Prečo existujú antiočkovacie organizácie?

cocogogo
5. apr 2016

Dlho som hladala odpoved na tuto otazku. Mozno som nemala len statie.Zujimalo by ma co z toho tieto organizacie maju?Popripade kto ich financne podporuje. Kto z toho co ma ze odraduje rodicov od ockovania. Nehladam odpoved ze ''snazia sa sirit strach''. Hladam tu pravu podstatu ktora ma deli od toho aby som neverila antiockovacim organizaciam.

Argument ako farmaceuticky priemysel je biznis v ktorom sa tocia velke peniaze. To mi zmysel dava. Hladam takuto podstatu v antiockovani. Preco siria strach ak to nieje pravda???

willino1
7. apr 2016

ja sa vyjadrím len veľmi jednoducho ku všetkým, ktorí kritizujú očkovanie... čo by moja stará mama dala za to, keby jej deti mohli byť očkované (nežila v stredoveku 🙂 ) prišla o dve detičky (z piatich - vypočítajte si to percento) ... a v súčasnosti, kedy ľudia sa behom pár hodín dostanú kdekoľvek na svete a v európe sú milióny neočkovaných migrantov by som svojmu dieťaťu nikdy neurobila to, že by som ho nedala zaočkovať... je to doslova hazard s jeho životom... čistá pravdepodobnosť... má oveľa nižšiu šancu zažiť pri očkovaní nejaký vážny vedľajší účinok ako dostať nejakú vážnu chorobu, keď sú miliony ľudí v európe neočkovaní... chcem vidieť, koľko odporcov očkovania dovolí svojmu dieťaťu sa hrať s deťmi v osade .... ale do európy plnej nezaočkovaných ľudí na dovolenku, školský výlet, exkurziu, stáž pošle svoje dieťa bez problémov... a keď jeho nezaočkované dieťa skonči s vážnou chorobou v nemocnici, kde ho z toho vylížu ale "vďaka" nemu to chytí nejaké dieťa, ktoré nemohlo byť očkované, pretože je napr. choré na srdiečko a umrie, nech to potom povedia svojmu dieťaťu... zabilo si to dieťa... a my sme ho svojou hlúposťou zavraždili... a ja byť rodičom takého dieťaťa, tak ich žalujem za vraždu...

darjamaja
7. apr 2016

...jednoduché..liečba a s tým spojené náklady viac vynášajú...

papricka33
7. apr 2016

@horana precitaj si svoj prvy koment a uvazuj, co z toho by si ty brala ako invektivu. Ak nic, tak bud nemas manzela, alebo na neho kasles... Ja som upozornila na to, aby som sa nahodou nedotkla rodicov takyxh deti u ktorych sa PREDPOKLADA suvis s ockovanim, ale len som predostrela akusi konspiraciu, na co sa pytala autorka temy. Ale tu je to fakt o drzku. Nebavime sa o tom, preco ockovat, ci neockovat. Na to je dalsich tisic diskusii. Vobec sa necitim dotknuta, len branim co je moje. Tak to dobre manzelky robia.

alikaa
7. apr 2016

@janka3112 Ano, presne preto, co pises, ze kazde telo je ine, nie je mozne vopred preskumat DNA stavbu, mozny deficit a pod. by povinne ockovanie nemalo byt povinne a ak ano, stat by mal odskodnovat nasledky, tak ako v zapadnych krajinach, kde ockovanie je len odporucane. Pretoze je to PREVENCIA

Tie preventivne lieky co spominas nie su povinne, clovek si moze zvazit pre a proti a na zaklade toho sa rozhodnut. Ja osobne som nikdy umele hormony neuzivala (HAK), dokonca aj ked som v tehotenstve krvacala, odmietla som hormony na udrzanie tehotenstva. Nikto ma za to nepokutoval a respektovali moje rozhodnutie. Tym, ze kazdy clovek je iny, kazdy si zvoli inu formu prevencie podla vlastneho uvazenia/presvedcenia, ako aj liecenie chorob. Niekto prirodnu (strava, vitaminy, bylinky), niekto chemiu (to co spominas ty) a z mojho pohladu by sa toto malo respektovat aj co sa tyka ockovania.

horana
7. apr 2016

@papricka33 Je smutne ze koncia lekari co nevidia rozdiel v postupe choroby prirodzenej cez bariery tela a obideni barier priamo do krvi. Ano, naozaj uz tusim vystuduje kazdy. ☹ Ale najsmutnejsie ked sa na zaklade tejto neznalosti sa potom casto skodi inym detom, bars "nevedome". To je ta prava tragedia. O drzku by to bolo keby to tvoje slavne (NE)PREDPOKLADAM si videla na svojom dietati, az potom by ti svitlo a zacala by si branit nieco ine nez vlastne ego. Dovtedy sladke sny. 🙄

karkulka1
7. apr 2016

@willino1 čo by som ja dala za to, keby moje dieťa nemalo negatívnu reakciu po očkovaní (uvedenú aj v zdravotnom zázname) a z najväčšou pravdepodobnosťou z toho následky na celý život. ☹

buckeye
7. apr 2016

@horana imunitnym bunkam je jedno ako sa dostanu k informacii, ak pride k priridzenej nakaze, iste typy buniek zacnu na svojom povrchu ukazovat znaky tej cudzorodej bunky(bakteria, virus) ine typy imunitnych buniek sa to od nich vyskolia a pri styku s nepriatelom ho uz poznaju a znicia, v pripade niektorych typov novsich vakcin sa davaju do vakcin uz len tieto znaky (napr chripkova vakcina,v minulosti sa dalo ziskat chripku z vakciny, lebl obsahovala cely virus, i ked oslabeny, v pripade koinfekcie, mohol stacit na ochorenie, v novom type vakciny uz nie je cely virus, ale ken urcite jeho obalove proteiny, presne tie, ktore nase imunitne bunky rozoznavaju aj v pripade normalnej infekcie, takze z niektorych novych typov vakcin sa neda ziskat ochorenie, proti ktoremu ta vakcina je), stale vsak funguje skolenie ostatnych imunitnych buniek..pisem to takto laicky, to pochopili aj laici

cocogogo
autor
7. apr 2016

@janka3112 v dnesnej dobe ked sa farmaceuticke spolocnosti tvaria ze vedia vsetko by bolo logicke aby na tuto jednoduchu otazku existovala jednoducha odpoved.
Nechces predsa vakcinacie prirovnavat k teologickym veciam.
A neprides mi ''nemila'' vyjadrujes svoj nazor bez urazok alebo urazania sa. To dokaze len vyrovnana osoba argumentovat a neurazat.

horana
7. apr 2016

@buckeye nie je to jedno, v pripade ockovanych vznika - co pripustili normalne aj vedci - radovo viac autoimunitnych ochoreni ako nasledok
dalej sposobuju oslabenu imunitnu odpoved na buduce nakazy
dalej by neboli reakcie ako febrilne krce a anafylakticke soky a mnohe mnohe ine
ale ako som pisala, ja sa nechcem pustat do prestrelky argumentov, na to su ine fora, ked pisem len ilustracne vseobecne za pochopenie tych tzv. antiocko "organizacii", napriek tomu ze organizovana je skor druha strana

buckeye
7. apr 2016

@horana autoimunitine ochorenia maju casto geneticky podklad, v takom pripade by k AI ochoreniu prislo aj v pridade,ze by dany jedinec nebol ockovany, druha najcastejsia pricina AI je znecitene prostredie a drzanie potomkov v prilisnej sterilite, zisti si nieco o hygienickej hypoteze,
ako sposobuju oslabenu imunitu?? nasa a starsie generacie boli ockovane vqkcinami, ktore boli horsie co do obsahu adjuvantov a konzervacnych latok, dnesne vakciny ako som pisala niektore typy ani neobsahuju cely virus ci bakteriu, a adjuvantov maju ovela menej ako kedysi, niektore vakciny pospajali viacere ochorenia dokopy a tym sa znizilo podavanie dalsich adjuvantov (6 vs 1 vakcina), nevraviac o tom, ze niektore adjuvanty pouzivane v minulosti sa teraz uz nepouzivaju..
a napríklad co sa tyka autizmu, ktroy tak velmi radi pouzivaju antivax, nielenze bolo vykonaných uz x studii a ani jedna nepotrvdila suvislost (dokonca boli studie surodenecke, kde sa autizmus vyskytoval jedneho zo surodencov a suvislot bola vylucena), u autizmu vychadzaju v studiach dve priciny, jednym je geneticky podklad (casto vychadza gen pre androgenne receptory) druhy casty kandidat je zvyseny testoron matky pocaj vyvinu plodu, testy uz u potrvdenych autistov tieto veci potvrdzuju, ze maju anomalie v receptoroch a sami abnormalne hladiny testorenu.

ajka006
7. apr 2016
horana
7. apr 2016

@buckeye "v takom pripade by k AI ochoreniu prislo aj v pridade,ze by dany jedinec nebol ockovany" - nie je to tak, prave ocko bolo tym neprirodzenym a zbytocne silnym spustacom, ktory to zapricinil ze sa bars skryte veci vybudili, keby ho nebolo...Autizmus - som videla tu studiu, ktora to kvazi vyvracia, s rodicmi tych auti deti nerozpravali, nezaoberali, je to o nich bez nich, ucelove...
Fakt ma uz vobec ale vobec nebavia tie jalove debaty.

buckeye
7. apr 2016

@ajka006 dana pani MUDr sa neda najst v zozname lekarov ceskej lekarskej spolocnosti, podla Google sa venuje homeopatii a patricne na týchto sladkých gulickach a alternativnej medicine zaraba ..
První návštěva (anamnéza)
Během prvního pohovoru hledám příčinu potíží klienta na základě jeho fyzických obtíží od dětství a osbnostních zvláštností, životních okolností, ve kterých žil a žije, rodinných dědičných sklonů. Hledám pro něj konstituční prostředek. Klienta se snažím vtáhnout do aktivní spolupráce, aby sám nebo jako rodič svého dítěte aktivně začal pracovat s příčinou potíží.
Doba trvání návštěvy a ceny: První návštěva dospělý až 2 hodiny času (1000,-) , dítě 1 - 16 let 1 hodina (750,-), kojenec 1 hodina (550,-) V ceně je brožurka "Homeopatická domácí lékárnička" s uvedením zásad braní homeopatik.
První návštěva v případě ekzémů a lupenky: Cena dospělý od 17 let 1500,- , dítě 1000,-. V ceně je navíc zahrnuto poradenství výživy, poučení o zevním ošetřování a publikace "Atopický ekzém, alergie, astma". .Kontrolní návštěva (určuje si klient dle svých potřeb) 30 minut až 1 hodina (200,- - 400,- dle času.
Poradna kojení nebo výživy, (1 hod 300,-) , cennik je v ceskych korunach, ale lne na to aby k nej clovek mohol prist, ktovie aky je cennik naslednych preparátov ;)

dai
7. apr 2016

@horana cize keby nebol tento spustac tak ziadny iny spustac uz nikdy nepride? ako si vysvetlujes ze je kopa autistov od narodenia ? ak tuto chorobu sposobuje ockovanie preco su potom chore aj deti ktore ho nikdy nezazili? aky mas ty dokaz o priamej pricine okrem jalovych reci?

adsumus
7. apr 2016

@horana možem ťa uistiť, že ja sa očkovacou temou zaoberám už roky a žiadneho proočkovacieho som nestretla, čo by tvrdil, že očkovanie je 100% bezpečne a 100% učinne, naopak tvrdia to jedine neočkovací a je to jedna z ich oblubených dezinformácii, aby robili z očkovacích debilov. rovnako tí, čo ich prezývate sniečkari, nie su debili, ktorí su nie su vedomí rizík, ale hladaju reálne riešenia reálnej situácie a vyberaju reálne možnosti, nie populizmus a šírenie strachu a nenávisti, veľmi sa myliš a bohužial, nielne v tejto veci. takže ak si proti niekomu, bud ale na základe pravdivých informácii o tých ludoch, nie takých, čo si o nich navymýšľaš, prípadne ich niekomu inemu zožerieš bez rozmýšlania.

adsumus
7. apr 2016

@ajka006 počty nežiaducich učinkov stupaju? posledný prípad z predroka a či mal suvis s očkovaním, je veľmi neiste. vieš, ja by som už čakala za tie roky, že antivax jasne a bezpochybnosti preukáže, čo tvrdí, napríklad že okčovanie sposobuje nejaké ochorenia, ale nič aj ich vlastne a sponzorovane vyskumy dokazuju opak.

ukulela
7. apr 2016

@cocogogo preco ockujem, ked logika nepusti? lebo logika nepusti ...
ty mas argumet, ze farma firmy na tom zarabaju ... ako kolko je povinnych ockovani - nech ich je 10. neviem, kolko stoji vakcina - gugl mi vyhodil, ze cena vakcin sa moze vysplhat do 50 €. myslim, ze farmafirmy sa mozu vysrat na prijem z povinneho ockovania (najma, ked su nadnarodne a operuju aj vo vacsich krajinach a aj tam, kde ocko povinen nei je) ... ovela viac by zarobili na lieceni dietata so zaskrtom, tetanom, alebo inou (nebezpecnou) chorobou, ako dostanu za vakcinu ... a tiez ovela viac zarobia na vitaminoch a podobnych pixovinach, co ludia do seba laduju pod tlakom reklamy .... niekde tu v diskusii niekto pisal a asi aj hadzal link, ze najvacsi prijem maju prave z volnopredajnych liekov. a tiez potom z tazkych chorob, proti ktorym sa neockuje ...
a preco existuju neockovacie organizacie? pre to iste, preco existuju teorie o chemtrails, o lieceni savom, atd. ludia stale veria poveram, dokazu verithocicomu a ked spustis dostatocne velku kampan, uverisaj tomum ze obloha nie je modra, ale oranzova.
dalsia vec je, ze ludia (rodicia deti - trebars aj autistov) hladaju casto dovod a je velmi jednoduche to zvalit na ockovanie - ale ja to mozem zvalit rovnako na to, ze mamicka pila v tehotenstve kakao. je na kazdeho zvazeni, aky argument si vyberie.

katrinka8
7. apr 2016

@janka3112 - to všetko je pravda, ale je tam jedno veľké a dôležité ALE - tie lieky, ktoré majú spomenuté vedľajšie účinky (a aj všetky ostatné lieky s vedľajšími účinkami) ľudia berú dobrovoľne a môžu sa rozhodnúť ich takisto dobrovoľne neužívať. Avšak očkovanie je pod hrozbou sankcií povinné a štát rodiča núti, aby svoje deti takto potenciálne ohrozoval - aj keď podľa niekoho v malom množstve, treba si uvedomiť, že isté riziko tu vždy je (to predsa nepopierajú ani výrobcovia vakcín, takže o tom sa hádam nepochybuje v dnešnej dobe). A nikto nikdy nedokáže určiť, kedy a u koho a v akej miere toto riziko prepukne. Niekto je ochotný to risknúť, lebo verí, že sa mu vyhne, niekto to riskovať proste nechce. A tak je to dobre, v oboch prípadoch. Plus vidím problém v tom, že nie každý je stotožnený s tým, že pre dobro celku má obetovať zdravie (alebo dokonca život) svojho dieťaťa - aj keď len potenciálne (viď vyššie). A toto je ten základný rozdiel medzi povinným očkovaním a jeho NÚ a dobrovoľným užívaním akéhokoľvek lieku as jeho NÚ (neexistuje žiaden zákon, ktorý by kohokoľvek nútil užívať akýkoľvek liek či sa dať povinne očkovať, okrem zákona, ktorý núti rodičov dať povinne zaočkovať deti).
A okrem iného, šanca na nepriaznivé účinky vôbec nie je malá. Osobne poznám nie malé množstvo detí, ktoré nejaké tie NÚ majú/mali (a nejedná sa o bežnejšie, ako opuch v mieste vpichu či teploty a pod.) + mnohé závažné potvrdené lekárkou z pľúcneho z čias, keď bolo ešte povinné očkovanie proti TBC vakcínou BCG pred cca 6 rokmi (nie tak dávna minulosť)
Ale nechcem tu riešiť tieto veci, lebo tu zase vznikne debata, akých je tu už asi 1000 a skončí hádkou. Mám svoj názor na očkovanie, a dokonca nie úplne vyhranený na žiadnu stranu. Proste momentálne máme nejakú situáciu, tak na základe nej sa rozhodujeme. Čítam, sledujem, študujem. Za ednýmn si ale momentálne stojím, a to, že povinné očkovanie nie je vôbec dobrá cesta (hovorím stále len o tom slovíčku "povinné") a že každý človek, dieťa je individuálne a tak by sa k tomu malo aj pristupovať. Plus môj názor, na čo sa pýtala zakladateľka, prečo si myslím, že existujú tzv. "antivax" organizácie som chcela vyjadriť.

katrinka8
7. apr 2016

@adsumus - ako som už viackrát povedala, každý z nás si nesie svoje dôsledky z rozhodnutí, akýmkoľvek smerom. Ja osobne zase poznám (a aj sami sme toho, bohužiaľ, boli účastní), mnohé deti, ktoré majú nie malé problémy kvôli očkovaniu, povinnému očkovaniu.
Keby som osobne vedela DOPREDU to, čo viem dnes, mohli by sme sebe, ale hlavne našej dcérke ušetriť nemalé množstvo problémov. Osobne poznám rodinu, ktorá malá nesmierne problémy (našťastie nezhubný typ zväčšených uzlín, avšak užívanie liekov, ktoré môžu vážne poškodiť CNS, plná narkóza 10-mesačného dieťaťa kvôli odobratiu týchto uzlín, 2 predlhé týždne čakania na výsledky, či to náhodou nebude zhubné) práve kvôli spomínanej vakcíne BCG, ktorú ani nie vari rok po tom, ako nám zaočkovali deti na 4. deň v pôrodnici bez toho, aby nám ktokoľvek povedal, aké riziká to môže obnášať, ako povinnú štát "zrazu" zrušil. Poznám rodinu, kde dieťatko "vďaka" očkovaniu nedokázalo bojovať s onko ochorením, pretože telo miesto boja s touto závažnou chorobou muselo bojovať s podanou vakcínou atď. Moje dieťa malo problémy s vakcínou BCG (na pľúcnom nám bolo povedané, že reakcia je jedna z tých horších), následne aj s 2 dávkami hexy a prevenaru (ktorá z nich bola tým spúšťačom sa už nikdy nedozvieme) - skončili sme v nemocnici, keď mala 6 mesiacov, dôsledky sa ťahali ďalších 6. Teraz je to, chvalabohu, v poriadku, ale či sa niečo iné z toho ešte niekedy v budúcnosti nestane, nik nedokáže povedať. Takže mňa strašiť rozhodne netreba. Ja som si určitú negatívnu realitu a nesmierny strach o svoje dieťa už kvôli očkovaniu prežila. A zatiaľ nemám tie "gule", aby som tomu (alebo nedajboh niečomu horšiemu) vystavila aj to druhé dieťa.

katrinka8
7. apr 2016

@horana - ďakujem, že si to napísala a že máš ešte silu a chuť 🙂 Ja sa niekedy nechám strhnúť, a potom to ľutujem, lebo to zaberá veľa, veľa času. A potom mám pocit, že sú to aj tak len výkriky do tmy ☹

buckeye
7. apr 2016

@katrinka8 ono je dolezite komunikovat s pediatrom, dieta sa nesmie ockovat ak je chore, nema dostatocnu hmotnost etc., ockovanie sa da v takom pripade odlozit, v pripade vyskytu vaznejsich neziaducich ucinkov v rodine sa da ockovanie odmietnut ako nevhodne, to preco je ockovanie povinne je hlavne koli imunite kolektivu, ktorej efekt sa prejavuje az ked je preockovanost (u kazdej vakciny je to rozne) ale u vacsinny sa to pohybuje okolo 95% populácie, chapem, ze ten jeden z mala, ktorému ockovanie nesadlo je proti nemu, ale na druhej strane, ako by dieta zareagovalo na normalnu infekciu?? nedopadlo by to este ovela horsie? to uz ti nikto nezisti a potom, na imunitu kolektivu sa musia spoliehat aj ludia, ktori nemozu byt ockovani (alergie na zlozky, vrodene imunitne poruchy, rodinne anamnezy) a teraz ked je niekto rodic taktno nezaockovaneho dietata (koli zavaznym pricinam) tak, aby sa obaval to dieta vpustit do kolektivu, ked preockovanost klesa (na svk hlavne Ba petrzalka), a je zname, ze epidemie vznikaju hlavne pri znizenej preockovanosti (vid Spanielko, Nemecko a Rakusko), chlapec v Spanielsku zomrel, nebol ockovany, jeho spoluziaci, ockovani si v pokoji chodia dalej do skoly

katrinka8
7. apr 2016

@buckeye - moje dieťa pri všetkých očkovaniach bolo zdravé,, malo dostatočnú hmotnosť, všetko bolo v najlepšom poriadku. Kým ho nezaočkovali. Kto ho zaočkoval? No pediater v pôrodnici na 4. deň po narodení vakcínou BCG, a následne pri ďalších termínoch pediater. Fakty, ktoré mi dávaš, sú mi absolútne jasné, moje dieťa proste zareagovalo absolútne zle na všetky vakcíny, ktoré dostalo. V rodine sme nikto nemali žiadne problémy s očkovaním, podľa zákona a ani pediatra neboli žiadne dôvody očkovanie odmietnuť. Viem, že je dôležité kvôi tzv. kolektívnej imunite, ale nech sa na mňa tento štát nehnevá, ja svoje deti dobrovoľne nevystavím opäť riziku preto, aby iné deti boli chránené. Neverím, že iný rodič by svoje dieťa ohrozil kvôli tomu, aby potenciálne ochránil iné.
Aké je riziko, že moje 4-dňové novorodeňa by dostalo TBC? Oveľa väčšie riziko bolo ho zaočkovať. A aj sa mu to, bohužiaľ, prejavilo (to riziko)
Naša pediatrička to vystihla: očkovanie je o tom, z čoho máte ako rodičia väčší strach - z možnej choroby, alebo z nežiadúcich účinkov vakcín. Každý rodič musí zvážiť riziko. Tak, ako ja nemôžem ovplyvniť to, že nejaké dieťa nemôže byť očkované (kvôli zdravotnému stavu), títo rodičia nemôžu ovplyvniť to, že ja kvôli ich dieťaťu nechcem riskovať zdravie alebo život toho môjho. Ja mám plné právo, ba priam povinnosť, chrániť svoje dieťa. Ja tým, že svoje nezaočkujem, ich dieťa neohrozujem, iba ho (podľa nich) neochránim. To, že niektoré deti nemôžu byť očkované a majú tým pádom problém so vstupom do kolektívu, je nepríjemné, samozrejme. Ale je to rovnaké, ako napr. deti s onkologickým ochorením. Tiež sú niekedy v určitom štádiu choroby, kedy do kolektívu proste nemôžu. Alebo deti, ktoré v kolektíve trpia stále chorobnosťou a nerobí im pobyt v kolektíve dobre po zdravotnej stránke. Ale to ešte neznamená, že za toto môžu deti, ktoré v kolektíve sú a sú potenciálnou zdravotnou hrozbou pre tieto choré deti. Proste je fakt, že niektoré deti sú choré, a preto musia mať iný životný režim, prispôsobený svojmu zdravotnému stavu.
Položme si ešte otázku, prečo štát nenariadi povinné očkovanie dospelých? Sme vôbec my, dospelí, chránení proti spomínaným chorobám? Chráni nás ešte očkovanie z detstva? Prečo štát nenariadi povinné očkovanie povedzme proti chrípke? Alebo povinné očkovanie dospelých, ktorí v detstve neprekonali ovčie kiahne, proti nim? To len na zamyslenie.

adsumus
7. apr 2016

@katrinka8 prepáč,ale ty strašíš mna, tvoje dieťa malo mať problémy po očkovaní, moje nemalo ani nikoho koho poznám, navyše nepíšeš nič viac, tie deti ktoré pochoreli kvoli neočkovacím rodičom, správy su detailné a jasne. http://www.solen.sk/pdf/ba4d71dd66c1479d7ca877e...

horana
7. apr 2016

@dai Nie, nemusel by teoreticky uz za zivot kludne vobec prist spustac rovnakeho druhu / kalibru. Mozu byt aj ine priciny napr. autizmu, nehovorila som mmch ani primarne o nom, preto mozu byt pripady tychto aj od narodenia. Ja nikde nehovorim ze je to jedina pricina. Deti co su na rozhrani to k nemu nicmenej moze posunut a to sa deje.

@adsumus Pisem ze silno bagatelizuju rizika a ich pocet zamerne zmensuju tym ze nazaznamenavaju vacsinu negativnych reakcii, ktore sa potom nedostanu do statistik. Z coho im potom vyjde zaver ze je to prakticky bezpecne. Keby sa zaznamenavali dosledne vsekty hlasenia, sama mam z okolia dost pripadov, aj tu na fore sa prihlasili mnohe co im odmietli uznat, ved uz aj zakladatel rizikock. mal lekarsku spravu kde bolo jasne ze cierny kasel v plnej sile a intenzite dieta dostalo nasledne po vakcinacii, a odmietli to u nas zaznamenat, takychto pripadov je vela, potom by tie statistiky inak vyzerali.

darjamaja
7. apr 2016

príčiny autoimúnnych ochorení:
http://www.healthline.com/health/autoimmune-dis...
dúfam, že neočkujúci nedávajú svojim deťom lieky-chémiu, lebo to je rovnaký alebo ešte väčší hnus ako očkovacie látky...alebo liečia bylinkami vypestovanými na superčistej pôde bez ťažkých kovov, mimo priemyselných zón a kyslých dažďov..ak nie,tak tieto debaty ozaj nemajú význam...

janka3112
7. apr 2016

@katrinka8 co sa BCG vakciny tyka, chcem len podotknut, ze napr. v Londyne je viac TB nez niekde v Indii. TB je v Europe na vzostupe. BCG vakcina nie je velmi ucinna proti pulonarnej forme tuberkulozy, ale ma zase 70-80% efektivitu voci tuberkuloznej meningitide. V pripade tohto ochorenia je az 30% umrtnost. Ak by ockovanie nebolo takto propagovane alebo zauzivane vakcinacnymi programami, tak by lahko mohlo dojst k situacii, ze by si potom ako matka ochoreneho dietata bola na opacnej strane, zalovala by si lekarov, nemocnicu a vsetkych na okolo, preco vakcina nebola podana prave tvojmu dietatu ked je dostupna na trhu a este k tomu za pomerne malo penazi. Mozno by si sa potom stazovala aj na lamparni, preco tieto ockovania nie su povinne, ked riziko umrtia dietata je tak vysoke. Takze si myslim, ze kazda strana ma dve mince. A niekedy sa neda ani z voza ani na voz. Jednoducho 100% spravne riesenie neexistuje.

Co sa tyka ockovania dospelych, dospely clovek ma ovela vyssiu imunitu a znesie dane ochorenie aj bez fatalnych nasledkov , preto je ockovanie ponukane zvacsa len rizikovym skupinam alebo zdravotnikom.

Na tuto temu sa da diskutovat do nekonecna a este dalej...neviem, ci ma este nieco zmysel rozpisovat 🙂

darjamaja
7. apr 2016

....a ešte ma bude zaujímať ako sa budú riešiť situácie - ochorenia infekčného pôvodu o 10-20 rokov...ak budú baktérie a vírusy rezistentné na antibiotiká,antivirotiká...opäť ako pred storočím...nástup prirodzenej selekcie...z 10 narodených detí zomrie polovica na záškrt, tetanus, či niečo iné...lebo sa jednoducho nebudú dať infekčné choroby liečiť...nebude čim...prežijú len najzdatnejší...

alaguema
7. apr 2016

@horana nečudujem sa ničomu. Ja som sa stretla s tým, že vyštudovaná mudr nemala šajnu o tom, ako funguje imunitný systém. Pani našťastie nie je v praxi. Venuje sa buzerovaniu rodičov, ktorí neočkujú svoje deti...na akom úrade, asi nemusím písať.

darjamaja
7. apr 2016

a konšpiračne -úloha antiočkovacej organizácie-nastolenie opäť prirodzenej selekcie ako pred 100 rokmi...niekto má pocit, že je nás na Zemi priveľa..

mb269
7. apr 2016

@darjamaja nie je to pocit, je to fakt. zem je preľudnená. Preto tie novodobé vakciny - pichanie virusov do zdravého tela. upriamene na pomalú smrt ľudí, je treba preriedit tuto planetu ktorá už neuživí tolko ludí. Farmafirmy vedia co robia 😉