Preočkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke v 11. roku

mairimka
10. nov 2015

Ahojte. O očkovaní MMR v 16. - 18. mesiaci života dieťatka mám načítané pomerne dosť. Zaregistrovala som odporúčania, že niekoľko dní po očkovaní by sa dieťa nemalo hýbať medzi ľuďmi, nakoľko môže byť infekčné. Ako je tomu však pri preočkovaní v 11. roku? Za mojich mladých čias sa ráno pichla injekcia a šupajdili sme do školy. Pri preočkovaní už neplatí, že dieťa môže nakaziť iných? Aký je Váš názor?

buckeye
2. máj 2016

@peter952 a vies preco ma stupajuce tendencie? jednak sa zlepsila diganostika..volakedy Ondras Machula, dnes autista, a potom podla studii ma autizmus geneticke pozadie + hormonalny disbalanc matky, co ovplyvnuje strava, protredie, ale ta vakcina obsahuje minimum latok ktore by mohli toto nejako ovplyvnit (pozri si co som pisala o zlozeni vakcin v neockovani na mk, obsah formaldehydu, ci hlinikatych soli, ved dieta prijme viac hliniaktych soli cez kojenie ako vakcínou) a ked ma nieco geneticke pozadie, tazko to ovplyvnis, predispozicie sa spajaju s androgenovymi receptormi, ich silnejsou väzbou testosteronu pocas vyvoja plodu v maternici, + ak ma matka zvyseny testosteron, casto s autizmom vrodene aj ine dedicne ochorenia, ktory ten stav zhorsuju

adsumus
2. máj 2016

@peter952 ja myslím, že ty svoje názory na očkovanie zakladaš na názoroch svedkov jehovových alebo enjakej podobnej naboženskej skupiny....

adsumus
2. máj 2016

@evittam overuj si aj ty, rozumom a zisíš kto tu oblbuje. 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
2. máj 2016

@adsumus Urážať ma nemusíš ani ja to nerobím. Ak má niekto aj po overovaní iný názor na vec ako ty ešte neznamená, že je blbý a verí klamstvám. Ja tebe tiež môžem len odporučiť aby si si začala overovať overované s rozumom.

buckeye
2. máj 2016

@peter952 az na to, ze u predcasne narodenych deti a deti s abnormalne nizkou porodnou hmotnostou sa vakcinacia naozaj odklada..posuva na neskor

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
2. máj 2016

@peter952 A to ty nevieš, že toto všetko sú len antivaxeri, konšpirátori a nevzdelanci, ktorí nič z toho čo tvrdia nemajú podložené a všetko si len vymysleli. 😝 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@evittam to je urážanie, že ti napíšem, že si máš veci overiť? mne napríklad prevenar tvrdil, že obrna sa neprenáša vzduchom a je to klamstvo, prenáša. petot ma presviedčal, že tehotnej, ktorá prekoná v detstve rubeolu, poškodenie plodu nehrozí, ale hrozí, klamu aj čo sa zaočkovanosti týka v krajinách, vlastne takmer vo všetkom, neviem len prečo to robia, podla mna to je nejaké naboženstvo neočkovacie, ludia su z toho vystrašení a veria bbez pochybností, to nie je dobre.

adsumus
2. máj 2016

@peter952 ty si tu odhalil akurát tak mieru svojej paranoje.

evittam
2. máj 2016

@adsumus Nie tvoje odporúčanie "s rozumom" - toho ja mám dosť pre tvoju informáciu. A čo ti kto kde kedy tvrdil s tým ja nemám naozaj nič spoločné a ani ma to naozaj nezaujíma.

adsumus
2. máj 2016

@evittam ale ved preto som ti napísala s rozumom, lebo si myslím, že ho máš dosť. a škoda, že ťa nezaujíma klamstvá antivaxerov, ide o zdravie.

buckeye
2. máj 2016

@peter952 ja nikoho nepicham,. ja nie som lekar, i ked mam velmi podobne vzdelanie, moje deti budu zaockovane vsetky, tebe drzim palce, aby sa tvoje deti vyhli akymkolvek ochoreniam, zvlast v dnesnej dobe scestovanosti ludi, + ti odpurcam normalne vedecke publikacie, nie Strunecku a Elekovu, s ktorymi nikto s vedy nechce mat nic spolocne, pretoze zacali zarabat na homeopatických hovadinach aka detoxikáciách (Elekova) a Strunecka, ktora bola ocenena bludnym balvan za tieto jej "uzasne " knihy, ved ani je povodna alma mater s nou uz nechce mat nic spolocne (o vyhaodach vedy, ze vysledky si vie ktokolvek overit a zistit tak, ci niekto nerobi podvody som uz pisala inde, nebudem sa opakovat)
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=13...
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=13...

evittam
2. máj 2016

@adsumus Ešte raz a posledný - ja žiadnych antivaxerov nepoznám a ani nečítam čo píšu a ani nijak s nimi nekomunikujem a preto ma ich či už klamstvá alebo nie naozaj vôbec nezaujímajú, mám iné priority a každodenné starosti. Zdravie mojich detí a mojej rodiny je u mňa na prvom mieste toho sa ty báť nemusíš a nie je to ani tvoja starosť.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@peter952 bububu, už to je obohrane. mám dieťatko, očkujeme sa, a nie som platená bubububububu

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@evittam a starám sa ja o vaše zdravie, či čo?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@peter952 a stará panna tiež? 😀 😀 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@peter952 cela planeta nie je, staci si pozret stav v rozvojových krajinach, kde matky su ochotne prejst 20km peso, len aby sa dostali k stanu humanitárnej pomoci a zaockovali svoje dieta, kde su populácie, kde ockovanie nie je a su na tom katastrofalne, a potom ako som pisala, skupinky antivaxerov uz maju iste statistiky a vyskyt preventabilnych ochoreni je u nich vyssi, a aj ked sa na hlavu postavis, nic na tom nezmenis a to su vo vyspelých krajinach, kde nemaju take problemy ako v rozvojovych

adsumus
2. máj 2016

@peter952 no ved to ty si tu začal písať, čo nevieš. to dokáže každy vol, argumentuj, prečo sa nemáme očkovať, dakujem.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buckeye
2. máj 2016

@peter952 ale isteze platia ma iluminati petrosekelmi, ludia, co si vy nevymyslite 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
2. máj 2016

@peter952 joj, petko, ty maš asi fixnu ideu, že ti niečo nanucujem, ale mne je jedno na celej čiare, či sa očkuješ alebo nie.