Ako dlho trvá ochrana po zaočkovaní vakcínou Bexsero a Nimenrix?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

chcela som sa informovať ohľadomn vakcíny Nimenrix a Bexsero.

Ako dlho trvá ochrana po zaočkovaní?

Po koľkých rokoch treba dieťa opäť preočkovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nimenrix sa od 6 mesiacov očkuje iba 1 dávkou u celej populácie. Údaje o dlhodobom pretrvávaní protilátok po očkovaní Nimenrixom sú k dispozícii po dobu 10 rokov po zaočkovaní .

Bexsero sa očkuje aj posilňovacia dávka, údaje sú takmer na 10 rokov.

Zatiaľ nie je určené. Ďalšie očkovanie po uplynutí tohto času a teda ďalšie preočkovanie nateraz nie je nutné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas