Môžem ísť zajtra ku kamarátke?

gabika0825
7. apr 2020

Ahojte baby, chcela som sa opýtať ci neviete ze či možem zajtra skočiť ku kamaratke ktorá býva odomna 10 minut peši, idem jej nakupit potraviny lebo nemá kam dat malÚ a je sama na nu. Po obchodoch ju vláčiť nechce. Myslite ze možem ist? Kedže je zakaz stretávať sa s niekym kto nie je rodinny prislušnik, ale kedže idem k nej domov nemalo by to vadit či? Ďakujem za odpovede.

elizabeth88
7. apr 2020

Nemaju sa stretavat ci zgrupovat ini ako clenovia jednej domacnosti, tam nie je velmi na vyber,kedze spolu ziju.No stretavanim s dalsimi osobami sa zvysuje riziko nakazy,...nikdy nevies...O tom je to nariadenie.

nina37
7. apr 2020

ja si myslim ze tu ide asi najskor o to kavickovanie a potom mozno vedlajsi bude aj nejaky nakup,och

eliska13
7. apr 2020

@gabika0825 a čo, keď kamarátka nie je v karanténe?tak policajta na ulici sa bojíš a to, že jedna druhej niečo prinesiete už nie.Vies o tom, že deti sú najčastejši bezpriznakovy prenasaci?Ja neviem či si fakt ľudia nevedia aspoň chvíľu odpustiť niečo, čo nemusia.V dnešnej dobre viedohovorov, skype.Nie som paranoidnia,ale každého beriem ako, keby to mohol mat.my bývame v malej dedinke a už aj u nás sú 3 deti a jeden dospelak pozitivni

rebekamarcusko
7. apr 2020

Mňa aj moja matka furt vola k sebe, ze k nej na dvor nech prídem s deťmi. Ale moja sestra sa stretáva s frajerom, ktory robí v tescu a fakt nepotrebujem nič riskovať. Síce som moju mamu a sestru nevidela mesiac, ale radšej si to preckam a budem sa s ňou stretávať potom akoby som mala riskovať zdravie svoje a svojej rodiny. Ja mam ešte k tomu astmu. A moja mama je urazen a na mňa, že ja sa s ňou nechcem stretávať. Pritom sa nás snažím chrániť. kašli na kávu. Budete kavickovat potom.

nika3136
7. apr 2020

@gabika0825
Sorry, ty jej nejdes na nakupy, ides za zamienkou dat si kavu. A kvoli takym, ako si TY! budu opatrenia este prisnejsie a potom taki, ako JA, budu sediet doma bez rodiny do decembra!
Nevidela som rodicov, starych rodicov, surodencov, nikoho uz viac ako 2 mesiace! Mali sme narodeniny, ja, moj brat a aj otec 4 dni po sebe, nasleduje moja mala a jediny nas kontakt je video chat....a ty ides ku kamoske na kavu. Je mi z takych bezohladnych ludi na grc

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
7. apr 2020

@korunka1
MIMORIADNE: OBMEDZENIE POHYBU PO CELEJ KRAJINE, VEĽKÉ OPATRENIA POČAS VEĽKEJ NOCI (8.-13.4.) 🚨
❗️ Na základe uznesenia Vlády SR a nariadenia hlavného hygienika budú na území Slovenskej republiky platiť mimoriadne opatrenie v podobe obmedzenia pohybu a zákazu vychádzania v termíne od 8. apríla od 00:00 do 13. apríla 23:59 (streda až pondelok).
❌ ZAKAZUJE SA ❌
🛑 Zhromažďovať sa s inými osobami okrem osôb, ktoré žijú v spoločnej domácnosti
🛑 Akýkoľvek pohyb na verejných priestranstvách okrem výnimiek (čítaj ďalej)
✅ VÝNIMKY SA VZŤAHUJÚ NA ✅
➡️ Osoby, ktoré pôjdu do a zo zamestnania vrátane podnikatelia, ktorí budú cestovať za výkonom svojej činnosti (vrátane "pendlerov" podľa výnimky 30 km za hranicami SR)
➡️ Osoby, ktoré pôjdu na nákup v nevyhnutnom rozsahu na nákup potravín, liekov, drogérie alebo krmiva pre zvieratá
➡️ Osoby, ktoré pôjdu zabezpečiť základné potreby pre cudziu osobu (susedská výpomoc, dobrovoľníctvo) v rámci jedného okresu, resp. v rámci územia Bratislavy a Košíc
➡️ Osoby, ktoré pôjdu zabezpečiť starostlivosť o deti alebo zvieratá
➡️ Osoby, ktoré pôjdu natankovať pohonné hmoty
➡️ Osoby, ktoré pôjdu do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej starostlivosti, pričom si bude môcť zobrať sprievod vo forme jednej ďalšej osoby
➡️ Osoby, ktoré pôjdu do prírody za účelom pohybu v rámci jedného okresu, resp. v rámci územia Bratislavy a Košíc
➡️ Osoby, ktoré pôjdu na pohreb blízkej osoby
➡️ Osoby, ktoré pôjdu za účelom starostlivosti o príbuzného, ktorý je na starostlivosť odkázaný v rámci jedného okresu, resp. v rámci územia Bratislavy a Košíc
⚠️ SPÔSOB KONTROLY A MIMORIADNE NASADENIE POLICAJTOV PO CELOM SLOVENSKU ⚠️
👮‍♂️ Policajné hliadky spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR budú kontrolovať všetky vozidlá, ktoré budú prechádzať jednotlivými okresmi na diaľniciach a cestách I. a II. triedy
👮‍♂️ Ak budete prechádzať viacerými okresmi, kontrole sa budete musieť podrobiť opakovane, s čím bude spojené značné zdržanie na komunikáciách, preto naozaj NECESTUJTE medzi okresmi, ak to nie je nevyhnutné a ak sa na vás nevzťahuje jedna z hore uvedených výnimiek
👮‍♂️ Všetky osoby, aj tie, na ktoré sa vzťahuje jedna z výnimiek, sa pri prejazde okresmi budú musieť preukázať Policajnej hliadke občianskym preukazom
👮‍♂️ Polícia bude kontrolovať osoby, ktoré sa budú pohybovať na verejných priestranstvách v rámci okresu s cieľom odhalenia osôb, ktoré do daného okresu prišli z iného okresu, a preto je nutné, aby každý, kto opustí svoje bydlisko, mal pri sebe doklad totožnosti - a to platí aj pre všetky osoby nachádzajúce sa vo vozidle
👮‍♂️ Policajti budú dôkladne kontrolovať dodržanie mimoriadneho opatrenia a karantény a v prípade jej porušenia bude takýmto občanom hroziť sankcia až do výšky 1 659 eur (nenosenie rúška za 1 000 eur)
👮‍♂️ Ak dôjde ku klamstvu zo strany občana, bude možné si spätne vyhodnotiť jeho pohyb pomocou video záznamu z palubných kamier systému SOITRON a sankcia ho neminie
👮‍♂️ Policajt na mieste vyhodnocuje každú situáciu individuálne a jeho pokyn je záväzný – v prípade nedodržania opatrení, alebo klamstva, môže auto otočiť a poslať späť domov, prípadne udeliť pokutu
👮‍♂️ Kamionisti budú mať počas celých sviatkov výnimku na prejazd
🚨 ZATVORENÉ OKRESNÉ ÚRADY A ODDELENIA CUDZINECKEJ POLÍCIE🚨
➡️V dňoch 8. apríla a 9. apríla 2020 sa na všetkých okresných úradoch, ich pracoviskách, klientskych centrách, oddeleniach dokladov, odboru poriadkovej polície, klientských centrách MV SR, dopravných inšpektorátoch a oddeleniach cudzineckej polície rušia stránkové hodiny a zakazuje sa vstup verejnosti do týchto priestorov.
➡️Občania, ktorí majú elektronicky objednaný termín na dopravnom inšpektoráte, ktorý spadá do týchto dní, si musia preobjednať nový termín. Odporúčame využívať možnosti elektronického objednania si úkonov evidencie vozidiel.

sayonara15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sayonara15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trojnasobnamama
7. apr 2020

Mne rozum ostáva stáť.Ludia sú takí hlupí,že nevedia pochopiť tieto opatrenia?Veď ,rozmýšľam trocha,nikto nevie ským sa stretol človek sktorým sa stretne.Uz fakt nenachádzam slov😢a je to smutné.Ludia sa tvária,akoby zjedli všetku múdrosť,ale základné opatrenia niesu schopné pochopiť.

mondolina
7. apr 2020

@sayonara15
Nemôžeš, ale aj tak pôjdeš.👎

leskovael
7. apr 2020

Na nákup jej ísť môžeš ako vypomoc, ísť ku nej na kavu uz nema s pomocou nic spoločne.... A nie, nemalo by sa chodiť na návštevy....ludia by sa mali zdržiavať s inými iba v nevyhnutnom prípade... Niektorí sa nestretavaju ani s blízkou rodinou a potom je tu kategória ľudí ako ty. Ja som sa stretla s bratom na parkovisku, kde sme mali obaja rúška a boli min. meter od seba! A stretli sme sa poprave iba preto lebo mi na adresu prišiel dôležitý papier... Ja nechápem že niektoré teraz majú potrebu chodiť po návštevách či stretávať sa so znamymi... Na prd su nam aj celé opatrenia, keď niektorí nevedia byť zodpovední.. TVoja otázka mi pripadá, že si sa len chcela uistiť že na tu kávu kľudne ísť môžeš lebo to že k nej pôjdeš na kávu nebude kontrolované...

tinatitti
7. apr 2020

@ibrunova keď s tým robíš, môžem teda inú otázku? Keď máme chalupu v tom istom okrese, môžeme na ňu v stredu príp štvrtok doobedu ísť a ostať tam do utorka? Len moja rodina, ľudia, čo spolu žijeme. Žiadne návštevy. Ako to vlastne je?

brezza
7. apr 2020

@tinatitti ano mozete

ibrunova
7. apr 2020

@tinatitti môžete

gabika0825
autor
7. apr 2020

@eliska13 ani to nečítam 😘

gabika0825
autor
7. apr 2020

@leskovael ČÍTAJ PRÍSPEVOK OVEČKA PROSÍM ŤA 🙂 kde prosím ťa píšem že idem na kávu? 😀 už máš vidiny? Ježiš budete sa starať do mňa ale na otázku čo sa pýtam v príspevku už nikto odpoveď nedá iba pár normálnych báb a vy ostatné ste jak na hone na čarodejnice ved si hladte svojho a nekomentuj keď nemáš čo! Daj si odchod ...

gabika0825
autor
7. apr 2020

@nina37 🤦🏻‍♀️ Ďalšie tupelo

gabika0825
autor
7. apr 2020

@ibrunova Moja zlatá, napisala som že idem kamaratke spraviť nákup, nema kam dať svoje dieťa ja neviem či nečitaš prispevok ale vidiš len niečo čo sa tebe hodi? V komentári som napísala, že keď kamoske donesiem nákup tak si dám max kávu ak sa tam vóbec zdržim lebo potrebuje mi ešte niečo dať a musím byť pri tom! Tak už ked idem na ten nákup tak asi jej ho odnesiem domov a nie dole pred barák kriste pane! Nevieš ani čo je za tym ale budeš mudrovať..

ibrunova
7. apr 2020

@gabika0825 všetky sme tupé, len ty si lietadlo..

ibrunova
7. apr 2020

@gabika0825 všetky sme tupé, len ty si lietadlo..

gabika0825
autor
7. apr 2020

Tak a zas som sa len uistila že tieto prípady ktoré sa doma nudia budú len hladať a hladať niečo čo im vyhovuje aby mohli skritizovať a spindať a ukazať aké sú “ múdre” ja som sa nepýtala na váš nazor na kavičku vy trubky. Ja som sa pytala či možem ísť kamaratke nakúpiť. Vy sa robite ako svätice, ja sedim doma mesiac vy mudrlantky na nakup chodim raz za týžden a kamaratka ma poprosila o pomoc + mala som si u nej ešte niečo vyzdvihnúť a potrebujem v tej súvislosti s nou rovno aj niečo riešiť! A vy trubky sa ozývate iba na nejakú kavičku ale nedostanem od vas odpoveď k veci. Len mudrujete jak spasitelky sveta. Chodte radšej obstarať deti a venovať sa svojim chlapom a nie sa do mna navázať. česť baby vám výnimkám ktoré nemáte sprosté komentáre 🙂

gabika0825
autor
7. apr 2020

@ibrunova Tak sa nevyjadruj keď k tomu nemáš čo povedať, potom ťa nebudem brať ako tupú ty lietadlo 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
autor
7. apr 2020

@evamarek77 Ani sa nevyjadruj

gabika0825
autor
7. apr 2020

@trojnasobnamama Bohuzial takých je tu plno na tomto fóre, vidno ich aj tu, v mojom príspevku, trubky čo sa nudia a komentujú o čom nevedia nič 😀

lucilaines
7. apr 2020

@gabika0825 ty si dobre mimo. Dostala si presne odpovede na svoje otazky niekolko krat, len asi sa ti nepacili. Ano kamaratke nakupit mozes, nie nemozes si u nej dat kavu ani s nou nic riesit ani si nic vyzdvihnut. Nie, policajt jej na dvere klopat nebude, je to len na tebe a tvojej zodpovednosti a dospelom uvedomelom spravani, ktore ako vidime je v nedohladne.

gabika0825
autor
7. apr 2020

@evittam Ďakujem že si to tu zhrnula 🙂