Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenka3007
1. mar 2011

@blovitc120 Dakujem, som rada aj tak myslim že je predočkovaný najmenej do svojej tridsiatky... ja som mala isť na očkovanie cez vianoce, ked sme boli doma, bola som chora a ked som bola u doktora, tak mi povedal, aby som sa pred odchodom zastavila, no tuuuudle, viac ma nebolo...

barborka08
1. mar 2011

Vedel by mi niekto poradit kde najdem informacie o rizikach uplnej narkozy u malych deti?

lenka3007
1. mar 2011

@oscarka3 ja som zas mávala ako dieťa časté zápaly uzlín, každy mesiac som bola doma so smrdlavou masťou na krku. naša pani doktorka je v tomto celkom ustretová a na vyliečenie priedušiek najprv skuša ine alternatívy, naparovanie, teply olej na hrud a pod. Inak keby si mala par zaručených receptov, ako bez ATB prekonať priedušky, bola by som veľmi rda, keby si mi nejake poslal cez IP. Momentálne bývame 5 minut pešo od mora, takže jak som nikdy neverila morskemu vzduchu, tak teraz verim, maximalne sopliky sa nám dakedy pustia, ale to je normálne...

barborka08
1. mar 2011

@lenka3007 Moja starsia dcera mala taky isty problem so zapalom uzlin (teraz uz len tak 2x do roka). Tolko antibiotik co dostala predpisane od detskej lekarky... A kolko ich pojedla, ked nezabrali jedny, dostala druhe... Hroza! 😕

bambi2
1. mar 2011

@lenka3007
@barborka08 velmi dobre pomaha na vsetko colostrum, mozu uz deticky od narodenia... treba si prestudovat tuto stranku... ja mam s nim velmi dobre skusenosti, pomoze vzdy 🙂
http://biocolostrum.sk/?produkty,19

sofhia
2. mar 2011

@oscarka3 hm, prezrad mi ako ti stacilo zmenit stravu? ci si isla do extremov? alebo...prosim ta...diky

barborka08
2. mar 2011

@bambi2 Dakujem za link, idem si to precitat.

barborka08
2. mar 2011

@manof Ak farmaceuticke spolocnosti vyrabajuce vakciny predkladaju taketo navrhy na zmenu (zaradenie do povinneho ockovania), mozno je to len otazkou casu... 🤐 Slovensko je vyborny ciel (povinne ockovanie..., financne postihovanie rodicov v pripade odmietnutia..., nezaujem velkeho poctu ludi vrtat sa v problematike..., strach z problemov s uradmi..., atd.) 😒

lenka3007
2. mar 2011

@bambi2 @bambi2 my máme kolostrum, ale nechali sme ho doma, lebo bolo v chladničke a ja derava hlava. Tu som to zatial nevidela. Ja mam super budúcu svokru tá je zástancom zdravej výživy, dokonca ani nezohrieva nikdy nič malemu v mikrovlnke a nas tiež hreši, že to je skodlive, doma mame všeliake aloevera džúsy a vitamíny a pod. takže ona my kupila aj to kolostrum.
A čo hovoríte na propolis? to tu mame...

bambi2
2. mar 2011

@lenka3007 mam doma tiez... 🙂

oscarka3
2. mar 2011

@sofhia , neviem čo ty považuješ za extrém 😉

maggie2
2. mar 2011

@tin007 stalo sa , panej som hodila preklad príbalového letáka z nemčiny na danú časť otázky

tin007
2. mar 2011

Joooj, som sa nakokosila v diskusii na sme.sk.

maggie2
2. mar 2011

@tin007 verím Ti. Ja na diskusie sme nechodím, tam je toľko blbcov až až, tam nemajú cenu pre nich argumenty, nič 😠

tin007
2. mar 2011

@maggie2 no hej, vsak ja tiez nediskutujem vzdy, ale obcas mi to neda. ja som ten vyryvacny typ, ktore chce vzdy zdroje, statistiky a pod. za to dostavam zvycajne "nakladacku", ze aka som drza a pod. 😀

maggie2
2. mar 2011

@manof a ostatní, nebolo by dobre hodiť tieto témy aj na stránky časopisu týždeň? Tam chodia samí intelektuáli, ktorí tvrdia, že si cenia ľudské slobody, a isto ale i oni majú manželky, partnerky a deti ktorých sa to týka

bambi2
2. mar 2011

@maggie2 pocula si o tejto Barbare Seebald?? http://www.gesundheitlicheaufklaerung.de/eine-b...

maggie2
2. mar 2011

@bambi2 áno niečo som čítala

bambi2
2. mar 2011

@maggie2 to je hrozne!!!!! ☹

blovitc120
2. mar 2011

dievčatá preložte, moja nemčina je dosť biedna, angličtina v poho, ale toto by som so slovníkom musela

maggie2
2. mar 2011

@bambi2 no je veľa na svete hrozných prípadov, kadejakých komplikovaných

bambi2
2. mar 2011

@blovitc120 komplikovane... je to podobny pripad ako Olivia... tyka sa jednej matky, ktorej urobili bez jej vedomia aids test a bol pozitivny... zobrali jej vsetky deti a tusim momentalne sedi, lebo vraj nakazila deti. sice to nebolo potvrdene, ze maju tiez aids, mudrci su si isti aj bez testov a do deti pchaju vsetko to svinstvo- lieky na aids... ta posledna dcera, tu nejako tie lieky aj poskodili, v 2 rokoch sa zacala ucit chodit a ma vypadok mozgu. nevie, ze jej mama je jej mama... 😖 tu malu jej ukradli ked bola ona v sprche a 2 mesiace ani nevedela kde a co je s nou... no hruuuuuza... v jednom videu dokonca hovori aj nejaka dipl. biologicka ktora sa aidsom zaobera uz roky. sama tvrdi, ze aids neexistuje... a ma problem aj ona lebo nezapada do systemu. ide proti prudu... a to je pre nu nebezpecne... sama proti mafii...

jerrymona
2. mar 2011

@bambi2 bolo to v spravach o tej matke, ale teraz ako keby sa zlahla zem, uz nie je nic pocut. 😖

jerrymona
2. mar 2011

@bambi2 inak poznas knihu "Wickel & Co." od autorky Ursula Uhlemayr? Je to super kniha, kde su tipy, ako mozu deti pomocou prirodnej mediciny (hlavne domace prostriedky - cibula, rozne bylinky...) posilnit svoj imunitny system a predchadzat chorobam.
su tam aj tipy, co robit, ked ma dieta horucku, zapaly, bolesti hrdla, nadchu,...vsetko mozne.

Po slovensky by to mala byt kniha "Zabaly a obklady". Netusim, ci je niekde v knihkupectvach, na internete som nikde nic nenasla. ale ak by mal niekto zaujem, mozem zaobstarat v nemcine. 🙂

bambi2
2. mar 2011

@jerrymona nepoznam... ja vzdy hladam na nete ak nieco... to je moj "mudr"... nan sa da vzdy spolahnut... 😀

jerrymona
2. mar 2011

@bambi2 ja tiez hladam niekedy na internete, ale kym najdem to co chcem, to trva. tak si to mozem precitat vsetko v jednom. o kneipovej medicine je tu tiez trosku popisane. 🙂

sofhia
2. mar 2011

@jerrymona je aj na internete, ci myslis fyzicky?ja by som mala zaujem. dakujem.

jerrymona
2. mar 2011

@sofhia o knihe viem, ze je na internete, len neviem, ci je aj v slovenskom alebo ceskom preklade. toto som nenasla. ale ak ti nerobi problem citat v nemcine, tak ti mozem zaobstarat. ak chces, napis mi IP. 🙂