icon

Neplánované tehotenstvo: Ako môže dôjsť k nečakanému počatiu?

Včera o 16:08

Akosi sa s tym roztrhlo vrece. Cakame necakane dieta. Alebo prekvapil ma pozitivny tehotensky test.alebo mam doma 3 deti a cakam neplanovane 4te. Akoze halo? Spamatajte sa zeny. Absolutne nerozumiem, ako moze niekto otehotniet a necakat to. Sexujes bez ochrany=snazis sa o dieta. Tak potom nebudte prekvapene z pozitivneho testu.

Strana
z2
avatar
marianarem
Včera o 21:29

@anonym_autor Antikoncepcia naozaj niekedy zlyhava. Navyse to, ze tu najdes par prispevkov na tuto temu, neznamena, ze je toho nejako extremne vela. Pisu sem zeny z celeho Slovenska, tak proste nejake taketo pripady sa najdu. Zeny, ktore pouzivaju antikoncepciu a nic sa nestane, alebo take, co chcu dieta, podari sa a nemaju ziadny problem, sem nepisu.
Ja poznam v okoli len jedno naozaj necakane tehotenstvo a tam to bolo tak, ze dlho sa nedarilo, potom sa podarilo umelym, lebo ina sanca nebola, potom 7 rokov nic a zrazu v 43 zena vraj bez sance otehotnela. Neplanovanych tehotenstiev poznam aj viac, ale tam to bolo skor o tom, ze "jeden raz sa urcite nic nestane" a potom bolo prekvapenim, ze stalo sa. Ale vsetkym tym detom sa rodicia nakoniec potesili, takze v duchu asi pripustali, ze ked sa aj stane, tak nevadi.

anonym_71833a
Včera o 21:55

@anonym_autor a musis vsetkemu rozumiet? Vrece sa tu roztrhlo s tymito temami, ake ste nechapave a niekto sa ma spamatat? A preco? Ty si spamatana? Co Ta to tak drazdi? Tyka sa Ta to nejak? Preco chces vychovavat cudzich dospelych ludi? 🤔

anonym_71833a
Včera o 22:04
@anonym_500ec9

@anonym_autor Tie nečakané tehotenstvá sa tu objavujú vždy u žien s nizsim vzdelaním a minimálnym zaujmom o prácu. Taká si nájde podobného muža a potom rodí v pravidelných intervaloch kym môže. Jej to vyhovuje a často si teda k tomu tehotenstvu aj dopomôže, ale pred chlapom a ostatnými musí hrať formu a tváriť sa, ze to tretie, štvrté, piate a ďalšie decko už nechcela a ze to bolo nečakané. Nemôže proste na rovinu priznať, že je hlúpa, lenivá, nikto ju nezamestná a ani sa jej robiť nechce, tak radšej porodí ďalšie decko a pár rokov doma má poriešených. A ideálne je, keď je aj veriaca, tam sa pridá ešte aj myšlienka, ze to tak pán Boh chcel a požehnal.

@anonym_500ec9 ano, vzdy, vsetci, kazdy,...hodme vsetkych do jedneho vreca. Takyto komentar je fakt len jeden arogantny zadubeny nazor osoby, ktora si mysli, ze je jedina dokonala v celom vesmire.

anonym_95f8b0
Včera o 22:16

@anonym_autor tak na Slovensku, aj na MK si niektoré myslia, že Duch svätý do nich vstúpil.

anonym_3ef4ed
Dnes o 16:35

@anonym_autor rozumiem čo tým chceš povedať teda že sex vždy nesie určitú možnosť otehotnenia a dospelí ľudia by si to mali uvedomovať. V tom sa asi väčšina zhodne avsak tvoj záver nevyplýva z tvojho vlastného tvrdenia. Tvrdíš ze "sex bez ochrany = snaha o dieťa" to ale zamieňa prijatie rizika so zámerom dosiahnuť výsledok. Človek môže vedieť, že niečo je možné, a napriek tomu to neplánovať ani neočakávať. Rovnako ako jazda autom neznamená, že sa človek snaží havarovať, ani nechránený sex automaticky neznamená, že sa snaží o dieťa znamená len, že akceptuje vyššie riziko jeho vzniku. Okrem toho "neplánované tehotenstvo" neznamená, že niekto neverí, odkiaľ sa berú deti. Znamena to že dieťa nebolo plánované v danom čase alebo prišlo napriek očakávaniam ...napríklad po rokoch nízkej plodnosti, po predchádzajúcich neúspešných pokusoch alebo napriek používaniu antikoncepcie. Také situácie medicína dobre pozná preto by bolo dobré aby si sa naučila rozlišovať medzi biologickou možnosťou a ľudským zámerom. Zodpovednosť za svoje rozhodnutia je dôležitá, ale z nej ešte nevyplýva, že každé neplánované tehotenstvo je nelogické alebo že prekvapenie je neúprimné. Realita ľudskej plodnosti je podstatne zložitejšia, než naznačuje toto tvoje zjednodušené tvrdenie 🙃

Strana
z2