S 13 mesačným synom na festival

demonique
10. máj 2013

Ahojte mamičky.Prosím o radu. V lete sa zberáme s mužom a malým na jeden hudobný festival. Syn bude mať vtedy 13 mesiacov. Aj keď v areáli festivalu nebudeme celý čas, určite nejaký ten koncertík zažije aj on 🙂 Chcem sa opýtať, či si myslíte, že je v tomto veku ešte potrebné riešiť nejaké chrániče sluchu. Jasné, že s ním nebudeme stáť pri aparatúre,ale bude tam hlasnejšia hudba. Vopred ďakujem za radu 🙂

amouramour
10. máj 2013

@demonique nesla by som, predsa len bude tam hluk, tlacenica, to ozaj nie je vhodne prostredie pre dieta...nemozete ho nechat niekomu postrazit?

demonique
autor
10. máj 2013

@amouramour no, doma ho urcite nenecham, este kojim a planujem kojit aj nadalej. ide s nami moja sestra, ktora ho bude strazit vecer, ked pojdeme na koncerty, vtedy su tam tlacenice, tam by som ho urcite nevzala. ale cez den je to vpohode. len riesim tu hlasnejsiu hudbu, teda ci mu kupit take detske chranice sluchu.

snopkulka
10. máj 2013

@demonique fuuu, určite by som nešla, festivaly sú úplne nevhodné pre tak malé dieťa. My sme boli so synom na svadbe a keď začala hrať muzika, spustil taký rev, že sme sa hneď zbalili a odišli domov... v takomto veku ešte potrebuje kľud, domáce prostredie, nešla by som, vážne

demonique
autor
10. máj 2013

ale baby, na folklornych festivaloch vidam mamicky s mensimi detmi ako bude moj.preco by mal byt nevhodny pre male dieta? na tvrdsiu hudbu je zvyknuty, pocuvame ju doma, v aute, vsade. dokonca vie pri nej zaspat. je to velky otvoreny priestor, nebude to v nejakej uzavretej hale. takze ta hlasitost nebude nejaka hrozna. ale aj napriek tomu chcem vediet,ci potrebuje sluchatka. dakujem 🙂

nikolet_89
10. máj 2013

@demonique ja by som naopak sla, predstavujem si idilku postavit maly stan dalej od podia a ked ide s vami sestra tak preco nie ? vsak maly moze byt zatial s nou, jasne treba na neho davat vacsi pozor a nie strkat ho do tlaceniiic a k podiu, ale nebudete ani prvy ani posledny a maly uz nieje az taky maly i ked je pravda, ze ked vam tam bude cupitat tak si to moc neuzijete

sashabb
10. máj 2013

@demonique samozrejme zas sa tu rieši uplne niečo ine ako si sa pýtala ... osobne by som odporučila sluchatka zobrať a použiješ ich podla potreby 😉

amouramour
10. máj 2013

@snopkulka tiez mam taku skusenost...dieta v tom veku potrebuje urcity klud, svoj priestor, ma isto nejaky rezim...bude to pre neho len trapenie...a k autorke ak ti teda ako vidim evidentne zalezi len na vyrieseni problemu s hlukom, tak ano bolo by to dobre, len si celkom neviem predstavit, ako bude mat pokojne 13 mesacne dieta na hlave sluchatka a bude s tym v pohode....

demonique
autor
10. máj 2013

@nikolet_89 no, ze? 🙂 ako som pisala, do tlacenky urcite nie, na vecerne koncerty mame strazenie zabestelovane 😉 ale cez den je tam menej ludi a celkom dobre kapelky. chodili sme tam s muzom kazdy rok aj s partiou, minuly rok som vynechala, tosombola mesiac po porode,isiel len muz a povedal, ze bezo mna sa tam nudil a uz tam nikdy bezo mna nepojde 🙂 tento rok chceme zobrat aj syna. je to velmi prijemny festival, ved urcite by som ho nevystavila nebezpecenstvu. Myslis Nikolet, ze mam kupit tie chranice sluchu? ze to este potrebuje rocne babo?

anjelicek26
10. máj 2013

@demonique - podla mna si take male dieta este festival neuzije, rovnako si ho neuzijete poriadne ani vy, pretoze cely cas budete dozorovat jeho. Nechajte ho doma u babky, o nic neprijde.

Mne stale rezonuje v hlave pripad z minuleho roku, ked rodicia zobrali svoje babatko 4 mesacne na koncert a zomrelo im na SIDS v aute, plus ta mamicka argumentovala, ze prezila ta mala svoje najkrajsie dni v zivote na festivale, no neviem, ci si nebude do konca zivota vycitat, ze doma by sa to nestalo... Isteze je tvoj maly väcsi, ale rovnako moze dojst k nejakej masovke, roztrzke, az take vynimocne by to nebolo.

demonique
autor
10. máj 2013

@sashabb dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 uz som myslela, ze mi na otazku nik neodpovie. idem ich teda objednat. este raz dakujem za odpoved 😉

nikolet_89
10. máj 2013

@demonique ja si myslim, ze ich nebudete potrebovat, my ideme tiez z malou na dni petrzalky a boli sme aj min.rok do 23-tej daleko od hudby no predsa ju bolo pocut a mala je ziva zdrava jasne riziko, ze sa nieco stane je tu vzdy a vsade

demonique
autor
10. máj 2013

@anjelicek26 aby som teda uviedla mamicky do obrazu. je tam zopar kapiel,ktore by som rada videla.nebudeme tam 24 hodin denne. blizko je kupalisko, a ine atrakcie pre deti. budeme byvat v rodinnom dome so zahradou, takze aj tam sa s malym vyhrame. kedze to bude blizko arealu festivalu, tak sa proste cez den vyberieme na kapelu, ktoru chceme vidiet a potom zas niekam s malym vypadneme k vode alebo sa niekam zahrat. Aj keby som tam bola bez maleho, aj tak by som tam netravila cely den. takze festival si urcite uzijem aj bez toho,aby som videla vsetky kapely. potrebovala som len vediet, ci potrebuje tie chranice na usi

maznacik007
10. máj 2013

@demonique za mna ja by som sla v pohode ...ale malemu by som dala nieco do usiek asi vatu neviem ci existuje nieco speci...
podla mna s malym dietatom je lepsie ist na nejaky koncert festival ako s takym dvoj trojrocakom lebo to uz viac beha a hladat ho medzi ludmi ... mensie das do satky,nosica kocika a ides...
samozrejme by som sa nervala pod podium a k reprakom proste tak aby sa dalo v pripade nudze odist v pohode ..

isto by som ho tam nenechala v aute spat ... ale tak to je samozrejme ... za mna osobne bez problemov, my sme tiez chodili s malou a super... odmalinka

ale teda tie chranice isto ano ... predsa len na ochranu sluchu

bambinecko
10. máj 2013

Ja sa tiež nechystám "prestať žiť" len preto, že budem mamou. Hudobné festivaly síce nie sú môj štýl, ale na taký folklórny by som šla aj tento rok, samozrejme niekedy ku koncu leta, keď bude mať babenko cca 3 mesiace a asi len na deň, ale ak máte zabezpečené ubytovanie "normálne", nie niekde pod stanom, určite to bude super.
Ale jasné, otázka neznela ísť či neísť ale sluchátka alebo bez sluchátok. Neviem, či také niečo vôbec existuje, ale ak hej, asi by som to pre istotu zobrala. Netreba riskovať zdravie malinkého, ak nevyužiješ (budeš mať pocit, že netreba, nie je taký hluk), aj tak to podľa mňa neoľutuješ, istota je istota.

bubelko
10. máj 2013

@demonique s kludom chod. a chranice usi zobrat a podla potreby pouzit. nebude to ani prve ani posledne dieta na festivale 😉

henikav
10. máj 2013

Nasa zabinka ma mesiac, predvcerom sme boli na springfeste (skolska slavnost) a veru bol tam riadny hluk a tlacenica, na podiu hudba, vsade vrieskajuce a uplne roztatarene deti, rozkecani rodicia. Mala spala dobre ako nikdy. Samozrejme som bola pripravena aj na taku moznost, ze keby mala plakala tak odchadzame domov, ale na podiv sa jej asi pacilo 😉
Je pravda ze pri strelbe zo vzduchoviek som jej chranila uska rukami a vzdialila som sa co najdalej, ale aj vtedy spinkala dalej

egyptanka
10. máj 2013

@bambinecko nechcem ti brat iluzie, ale ked budes bojovat s dojcenim, dieta bude mat koliky a k tomu reflux tak ta hned prejde chut na hyrenie a budes rada, ze si doma na pol hodinu pospis.

dominika_sk
10. máj 2013

Je ma do toho nič, ale zobrať dieťa aj na " baby friendly festival " medzi naspeedovanyh feťakov ohadzujucixh sa pivom je fakt skvely priklad do života ! Ja by som sa teda bala, stalo sa kadečo, v čechach ožraty chlap zrazil autom niekolko stanov, pred svomi rokmi tam zomrelo 14m babatko spiace v aute... Festivaly su pre dospelych, chodila som tam aj ja, ale vživote by ma nenapadlo zobrať tam maleho ! Ročne dieťa aby spalo vonku v stane, aby som ja mohla byť na koncerte ? Premňa zamňa ma tu ukameňujte, ale keby som zobrala maleho na fesťak, hanbila by som sa za to, aka som matka !

bambinecko
10. máj 2013

@egyptanka 🙂 samozrejme, ak bude všetko v poriadku a bábo sa bude cítiť dobre. Keď nebudem mať chuť nikam ísť, lebo budem unavená, alebo budem vedieť, že to bude utrpenie pre všetkých zúčastnených, lebo bábätko má nejaký problém, nebudem to siliť, nie som masochista.
A poobedňajšiu prechádzku na folklórnom festivale by som "hýrením" nenazvala 🙂

danim
10. máj 2013

@demonique normalne som si myslela, ze mas 18-20r, ze take zmyslanie.. ze festival chces za kazdu cenu.. to co rok uz nevydrzis ? pojdes bud rok bez dietata v klude.. ja by som isto nesla. a tie sluchadla 😀 😀 😀 to by som chcela vidiet ako ich ma a je spokojne dieta ...

demonique
autor
10. máj 2013

@bambinecko nasla som prave take detske sluchatka, ako nosia robosi na stavbach, ale su urcene pre deti a daju sa nastavit velkostne. tak ich asi predsalen kupim. 🙂

demonique
autor
10. máj 2013

@dominika_sk pisala som vyssie, ze mame ubytovanie v rodinnom dome, na posteli, nie v stane. s takym malym by som do stanu nesla. na vecerne koncerty mam vybavenu moju sestru, ktora s nim bude. cez den je festival uplne vpohode a ziadni ozrani sa tam s nicim neohadzuju. bola som tam uz parkrat, takze viem kam ho beriem. chcela som vediet,ci potrebuje ochranu sluchu a nie,ci ho tam mozem zobrat

demonique
autor
10. máj 2013

@danim Danim, dieta je sucastou mojho zivota a rozhodne si nemyslim, ze by malo byt dovodom na to, aby sme s muzom prestali zit. poznam svoje dieta a viem co si mozem dovolit.

demonique
autor
10. máj 2013

jaaaaaaaj, vesele to tu je. nabuduce asi zavolam radsej maleho lekarke a poprosim o radu ako sa nieco pytat tu. Cakala som aj nejaku urazku, ale zatial nic 😀 no nic, idem sa ja venovat mojmu synovi. takze dakujem zucastnenym mamickam, ze maju na srdci psychicke zdravie mojho dietata a dakujem aj tym maminam, ktore mi odpovedali na moju otazku 🙂 zla mama ide dat hlasnejsie Rock Zone radio, aby si dieta zvykalo 😀

danim
10. máj 2013

@demonique tak potom naco cela tato tema a tvoja otazka ? ale mne je to uplne jedno.. ak chces, chod, ak budes mat problem , "vyzeries" si to plnymi duskami ty a nie my.

danim
10. máj 2013

@demonique nikto ti tu nehovori, aby si prestala zit, len s ohladom na vek dietata zit.. to tu mame viacere na mysli

elenka6
10. máj 2013

@demonique no napr moja malá by si behom sekundy tie sluchatka stiahla a hodila ich do škarpy 🙂 takže neviem či takto uchraniš sluch.

yesno22
10. máj 2013

@demonique ja by som svoje deti na festival nebrala nie preto, že by som sa bála ale preto, aby som si to viac užila 😀 . Naopak kvitujem, že berieš malého a máš pre neho aj vhodné podmienky / ten dom a sestru a tak.../ 😉 Tie koncerty budú pod holým nebom alebo v nejakej budove? Lebo ak niekde vonku, možno by som tie slúchatká až tak neriešila....

lalinko2010
10. máj 2013

@demonique ahoj, dám ti radu - nepýtaj sa na MK niečo čo sa vyčleňuje z pravidiel a podobne. Choďte a užite si so synom a aj s manželom. bude super, zober chrániče, vatu pre istotu, a chrániča na ušká skúšajte už doma aby si zvykol. a žite a užívajte si leto, festivaly a podobne! nech drobec vidí, že sa žije, užíva a podobne, a že neexistuje len - práce, domácnosť - hlavné je že tam chcete ísť s manželom so synom, stráženie máte zabezpečené. neni problém a ak by nejaký bol, tak pôjdete domov! a tým že máš dieťa si neprestala žiť, len je tam obmedzenie, lebo dieťa zmení kolobeh života, zaužívaných pravidiel, ale len tým že sa prispôsobite jeho potrebám ale fungujete ďalej tak ako chcete vy a ktomu budete aj drobca viesť. 😉

itwasajoke
10. máj 2013

Zase jedna super tema kde SME sa okrem odpovede dockali muuuudrych rad a typov!pouceni a odsuenia ...dokonca podaktore si myslia ze deti su z cukru a treba prestat zit ...hohoho hohoho hahahajahahaaa som sa pobavila...
@demonique chodte a poriadne si to uzite ...okrem sluchadiel nezabudbite na pitny rezim 😉 a podla mna je dobre rozsirovat uz v takom veku obzory 😉 Ja som tehotna bola v BA na bazantovy 😉 a s detmi chodime tiez na akcie ;) veselu zabavu 🙂