Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
28. okt 2012
hajanka
28. okt 2012

@lady511 ano, naschval su, kontaminovali kazdu jednucku, hlinik, ortut, fenoxiletanol, polysorbaty, polimixiny, fenol, sorbitok, konzervanty, toxiny a neurotoxiny, rozne zivocisne bunky..... mnoho ineho, ano je to tam vsetko zamerne, ta kontaminacia bacilmi je uz len taky bonus navrch, ceresnicka na torte 🙂

katarinka81
28. okt 2012

@lady511 Dôveruj ale preveruj. Lekár je tiež len človek a neoveruje si všetky informácie čo dostane. A potom nevedomky častokrát šíri bludy. Hádam ti to očkovanie dobre dopadne a tvoje dieta nebude z tých nešťastných. To ti želám úprimne

lady511
28. okt 2012

@prevenar ja osm nepovedala že sa nam to v rodine nestaloa le to neznamena e sa to stane aj nam,,práveže ma tato tematika velmi zaujala a čo to sm si o tom počítala ale nezopberiem si na zodpovednost ak moje dieta nakazí niaky utečenec čo si neda ruku na hube ked zakašle a prenesie sa to vzduchom na moje dieta

lady511
28. okt 2012

@katarinka81 dobre sa poznáme preto mu doverujem a dakujem

hajanka
28. okt 2012

@lady511 "ak dieta malo slabu imunitu,,alebo niaky iný zdravotný problem,,jasne že to nieslo ovela horšie"

moj syn mal ukazkovu imunitu celych 5 rokov svojho zivota, kym mu jedna vakcina bezhom par dni nezmenila na nocnu moru, zlyhanie, uplny upadok imunitneho systemu, vies si predstavit co to so sebou nesie? ako je to potom mozne?
a ano, mame to potvrdene imunologickou, ze mu to sposobila vakcina

nae
28. okt 2012

@billam Ja mám očkovaného prvého syna štandardne podľa cz očko kalendára. O problematiku očkovania som sa začala zaujímať až po tom, čo mi po jednom očkovaní dva dni nemohol chodiť, museli sme ho len nosiť a voziť.

Ja by som sa ťa zase chcela spýtať len jednu otázku (a rada by som ju šírila aj ďalej a chcela vedieť odpovede):

Predstav si dom. V jednej izbe bývajú ľudia, ktorí majú čierny kašeľ. V druhej izbe pár ľudí s tetanom. V tretej izbe pár ľudí s prenosnou detskou obrnou, v ďalšej ľudia s tetanom, hemofilovou infekciou, na poschodí v apartmáne pár osob s osýpkami, mumpsom a rubeolou, na balkóne pofajčujú susedy s aktívnou hepatitídou B a záškrtom. Tvoje deti, štandardne zaočkované podľa očkovacieho kalendára, sú pozvané na návštevu, v každej izbe je pre nich nejaké pohostenie, darček. Pustíš tam na návštevu svoje zaočkované deti?

Vopred ďakujem za odpoveď.

billam
28. okt 2012

@hajanka tak to spôsobila vakcina, alebo tbc???

ifkael
28. okt 2012

@lady511 ak si chces urobit nazor na ockovanie, precitaj si par knih, internetovych stranok... Zlozenie vakcin, ich ucinok na dieta, ucinnost vakcin, a samotna opodstatnenost ockovania. Nikto Ta tu nebude prosit, ze nedavaj ockovat, alebo Ti tlieskat ked ockovat das... Je to Tvoje rozhodnutie. Tato tema tu je pre rodicov, co z nejakeho dovodu ockovat odmietaju.

prevenar
28. okt 2012

@lady511 tvoje dieta sa 1) nenakazi , lebo je dobre zivene zdrave a silne 2) ak sa nakazi tak sa nakazi aj ked bude vakcinovane 😀 ..epidemie chorob v uplne ockovanych populaciach na chorobu na kt. su vsetci ockovany su pomerne bezne po celom svete 😀 ..ak si dobre spominam tak v roku 2008 ochorelo niekolko 100 deti naraz na mumps vo svajciarsku , 80% bolo ockovanych ..ti co neboli mali ovela lepsi priebeh ako ti co boli .. 😕

ked sa uz bavime o bludoch 😉

hajanka
28. okt 2012

@billam ano, nestudovala som to pred 8 rokmi, nebolo odkial, myslim vsak ze sme v roznych intelektualnych sferach, kedze ty tearz pravdepodonbne aj napriek tomu studovaniu si to stale nepochopila 😅 kiezby som ja mala tu moznost si to predtym nastudovat ako mnoho matiek teraz ma a zvysoka na to kaslu, alebo im aj napriek tomu nezapina....

billam
28. okt 2012

@nae ale to sa presne aj deje, vsade kam vyjdem zo svojho domu von - idem do "nakazeneho domu"...kde ktokoľvek má čokoľvek menovane...moje dieta je chránené....a idem vedome von medzi chorych

ifkael
28. okt 2012

@nae hehe, neznali rodic pusti, ze pohoda, ved su zaockovane... Ale chorobu mozu lapnut aj tak :P

katarinka81
28. okt 2012

@lady511 Tak ked sa tak poznáte skúste si vyjsť na kávičku a celé si to prebrať. Co hovorí na vlnu nesúhlasu s povinným očkovaním. Ja čo mám dve kamošky lekárky s detmi (sú to ORL lekárky, čiže poznajú aj všetky komplikované stavy... ) ked som s nimi otvorila túto tému, na začiatku povedali klasiku ako majú všetci naučenú zo školy a po debate priznali že sa na to pozrú. A dnes? Svoje deti viac neočkujú. To len na margo informácií.

hajanka
28. okt 2012

@billam tak to sposobila vakcina, ale nebola to BCG, ale Infarix Polio vakcina, nabalovana ostatnymi uz pred nou podanymi vakcinami 😠

nae
28. okt 2012

@billam 🙂 Sladká nevedomosť. Tak blahoželám a závidím ten pocit nekonečného bezpečia.

billam
28. okt 2012

@hajanka moja milá, veľmi sa mylis - prečítaj si temu o pupocnikovej krvi a potom píš o rôznych intelektualnych sferach...vies, neznášam ludi, ktori hned odsudzuju druhých, pričom nevedia kým sú a čím sú...to podáva aj o tebe obraz 🙂

prevenar
28. okt 2012

@katarinka81 @lady511 ..lekar je v prvom rade predavac , aj ked to neznie nejak moc vznesene to chapem 🙂 ..vystuduje nieco , aby potom mohol predavat tovary a sluzby ..co aj velmi uspesne robi. predava tovary a sluzby ..cim viac preda tym bude mat viac penazi pre seba a svoju rodinu . za jedno pichnutie vakciny dostane 6e z poistovne . ked ma v obvode 2000 deti tak sa da ... no nie ?

billam
28. okt 2012

@nae je to zial vzájomne...🙂

katarinka81
28. okt 2012

@prevenar veru tak, preto už viac k tej mojej predavačke ani nechodím 🙂 Však ked budem zvedavá na jej názor tak jej ho poviem

hajanka
28. okt 2012

@billam o pupocnikovej krvi mam toho nacitane dost

prevenar
28. okt 2012

@billam lebo som o ockovani nevedel nic ?

billam
28. okt 2012

@hajanka v tom prípade nepis, že medzi nami sú rozne intelektuálne sféry 🙂...nevies nic o mne 🙂

hajanka
28. okt 2012

@billam viem len to co si napisala a len na to reagujem 🙂

alenka600
28. okt 2012

@lady511 Proste Ty si sem len prisla ulavit svojmu svedomiu - najskor sa opytas, ci je to s tymi vakcinami ozaj tak, ale akonahle Ti tu ktokolvek povedal, ze ano, je to naozaj tak, tak si sa zacala vysmievat, ze to by museli byt ine konspiracie, a ze linky co Ti tu ludia dali Ta neodradia od ockovania a ockovat budes a svojmu lekarovi veris. Dobre, urob si ciarku, ze si sa o vec AKOZE naozaj zaujimala a AKOZE si o tom naozaj uvazovala a neplytvaj viac casom ludi, ktorym od zaciatku neveris a chod do temy ake je super ockovat. Zbohom

billam
28. okt 2012

@prevenar a ak by si vedel, ako zamedzis tomu, aby ti dieta neockovali proti tbc?...robi sa to predsa novorodeniatkam a bez pritomnosti a súhlasu matky

lady511
28. okt 2012

@prevenar tak potom ak je pre teba lekár len predavač kludne k nemu nemusíš chodit ani ty,,nie?potom aj polijati len vyberaju pokuty a su len akýsi panačikovania v uniforme ktorý neplnia svoj učel,,,a takto by som mohla pokračovat do rana,,ja svoj nazor nezmením,,nech každy robí ako chce ja nikoho poučovat a vnucovat mu tu naiky linky,,,nebudem..

irenkask
28. okt 2012

@lady511 Ja ti poviem len toľko, že keď moja vnučka dostala rakovinu z povinného očkovania a po druhej hexe mala na pliecku kráter ako sopka tak som márne hľadala stránku na nete kde by som sa o tom dozvedela aspoň minimum. Hľadala som a kontaktovala som sa s ľuďmi , ktorí ma navigovali ďalej len zúfalosť a beznádej ma prepadla, keď som poznala stovky prípadov poškodených detí povinným očkovaním a ešte väčšia hrôza že stovky ľudí nevie že ich deti majú poškodenia práve z vakcín.
Teraz majú všetci to šťastie že stačí naklikať si sloboda v očkovaní alebo riziká očkovania. V roku 2008 to nebolo. Bolo len pár článkov v časopisoch a vystúpenie v TV pána Vraniča, ktorej dcérka po očkovaní dostala z vakcíny čierny kašeľ. A ešte preplnená detská onkológia, kde mi povedali, že nikdy nebolo toľko detí ako v súčasnej dobe a presne to korelovalo so zavedením hexy do očkovania.
Mne osobne to úplne stačilo aby som nedovolila v živote očkovať nikoho z mojej rodiny a aby som pred tým každého varovala, lebo lekárom od tej doby už neverím vôbec.
Ale tvrdím, že som rada že niektorí aj budú očkovať, lebo aspoň poslúžia dobrovoľne tomuto štátu je to svojim spôsobom také vlastenecké a hrdinské a vrele im to doporučujem aspoň uvidíme výsledky tých pokusov v budúcnosti a či nám pritom pomôže viera v to, že konáme dobro bez akýchkoľvek poznatkov o danej problematike.
Je vlastne dobre že sa nám tu hlási viacej dobrovoľníkov veď o tom to je o slobode.

billam
28. okt 2012

@hajanka nie, ty nereagujes, ale ponizujes!!!...prečítaj si este raz temu o pupocnikovej krvi a dozvies sa viac, kto som a čím som 😉

prevenar
28. okt 2012

@billam to ani nie je nutne ,, staci si precitat co pises a kazdemu kto o danom probleme aj nieco sa otocia oci dozadu 🙂