Očkovanie - ako v rámci možností zabrániť nežiadúcim následkom?

kaselka
10. aug 2011

Ahojte! Otváram túto diskusiu pretože všade sa píše len o tom čo detičkám pri očkovaní hrozí no nie každý rodič preto nedá svoje deti očkovať (dôvody by sme tu rozoberať nemali na to sú tu myslím už iné témy). Aj ja mám z neho vždy obavy. Na trhu je ale už dosť kníh, kde okrem rizík nájdete aj nejaké tie rady čo urobiť, aby všetko prebehlo OK. Nie je však v silách nikoho, aby ich mohol všetky prečítať. Bola by som preto rada, aby sme sem prispeli svojimi poznatkami. Samozrejme je potom na každého zvážení ako si potom tieto informácie ešte preverí príp. odkonzultuje so svojím pediatrom. Boli by fajn aj nejaké internetové odkazy, príp. názvy kníh kde sa to uvádza. Snáď táto diskusia nezostane bez povšimnutia 😉

denisocka
13. júl 2012

@dominika1988 nevadi , ja by som to dala aj malemu dietatu,ak by som hladala nejaku prevenciu 😉 - tam asi ide o ten lieh 20% ,inac iba 0,01 % z kazdej rastliny,fajna prevencia 🙂 .... alebo urobit fazulovu polievku s vnatou fialky , a caj z hluchavky a feniklu
Zloženie:
rastliny: hluchavka biela – kvet (Lamium album L.), fialka voňavá – vňať (Viola odorata L.), fenikel obyčajný – plod (Foeniculum vulgare Mill.), fazuľa obyčajná – semeno (Phaseolus vulgaris L.) v objemoch 0,01 % od každej rastliny., 20% lieh. Ošetrené holografickou detoxikačnou technológiou.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisocka
13. júl 2012

@dominika1988 jasne ze zaujimave,a tam je toho alkoholu tolko , ze moje deti to ani pit nechcu , myslim ten sinupret

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margot
15. júl 2012

@dominika1988 píšu nevhodný pre deti do 14 rokov

margot
15. júl 2012

@pimpulienka napíš mi prosím ťa presne aké dávate.ďakujem

pimpulienka
15. júl 2012

@margot čo mysliš? Preventivne pred očkovanim?

margot
15. júl 2012
pimpulienka
15. júl 2012

@margot thuyu 9CH ( 5 guličiek pred, v deň a deň po očkovani) pred jedlom asi 15 minut rozpustene vo vodičke na lyžičke. Pri Prevenar 3 som už dala CH 15. pri tomto poslednom mala prudku lokalnu reakciu, ale našťastie nič viac žiadna teplota, nervozita..Mmr, ale nedavam..

poussin
4. sep 2012

Super tema baby. Ja asi dam ten betaglukan pre deti a tiez thuyu 9CH. Ale asi sa pojdem poradit k homeopatovi. Tiez budem dpodavat malej pocas tyzdna pred ockovanim vitamin C. Betaglukan pre deti mam doma a mam ho aj vo verzii pre dospelych v tabletkach. Mne ten betaglukan pomaha aj ked sa mi napriklad zacina tvorit herpes. Dam si tabletu a zapijem .. vcera sa mi normalne uz jemne napuchnuty stratil... . Uzivam betaglukan so selenom, zinkom a vitaminom C.. mozno aj tie ostatne latky pomohli. Tiez mi to pomaha pri unave. Odkedy som porodila byvam dost unavena.

brumka111
4. sep 2012

@natasole ahoj. Pises ze existuje homeopatikum na redukcii neziaducich ucinkov pre ockovanie tetanus, zaskrt,cierny kasel - DIPHTERIA-TETANUS VACCINE 30CH a PERTUSSINUM 30CH v dávkovaní á 10 granuliek jednorazovo. To sa da kupit v lekarni? My sa chystame na ockovanie prave tychto 3 ochorteni tetanus, zaskrt,cierny kasel. ostatne sme odmietli.

brumka111
4. sep 2012

@poussin pozeram ten betaglukan..ale pozeram je az od 1 roku...ja by som ho tiez dala, ale mame len 7 mesiacov a ideme na druhe ockovanie ...

poussin
4. sep 2012

@brumka111
jaaj brumka to ma mrzi... lebo my mame uz skoro 17 mesiacov a male ste nebola na nic ockovana.. s ockovanim len ideme zacat.. 🙂
@natasole
Tiez ma zaujimaju informacie ohladom homopatik na ockovanie..

Baby kde by som nasla dobreho homeopata v Bratislave?

aaluska
4. sep 2012

@poussin Homeopatiká na očkovanie vraj nie sú. Skús http://www.homeoclinic.sk/sk/o-nas/viera-golska

aaluska
4. sep 2012

@raffaella Vraj už vyšiel/výjde aj druhý diel tejto knihy

aaluska
4. sep 2012

@vefi89 čo teda dať pri vysokej teplote?

lollipop1
4. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa vas opytat ci ma ta thuya nejaky ucinok aj tri mesiace po ockovani a ci ma nejaky zmysel pouzit ju aj po tych troch mesiacoch? Dakujem🙂

vefi89
4. sep 2012

@aaluska ja nedávam nič 😕 veľa vody, štiav, vit. C, a chladiť- ak je vonku teplo obklady, vlažná sprcha, ak je chladnejšie, tak obliecť niečo ľahké a šup von... teda ja to tak robím 😅 dnes môj malý dostal horúčku, ale veru nedostal žiadne lieky, pije šalviový čaj (protizápalový), mal ľahké krátke tričko, a boli sme vonku celý deň sme presedeli na veľkej hojdačke- mali sme tu 20 stupňov 😉

aaluska
4. sep 2012

@vefi89 Jasné, ja tiež staršiemu nedávam pri horúčke paralen, zrážam inak teplotu - ako píšeš. Ale dá sa toto použiť aj pre malé mimčo? tu pripadá do úvahy iba tá sprcha asi

hajanka
4. sep 2012

@aaluska a sponging

aaluska
4. sep 2012

@hajanka ahoj, čo sponzoring?

aaluska
4. sep 2012

@hajanka či sponging?

hajanka
4. sep 2012

@aaluska ano, sponging, presnejsie "temperature water tepid sponging"

hajanka
4. sep 2012

v skratke, ide o nanasanie filmu vlaznej vody na telo, ktory sa necha kompletne odparit, odparovanie odvadza teplo z tela do okolia salanim

abbey1
4. sep 2012

@poussin Osobne poznám homeopatky, ktoré podávajú homeopatiká na prevenciu pred nežiadúcimi účinkami očkovania. A poznám aj lekárov, odborníkov, ktorí si ich k nim chodia brať pre svoje deti.

abbey1
4. sep 2012

@brumka111 Kúpiš aj v lekárni, ale najlepšie je osobne pre konkrétne očkovanie a konkrétne dieťa presne od homeopata.

natasole
4. sep 2012

@brumka111, @poussin, spomenuté homeopatiká na DTP by sa mali dať objednať v hocijakej lekárni, za predpokladu, že si ich vyžiadajú z Homeo Nitra, majú aj svoju stránku http://www.homeonitra.sk/.
Boiron monokompozitá by mali takisto bez problémov objednať. Samozrejme, najlepšie je kontaktovať školeného homeopata a poradiť sa s ním.
Užitočné informácie ohľadom prevencie reakcií po očkovaní sú aj tu:
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika_pri_...
A trochu dlhší, ale veľmi zaujímavý príspevok k očkovaniu od jedného homeopata je tu. To, že je predovšetkým z veterinárnej praxe, z môjho pohľadu vôbec neznižuje jeho hodnotu, skôr naopak - ak je to takto u zvierat, čo potom u ľudí? Je o čom premýšľať...
http://www.klasickahomeopatia.sk/ockovani.html
.

poussin
6. sep 2012

@abbey1 prosim daj mi do sukromnej spravy kontakt na tie homeopatky.. dik 🙂

luciferkax
8. sep 2012

@abbey1 a dajú sa kúpiť priamo v lekárni, alebo iba objednať? ideme v piatok na očkovanie MMR - arda by som si nejaké zohnala ako prevenciu, no tu v lekárnach na mna pozerajú ako teľa na malované vrátka 😀 😀 😀 a aká je cena,

lenkalis
20. sep 2012

@brumka111 Tiež sa pomaly chystáme na prvé očkovanie a ke´d to už musí byť, dala by som očkovať iba proti tetanusu, záškrtu s čk. Ale viem že je iba šesťvakcína. Aká je možnosť zohnať samostatné vakcíny len proti týmto trom chorobám?