Očkovanie hypotonického dieťaťa

larati
18. feb 2016

Dobry den, rada by som vas poprosila o radu i skusenosti s ockovanim hypotonickeho dietatka.Moj syn ma hypotoniu diagnostikovanu od narodenia, a teraz vaham ci ho dat zaockovat alebo nie, aby sa jeho stav este viac nezhorsil. Dakujem za kazdu odpoved

larati
autor
21. feb 2016

@aristka nedozvies....nebudem tu pisat moju spoved, ako som pisala- za skusenosti i nazory som vdacna.

aristka
21. feb 2016

@larati no pre mna zaujimave .kedze od inych to pytas ....a duplom.ak si sem dala tak vazne tvrdenie ...ale samozrejme je to tvoje pravo ...

adsumus
21. feb 2016

@larati tvoje dieťa je zo skumavky?

larati
autor
21. feb 2016

@adsumus nie je zo skumavky, ivf sme nemuseli absolvovat.

lucmar2015
21. feb 2016

@aristka citit ze si silna zastankyna ockovania🙂

@larati trocha si protirecis tym, ze v uvodnom prispevku mas ze je to diagnostikovane od narodenia a potom v inom ze ta na to upozornili v 5mesiacoch.. Tak ako? Ja by som v tomto pripade dietatko urcite neockovala..

larati
autor
21. feb 2016

@lucmar2015 ospravedlnujem sa, ak som sa tu v pisani pomylila.Moj syn ma diagnostikovanu hypotoniu od narodenia.

majka99999
21. feb 2016

@jakobsapple1 rotavirusove ockovanie by na norovirus asi velmi platne nebolo. Takze si nic vycitat nemusis.

aristka
21. feb 2016

@lucmar2015 preco mas ten pocit ..ja mam dokonca kolegynu .ktora nedala mmr a nemam s tym problem ...len som trosku zvedava a rada citam aj odovodnenia ...preco .naco .zaco ...

lucmar2015
22. feb 2016

@aristka no neviem.. Tvoje prispevky tak na mna posobia 🙂 a ty nemas problem s tym ze niekto nedal svoje dieta ockovat na mmr? 😀 vsak bodaj by si aj mala.. Myslim ze to je kazdeho osobna vec. Ale rozumiem tomu ze mas rada odovodnenia a suvislosti a tak.. To aj ja.

adsumus
22. feb 2016

@lucmar2015 citiť, že si silná odporkyna očkovania.

lucmar2015
22. feb 2016

@adsumus som ;)

adsumus
22. feb 2016

@lucmar2015 tak to si super poradca v tejto veci. 😉

lucmar2015
22. feb 2016

@adsumus a ty nie si zakladatelka skupiny ockujuce maminky?? 🙂 kazda mame svoj nazor..

adsumus
22. feb 2016

@lucmar2015 som, aj povinneho očkovania, ja ti tvoj názor neberiem, ešte to tak, ale ked radíš mamine neočkovať treba doplniť, ake to môže mať následky, či nie? dám ti tu len jeden prípad ale je ich príliš vela, záhadne všetko neočkovane detičky. vitamíniky život nezachránia, to len uplne naivne dušičky si môžu myslieť.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/3068...

adsumus
22. feb 2016

@larati tvoj malý ked ma hypotoniu od narodenia diagnostikovanu, znamená, že bol u neurologa, kedže ten asi nenavrhol odklad očkovania, môže sa dalej očkovať, ak si si nie istá, treba zájsť za neurologom ešte raz alebo do očkovacej poradne http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten..., nech sa odborníci vyjadria, či ano či nie, nemôžeš predsa stavať život svojho dieťaťa na tom, čo ti tu popíšu ludia zaujatí proti očkovaniu, ktorí tvoje dieťa ani len nevideli a nemaju ani ponatia, čo by bolo pre neho lepšie, len radia hlava nehlava každemu neočkovať.

lyrra
22. feb 2016

@larati moj syn mal lahku hypotoniu, bol sledovany u neorologicky, cvicili sme Vojtovou metodou a napriek tomu ockovany bol a ma za sebou vsetky povinne ockovania bez toho, ze by sme posuvali ich termin. Po ockovani som nezaznamenala ani ja, ani lekari, ci fyzioterapeutka zhorsenie stavu. Na odporucanie detskej lekarky sme vsak niekolko dni po ockovani necvicili vojtovku.

larati
autor
22. feb 2016

@adsumus dakujem za link 🙂

adsumus
22. feb 2016

@larati nemáš začo a daj teda vedieť ako sa darí malému a ako si sa rozhodla nakoniec, ak tak. držím mu palčeky a hlavne nech je zdravý.

larati
autor
22. feb 2016

@adsumus dakujem 🙂.Na konci aprila by sme mali ockovat.Urcite sem napisem ako sme sa rozhodli.

tatinka
1. mar 2019

@larati ahoj,neviem ci sem est chodis kedze prispevok je uz starsieho data,ak ano,prosim ta dala si nakoniec dietatko ockovat?syn ma tiez hupotoniu,dve ockovania mame za sebou ale aj tak sa bojim toho tretieho....

larati
autor
2. mar 2019

@tatinka áno dali sme všetky, ale mmr až keď sa postavil na nohy, odkladali sme to po konzultáciách.ked som videla, že začína chodiť čo bolo skoro v 2 rokoch, tak až vtedy.inak všetko je ok, aj teraz na neurológii som sa pýtala na preockovanie, a dr.vravela že keď takto zvládol všetky, preockovanie bude ok.

tatinka
2. mar 2019

@larati dakujem za odpoved,nas ma 8 mesiacov,ale tiez zvazujem to tretie ockovanie ponechat az ked bude chodit.,no u nas s tou neurol.je to trochu problem,musime hladat inu kedze jedina detska neurol.u nas sa prave zrusila a dalsia najbl.je hodinu cesty autom od nas a to este neviem i nas vobc vezme,musim to obvolat,cakacia doba je aj tak minimalne dva tri mesiace....ide ma z toho porazit...

tatinka
2. mar 2019

@larati ak sa smiem spytat,kedy ti zacal sediet,lozit,stvornozkovat?

larati
autor
2. mar 2019

@tatinka to už si nepamätám, sedenie isto až okolo 8 mesiacov , lozenie isto až po roku, museli sme ho učiť striedať nôžky, stále vojtovka bola, a keď mal cca 22 mesiacov tak sa postavil a zacal chodit

tatinka
3. mar 2019

@larati dakujem za info....my sme s vojtovkou museli prestat,cvicime ale nie vojtu....verim,ze je to postacujuce .....este raz dik za info😉

larati
autor
3. mar 2019

@tatinka za máličko, bobath cvičenie je veľmi dobre tiež a veľmi zaberá keď sa nemôže cvičiť vojtovka

tatinka
4. mar 2019

@larati to som chcela,lenze najblizsia terapeutka na bobata je od nas hodinu cesty autom 60km,ja soferak nemam a muz musi chodit do prace,jasne obcas volno by si vybavil, ale zas tiez sa neda kazdu chvlu z prace aby ho uvolnili☹️

tatinka
4. mar 2019

Este aj plavanie som chcela...ale sme na dedine,nie je tu nic okrem 1 potravin,obecneho uradu,lekarne,pediatra a posty....

alana1
13. máj 2019

moj prvy syn mal diagnostikovanu hypotoniu a zaostavanie v motorickom vyvoji az v 8 mesiacoch to jest po prvych dvoch davkach ockovania a to sa narodil zdravy apgar 10. teraz ma 8 rokov a problemy s koncentraciou a podozrenie add, odporucanie znova k neurologovi na potvrdenie diagnozy, cize nik ma nepresvedci, ze ta zmes v injekcii mu ako 3 mesacnemu pri hmotnosti 5.8 kg neurobila bordel v CNS samozrejme nikto to oficialne nepotvrdi.