Status Jozefa Miklošku ohľadom očkovania

prevenar
1. jún 2013

poslanec za KDH Jozef Mikloško napísal dnes tento status:

Jozef Mikloško
Pred 2 hodinami ·

29.mája 2013 som položil v NR SR ministerke zdravotníctva Zuzane Zvolenskej otázku ohľadom očkovania detí. Otázka bola vylosovaná ako č.18, takže v Hodine otázok sa nedostala na program. Znela takto:

Povinné očkovanie je proti zásade informovaného súhlasu a výhrade vo svedomí. Štát nemá právo nútiť zákonom rodičov povinne očkovať svoje deti. Rastie počet článkov proti povinnému očkovaniu, počty ťažkého ochorenia detí a počty publikácii o chemických analýzach vakcín, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé zlúčeniny (napr. toxické riziká používania hliníka v detských vakcínach). Existuje tiež výskum o nespoľahlivých a neúčinných vakcínach, aj o ich priamom spojení s neplodnosťou. Farmakologické firmy silne profitujú z očkovania a neudávajú objektívne informácie o rizikách a negatívnych dôsledkoch očkovania. Zohľadňuje MZ SR a ÚVZ tieto poznatky, vedú sa odborné diskusie o minimalizácii týchto rizík, aj legislatívne iniciatívy? Aké konkrétne?

Otázku rozšírim a podám ju ako interpeláciu.

aristka
2. jún 2013

@prevenar jedno si treba uvedomiť a je to pravda všetko má svoje za a proti a to platí aj v medicíne,choroba verzus lieky a lieky verzus vedľajšie účinky ,toto si treba uvážiť čo je horšie,čo je lepšie,ale aj to že na slovensku s liečbou možno súhlasiť alebo nie ,ale v očkovaní na výber nemáš...a to je chyba,nie som za ani proti očkovaniu,som za to aby človek mal možnosť výberu...a samozrejme aj farmaceutické firmy ak niečo spôsobia nech sú patričné následky...

prevenar
autor
2. jún 2013

@aristka ..no ..ved ani ja nemam nic voci nikomu kto ockuje 😅 ..opakujem po 1000ci krat ..kto chce ockovat, nech si ockuje ..kludne aj od rana do vecera / 7x do tyzdna. jediny moj problem je , ze MNA do toho niekto nuti , pokutuje, vlaci po uradoch a pod ..napriek tomu ,ze kazdemu musi byt jasne,ze na to proste nemaju pravo, je to protiustavne , protipravne a porusuje to zakladne ludske prava a slobody.

upieraju protizakonne slobodu vyberu v tom je jediny problem ^^ ..uz kto chce ockovat, nech sa natahuje s farmafirmami ako chce.

aristka
2. jún 2013

@prevenar presne tak 😉

adsumus
2. jún 2013

@aristka Ak sa očkovanie zdobrovoľní k ľudom, ktorí odmietajú očkovanie, pretože ich presvedčili antivakcinisti sa pridajú všetci, ktorým je jedno, či ich deti sú alebo nie sú zaočkované, na Slovensku to bude veľmi veľká skupina ľudí. Ako sa vyrovnáme s epidémiami, ked AV opakovane tvrdia, že slovenské zdravotníctvo je nad priepasťou?

prevenar
autor
2. jún 2013

zial ZAKLADNE ludske prava a slobody este aj v roku 2013 nehovoria mnohym vobec nic. 😖

aristka
2. jún 2013

@adsumus ak im zomrie dieťa alebo skončí s cirhózou pečene po hepatitíde ,budú dosť potrestaný ,vieš ono tí fanatici čo sú silou mocou proti aj tak očkovať nedajú...len každý by si mal uvedomiť ,že aj napriek tomu ,že by to bolo dobrovoľné,treba dať aspoň to základné keďže je veľká migrácia obyv. a dovolím si povedať z mojej skúsenosti najmä africká občania a občania z arabských štátov,čo ich je na slovensku dosť, pomaly každý má hepatitídu a iné ochorenia...potom napríklad stúpa čierny kašeľ u dospelých ,kedže tí nie sú už tak chránený,čo môže byť pre deti smrteľné...bolo počuť žeby na slovensku umrelo dieťa na čierny kašeľ ,nie ...je to o svedomí,ale potom musia počítať aj s následkami ak to bude mať fatálne následky a nie to zvalovať na naše zdravotníctvo...

pectore
2. jún 2013

deklaracia ludskych prav - Výkon týchto práv a slobôd nesmie byť v žiadnom prípade v rozpore s cieľmi a zásadami OSN.
Deklarácia práv dieťaťa bola prijatá OSN 20.XI.1959 - Dieťa musí požívať výhody sociálneho zabezpečenia. Musí mať právo vyrastať a rozvíjať sa v zdraví; preto sa musí jemu i jeho matke poskytovať osobitná starostlivosť a ochrana vrátane primeranej starostlivosti v dobe pred jeho narodením i po ňom. Dieťa musí mať právo naprimeranú výživu, bývanie, zotavenie a ZDRAVOTNICKE SLUŽBY! K takejto ochrane patrí podľa záverov zasadnutia UNICEF v Budapešti aj ochrana dieťaťa pred infekčnými chorobami očkovaním. ( Unicef - patrí medzi organizácie OSN)...

DOHOVOR O OCHRANE ĽUDSKÝCH PRÁV A DÔSTOJNOSTI ČLOVEKA V SÚVISLOSTI S APLIKÁCIOU BIOLÓGIE A MEDICÍNY hovorí: Zásah v oblasti zdravia sa môže vykonať iba vtedy, ak osoba, ktorej sa týka, bola informovaná a so zásahom vyjadrila súhlas... Ibaže dieťa a osoba ktorá rozhoduje o jeho očkovani nieje totéž... Osoba ma pravo podla tohoto dohovoru rozhodnúť iba sama za seba..je to tam napisane jasne.... dieťa ma pravo byť ochranené pred infekčnými chorobami očkovaním. A Nikto, ani jeho rodič nemá právo mu túto ochranu uprieť.................. deklaracia ludskych prav nesmie byt v rozpore zo zasadami OSN....

pectore
2. jún 2013

ja len tak k tomu ako to vlastne je stými zakladými ludskymi pravami.... lebo je asi otazne komu co hovoria....

adsumus
2. jún 2013

534 lekárov od rána potvrdilo, že má očkované deti. Vyberám z reakcií.

BSc(Hons), PhD in Neuroscience. Both kids fully vaccinated. Obe decká plne očkované.

BSc(Hons), DipEd, MBBS. Both daughters including 2nd who was born 10 weeks prematurely are fully vaccinated Obe dcéry, jedna narodená prdečasne plne očkované.

BE(hons), BMBS, 4th year Anaesthesia registrar. Vaccine safety and quality improves every day, and efficacy is beyond debate. Vigilance into safety provided by extremely robust mechanisms. AVN and other anti-vax groups and apologists have the blood of innocents on their hands.

4 roky anesteziológ, bezpečnosť vakcín sa zlepšuje akždý den, antivakcinisti majú na rukách krv nevinných ľudí........

https://www.facebook.com/stopavn

sorciera24
2. jún 2013

@adsumus toto je zdroj za 1000bodov.....Av hnutie a tam nejake vyjadrenia.....len akosi je to neoveritelne, ze? (inak stale AUstralia...hmmm, ktovie preco nenajdes aj inu krajinu, napr. nasu.... 😀 no comment.....herecka 😎

sorciera24
2. jún 2013

@pectore podla zaverov zasadnutia uncef..... je to zahrnute do zakl. listiny prav a slobod? ci je niekde len nejake zhrnutie a zavrey unicefu (inak to by som rada videla, neviem to najst)...... ja prava dietata v ofic. zneni poznam len po tu cast s tym unicefom;)

adsumus
2. jún 2013

@sorciera24 To nie je AV hnutie, ale STOPAV-Zastavme antivakcinistov a uvedom si láskavo, že od rána tam prispelo vyše 5 stovák zdravotníkov s tým, že očkujú svoje deti a že AV je nebezpečné a že ich treba zastaviť. Nie 5 zdravotníkov, ale vyše 500 zdravotníkov.

sorciera24
2. jún 2013

@adsumus prepac, pomylila som sa v skratke, pisem z mob. ....tak hnutie SOPAV...na podstate to nic nemeni 😀 a co ekd tam prispelo, keby tam prispel sv. Peter (mozno aj prispel), tak ideme verit...... (pouzijem tvoje vyjadrenia, kludne to moze byt nejaka sekta, mozno aj bude......)...pre mna osobne taketo stranky a vypovede nemaju vypovednu hodnotu...... to je nic viac len nejake vyjadrenia a nahnane like........neviem, ci chapes, co som chcela povedat (ale budem dufat, ze aspon toto;))

adsumus
2. jún 2013

@sorciera24 Nemajú výpovednú hodnotu? Tam prispievajú všetci pod plnými menami a titulmi, normálni ľudia, všetko si môžeš overiť. Tak sa s tým vyrovnaj, vyše 8000 ľudí verejne vystupuje proti vám a nie je to jediná skupina.

sorciera24
2. jún 2013

@adsumus proti komu vam? nedavaj ma niekde, co nemas overene, dakujem, titul ti nezaruci, ze si normalny...ale ak to tak beries, tak aj som potom normalna, narozdiel od teba.....nie, adsumus nechapes podstatu, skoda slov, kurnik, ze som ja na teba reagovala (ale na taku volovinu sa neneda...), zabudla som, ze sme na odlisnej intelektualnej urovni......tak sa maj a nezabudni si vziat tabulku do ruky a inak mozno by ta tvoje dieta aj rado citilo a videlo (ale mozno aj EQ chyba...)...no co, cau kocka, este nieco zahlod, pobavis, ale ty uz nie si ani komicka, ale skor tragikomicka 😖

pectore
2. jún 2013

@sorciera24 tak hladaj usilovnejsie.... prava dietata su jedna vec.... zakladne ludske prava druha vec ... ciele a zasady OSN tretia vec a Unicef stvrta vec.... vyklad tychto veci ma byt taky ze zakladne ludske prava nemaju byt v rozpore so zasadamy OSN - pod OSN spada UNICEF .... takze ked unicef zhodnotil ze dieta ma pravo byt chranene pred infekčnými chorobami očkovaním tak to nieje v rozpore s jeho pravami.... v rozpore s jeho pravami je ked mu tuto zakladnu zdravotnu starostlivost chce niekto odopret.... Ja uz som to hladala davnejsie.... a trvalo mi to.... nenajdes to len tak s fleku....a skor odkazi na to napr tu to spominaju: http://najmama.aktuality.sk/clanok/229738/vedel... ...ale da sa k tomu dopatrat...

sorciera24
2. jún 2013

@pectore to akoze ten 2 bod z clanku najmamy? to fakt? ja ze mi das nejaky clanok z konferencie, zo zasadnutia....hmmm....jasne, ze nic nenajdem, a az ked to bude sucastou nejakej deklaracie (nie len nejakym zaverom z nejakeho azsadnutia, kt. ani enviem, kedy bolo a co ej vlastne tym zaverom) tak potom daj vediet...ja len, ze toto nespada pod zakl. starostlivost, co je zakla. detske pravo.....a vobec nie je rpavda, ze zakaldne lud. prava su mimo det. prav....akurat, ze kazde maju svoj dokument........ (a sorry, goooglim, ako viem, chcela by som naozaj odkaz na tu deklaraciu s tymi zavermi z UNICEF v Budapesti....lebo uz by to bolo doplnene v Dohovore o pravach dietata UNICEF, co nie je......dakujem za zdroj

aristka
2. jún 2013

@pectore ono to neplatí len ohľadom očkovania u detí,ale v praxi je to aj tak ,keď napríklad dieťa potrebuje transfúziu a rodič je jehovista,tým pádom tomu bráni,ak lekár usúdi ,že dieťa je v ohrození,tam sú rodičovské práva potlačené a aj napriek rodičovskému protestu sa pokračuje nariadením lekára ,volá sa aj polícia,lebo aj takéto veci a tomu podobné sa stávajú,kedy rodič nemá hlavné slovo...

pectore
2. jún 2013

@sorciera24 ty nevies citat..ze uz som to hladala davnejsie... a ze sa mas posnazit si to najst..ze sa to da...ale nieje to na fleku..... clanok z najmama som dala preto aby si videla ze tuto vec spominaju...a nieje to len moj vymysel... podľa záverov zasadnutia ... to neznamena ze to bude rozpisane v pravach dietata.... ale unicef na jednom zo svojich zasadnuti zhodnotil ze to tam spada.... v pravach dietata mas spomenute - .... Dieťa musí mať právo naprimeranú výživu, bývanie, zotavenie a ZDRAVOTNICKE SLUŽBY .... nemas rozpisane ze ktore konkretne ... Ak si myslis ze sa taketo zasadnutia robia zo srandy kralikov a nemaju ziadnu vahu budis.... znevazuj si co chces.... a len tak pre info podla nasich zakonov to spada pod zakladnu zdravotnu starostlivost...(a nielen u nas - preto je to hradene státom) ... nikde nepisem ze ludke prava su mino decke prava ..asi je tu mimo niekto iny ked nechape slovne spojenie ze ludske prava su jedno a decke prava je druhe... ano su to ine dokumenty pretoze hovoria o podobnych no inych veciach.... a mimochodom tu mas cele znenie.... http://www.unicef.sk/sk/prava-deti/dohovor-text

c/ pre odstránenie chorôb a podvýživy tiež v rámci základnej lekárskej starosltivosti, okrem iného tiež prostredníctvom poskytovanej technológie a prostredníctvom poskytovanej dostatočnej hodnotnej potravy a pitnej vody, pričom je treba brať ohľad na nebezpečenstvá a riziká znečistenia životného prostredia,
ODSTRANENIE CHOROB!

f/ pre rozvoj preventívnej zdravotníckej služby a poradenskej služby pre rodičov a rozvoj výchovy k plánovanému rodičovstvu a služieb. - mimochodom ockovanie je PREVENTIVNA zdravotnicka sluzba.....

....

sorciera24
2. jún 2013

@pectore viem citat a tento Dohovor poznam (kedze mam z toho statnice;)) a tvoj vyklad, kedze nie je odborny, je len subjektivny......lebo v tom Dohovore nic v tom zneni ako si uviedla nie je;)...ale ja si pockam na ten zdroj....kludne pohaldaj, mam cas, aj za par dni, tyzdnov.......ak existuje, chcem ho vidiet.... (mozno sa od skoncenia mojho studia nieco zmenilo, len preco to potom nie je v zakladnom dokumente?)

pectore
2. jún 2013

@sorciera24 tak si otvor ten zdroj co som ti dala a precitaj si to cele...hlavne: ... Článok 24
ZDRAVIE A ZDRAVOTNÍCKE SLUŽBY ... a moc sa nechval ze s toho mas statnice ked tu vypisujes take veci....

Článok 24
ZDRAVIE A ZDRAVOTNÍCKE SLUŽBY

1. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, uznávajú právo dieťaťa na dosiahnutie najvyššej možnej úrovne zdravotného stavu a na využívanie liečebných a rehabilitačných zariadení. Musia sa usilovať, aby žiadne dieťa nebolo zbavené svojho práva na prístup k takýmto zdravotníckam službám.
2. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, musia sledovať úplné vykonávanie tohto práva a predovšetkým prijímať potrebné opatrenia:
a/ pre znižovanie dojčenskej a detskej úmrtnosti,
b/ pre zabezpečenie nevyhnutnej lekárskej pomoci a zdravotníckej starostlivosti pre všetky deti, s dôrazom na základnú lekársku starostlivosť,
c/ pre odstránenie chorôb a podvýživy tiež v rámci základnej lekárskej starosltivosti, okrem iného tiež prostredníctvom poskytovanej technológie a prostredníctvom poskytovanej dostatočnej hodnotnej potravy a pitnej vody, pričom je treba brať ohľad na nebezpečenstvá a riziká znečistenia životného prostredia,
d/ pre poskytovanie primeranej starostlivosti matkám pred a po pôrode,
e/ pre zabezpečenie, aby všetky zložky spoločnosti, predovšetkým rodičia a deti boli informovaní o zdraví a detskej výžive, o výhodách dojčenia, o hygiene, sanitárnych podmienkach prostredia detí a o predchádzaní úrazov, a aby mali prístup k vzdelaniu a boli podporovaní pri využívaní týchto základných znalostí,
f/ pre rozvoj preventívnej zdravotníckej služby a poradenskej služby pre rodičov a rozvoj výchovy k plánovanému rodičovstvu a služieb.
3. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, musia prijať všetky účinné a vhodné opatrenia na odstránenie všetkých zaužívaných postupov, ktoré škodia zdraviu detí.
4. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru sa zaväzujú, že budú podporovať medzinárodnú spoluprácu za účelom postupného dosiahnutia plného vykonávania práva uznaného v tomto článku. V tejto súvislosti sa musí brať zvláštny ohľad predovšetkým na potreby rozvojových krajín.

(Dieťa má právo na najlepší zdravotný stav a prístup k zdravotníckym službám najvyššieho štandardu. Štát musí klásť zvláštny dôraz na ustanovenia o základnej a preventívnej starostlivosti, verejnej zdravotnej výchove a na znižovanie detskej úmrtnosti. Štát musí podporovať medzinárodnú spoluprácu v tejto oblasti a zabezpečiť, aby žiadne dieťa nemalo zamedzený prístup k efektívnej zdravotníckej službe.)

charakteristika ockovanie: Očkovanie je dnes vo všeobecnosti považované za najúčinnejší prostriedok prevencie infekčných ochorení.

pectore
2. jún 2013

@sorciera24 ako sa odstranuju choroby? Akym sposobom sa pred nimi chrani? co spada do preventivnej zdravotnej starostlivosti?

sorciera24
2. jún 2013

@pectore ved vravim, ze som citala, dokonca ho poznam spamati......akurat, ze tvoj vyklad je iny...ale ok....ale to nie je len o tom, ze hodis clanok, vsak citaj, ked si ho sem dala.....2. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, musia sledovať úplné vykonávanie tohto práva a predovšetkým prijímať potrebné opatrenia: f/ pre rozvoj preventívnej zdravotníckej služby a poradenskej služby pre rodičov a rozvoj výchovy k plánovanému rodičovstvu a služieb. (prip. c si asi myslela) ale treba si precitat tuto vetu od azciatku, po koniec.....ak jej nerozumies, tak aj 20krat......ale nei vyberat, co tebe sedi do tvojho vykladu:D pravo totizto nie je subjektivne....(ak hej, idem vratit diplom, fakt....)
ale vyhla si sa tomu zdroju....chcem zdroj k tej Budapesti Unicef (tento Dohovor si najde aj blbec a nic tam nie je ...teda aspon to nie, co tu chces podkladat)...ako pisem, mas cas, ja vydrzim

adsumus
2. jún 2013

Máme 560 zdravotníkov, ktorí očkujú svoje detí. Vyberám z komentov."Try watching a baby struggle for breath because of Pertussis (whooping cough) or see the brain damaged child who did not get his or her measles vaccination. I am an RN who has nursed these children. It is unforgivable."

Skuste sledovať dieťa s čiernym kašľom alebo dieťa s poškodeným mozgom po osýpkach, ktoré nebolo očkované. Som sestrička, ktorá sa starala o tieto deti. To je neodpustiteľné. 560.

manof
2. jún 2013

Zasadanie UNICEFu v Budapešti nie je právne relevantné a jeho závery nie sú súčasťou slovenskej právnej sústavy. V slovenskej právnej sústave sa o nijakom základnom práve dieťaťa na očkovanie nikde nepíše, a keby aj, bolo by to PRÁVO, NIE POVINNOSŤ!!!

manof
2. jún 2013

@adsumus
Keby to dieťa malo dosť vitC, tak nemusíš riešiť takéto emocionálne manipulácie.
Len vitamínovo podvýživené deti majú brutálny priebeh čierneho kašľa.
Ale to by chcelo najprv oslobodiť sa od farmaceutickej propagandy a začať konečne uzdravovať namiesto nekonečného (doživotného) "liečenia" (rozumej: udržiavania v chorobnom stave).

manof
2. jún 2013

@aristka
očkovanie nie je zákrokom v ohrození života, takže ak to prirovnávaš k transfúzii v situácii ohrozenia života, je to čistá demagógia z Tvojej strany.

Povinné očkovanie totiž nie je terapeutické, ale preventívne.
Preventivne očkovanie sa má vykonávať u vyslovene zdravých detí, tzn. u detí, ktoré NIE SÚ v ohrození života.

Toto sú dve neporovnateľné situácie - úplne opačné extrémy.

stefi76
2. jún 2013

@manof ako si pamätám zo školy, vit. C ak sa príjima vo vysokých dávkach zvyšuje riziko vzniku kameňov v močových cestách, organizmus si ho berie iba v potrebnom množstve, zvyšok ide močom z tela von, neukladá si ho do zásoby, iba zbytočne to zaťažuje obličky.

aristka
2. jún 2013

@manof dobre si prečítaj,čo som napísala,ja píšem ,kde ešte môžu byť potláčané rodičovské práva,lebo podla toho čo sem tam prebieha aj v iných diskusiách ,rodičia si myslia ,že deti sú ich majetok a môžu v plnej miere rozhodovať o zdravotnom stave dieťaťa a to ,že očkovanie je preventívne mne vysvetlovať nemusíš,ale keď sa niekde vyskytne epidémia alebo pandémia napr.meningitídy alebo iného život ohrozujúceho ochorenia pre dieťa ,vydá sa nariadenie a detičky sa musia zaočkovať ,či rodič chce alebo nie...

aristka
2. jún 2013

@stefi76 pravda ,prekyslí organizmus,vzniká hypervitaminóza a následné komplikácie