Proti čomu dať ešte dieťa zaočkovať?

nini1010
17. jún 2015

Ahojte,chcela by som sa opytat maminiek ktore ockuju,proti comu este,co nie je sucastou povinneho ockovania davate zaockovat svoje deti?rozmyslam nad TBC ale nerada by som zanedbala nieco dalsie.dakujem

pectore
18. jún 2015

ja tiez pridam skupinku ktora sa teme aktivne venuje a v mnohom skupine ktoru prevenar prezentuje protireci... nazor si vsak musi spravit kazdy sam. : https://www.modrykonik.sk/group/1838/

marcah
18. jún 2015

@ichbinich pokial viem tak v rakusku nie je ziadne ockovanie povinne

marcah
18. jún 2015

@nini1010 odporucam rotavirus a podla toho kde zijes tak klieste, mozno zltacku. Tbc by dom nedavala. Chripku a kiahne tiez nie ,su to bezne choroby. Cim skor si dieta prejde kiahnami tym lepsi priebeh

ichbinich
18. jún 2015

@marcah
Ano, zle som sa vyjadrila. Povinne nie su. Odporucane. A cast je tu v Stajersku dotovana krajinskou vladou, teda zadarmo.

miskooo1987
25. jún 2015

Ahoj, starsieho(5r) som tuto zimu nechal ockovat proti kliestovej ence. Ma rad prirodu a velmi casto chodime na chatu. Tiez som ho davnejse nechal ockovat proti ovcim kiahnam, najma aby na ne nikdy neochorel, totiz starsi brat (moj) mal asi pred 10 rokmi pasovy opar na hlave s ochrnutim niektorych svalov. Dnes sice este nieje garantovane vyskumane ci ockovanie a nasledne neochorenie na kiahne zabrani neskorsiemu ochoreniu na pasovy opar, ale je tam predpoklad.

Takze len tieto dve navyse. Mladsieho (momentalne minus tri mesiace cca) tiez necham zaockovat proti herpes zoster virusu, a potom ked trosku zostarne a bude tiez taky maly zalesak, tak aj tu ence dam... Zomrel mi na nu totiz babkin brat. Z ence sa viacmenej dostal, ale oslabeny organizmus, a zapal pluc ho asi 2 tyzdne potom dorazili.