Nimenrix vakcína

belusa
20. nov 2012

Ahojte chcela som sa opýtať či poznáte vakcínu nimenrix a mate s ňou skúsenosti???Dakujem 🙂 🙂 🙂

veve39
27. nov 2012

@zuzanaj54 zuzka, ako som ti uz pisala, vedela som, ze musim nieco viac o tom meningokokovi vediet, lebo je to nejaka nevyspytatelna hroza a musim si viac pozistovat o moznostiach ockovania proti nej...no stale som to odsuvala...az ked som spoznala smutny pribeh tvojej babulky Laurinky, okamzite som zacala konat...vela som citala aj zastupcov ineho tabora, aj ma v istych ockov.veciach ovplyvnili, aj ich dalej citam.....avsak v pripade meningokokovej meningitidy je to pre mna nesmierne povrchny, bagatelizujuci a nepresny sumar argumentov, spochybnujuci zakernost meningokoka a vsetky informacie a pripady, ktore sa s nim vyskytnu chcu "vtesnat" do svojej ideologickej sablony...pricom fakty poriadne zaostavaju uz len trebars za tym, co si pisala Ty
este raz, velka vdaka za to, ze mas silu pisat o skutocnej skusenosti s meningokokom a ze posuvas aj informacie, ktore si po vasej velkej strate sama ziskavala a vyhladavala

bettynka222
27. nov 2012

@pectore to nebolo predsa na teba 😀 ja som sa predsa zastala aj teba 😀 ved si to prečítaj ešte raz - koho meno ti admin zakázal vysloviť, hmmmm? Ale chápem že po tom útoku si uz trosku podozrievava 🙂

hajanka
27. nov 2012

@veve39 vy naozaj zijete vo viere, ze toto ockovanie vas stopercentne ochrani? ze ak sa date ockovat, mate pokoj a klud na dusi po zvysok zivota? nech, su to vase zivoty

veve39
27. nov 2012

@hajanka ze nechrani uplne, to vieme vsetci, v slepej naivite ze sme uplne chraneni nikto z nas iste nebude, opat ti odpoviem ako Zuzka - ak protilatky po zaockovani nebudu na nule, uz aj to beriem ako prinos...avsak ty si pisala, ze meningokokovu meningitidu mozno dostat ako nasledok - NU ockovania...tu sme ta vyzvali opakovane k tomu, aby si podlozila svoje tvrdenie

zuzanaj54
27. nov 2012

@hajanka ked prehltnem tu bolest, co svojimi slovami sposobujes, musim ti napisat, ze ty bud nevies citat, alebo necitas. Mne sa uz z toho rozum zastavuje a nie ako tvojmu oponentovi, ale ako nezaujatemu pozorovateli.
Prvykrat si prehliadla, ked som niekolkokrat pisala o tom, ze moja dcerka zomrela na typ C, len o par prispevkov vyssie, nez si sa na to priamo "zase" pytala ty.
Druhykrat si si neviem akym sposobom vyratala, ze moja dcerka ma takmer jeden rok. Mozes prosim ta objasnit, akou matematikou si na to prisla, ked som to ja nikde nespominala?
Tretikrat si prehliadla, ked som podrobne opisovala velmi velmi intimnu citlivu a bolestivu vec a stalo ma to vela namahy - priebeh vysetrenia mojej dcerky v nemocnici. A ty si to neprecitas pozorne?☹ Meningkokok sa nenasiel v likvore, ale NASIEL sa v krvi, v celom krvnom obehu.

Ked si takymto sposobom ziskavas a citas vsetky informacie, preco neockovat, a potom nam tu vsetkym sebavedomo svoje poctivo nastudovane informacie prezentujes v zaujme toho, ze chces pre nase deti to najlepsie....fuha☹
ved nech to kazdy zhodnoti ako chce, ja na to nemam viac slov☹

hajanka
27. nov 2012

@veve39 kde som pisala ze meningokokovu meningitidu mozno dostat ako nasledok ockovania?
cely cas pisem o tom, ze nakazit sa moze aj napriek ockovaniu lebo jeho ucinnost nie je 100% a zivotnosti tiez len par rokov max., a zvysok mozes dostat ako nasledok ockovania
jednoducho ked sa ockujes, tak mozes meningitidu dostat akukolvek o tom cely cas pisem, aj z ockovania ako nasledok a nez. ucinok, aj ochoriet ako keby si ockovana ani nebola

bettynka222
27. nov 2012

@hajanka dopredu sa ospravedlňujem ak ťa urazi že ťa oslovim, len ti chcem vysvetlit to, co Zuzka uz predtým mne - nie , nemohla byt ockovaná treťou dávkou, zomrela ako polrocna ☹ a v čase predtým ockovana tiež nebola....

hajanka
27. nov 2012

@zuzanaj54 pisala si na blogu, ze mala by rok, z toho som vyvodila, ze zomrela pred jej prvym rokom, uz som pochopila, ze to v case ked si pisala by mala rok, nie v tom case ked zomrela, nejasne to bolo napisane a datumy som nestudovala, tazke matematikou ziadnou
ano aj to som citala, ze sa nenasiel v likvore, ale v krvi az "dodatocne" po smrti

nae
27. nov 2012

sprievodcaockovanim.sk:
Na stránke ŠÚKL-u som našla očkovaciu látku proti meningokokom Nimenrix. Je možné použiť ju na očkovanie na Slovensku?
MUDr. Ingrid Urbančíková, MPH: Každú vakcínu ktorú zaregistruje ŠÚKL je možné použiť u nás pri očkovaní. Nimenrix je tetravalentá vakcína proti meningokokom - mikróbom vyvolávajúcim ťažké zápaly mozgových blán. Táto vakcína neobsahuje sérotyp B a je použiteľná po 12. roku života.

meningokok.cz: Nejlepší možnou, avšak pouze částečnou prevencí proti nákaze onemocnění meningokokem typu C je včasné očkování. Proti typu B, který se v našich zeměpisných šířkách objevuje nejčastěji, nebyl doposud vyvinut žádný lék.

sunnysummer
27. nov 2012

@hajanka mne si odpisala dnes 9:31, ze akukolvek. takze aj meningokokovu...

nae
27. nov 2012

Keď sa dieťaťu stane niečo zlé, aj to najhoršie, tak si to každý rodič vyčíta - čo mohol urobiť inak, lepšie, ako sa tomu dalo vyhnúť.
Nepúšťajme sa tu do osobných sporov, je to veľmi smutné baviť sa o malom bábatku, ktoré nemohlo za to, že sa nakazilo...
Hajanka má pravdu v tom, že žiadna vakcína, či už proti meningokokovi, alebo hexavakcína, a ostatné, nechránia NIKDY na 100% - a udávajú to aj sami výrobcovia v príbalových letákoch.
Ostatní majú pravdu v tom, že je nevhodné sa tu ťahať za slovíčka, osočovať sa.

hajanka
27. nov 2012

@sunnysummer ano moze aj napriek ockovaniu dostat akukolvek meningitidu vsebecne, stale nechapes o com pisem 🙂
nie len konkretne z vakciny, kurnik ako keby to nebolo jedno aku, ked kazda je tak nebezpecna

strociatka
27. nov 2012

@nae ako mozu podavat tak odlisne informacie?

veve39
27. nov 2012

@hajanka meningokokova meningitida je jednou z najvacsich hrozieb mediciny, co sa tyka infekcnych ochoreni, aj v sucasnej dobe, mortalita je nesmierne vysoka...nerozumiem, preco ju spajas s inou meningitidou - tiez nebezpecnou, avsak nie az tak, ako je nebezpecnou menigokokova meningitida...toto je tema o tejto chorobe, respektive dostupnej vakcine proti nej
najviac ohrozene su deti do 5r. (s vysokou mortalitou), potom mladistvi - z tohto pohladu ochranny ucinok na par rokov tiez beriem

zuzanaj54
27. nov 2012

@hajanka a tym chces povedat, ze sa nepreukazal?
no a presne s tym, kolko mala rokov som rada, ze si to vysvetlila. Precitala si si jednu vetu z mojho blogu, nic viac, ani si si nic neoverila, pritom je tam hned na uplnom zaciatku pod fotkou jasne oznaceny datum narodenia aj datum umrtia☹ A ja som rada, ze tymto svojim vysvetlenim si mnohych vratane mna presvedcila, ze si nedoveryhodny clovek v ziskavani a prezentovani informacii. Ved ked sa pomylis v takej zasadnej veci, tak povrchne si to pozries, ako ti mozem verit, ze informacie, preco neockovat, si zistujes, studujes inym sposobom? 😉

nae
27. nov 2012

Pokiaľ bude dieťa očkované, može aj napriek tomu dostať meningitídu, teda zápal mozgových blán. Može byť vyvolaná akýmkoľvek patogénnym agens, či už zo samotnej vakcíny, alebo pod vplyvom aktuálne oslabenej imunity.
Aj pri očkovaní proti meningokokovi sa može dieťatko týmto typom meningokoka nakaziť - keď vakcína nie je dostatočne účinná, nevyvolá tvorbu protilátok, apod. Šanca je malá, ale je. Keď aj samotní výrobcovia vakcín udávajú čierne na bielom, že ich vakcína nezaručuje 100% ochranu voči ochoreniu, nie je priestor na ďalšie dohady.

denduska
27. nov 2012

@nae toto na sprievodcaockovanim som sa pýtala ja 😀 asi pred pol rokom. Zváštne na tom je že mne prišla odpoveď kde bol podpísaný S.Dluholucký a teraz vidím že je tam Urbančíková...ale som si o nich aj tak pomyslela svoje, lebo ja som sa to pýtala po tom ako som prečítala leták a už vtedy tam stálo že po 12.MESIACI! života...v letáku je tá 12-ka na konci riadku, tak aspoň vidím ako dôkladne ich čítajú 😝 😝 😝

Každopádne k téme- moje deti síce nemajú povinné očkovania 😅 ale toto (po dlhom-predlhom rozhodovaní) majú, ale nie Nimenrix, len Neisvac. Bez reakcie.

nae
27. nov 2012

@strociatka Koho myslíš, výrobcov?

sunnysummer
27. nov 2012

@hajanka ale ved od sameho zaciatku sa bavime o meningokokovej, takze si nie som ista tym, ze ci ja nechapem....

ano, mozes napriek ockovaniu ale aj kvoli ockovaniu (to vobec nespochybnujem) dostat zapal mozgovych blan. ale nie meningokokovy... meningokokovy dostanes z meningokoka.
tymto dufam aj ja koncim tahanicu za slovicka, kazdy nech si to vysvetli po svojom 🙂

nae
27. nov 2012

@veve39 pridávala som tu už odpoveď, Nimenrix je vhodný od 12.roku života - podľa nich. Ale kuk na odpoveď od @denduska ...

strociatka
27. nov 2012

@nae sprievodcaockovanim.sk verzus meningokok.cz

zuzanaj54
27. nov 2012

@hajanka a este jedna vec, ktora je z tvojej strany rozporuplna a mne nie celkom jasna.
Tym istym lekarom, ktory podla tvojich slov "nosia ruska aj na ociach" nie si ochotna uverit rozne informacie, napr. aj to, ze im zomieraju deti na niektore choroby, ale si ochotna uverit tvrdeniu a viac-x si to tu spomenula, ze v pripade meningokoka prenos nakazy hrozi len pri dlhodobom kontakte. Ved to napisali taki isti lekari nie? Alebo kto?

hajanka
27. nov 2012

@sunnysummer ja som bola ta ktora do diskusie priniesla aj inu moznost ochorenia nez bakteriou, cize nie len meningokokovu meningititu, citaj spatne ja som pisala o vsetkych moznostiach, ty stale len o tej svojej 🙂 tak si potom na mna aj reagovala

@strociatka maju v tom bordel vsetci

sunnysummer
27. nov 2012

@hajanka ja som si to precitala od zaciatku a vidim to tak, ze debata tu bola o ockovani proti meningokokom a prave ty si tu zacala miesat ine meningitidy.. preto sa to domotalo...

pectore
27. nov 2012

pokial bude dieta ockovane ...tak ma priblizne 85% > šancu že bude pred chorobou chranene.
Dieta kedykolvek... moze dostat meningitidu ktoru pozname v dvoch formach :

hnisavu - najcastejsie bakterialneho povodu
nehnisavu - najcastejsie vírusového povodu

Meningitida moze vzniknut akoukolvek bakteriou ci vyrusom nebezpecným pre človeka ktorá prenikne k mozgovym obalom. Za normalnych okolnosti vsak meningitidu sposobuje niekolko bakterii:

Neisseria meningitidis - ta působí meningitidu hlavně u mladých lidí. Je velmi nebezpečná, snadno proniká do krve a způsobuje otravu krve (sepsi) v důsledku čehož často končí smrtelně.

Streptococcus pneumoniae

Haemophilus influenzae - častý původce meningitid u malých dětí

Neisseria meningitidis (V roce 1993 došlo v ČR k epidemiologickému zhoršení situace (dříve jen ojedinělý nález). Objevil se hypervirulentní kmen skupiny C.)

Vo vakcine Nimenrix je obsiahnuty Neisseria meningitidis A, C, W135 a Y
Imunitna odpoved po ockovani pretrvava 12-42 mesiacov po ockovani, po tejto dobe namerane protilatky mali stale vysie hodnoty ako pred ockovanim.

pectore
27. nov 2012

@nae Nimenrix môže byť podaný dospelým, dospievajúcim a deťom starším ako 12 mesiacov. 😉 😉 😉

martina1703
27. nov 2012

@zuzanaj54 ahoj,je mi luto co sa vam stalo neviem si to ani len predstavit,obdivujem ta aku mas silu ked po tom vsetko co si prezila sa snazis upozornit,varovat ostatnych rodicov na tuto zakernu chorobu,musi to byt bolestne o tom vsetkom pisat a pripomenut si to aj ked sa to nikdy nevymaze z tvojho zivota,o tomto ockovani som citala este nie sme uplne rozhodnuti ci ano ci nie,ale chcem sa ti podakovat za tvoj pripevok.

hlavackova
27. nov 2012

@hajanka presne to co si napisala som este chcela doplnit, si ma predbehla 🙂

hlavackova
27. nov 2012

za formulaciou "sladka nevedomost" si stojim, kedze ako to tu uz viacere spominali ani samotne zaockovanie proti konkretnemu povodcovi NEZARUCUJE ochranu, koniec koncov to uvadza sam vyrobca. Nechcela som sa vsak nikoho dotknut. Aby som mala absolutnu istotu, ze moje dieta je chranene, po ockovani by som musela dat dietatu vysetrit protilatky, aby som sa presvedcila, ze si ich vobec vytvorilo. Netreba zabudnut ani n fakt, ze ucinok ockovania trva len ohranicenu dobu, pri tychto proti meningitide uvadzaju cca 3 roky, potom treba preockovat.

hlavackova
27. nov 2012

pripajam graf vyskytu meningokokovej meningitidy na Slovensku, prehlad za poslednych 10 rokov, 2012 tam nie je este, dufam, ze sa vam to zobrazi
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...