Ako zistím, či má moje dieťa hudobný sluch?

mmaatt
13. mar 2014

Ahojte, chcem sa spýtať mamičiek, či nevedia, kde môžem zistiť, či má moje dieťa hudobný sluch. Ja ho nemám (som hluchá ako poleno 😝 ), ale moje dieťa prejavuje záujem o hudbu aj tanec, len som si nie istá, ako je na tom s hudobným sluchom. CHce chodiť do folklórneho súboru a chcem ho pripraviť na konkurz (naučiť pesničku z CD-ečka, vytlieskať rytmus a pod., ale to len mechanicky, lebo ja to naozaj neviem a neviem, kde by ho to mohli aspoň vyskúšať, aby som vedela ako na tom a či to má vôbec zmysel, či ho radšej neprihlásim na nejaký šport, alebo modelovanie 😀

luba28
13. mar 2014

@mmaatt ked pustis pesnicku tak by malo dieta vediet tancovat podla rytmu,..spievat podla spevakov cisto,aspon intonacne,..nie od buka,..alebo chytat sa piesne tzv.karaoke,... 🙂

mmaatt
autor
13. mar 2014

@luba28 ďakujem za radu, ale ja neviem, či tancuje do rytmu, ja totižto nemám vážne žiadny hudobný sluch. Maly tancuje a spieva, ale to ja neviem posúdiť...Už som sa pýtala aj známych ako to vnímajú. Ale aj tak by som radšej keby mi ho n iekto otestoval, len neviem, že kde by som mala ísť....kto by to mohol u syna overiť

zuzmag
13. mar 2014

Ahoj, skus ho prihlasit do ZUŠ a tam by ti mali učitelky povedať či na to ma alebo nie 🙂 ale ak rad tancuje a spieva tak prečo ho chceš dať na šport. Aj moja dcera začala ako 6 ročna chodiť na tanečnu a teraz je v 1.ročniku a chodí na klavir a tancuje. A velmi ju to bavi 🙂 aspon si vybije energiu 😀

luba28
13. mar 2014

@mmaatt ucitelka na hudobnej vychove ti myslim poradi,...vyskusa ti ho a povie ti,..skus

mudramama
13. mar 2014

Podla mňa je do určitej miery hudba naučiteľna. Moj otec bol hudobnik a odhadol nas so sestrou, ze mame hudobny hluch a neoplati sa nam do hudobky chodit. Skusal to asi tak, ze zahral na klaviri nejake tony a nech mu ich prespievame 🙂) On to bral tak, ze ak nebude z cloveka virtuoz, nema to cenu. A s odstupom casu asi pochopil, ze by sa nam hudobne vzdelanie zislo, lebo tak trochu pestuje lasku k hudbe, je to ako sa naucit dalsi jazyk, ak vie clovek citat z not... Kto neskusi nevie. Sestrin syn uz ma 15 a vychodil ZUSku aj druhy stupen zacal, zdedil po dedovi sluch, no poviem ti, prve tri roky hral dookola tu istu pesnicku, nebol z neho hned virtuoz 🙂) Najprv flauta a potom keyboard. Prvy rok hravali dokola Hledam dum holubi a Jarabinka sediva 🙂) Dnes dokaze hrat tri hodiny aj viac v kuse, sam si sklada piesne, miluje hudbu...

mmaatt
autor
13. mar 2014

@mudramama super myslienka, ja si myslím, ze keď ho to zaujíma, tak tam niečo bude, len sa chcem vyhnúť synovmu sklamaniu, keby ho nezobrali a tak by som chcela aby sa pripravil. Len ja sa vôbec neviem orientovať v tejto oblasti. Ja nezaspievam ani prší, prší bez toho aby som nevyšla z melodie a ani ma hudba nejako nezaujíma. ALe zas keď vidím, že dieťa má záujem, tak mu to chcem umožniť....

mmaatt
autor
13. mar 2014

@zuzmag lebo aj to ho láka, chce chodiť na karate a do folklórneho súboru....karate ma netrápi, prihlásim, zaplatím a môže chodiť, folklórny súbor, to už je iná liga

katka1981
13. mar 2014

Zistis to uplne jednoducho, ked spieva pesnicku resp. opakuje melodiu, tak sa musi trafit, inak hudobny sluch nema. Myslis tym svojho syna?

ikke
13. mar 2014

8-rocneho chlapca nezoberu do folklorneho suboru len ak by mal dve drevene nohy a v hrdle zabehnuty zemiak 😀 😉 (aspon pokial som pocula)
ale hadam by vedela aspon ucitelka v skole povedat, ci nie je uplne beznadejny - aj po pohybovej stranke 😕

bodka70
13. mar 2014

@ikke , presne tak - dievčatá mi 7 rokov chodili na folkór a vystriedali sa tam všelijaký chlapci, aj poriadne polená, čo dievčatá len tŕpli, nech ich trénerka nedá s nimi tancovať 😝 😀 😀 . česť výnimkám, niektorých to bavilo a mali aj talent 😉

mmaatt
autor
13. mar 2014

@ikke však ja viem, preto ho chcem dať skôr otestovať ako tam pôjdeme, nechcem aby bol sklamaný....

ank
13. mar 2014

Skús sa najskôr opýtať učiteľky. Učiteľka v škôlke, v škole určite počuje či chlapec má, alebo nemá hudobný sluch. A tiež aj nejakí tvoji známi, ktorí vedia hrať na nejaký nástroj, alebo vedia spievať.

sonickazavodska
9. máj 2014

Dobrý deň,ja by som sa chcela spytať aké su náznaky keď niekto nemá hudobný sluch,vravia že nemám lebo neviem zopakovať napr. bezchybne pesničku prší prší len sa leje. Alebo neviem zopakovať niake iné melódie z pesničiek... mám alebo nemám hudobný sluch? ale na klavíri viem hrať vyborne. ☹

stardust
9. máj 2014

@sonickazavodska keby si mala hudobny sluch, tak pocujes, ako falosne spievas. A to je dovod, preco sa niektori ludia chodia strapnovat do hviezdnej roty do Superstar...oni sa proste chudaci nepocuju....

waitinka7
16. máj 2014

Mna vcera pani ucitelka v skôlke upozornila, ze mám so svojim synom cvicit nejaké tanceky, vytlieskavacky a podobne, lebo sa vraj nechytá. Ja o tom viem, že nemá hudobný sluch...a je mi to dosť ľúto, kedže ja som hudobníčka, hrám na 4 hudobných nástrojoch, chodila na ZUŠ, spevácke krúžky a podobne. A co mám s tým robiť? Dá sa to nejako nauciť? Získať nejako ten hudobný sluch? Syn bude mať za chvíľu 6 rokov.