Ranč pri Brodne s minizoo - nikdy viac

katrinka8
23. jún 2012

Ahojte,
taka som dnes napalena, ze sa vopred ospravedlnujem za asi prilis emotivny prispevok! 😠 Dnes sme sa rozhodli, ze navstivime Ranc pri Brodne (je to za Zilinou, smer Cadca, za dedinou Brodno, tzv. Oskerda). Suseda nam doporucila miesto v zmysle, ze okrem zvieratiek je tam super ihrisko pre deti. Vopred nas vsak vystrihala, ze tam nemame jest, nakolko obsluha je mizerna a to iste jedlo. Vraj dlho cakali aj na objednavku, aj na jedlo a navyse im nablokovali nieco uplne ine, ako si objednali.
Tak sme sa dnes vybrali na vylet aj s 2-rocnou dcerkou: http://www.rancpriziline.sk/info_sk.htm Do arealu sme vosli cez prazdnu restauraciu, kde sme museli zaplatit vstupne 1€ na osobu (aj dieta vyse 1 roka). Prve, co nas zarazilo - informacia o tom, ze si mame zakupit teda vstupenku (to sme vedeli), ale - bohuzial, musime pockat, lebo dotycna slecna nemoze pracovat s pokladnou 😕 Tak sme chvilku cakali - naozaj kratko. Vosli sme do arealu, kde sa nachadzali zvieratka v ohradach, prip. klietkach - somariky, poniky, lama, opicka, prasiatka, kanec, kacky, kozliatka, sliepky, tigrica, levicatko, kone.. - fajn zverinec. Prekvapili ma dost "osumele" obydlia - sice vsade boli mena zvieratiek, ale zdalo sa mi, ze ich vybehy su zalostne malicke, opicka spala v zhrdzavenej klietke, lama bola akasi spinava, zrat som si nevsimla, ze by mali dost (zo 2 hrste sena..), pri kackach a kozach (boli spolu) - sa mi zdalo, ze ich vybeh je jedna hlinena spinava plocha... neviem, mozno sa mi to len zdalo, ale ine minizoo, ktore som videla, mali ovela vacsi poriadok, viac miesta pre zvieratka...
Dcerku zvieratka prestali bavit asi po 10 minutach, pretoze v areali sa nachadzali ovela vacsie atrakcie. Skvely napad - podla mna! Zrejme odkupene nefunkce alebo stare kolotoce prerobene na "rucny pohon" 😀 Naozaj originalne, to sa musi uznat - klasicky detsky kolotoc pre najmensie deticky, drevena podlaha a na nom namontovane stare "motorky", auticka a pod. Dalsi podobny - len namontovane zvieratka. Mala detska retazovka s 5 sedadlami, ktoru v strede kruti klukou nejaky rodic (ta mala mimoriadny uspech 😀 ), dalej labut zavesena ako hojdacka (ano, ta labut velka z normalneho kolotoca), chalupka na stracej nozke (domcek na takom otocnom zariadeni, ktory sa tocil), pieskovisko, trampolina a skakaci hrad. Vsetko v cene vstupneho. Prosto naozaj raj pre deti.
Medzitym som s miernymi obavami hladela, kde sa zlozime. Totiz, na to, ze bol dnes naozaj krasny den, rozhodne tam nebolo vela ludi, dokopy mozno 5 rodin, co sme tam boli. Na sedenie su tam 3 pristresky (lavice so stolom pod strieskou) a niekolko plastovych stolov so stolickami, tie vsak boli na slnku. Kedze pristresky boli obsadene, zlozili sme veci k plastovym stolom. Povodne boli biele, teraz vsak dost osumele - vyzerali spinavo, ze som sa az bala si sadnut, flakate, sivaste... Zatial ziadna ujma, objednali sme si kofolu, na ktoru sme cakali asi tak 15 minut (na to, ze tam boli rodiny, ktore uz jedli a nikto novy sa neobjavil aj dost - podla mna - ale zatial pohoda). Odbehla som na WC - dalsie "prekvapenie" - toaletny papier, mydlo, utierky - asi nejaky nedostatkovy tovar, alebo co. Proste ako v nejakej 3. cenovej a nie v zariadeni pre rodiny s detmi. Drziaky na kotuce a na tekute mydla ci utierky tam boli - prazdne. 😖
Ked som prisla, mm usudil, ze napriek rade nejest v danom zariadeni si dame aspon halusky s bryndzou a dcerke polievku - bola uz dost pokrocila hodina, kym by sme zase dosli niekde inde... Medzitym sa uvolnil jeden pristresok, tak sme si tam sli sadnut. Ako som si sla sadnut, optrela som sa o stol a aj lavicu - kedze sa inak prejst nedalo - lavica odsunut, aby bolo viac miesta. Ked som si sadla, vsimla som si, ze mam nohavice aj tricko v mieste, kde som sa dotkla stola spinave od niecoho, co vyzera ako tmavohneda farba alebo mazaci olej. No uplne znehodnotene obe veci, odhliadnuc od toho, ze som vyzerala ako keby som prave opravovala auto 😠
Prisla slecna, objednali sme si: 1 slepaciu polievku dcerke, manzel si objednal halusky ranc (nazov v ich listku, bryndzove halusky s pecenou klobaskou) a ja obycajne bryndzove halusky (bez slaninky, bez vsetkeho). Slecna stala pri mne, tak som videla, ze si vsetko pekne zapisala. Potesila som sa, ze snad to bude OK (kedze sme boli varovani). Po cca 20 minutach prisla slecna s polievkou (okrem nas tam jedla len 1 rodina, ktora vsak uz mala objednane davno pred nami), o 10 minut na to s haluskami. So slaninou. Vypytala si 5,10 € - cena bola spravna. Objednavka nie. Upozornili sme slecnu, ze sme si objednali jedny halusky ranc s klobaskou a 1 s bryndzou. Neviem, ci to hrala, alebo bola naozaj taka hlupa (s prepacenim za vyraz), ale povedala, ze: ved ste si objednali halusky s bryndzou. Este raz sme jej vysvetlili, co sme si objednali a povedala som jej, ze som ju videla, ako su spravnu objednavku zapisala na papier. Spytala sa, ci ma teda doniest tie halusky s klobaskou a ci teda zaplatime uz tych 55,10€. S vdakou sme odmietli doniest este jedni hlusky (tie pre mna) a informovala som slecnu, ze vdaka ich stolom mam znehodnotene oblecenie, ze teda co s tym. Ponukla mi handricku - mile, ale bohuzial, uplne neucinnem- handrickou farbu ani mazaci olej z oblecenia neodstranim (vlastne ani nevedela, co to moze byt). Manzel zaplatil 10€ bankovkou. Kedze dcerka este jedla (teda snazili sme sa ju nakrmit, ale neuspesne - polievka bola dost slana na nas vkus), velmi sme sa neponahlali. Medzitym dosla starsia kolegyna tej slecny (asi 55-rocna pani), ktora sa snazila ocistit mi tricko purom a hubkou na riad - horsie to uz byt nemohlo, tak som pristala, ze to skusi. Trosku to sice zislo, nakoniec v dobrej viere na to naliala trochu octu. Nic specialne sa nestalo - akurat som bola viac mokra, ale spinava rovnako. Vratila som sa dojest polievku, mm dojedal svoje halusky. Preslo asi dalsich 20 minut, ale slecna s vydavkom stale neprichadzala. To uz sa napalil aj mm a sli sme dnu do restauracie - prazdnej, podotykam cize robotu nemali. Opytali sme sa, kde je nas vydavok a mm sa nezdrzal a povedal im slusne a kludne, ze sme nespokojni s ich sluzbami - ze zmatkuju a navyse nam nie su schopni ani dat vydavok. Damy sa pred nami zacali dotahovat, kto nam mal zaniest vydavok. Nato mm povedal, ze ako budu riesit problem zniceneho satstva. Na to sa zacali vykrucat, ze to nie je ich problem. Dali sme si zavolat veduceho. Odporucili nam, ze vonku sedi majitel 😠 Vchadzalo do mna 100 certov, ked mm povedal, ze nie my pojdeme za nim, ale oni ho zavolaju nam. Nakoniec sme museli za nim von, kedze milostivy pan nebol schopny.
No a to bol hlavny klinec programu! Vacsiu aroganciu som snad nevidela! Pan majitel s hrablami v ruke (ci co to mal), sa na nas "polosopil", ze co mame za problem. Slusne sme mu vylicili, ze som sa optrela o stol a mam znehodnotene oblecenenie (mimochodom, ta starsia pani z obsluhy nam povedala, ze cca pred 3 tyzdnami to natierali - cim, nevedela). Povedal, ze on za to nemoze. Po stale kludnom vysvetleni, ze je to jeho zariadenie a on je zodpovedny za to, v akom je stave, sa na nas osopil, ze si mame ist kupit druhe, ze on nam to preplati (stekal na nas ako pes a myslel to ironicky). Dodal, ze tie nohavice su hodne, citujem: Kolko? Tak 1€?" Do mna uz vosla zurivost - len na okraj, nohavice znackove zo sportoveho obchodu, kvalitne. Nekupujem si vela znackovych veci, ale na sportove veci, ktore chcem, aby vydrzali, teda investujem trochu viac. Pan majitel sa otocil na podpatku a odchadzal pred nami prec. Normalne utekal. Pobrali sme sa za nim - kedze sme chceli odist. Stale siel pred nami, tak sme ho ponformovali, ze mu dakujeme za "prijemne straveny" den v jeho "prijemnom" zariadeni. " Informovali sme ho o jeho personale - vraj: Ludom sa nechce robit - argument "pana" podnikatela. Na zaver som mu povedala, ze budeme o jeho zariadeni a sluzbach informovat aj nasich priatelov a znamych a pridala som, ze si urobil naozaj "skvelu" reklamu svojim spravanim a pristupom. Podotykam, ze odchadzal niekam, zhodou okolnosti nasim smerom - vobec nemal zaujem riesit problem, prip. si ho vydiskutovat. Na zaver na nas vystekol, ze "vam sa to vrati" - co, to som nepochopila... Podotykam, ze cely cas na nas zvysoval hlas a choval sa ako buran, s prepacenim za slovo.
Mam 100 chuti napisat na SOI - takito ludia a ich pristup na neskutocne vytacaju. Mozem sa na nohavice vykaslat, aj tricko - lebo take veci sa stavaju, ale ten pristup na nastval najviac 😠 Mrzi ma, ze sme do toho zariadenia vobec vstupili, aj ked - ako vravim - myslienka a napad je naozaj dobra. "Len" ten personal, jeho pristup a sluzby katastrofalne.
Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, ale naozaj som strasne napalena...

janka9898
24. jún 2012

@katrinka8 neviem kolko z mt ale od cadce je to nejakych 95km a skus si pozriet na stranke zooostrava.cz alebo do googlu ako fakt aj ako online video ako a co robia slony v tej chvili aj online prechazka sa da pozriet super to tam vyzera a v ostrave je aj ten dinopark tak budeme mat dve muchy jednou ranov

katrinka8
autor
25. jún 2012

@hranolka22 - to je fakt, nikto nemal zaujem nieco vysvetlit, povedat co a ako, nejake pokyny alebo co (v takom zariadeni sa to ziada, najma, ked su tam deti - predsa len nevies, ako su tie kolotoce prerobene, ci to nema nejake vahove limity alebo nieco podobne) - proste total nezaujem, dokonca aj ked sa opytas, tak sa tvaria ako... ☹
Spinu ako taku som si nevsimla, ale to preto, ze vsetko bolo zasumele, take zajdene - a vnutri sme neboli, len pri bare. Podla mna to nekrachlo len preto, ze ludia netusia, ake to tam je, a preto tam chodia ☹
@sisaha - ano sli sme si ho vypytat, tak sa tam dotahovali, ze kto ho mal doniest. Ale tvarili sa, ze ich obtazujeme. No, s tymi podnikatelmi mas pravdu - staci vyrok "pana podnikatela", ked sme sa stazovali na pracu personalu - vraj ludom sa nechce robit...

sisaha
25. jún 2012

@katrinka8 ludom sa chce robiť, ale nie pod debilmi... 😒

katrinka8
autor
25. jún 2012

@sisaha - aj keby sa nechcelo - treba najst takych, ktorym sa chce - je ich dost 😉 Mna len "pobavil" tento jeho argument na chod zariadenia...

miss_shy
25. jún 2012

hmm toto zariadenie je tak Slovenské 😖

rybka1112
26. jún 2012

Pekny den prajem chcem len napisat ze ja s manzelom som tam bola a moja dcerka ako sme citali na nete a boli sme nad mieru spokojny ako s obsluhou tak so vsetkym jedlo bolo fantasticke obsluha mila a zvieratka sa nam pacili boli trosku spinave ale ktore zvieratko sa neuspini. Mali sme vsetko na cas a vsetko nam aj spravne doniesli ako sme si objednali. Obsluha bola mila a privetiva a co sme sa spytali nato nam aj odpovedali a to tam bolo vela ludi. Obdivujem tie dievcata ktore tam pracuju a vsetko zvladnu. Pekne prostredie pre deti pekne zvieratka jedlo fantasticke. Dakujem za pekny den straveny v tomto zariadeny....

estterka
26. jún 2012

@rybka1112 cerstvy login,prvy prispevok,vobec nie podozrivy prispevok od niekoho z ranca,kto sa zlakol negativnej reklamy... 🤐 🤐 ludia nie su blbi

rybka1112
26. jún 2012

Nepracujem na ranci len som tam bola v nedelu a bolo super a som zo ziliny nikoho som nechcela urazit len som napisala svoje pocity.

martinkatinka
26. jún 2012

My sme sa tam tiež chceli ísť mrknúť, ale už len tie informačné tabule nás zatiaľ odradili, lebo poriadne nevieme kde odbočiť 😀 ale ako čítam, tak tam sa asi už nevyberieme, domáce zvieratká si zájdeme pozrieť ku kamoške 🙂

rybka1112
26. jún 2012

Ani my sme nevedeli presne kam ideme ale je tam super a nie su tam len domace zvieratka ale aj lev tiger opica lama atd bolo tam fajn aspon mojej rodine a mala bola bez seba.

vivusika
26. jún 2012

@katrinka8 my sme tam chodili dosť často cca pred 3-4 rokmi, vtedy sa neplatilo nič. Potom sa začalo platiť vstupné a úroveň šla rapídne dole, odvtedy som tam nebola a aby som pravdu povedala, vôbec ma to neláka 😒

boise
26. jún 2012

@katrinka8 mozem tvoju temu skopirovat k svojej?teda aspon link. https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/oblbovaky-vyrobcov-a-predajcov/ myslim ze sa to tam celkom hodi

mandragora22
26. jún 2012

@katrinka8 ahoj, my sme tam boli pred rokom. prebehli sme klietky, ale malu vtedy este akosi zvierata nezaujimali. vybehy tam boli fakt male a spinave. aj ta restauracia bola otrasna, evidovala som aj ten hororovy detsky kutik v nej... fakt je, ze boli vtedy 30-stupnove horucavy, ja som mala dieta, ktore sa mi napilo len cez "piskoty", navyse sme sa vtedy pochytili s partnerom, nuz nahnevana a nasrata som sa snazila aspon dieta napojit, cize som sa venovala po cely cas, co sme tam boli (asi 1,5 h) tomu, aby nieco cez tie piskoty vypilo. avsak teraz, s odstupom casu, ked ta citam, som si uvedomila, ze mas v podstate vo vsetkom pravdu. napisala si to vystizne, rozsiahlo a podla mna aj hodne pravdivo. naozaj je hanbou okrem ineho aj to, ze to ma sluzit pre deti a pritom je tam zakazana vlastna konzumacia. na toto jedine som sa minuly rok pytala, ze ako to myslia? ze ci dietatu nemozem dat z toho co sme si priniesli (piskoty a caj). a casnicka skrivila usta - to akoze premyslala - a napokon odpovedala, ze: "no, nic proti tomu nebudeme mat, ak si objednate aj od nas". tak napokon sme si dali kofolu ci co, uz nepamatam, proste nieco na pitie, aby sa nepovedalo. ale fakt mi bolo az blbe tam sediet, pretoze uz to, ze sme dali 3 eura za vstup bolo dost na to, ze sme tam vlastne dokopy nic take zaujimave nevideli, a este sme si museli aj objednat, aby som mohla dat vobec malej napit a najest......

katrinka8
autor
27. jún 2012

@boise - jasne, kludne mozes 😉

katrinka8
autor
27. jún 2012

@vivusika - no ved mne sa to praveze zdalo malo, ze 1€ - kludne by som dala aj viac, keby to pomohlo zvieratkam alebo aj udrzbe tych atrakcii - ale za iny pristup...

katrinka8
autor
27. jún 2012

@mandragora22 - no to ma tiez zarazilo, ten zakaz - kedze sa tam plati vstupne. Keby to bola restika, nepoviem. A tym, ze mas male deti, tak asi im restauracnu stravu nedas asi, to je logicke... 😖

katrinka8
autor
27. jún 2012

@estterka @rybka1112 - no jedine, ze by si majitel a pracovnicky vstupili po onej kritickej sobote do svedomia a o 180 stupnov zmenili pristup 😀

onlika
27. jún 2012

Ja som na tomto miniranci este nebola, ale tiez uz som parkrat vahala, ci tam odbocime. Vidim, ze neodbocime 😅

My sme sa zastavili tu: http://kozivrsok.sk/web/sk/home, a mozem len vychvalit, jedlo vyborne, obsluha taka slusna, akoby sme ani na SK neboli, zvieratka a vybehy cistucke, ihrisko velke, detsky kutik v restike nadherny 😉

Tak ak chcete pozriet zvieratka, dobre sa najest, tak nevahajte 🙂

krtica11
27. jún 2012

Som prekvapena z toho čo tu čitam mi sme tam boli asi pred dvoma tyždnami a musim povedať že maly bol nadšeny mohol si to sam pekne prejsť nemuseli sme trepať kočik pretože to neni velke a najviac mal zažitok že mohol krmiť kozliatka.Detske ihrisko neni moderne ale jemu to stačilo bola tam trampolina a kolotoč ,hojdačka a rybky v rybniku.Obsluha bola fajn malemu som davala piť čo sme mali zo sebou a nikto mi nič nepovedal a to obsluha chodila stale okolo stolou či niekto niečo nechce.Mi sme mali pekne prežite doobedie.

katrinka8
autor
27. jún 2012

@onlika - dobry tip, ked pojdeme koncom augusta na vychod, stavime sa, lebo inak to mame dost "od ruky" 😉

katrinka8
autor
27. jún 2012

@krtica11 - no, problem so zariadenim, ihriskom ci prostredim nie je, ale s obsluhou ano - v momente, ked si nieco objednas... bohuzial ☹ Kym sme nic nechceli, vsetko bolo v poriadku.

katrinka8
autor
27. jún 2012

@rybka1112 - len na margo tych zvieratiek - boli sme sa pozriet v cirkuse Humberto na zvieratka. Za cenu 1€ bola moznost vstupu do zverinca. Ale tie zvieratka, zijuce kocovnym sposobom zivota mali ovela lepsie podmienky pre zivot, ako tie, co sme videli na tom ranci ☹ Mali ovela prijemnejsie prostredie, vacsi vybeh, viac jedla k dispozicii - pristresok, niektore aj moznost ist von spod stanu...A to sa kazdych par dni niekam stahuju a boli tam aj slony, tavy, lamy, zebry a ine velke zvierata. Nechali sa pohladkat, neboli vobec apaticke alebo co.
Tieto zvieratka na ranci mali par hrsti sena, vodu v potoku, ktory tam tiekol... inu som nevidela. Opicka bola v totalne zhrdzavenej klietke, mala v nej jednu "bednicku" - akoze domcek na spanie a zavesene jedno koleso na lane... Ked som ju zbadala, aj som si pomyslela, co nie je chora. Ale to, nastastie, len spala. Potom sa zobudila, ale len sedela a apaticky hladela pred seba - co pri klietke niekto bol alebo nebol. Vacsina tych zvieratiek sa mi zdali apaticke, len kukali, nehybali sa, jedine tie kozicky a kacky boli aktivnejsie, aj to asi len preto, ze mali vacsi vybeh... Videla som niekolko takychto zariadeni so zvieratkami, ale nikde neboli zvieratka take, ako sme ich videli tu ☹

zexi
27. jún 2012

dík že si dala vedieť, určite sa tomu miestu vyhneme..
@katrinka8

vivusika
28. jún 2012

@katrinka8 mne vôbec nešlo ot o 1€, ale kým sa neplatilo, bol tam úplne iný prístup ako k zvieratkám tak aj k návštevníkom...

krtica11
28. jún 2012

@onlika dobry tip určite tam skočime pozrieť 🙂

adrianai
10. júl 2012

ja som hľadala nejakú eko-farmu (bohužiaľ som veľmi ani nič nenašla, až v Čechách), natrafila som pri tom aj na tento ranč - ďakujem za info, určite obídeme veľkým oblúkom...

kattrinnka
2. aug 2012

No žienky.... ja nie som náročna. bolo to sice trošku ošumelé, ale malá bola spokojná a to je dôležité. Domov išla s plačom - sa jej nechcelo.

slimstar
2. aug 2012

ak ste mali zlu skusenost, treba ju napisat, aby sa dozvedeli aj ostatni.
pre mna je nepochopitelne, ze ked ste tam videli spinave stoly a dokonca ste sa on zaspinili ako ste si mohli objednat nieco na jedenie? viete si predstavit tu hygienu v kuchyni ? ked vonku to vyzera ako v chlieve? ak by sa mi toto stalo, tak sa otocim a idem prec ani by som si tam nesadla. p. majitel je nejaky sedlak sudim uz aj podla velmi jednoduchej webstranky. takyto arogantny pristup z jeho strany nikam nevedie.

miskakyska
2. aug 2012

@katrinka8 no čo?..poriešila si niečo?..my sme sa tam chystali..ale už len chystali :o) už podľa tych fotiek na nete sa mi moc táto zoo nepozdavala...a teraz som našla ešte túto diskusiu..tak dovidopo...

miskakyska
2. aug 2012

@katrinka8 no čo?..poriešila si niečo?..my sme sa tam chystali..ale už len chystali :o) už podľa tych fotiek na nete sa mi moc táto zoo nepozdavala...a teraz som našla ešte túto diskusiu..tak dovidopo...