Ranč pri Brodne s minizoo - nikdy viac

katrinka8
23. jún 2012

Ahojte,
taka som dnes napalena, ze sa vopred ospravedlnujem za asi prilis emotivny prispevok! 😠 Dnes sme sa rozhodli, ze navstivime Ranc pri Brodne (je to za Zilinou, smer Cadca, za dedinou Brodno, tzv. Oskerda). Suseda nam doporucila miesto v zmysle, ze okrem zvieratiek je tam super ihrisko pre deti. Vopred nas vsak vystrihala, ze tam nemame jest, nakolko obsluha je mizerna a to iste jedlo. Vraj dlho cakali aj na objednavku, aj na jedlo a navyse im nablokovali nieco uplne ine, ako si objednali.
Tak sme sa dnes vybrali na vylet aj s 2-rocnou dcerkou: http://www.rancpriziline.sk/info_sk.htm Do arealu sme vosli cez prazdnu restauraciu, kde sme museli zaplatit vstupne 1€ na osobu (aj dieta vyse 1 roka). Prve, co nas zarazilo - informacia o tom, ze si mame zakupit teda vstupenku (to sme vedeli), ale - bohuzial, musime pockat, lebo dotycna slecna nemoze pracovat s pokladnou 😕 Tak sme chvilku cakali - naozaj kratko. Vosli sme do arealu, kde sa nachadzali zvieratka v ohradach, prip. klietkach - somariky, poniky, lama, opicka, prasiatka, kanec, kacky, kozliatka, sliepky, tigrica, levicatko, kone.. - fajn zverinec. Prekvapili ma dost "osumele" obydlia - sice vsade boli mena zvieratiek, ale zdalo sa mi, ze ich vybehy su zalostne malicke, opicka spala v zhrdzavenej klietke, lama bola akasi spinava, zrat som si nevsimla, ze by mali dost (zo 2 hrste sena..), pri kackach a kozach (boli spolu) - sa mi zdalo, ze ich vybeh je jedna hlinena spinava plocha... neviem, mozno sa mi to len zdalo, ale ine minizoo, ktore som videla, mali ovela vacsi poriadok, viac miesta pre zvieratka...
Dcerku zvieratka prestali bavit asi po 10 minutach, pretoze v areali sa nachadzali ovela vacsie atrakcie. Skvely napad - podla mna! Zrejme odkupene nefunkce alebo stare kolotoce prerobene na "rucny pohon" 😀 Naozaj originalne, to sa musi uznat - klasicky detsky kolotoc pre najmensie deticky, drevena podlaha a na nom namontovane stare "motorky", auticka a pod. Dalsi podobny - len namontovane zvieratka. Mala detska retazovka s 5 sedadlami, ktoru v strede kruti klukou nejaky rodic (ta mala mimoriadny uspech 😀 ), dalej labut zavesena ako hojdacka (ano, ta labut velka z normalneho kolotoca), chalupka na stracej nozke (domcek na takom otocnom zariadeni, ktory sa tocil), pieskovisko, trampolina a skakaci hrad. Vsetko v cene vstupneho. Prosto naozaj raj pre deti.
Medzitym som s miernymi obavami hladela, kde sa zlozime. Totiz, na to, ze bol dnes naozaj krasny den, rozhodne tam nebolo vela ludi, dokopy mozno 5 rodin, co sme tam boli. Na sedenie su tam 3 pristresky (lavice so stolom pod strieskou) a niekolko plastovych stolov so stolickami, tie vsak boli na slnku. Kedze pristresky boli obsadene, zlozili sme veci k plastovym stolom. Povodne boli biele, teraz vsak dost osumele - vyzerali spinavo, ze som sa az bala si sadnut, flakate, sivaste... Zatial ziadna ujma, objednali sme si kofolu, na ktoru sme cakali asi tak 15 minut (na to, ze tam boli rodiny, ktore uz jedli a nikto novy sa neobjavil aj dost - podla mna - ale zatial pohoda). Odbehla som na WC - dalsie "prekvapenie" - toaletny papier, mydlo, utierky - asi nejaky nedostatkovy tovar, alebo co. Proste ako v nejakej 3. cenovej a nie v zariadeni pre rodiny s detmi. Drziaky na kotuce a na tekute mydla ci utierky tam boli - prazdne. 😖
Ked som prisla, mm usudil, ze napriek rade nejest v danom zariadeni si dame aspon halusky s bryndzou a dcerke polievku - bola uz dost pokrocila hodina, kym by sme zase dosli niekde inde... Medzitym sa uvolnil jeden pristresok, tak sme si tam sli sadnut. Ako som si sla sadnut, optrela som sa o stol a aj lavicu - kedze sa inak prejst nedalo - lavica odsunut, aby bolo viac miesta. Ked som si sadla, vsimla som si, ze mam nohavice aj tricko v mieste, kde som sa dotkla stola spinave od niecoho, co vyzera ako tmavohneda farba alebo mazaci olej. No uplne znehodnotene obe veci, odhliadnuc od toho, ze som vyzerala ako keby som prave opravovala auto 😠
Prisla slecna, objednali sme si: 1 slepaciu polievku dcerke, manzel si objednal halusky ranc (nazov v ich listku, bryndzove halusky s pecenou klobaskou) a ja obycajne bryndzove halusky (bez slaninky, bez vsetkeho). Slecna stala pri mne, tak som videla, ze si vsetko pekne zapisala. Potesila som sa, ze snad to bude OK (kedze sme boli varovani). Po cca 20 minutach prisla slecna s polievkou (okrem nas tam jedla len 1 rodina, ktora vsak uz mala objednane davno pred nami), o 10 minut na to s haluskami. So slaninou. Vypytala si 5,10 € - cena bola spravna. Objednavka nie. Upozornili sme slecnu, ze sme si objednali jedny halusky ranc s klobaskou a 1 s bryndzou. Neviem, ci to hrala, alebo bola naozaj taka hlupa (s prepacenim za vyraz), ale povedala, ze: ved ste si objednali halusky s bryndzou. Este raz sme jej vysvetlili, co sme si objednali a povedala som jej, ze som ju videla, ako su spravnu objednavku zapisala na papier. Spytala sa, ci ma teda doniest tie halusky s klobaskou a ci teda zaplatime uz tych 55,10€. S vdakou sme odmietli doniest este jedni hlusky (tie pre mna) a informovala som slecnu, ze vdaka ich stolom mam znehodnotene oblecenie, ze teda co s tym. Ponukla mi handricku - mile, ale bohuzial, uplne neucinnem- handrickou farbu ani mazaci olej z oblecenia neodstranim (vlastne ani nevedela, co to moze byt). Manzel zaplatil 10€ bankovkou. Kedze dcerka este jedla (teda snazili sme sa ju nakrmit, ale neuspesne - polievka bola dost slana na nas vkus), velmi sme sa neponahlali. Medzitym dosla starsia kolegyna tej slecny (asi 55-rocna pani), ktora sa snazila ocistit mi tricko purom a hubkou na riad - horsie to uz byt nemohlo, tak som pristala, ze to skusi. Trosku to sice zislo, nakoniec v dobrej viere na to naliala trochu octu. Nic specialne sa nestalo - akurat som bola viac mokra, ale spinava rovnako. Vratila som sa dojest polievku, mm dojedal svoje halusky. Preslo asi dalsich 20 minut, ale slecna s vydavkom stale neprichadzala. To uz sa napalil aj mm a sli sme dnu do restauracie - prazdnej, podotykam cize robotu nemali. Opytali sme sa, kde je nas vydavok a mm sa nezdrzal a povedal im slusne a kludne, ze sme nespokojni s ich sluzbami - ze zmatkuju a navyse nam nie su schopni ani dat vydavok. Damy sa pred nami zacali dotahovat, kto nam mal zaniest vydavok. Nato mm povedal, ze ako budu riesit problem zniceneho satstva. Na to sa zacali vykrucat, ze to nie je ich problem. Dali sme si zavolat veduceho. Odporucili nam, ze vonku sedi majitel 😠 Vchadzalo do mna 100 certov, ked mm povedal, ze nie my pojdeme za nim, ale oni ho zavolaju nam. Nakoniec sme museli za nim von, kedze milostivy pan nebol schopny.
No a to bol hlavny klinec programu! Vacsiu aroganciu som snad nevidela! Pan majitel s hrablami v ruke (ci co to mal), sa na nas "polosopil", ze co mame za problem. Slusne sme mu vylicili, ze som sa optrela o stol a mam znehodnotene oblecenenie (mimochodom, ta starsia pani z obsluhy nam povedala, ze cca pred 3 tyzdnami to natierali - cim, nevedela). Povedal, ze on za to nemoze. Po stale kludnom vysvetleni, ze je to jeho zariadenie a on je zodpovedny za to, v akom je stave, sa na nas osopil, ze si mame ist kupit druhe, ze on nam to preplati (stekal na nas ako pes a myslel to ironicky). Dodal, ze tie nohavice su hodne, citujem: Kolko? Tak 1€?" Do mna uz vosla zurivost - len na okraj, nohavice znackove zo sportoveho obchodu, kvalitne. Nekupujem si vela znackovych veci, ale na sportove veci, ktore chcem, aby vydrzali, teda investujem trochu viac. Pan majitel sa otocil na podpatku a odchadzal pred nami prec. Normalne utekal. Pobrali sme sa za nim - kedze sme chceli odist. Stale siel pred nami, tak sme ho ponformovali, ze mu dakujeme za "prijemne straveny" den v jeho "prijemnom" zariadeni. " Informovali sme ho o jeho personale - vraj: Ludom sa nechce robit - argument "pana" podnikatela. Na zaver som mu povedala, ze budeme o jeho zariadeni a sluzbach informovat aj nasich priatelov a znamych a pridala som, ze si urobil naozaj "skvelu" reklamu svojim spravanim a pristupom. Podotykam, ze odchadzal niekam, zhodou okolnosti nasim smerom - vobec nemal zaujem riesit problem, prip. si ho vydiskutovat. Na zaver na nas vystekol, ze "vam sa to vrati" - co, to som nepochopila... Podotykam, ze cely cas na nas zvysoval hlas a choval sa ako buran, s prepacenim za slovo.
Mam 100 chuti napisat na SOI - takito ludia a ich pristup na neskutocne vytacaju. Mozem sa na nohavice vykaslat, aj tricko - lebo take veci sa stavaju, ale ten pristup na nastval najviac 😠 Mrzi ma, ze sme do toho zariadenia vobec vstupili, aj ked - ako vravim - myslienka a napad je naozaj dobra. "Len" ten personal, jeho pristup a sluzby katastrofalne.
Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, ale naozaj som strasne napalena...

katrinka8
autor
5. júl 2014

@kisub1985 - to myslia vazne, ze je vyhovujuce pre tie zvieratka? ☹

katrinka8
autor
5. júl 2014

@adelka992 - Ty ked prides do nejakej restauracie, obzeras si stoly zospodu a po bokoch, ci nahodou nie su nedavno natrete a nepusta z nich farba po malovani? Osobne nepoznam nikoho, kto to robi - ale asi budem musiet zacat 😖
Napisala som moj nazor, ako to cele na mna zaposobilo, presne tak to tam vyzeralo, ked sme tam prisli. Vacsina ludi tam pride len raz (proste netravime tam cele dni, aby sme videli fungovanie a starostlivost o zvierata) - a aky dojem to na nas urobi, zavisi od personalu - ci uz v restauracii alebo toho, co sa stara o zvierata. Ten obraz si o sebe a svojo zariadeni vytvara majitel sam. Videla som x roznych zvieracich fariem a minizoo - nikde to take zanedbane nevyzeralo a nebolo...

kajsicka
6. júl 2014

my sme tam boli dnes :D prvýkrát .... aj to len neplánovane, manželovi dal niekto vstupenky pre deti - ZADARMO, takže sme ušetrili na deckách 6eur. Nakoľko bola nedeľa, bolo tam dosť veľa ľudí. Nemali sme si kam sadnúť, čo mi až tak veľmi nevadilo, lebo som neustále musela strážiť deti. Tie ich atrakcie sú tak nahusto (myslím kolotoče, hojdačky) , že fakt tam hrozia úrazy :( .... Keďže bolo dosť teplo, tie zvieratká boli naozaj také "pokapané", ale ku večeru ( majú otvorené do 21.00 !!!) fakt ožili, až sme sa nestíhali čudovať :D ..... prvý krát v živote som naživo počula revať leva :D a čo sa mi ešte páčilo , bolo to, že tam majú momentálne mláďatká - kozliatka, prasiatka, teliatko, kačičky - práve ich kŕmili ..... zajkovia tam volne pobehovali .......doteraz som to opísala, akože som fakt spokojná ... ALE ..... skutočne celý areál pôsobí zanedbaným dojmom :( .... a nielen pôsobí, on aj je zanedbaný :( ... všade samé tabuľky, ktoré upozorňujú čo nesmiete .... no a do kolien som išla, keď som si na tom špinavom skákacom hrade, ktorý je zadarmo, prečítala, že "NESKÁKAŤ", lebo hrozí úraz .... a prírodný liečivý prameň :D :D som skoro umrela :D --- špinavá žaburina a nad ním socha Panny Márie.
Asi sme mali z pekla šťastie, že sme išli poobede, takže služby ich reštaurácie sme nevyužili .... Naše tri baby (10r a 4r +4r) boli spokojné, mali zážitok, že mohli kŕmiť kozliatka a húsky trávičkou, ktorú im sami natrhali. Lebo zvieratká počas kŕmenia dostali len nejaký namočený chlieb, zeleninku som nejako nevidela :( ... ani nejakú nakosenú čerstvú trávu :( ..... Levy aj tiger už majú veľký výbeh, asi nastala náprava po návšteve zo slobody zvierat. Takže celkové hodnotenie? Z pohľadu detí - spokojnosť, z pohľadu rodičov - nebezpečné hojdačky, polámané a špinavé "atrakcie", hygiena - 100 bodov. Celý areál by som ohodnotila ako nebezpečný a nevhodný pre malé deti :(

beloba
8. júl 2014

Prispejem aj ja svojou troskou do mlyna... mali sme tu cest pred dvomi rokmi... na zaklade fantastickych fotiek sme sa rozhodli ze tam stravime tak 2-3 dni aj s ubytovanim, predsa len trasa Pezinok - Zilina s malym dietatom na otocku nie je bohvieco... ubytovanie sme objednavali cez internet, termin nam potvrdili, tak sme sa tam nadseni vybrali... prisli sme tam cca okolo pol piatej popoludni, poplatok za vstup sme neplatili nakolko sme boli ubytovani... ubytovanie nam ukazali cca o pol hodinu, ked sme ho zbadali, chceli sme hned ujst... ale kde tam budeme hladat nove ubytovanie takto narychlo, tak sme zatali zuby a povedali si, ze tu jednu noc vydrzime, ale to dalsie ubytko sme okamzite zrusili... dieta sa tam vyhralo cele popoludnie, velmi sa mu pacilo, zvieratka tiez, aj ked o urovni ich starostlivosti pomlcim... uroven ubytovania - na zaplakanie, spinavy koberec, spinave okna, v kupelni zasusene uteraky s dvomi pavukmi - tiez uz uschnutymi... takze ich tam davali zjavne ciste 🙂 po otvoreni okien, nam tam spinu z okien nafukalo do izby... chcelo sa mi plakat ale nejako sme horko tazko tu jednu noc prezili a utekali kade lahsie... atrakcie spinave, polamane, ale ked to zhrniem, dietatu sa pacilo, vyblaznilo sa tam, my sme to tu chvilu prezili... ale uz nikdy viac 🙂

andrzey
9. júl 2014

No je to rozdiel ako v iných ZOO,alebo lunaparkoch,no keď máme dlhú cestu,,,a vstupné je len 1 euro tak sa oplatí ,dieťatko sa vyblázni,oddychneme,poprechádzame sa a ideme ďalej,mne osobne sa to páčilo,aj keď nemali všetko tip -top a zvierátká vyvoňavkované, ja som z dediny-sedláčka a skromným ľuďom stačí aj málo ,,,išlo o to ako to vnímalo to naše malé 🙂

hartipka
21. júl 2014

zdravim, my sme tam boli pred tyzdnom a bolo fajn, co sa tyka atrakcii pre deti a zvierat, ale ako spominana obsluha....hrôza....sedeli sme pri stole.....dlho...nikto si nas ani nevsimol a to sme tam boli asi uz 15 min a okrem nas tam boli snad iba 4 ludia, cize nie moc ludi....obsluha sa napchavala za barom, boli tam tri mlade slecny, ktore sa stale na niecom chichunali, bolo mi to neprijemne, mala som pocit,akoby si strielali z hosti, ked uz manzel nastartovany od nervov zavolal obsluhu, tak zrazu ani jedna nevedela, co sa patri a jedna po druhej kukali, ktora pojde, potom jedna zliezla spoza baru, plne usta, co sa napchalala, moj na nu znova zavolal, ona nepochopila, ze si chceme objednat, tak kyvla hlavou, ze ja? a manzel, ze ano, ze chceme si objednat, tak so smiechom prisla, ked sme objednali menu, tak zo styroch ponuk zrovna ta moja bola vraj uz neaktualna, ked som si objednala druhe menu, tak sla dozadu a so smiechom prisla k stolu a ze ani to menu uz nie je k dispozicii a nakoniec som si teda vybrala tretie menu, a manzel povedal, ze dufa, ze to maju a ona, ze "neviem...chichi " a odisla, no trapne....ziadna uroven, toto sa mi este nikde nestalo, ale ked si odmyslim toto, tak vcelku to uslo

jana_u
21. aug 2014

Pozdravujem vsetkych navstevnikov mini zoo...

Tuto nasa skusenost... celkove hodnotenie: VYBORNE

Ked sme si precitali par recenzii, ze stravovanie nie je na urovni a obsluha mizerna atd., zobrali sme si olovrant so sebou, aj veceru, keby sme sa zdrzali, a nemali sme s nikym ziadny problem. Recnicka otazka... preco si ludia vyrabaju problemy tym, ze idu do rizika aj ked si precitaju ze niekde nieco nefunguje dobre?

Kolotoce sa detom velmi pacili (10 mesiacov a 3.5. roka), zvieratka tiez, stravili sme tam 2.5 hodiny, len tymito dvomi aktivitami.

Nejaky mladik tam stale nieco robil, furikoval a chodil nieco riesit k zvieratam. Starostlivost nam prisla taka ako v kazdej inej zoo. Samozrejme zvieratkam je najlepsie v divej prirode, ale tam si ich decka nepozru, a ked uz su ohradene, zaklietkovane, neposudzujem, ci koza ma dostatocny vybeh alebo nie, je to pre nu vezenie tak ci tak. Vsetky okolnosti nikto z nas poriadne neposudi, museli by sme byt s nimi non stop.

Zo Ziliny sme to mali od domu 10 minut, boli sme vonku, osumele zariadenie nam nevadilo, kto chce nabliskanu restiku .. snad takych najde dost v nakupnych centrach v ziline aj inde.

Zamyslam sa tak, ked vychovama deti, snazime sa ich vychovavat bez trestu, motivovat ich, nech sa sami prejavia a su z nich prijemni, sikovni, tvorivi cloviecikovia a maju radost zo zivota. Preco ale tento postoj nepremietneme aj vo vztahu k inym ludom? Ked sa mi nepaci restika pri minZOO, alebo ludia v nej, neda sa to aj inak ako volat SOI? Treba hned zapnut emocie ako hnev, stres, nervozitu, smutok? Mozno keby sme s tym personalom ludsky a otvorene prehodili par slov, bez kriku, by sme sa dozvedeli viac ako aktualne vieme a mozno by sme tomu celemu zariadeniu viac porozumeli, mozno by nas potom napadlo aj ine riesenie ako SOI, a mozno nie... otazka je ci to chceme zmenit, alebo nie.

michaelamichalovska
3. sep 2014

baby mam otazocku, chcela by som vediet ci sa tam nachadza drevená lavička s drevenými opicami po bokoch lavicky..dakujem za odpoved 🙂

maba11
4. mar 2015

@jana_u 100 ľudí 100 chutí ja sa tam ešte len chystám tak napíšem 🙂

inocik
16. jún 2015

boli sme nedávno s deťmi zo škôlky. Jedlo sme si objednali cez net 2 dni dopredu, takže v reštike nebol žiaden problém, všetko bežalo jak hodinky, aj platenie. Interiér krásny, drevený. Na zvieratkách chudoby vidno nebolo, v tomto čase majú malé zajačiky, teliatka, kozičky, prasiatka... Minizoo je naozaj mini. Ľudia, čo si nevedia spoločnosť zvierat vychutnať, pohladkať... to obehnú za 10 min. nám to trvalo vyše pol hoďky a ďalšiu polhodinu sa deti vyhrali na rôznych už hore opísaných atrakciách vrátane trampolíny a otáčacieho dreveného domčeka 🙂 Všetko bolo, mimochodom, čisté, len niektoré hojdačky už škrípali. Keby sme nemali nahlásený obed, hrali by sa tam ešte aj hodinu! Takže SPOKOJNOSŤ 🙂

janakomancova
10. aug 2015

ja som tam bola v sobotu s malym a dnes sa chystam znova podvecer s obidvoma detmi.u nas spokojnost. 🙂

modryykoniksk
24. sep 2015

Zvieratá sú tam držané v, podľa môjho názoru, hrozných podmienkach, na betóne, v malých priestoroch.! Cestou zo služobnej cesty sme sa tam zastavili so zahraničným investorom, jedlo bolo celkom dobré, ale ostatné... nechcem sa tam viac vrátiť, ale je mi naozaj ľúto tých úbohých nemých tvorov.

sade88
22. máj 2016

no my sme tam boli asi pred dvomi mesiacmi, tak za mna, za manzela ani za maleho hovorim nie nie a nie............vycapili sme dokopy 6 eur, a videli klietky same, kde su viacere zvierata drzane v otrasnych podmienkach, mali by im to tam zavriet

jarmila2010
4. jún 2016
simculllka
4. jún 2016

@jarmila2010 ďakujem 😀

radkoha
17. jún 2017

@katrinka8 To je im podobne.kedysi som pracoval u nich keď mali firmu a v prenajme hotel B v KNM.Jožove jednanie je take jeho brat ktory bol aj zavrety v base ma ešte horšie spravanie.Ak môžte ohlaste na soi pomôžete tak možno viacerym aby nemali take zle spomienky ako ste mali vy.

vanesanova
10. jan 2018

Ja som ta teda bola asi dva razy ale celkovo dojem...chcu zarabat vela za malo...teda pan majitel setri kde sa da a ze sa tam caka sa ani necudujem casnicky sa za ten plat nejdu pretrhnut a v zivote by som.tam nic nejedla...iba ked sme prechadzali cez restiku ma natahovalo ze ako tam moze fungovat kuchyna pach zvery a hnoja vsade

karosvirn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vamajka
11. aug 2021

Dobry vecer, neboli ste niekto taraz niekedy na ranci pri Ziline? Je to tam uz lepsie?

jarmila2010
12. aug 2021

@vamajka pozri FB..myslím,že tam boli aj aktuálne recenzie...ohlasy

sasitinka
21. aug 2022

Podľa recenzií sa tam vôbec nič nezmenilo. Teraz som čítala co jedna pani písala na fb.

Takže áno,potvrdené.Je to majiteľ ranču Brodno pri Žiline Jozef B. o
ktorom tu píšem.

Dnes veľmi nepríjemný zážitok,vybrali sme sa s kamarátkou do Flóry, ráno.Keďže Flóra bola zavretá,tak sme sa dohodli,že ideme na trhy do Oškerdy.Je tam aj ranč a zoo.Bola to osudová chyba,.Kamarátka chcela ísť pozrieť na ranč aj do Zoo,ja jej hovorím,že tam nechcem ísť,lebo keď som bola naposledy tam,tak zvieratá mali veľmi zlé podmienky.Náš súkromný rozhovor započul istý pán(blonďák) odhadom cca 55 a viac,pravdepodobne majiteľ,začal nás vulgárne napádať,nadávať nám do starych ku..u,p.č a neviem ani ako,prišiel ku mne,opľul ma,keď som teda začala znovu rozprávať o zlých podmienkach pre zvieratá,chcel mi dať aj facku,ale uhla som sa,ja som ho začala plieskať kabelkou,proste cirkus nad cirkus,takže toto miesto vôbec neodporúčam,ak môžte prezdieľajte.Ináč je to ranč pri Žiline Oškerda

V jej príspevku je to Zdenka Mala sú komentáre aj iných ľudí