981
@sofhia presne mam ten isty nazor, tie poradne su o nicom, akurat fakt ze nachytas v cakarni choroby, lebo u nas su az okolo pol 11tej a myslis ze tu cakaren vyvetraju ked predtym tri hodiny tam boli chori ludia, to nie.. a ja tam este musim tahat aj moje starsie dieta, kedze nechodi do skolky...

tin007
6. dec 2011

@zuzana_m neziaduci ucinok mozes nahlasit aj sama na sukl treti link od vrchu je tlacivo http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni... a kludne tam uved, ze dr. odmietla zapisat a tiez aj hlasit

tin007
6. dec 2011

Stiahnutie lieku, ktory sa podava injekcne, pretoze zistili porusenia sterility pri vyrobe http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna... 😠
a este jedno stiahnutie, dokonca 1. triedy urgentnosti, tiez ide o injekcne podavany liek. nemate "chut" na par kovovych casti rovno do krvneho obehu? http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

prevenar
6. dec 2011

@andreajakubska aha 😀 tak super , ten vie vsetko 🙂 ..musia mat z vas radost hehe 😎

anicka1981
6. dec 2011

@sofhia
@crysmile a dneska nepojdem urcite, vonku je mraz, tolko co sa mi prechladi, ked ho tam porozbalujem a potm zabalim, kaslem na to, na buduci utorok, u nas maju poradne v utorky poobede, takze o tyzden, a to bude mat presne pol roka, takze to tam s nim urcite nepojdem, lebo budeme oslavovat 🙂, nechce sa mi tam vobec ist,,, som zvadava,co by urobili, keby ze to odignorujem, ci by volali, ze kde sme, alebo ako,,,, zeby som skusila 😀

a este, ked mal maly zapal uska, ked mal asi 2 a pol mesiaca, tak to vyslo, ze aj poradnu sme mali, ale sestricka mi povedala, ze pordnu robit nebudeme, lebo, ze to potom nenaboduje a nedostanu zaplatene, takze o tyzden na kontrolu a po kontrole na poradnu, a po poradni o 2 dni sa zapal uska vtatil, a tak zase ale uz rovno na krcne sme behali aj 2x do tyzna (a asi mesiac,) to ani v karte nemaa doki nevie, nepytal sa , takze aspon,ked by ma pedvolali na urad, tak mam dokaz, ze v case prvej hexi sme boli chory,,,,,

sofhia
6. dec 2011

@anicka1981 my sme to minule odignorovali... mala mala presne rok vtedy, a upratovali sme a chystali oslavu na dalsi den, mala dojst cela rodina...a dodnes nic. je uz mesiac od vtedy. asi to az tak nesleduju, tie poradne, a o nas vedia, ze ockovanie nic, tak asi z nas nema lekarka tolko co z ostatnych 😀

blovitc120
6. dec 2011

@tin007 to je sila. Inak ja som asi príliš podozrievavá, ale som presvedčená, že keby sa čosi takéto našlo vo vakcínach pre deti, verejne by to ani nezverejnili zo strachu, že by rodičia neočkovali, ututlalo by sa to potichu ako "dočasný výpadok vakcíny", kým by sa vyrobila nová šarža 😖 😔

crysmile
6. dec 2011

@anicka1981 ja som tiez poradnu minule ignorovala a prisli sme az o 5 tyzdnov, ked sme uz boli rozhodnuti ze nejdeme ockovat.. a to mi den predtym volala sestricka, ale som nezdvihla.. tak som sa tvarila ze ani neviem ze volala.. a ked este zistili ze nejdeme ockovat, to uz zazerali uplne..

prevenar
6. dec 2011

@blovitc120 ..na toto nemusis byt vobec podozrievala. totizto taketo pripady sa stali a nie raz ..ked vo vakcinach nasli latky, alebo virusi co tam akosi nemali co robit ^^ ..a to su pripady co presiaknu, co je skutocnost to ani boh netusi.

anicka1981
6. dec 2011

no tak ja som nakoniec isla na tu poranu, nakolko som zistila, ze nie az tak zima vonku, na dalsiu porandanu poradnu pojdem az vo februari, alebo ked skonci zima 😀 o ockovanie nikto ani nespomenul, v momentalnej situacii su asi radi,ze aspon my neotravujeme s ockovanim, lebo som pocula pre mna dost "primitivny "rozhovor mamiciek v cakarni, nastastie cakali k inej lekarke a boli dost daleko, ale pocut bolo dobre, aj som mala chut sa zapojit, ale koniec koncov, urcite by som vysla z toho ako ja ta hlupa,, takze som to nechala tak a lutovala chudatka 3 mesacne deticky, asi mali ockovaci den, lebo kazde jedno revalo strasne,,, nas sa na doktora smial a chytal ho za fonedoskop a mal z toho strasnu srandu,,, 😀 som rada, ze to mame za sebou,