Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
20. okt 2011

@anicka1981 Afera e.coli bola medialna, tak isto ako vtacia ci prasacia chripka. DOteraz sa nepreukazalo, odkial ta supervysachtena biologicka zbran odolna voci 8-mim skupinam antibiotik vlastne pochadzalo, ale dokazalo sa, ze z uhoriek to nebolo.

anicka1981
20. okt 2011

@petot no ze z neakych klickov to bolo, ze vraj,,,

a ako to liecia v USA potom?, a v akom veku potom by si radil ockovat, tak aby to dietatu co najmenej ublizilo?, ked ockovanie je asi jedniny sposob, ako sa proti tetanu chranit

miliharmi
20. okt 2011

@denduska Vlastně jsi mě docela uklidnila, ještě s přeočkování asi počkám, protože jsem kolem 30 také propásla tenkrát ještě 10 letou lhůtu na přeočkování a praktický lékař mě pěkně naočkoval znovu všechny 3 dávky základního očkování, takže já musím mít protilátek 😀 Když o tom tak přemýšlím, začala jsem mít od té doby zdravotní potíže se slinivkou, ale to může být souvislost čistě náhodná, to bych se nehádala, ale stejně mi to vrtá, zda mi to k tomu nepřispělo. Už jsem asi paranoidní ohledně očkování 😀 .

petot
20. okt 2011

Zrejme velmi podobne. Neviem, z coho plynie ten rozdiel.

manof
20. okt 2011

@paula_1 áno, je to čiastočne pravda. Hlavne u Hemofilovej zložky. Zhruba do 1. narodenín si deti nevedia vytvoriť protilátky proti baktériálnym antigénom, tak sú tieto naviazané na tetanový alebo zaškrtový anatoxín (konjugované). Toto už po 1. (či ešte lepšie 2.) narodeninách nie je nutné, ba možno skôr na príťaž.

paula_1
20. okt 2011

@manof hm. a mozem sa opytat co by si mi odporucil? lebo tu hexu by som chcela (napriek vsetkemu) dat...

anicka1981
20. okt 2011

@manof ja ta este pootravujem s tym tetanom,,, teda co by si robil ty na mojom mieste, ockovat tetanus, ak ano kedy najlesie (monovakcinou myslim), alebo si myslis, ze je to zbytocne? dakujem, z toho tetanu som neaka nesvoja,asi preto, ze sa stahujeme na dedinu, a sa boj,im, ci maleho ustrazim,, 😖

prsky
20. okt 2011

@anicka1981 no ja neviem, ale proti tetanu sa mozes branit aj tak, ze budes zit v sterilnom prostredi a nedojde k ziadnemu urazu 😀

paula_1
20. okt 2011

@manof respektive aj pri inych infanrix - och to tak je?

denduska
20. okt 2011

@anicka1981 no myslim ze tieto protilatky cez mliecko neprechadzaju (ak si dobre pamatam) 😒 nieco si mu ale urcite odovzdala cez placentu ale ako dlho trvaju, to je velmi rozne u jednotlivych chorob, takze nechcem triafat naslepo..ale zase on je este malicky zeby mu realne hrozil tetanus. Urcite by som to neockovala skor nez dieta zacne samo behat a Hirte pise ze idealne je vtedy ked uz aj plynule rozprava - cca v 3 rokoch..teda niekedy medzi 1. a 3.rokom by to malo byt ok.

@miliharmi jeeeminky celu seriu znova?? tak z teba mozu urobit aj darkynu protilatok 😀

manof
20. okt 2011

@paula_1 a myslíš, že potrebuješ naozaj všetko z Hexy? A koľko má bábo mesiacov a čo všetko už má očkované?

manof
20. okt 2011

@denduska Dr. Pertináčová hovorila, že protilátky prenesené cez placentu trvajú tak možno do pol roka

paula_1
20. okt 2011

@manof dakujem za zaujem a obdivujem ta za to co robis 🙂 tolko na zaciatok 😅 ma 3 mesiace a nemame nic, doktorka mi dnes povedala to co som pisala. ziadne vysvetlenie... a teoreticky sa mi este pozdava Infanrix-IPV+HiB... no ale neviem. doktorka mi dala mesiac na rozmyslenie. 🙂

anicka1981
20. okt 2011

@denduska dakujem, no tak by asi bolo najlepsie,a mozno aj trosska neskor, uvidime co to bude za sidlo, a co a ako bude dovtedy, 😉 mozno tam nevydrzim ani rok na tom konci sveta 😀 a vratime sa do mesta 😉 a dakujem

petot
20. okt 2011

@anicka1981 Pre tetanus existuje aj profylakticka ATB liecba. Ak sa zacne metronidazol podavat dostatocne rychlo po zraneni, vyhubi C tetani skor, nez stihnu vyprodukovat signifikantne mnozstvo toxinu. To im bezne trva 3-20 dni. Problem pre skolsku medicinu predstavuju pripady, kedy pacient pride uz s ochrnutym hrtanom a zacinaju krce. Vtedy mu nevedia pomoct, len ho nadrogovat aby nemal krce, napojit ho na umelu ventilaciu, ale ziadna realna podpora liecenia ako takeho, okrem velmi rozporuplneho antitoxinu, ktory moze navyse vyvolat anafylakticku reakciu.

Tu by podla viacerych clankov v lekarskej literature mal byt efektivny vitamin C v davke cca 2000mg/kg denne, najlepsie v suvislej infuzii. Alebo v pravidelnych injekciach kazde cca 4 hodiny. Klenner uvadza ze tetanus za podpory vysokych davok Ccka vyliecil za 4 dni. Lenze toto nie je v standardnych postupoch a preto by v nemocnici asi mali problem to nasadit (ako experimentalnu liecbu), aj ked ich zauzivana liecba je zjavne zufalo neucinna. Toto vidim ako najvacsi problem tetanu, vacsi ako ochorenie samotne. Keby nebol problem s infuziou Ccka v prislusnej davke, tak tetanus by mozno nebol strasiakom, ale len rychlo a lahko liecitelnym ochorenim (v podstate spolahlivejsie a rychlejsie nez nejaky zapal pluc!) Ale na to by sa najprv museli vykonat oficialne klinicke studie, ktore stoja cca $800mil. Kto by ich asi tak zaplatil? Farmaceuticky priemysel asi tazko, neda sa zarobit na vitamine C, ktory je nepatentovatelny a ktoreho by sa mozno 1000x za rok (celosvetovo) pouzil na liecbu tetanu... Navyse by ohrozil stabilny biznis s vakcinami - kto by uz len riskoval zavazne reakcie na vakcinu, vratane ochrnutia ci Lyellovho syndromu, keby vedel, ze tetanus je velmi zriedkavy a navyse sa da rychlo a lahko vyliecit...

manof
20. okt 2011

@paula_1
no dobre, a myslíš, že mu tie choroby hrozia už v tak nízkom veku? Predpokladám, že záškrt a detskú obrnu, ktoré tu boli naposledy v r. 1980 resp. 1960, asi nie je veľmi potrebné riešiť. Čiernemu kašľu zase ani očkovanie častokrát vôbec nezabráni. Žltačku typu B bábo nemá ako dostať, jedine že by mu dávali nakazenú transfúziu, čo by sa za normálnych okolností nemalo stať. Výskyt hemofilov typu B možno spočítať na prstoch jednej ruky, viď: http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...
No a tak malé bábo asi sotva môže dostať tetanus. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by mohlo prísť k takému úrazu, z ktorého by tetanus hrozil.

Naozaj chceš tú Hexu už teraz? Nepočkáš aspoň do prvých narodenín?

paula_1
20. okt 2011

@manof no ved som ju chcela dat az potom (ked byde mat rok), ale ona mi to s tou imunitou tvrdila co si ty ciastocne potvrdil. tak teraz som jelen z toho 😕 😅

anicka1981
20. okt 2011

@petot a to co je za syndrom? a dakujem pekne za odpoved,,,,

anicka1981
20. okt 2011

@petot a s tym c mas pravdu,,, nedaju si ujst zarobok,,,co je len na nasu skodu ☹

manof
20. okt 2011

@petot
No ale na tých tetanovkách výrobcovia zas tak strašné peniaze netrhnú.
Oveľa lepším biznisom sú pneumokoky, HPV či meningokoky.

manof
20. okt 2011

@paula_1
No a to ako vadí, že použiješ inú vakcínu než Hexu?

paula_1
20. okt 2011

@manof nic nevadi porad dako. aj ked zase si to odznova zacinam studovat a neviem ci vobec nieco dam... 🙄

manof
20. okt 2011

@paula_1
No tak moja rada, ak sa chceš vo veci zorientovať a mať jasno v rizikách očkovania i rizikách chorôb, je prečítať si túto knihu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

paula_1
20. okt 2011

@manof no ved to mam precitane a preto som chcela dat tu hexu ked bude mat jeden rok....

manof
20. okt 2011

@paula_1
Máš prečítaného Hirteho a napriek tomu chceš dať Hexu?
Tak to ma, úprimne, dosť prekvapuje.

Ja by som asi nič viac než tetanus a prípadne ešte záškrt neodporúčal, ale na tetanus-záškrt nie je pre malé deti vakcína, takže v tom je problém. Presnejšie: nie je na Slovensku.

manof
20. okt 2011

@hajanka
Nebaví ma dlhé hodiny písať diskusné príspevky a na druhý deň zistiť, že téma bola zmazaná.
Takže tomuto by som sa rád do budúcnosti vyhol a keďže tunajších adminov nezmením, tak idem niekam, kde mi takéto kúsky nikto nevyparatí.

prevenar
21. okt 2011

@manof No hej, dnes uz malo kto dojde na chirurgiu s vidlami od hnoja zapichnutymi v bruchu, nech mu ich niekto vytiahne 🙂

prevenar
21. okt 2011

@anicka1981 po nakazeni prognoza nic moc. co som hovoril,ze za poslednych 10 rokov sa nakazili 3ja ludia,, tak vsetci traja aj zomreli. pricom neboli vedene v tabulke ine udaje, vek, zdravotny stav ..ani ziadne detaili. ..ani to ci boli alebo neboli ockovani. je vysoka pravdepodobnost ,ze ockovany boli. tak ci onak 3ja za 10 rokov je nic. kazdy ma niekolkotisicnasobne vyssiu sancu,ze zomrie ako ucasnik autonehody nez na tetanus.

prevenar
21. okt 2011

@paula_1 doporucujem, aby si si temu nastudovala este podrobnejsie ..po tom sa ti pozdavat urcite nebude nic 🙂

paula_1
21. okt 2011

@manof
@prevenar dakujem za vsetko. idem aj muzovi pustit dake videa nech sa aj on "fundovanejsie" vyjadri. nech to neni len moje rozhodnutie. takze pred nami studovaci vikend 🙂