Brigáda na leto pre 15 ročnú

owo36
19. jún 2021

Ahojte hľadám prácu pre dcéru. Minulého roku mala 15, ide na strednú a chcela by si počas leta zarobiť .... Čítala som že, už je povolené nechať brigádovať aj žiaka základnej školy tak sa pýtam či náhodou neviete o niečom v okolí Kežmarku. Každá rada veľmi pomôže ďakujem ❤️

sasanka605
19. jún 2021

Mna len napadlo, ja som v 16 predavala zmrzlinu. Nenarocne, len zakladne pocty ze manko neurobis a zmrzlinu naberat je celkom lahke. Skuste nieco take.

gbgb
19. jún 2021

@sasanka605 praca s peniazmi byva pd 18.

sasanka605
19. jún 2021

@gbgb normalne som vzala peniaze od zakaznika, nerobila som uzavierky ani nic. Nebol s tym problem vtedy a ak bol, ku mne sa to nedostalo. Blocky davala druha baba, nie ja. Teraz je to uz vacsinou tak ze jedna ti nabera zmrzlinu a druha berie peniaze. Bolo to len jedno leto ale asi najlahsia brigada.

gbgb
19. jún 2021

@sasanka605 ja som zametala v kine popcorn 😀

22abigail22
19. jún 2021

@owo36
Pre 15 ročnú ma napadá jediné roznášať letáky/noviny. 🤷
Lebo inak by musela mať ukončené povinnú 10 ročnú školskú dochádzku (čo dosiahne po 1. ročníku SŠ).
A ako píše pani vyššie, práca s peniazmi je (mala by byť) až od 18 rokov.

sasanka605
19. jún 2021

@gbgb 🤣🤣 fuu tak toto by ma nenapadlo ale nie zle ako brigada. Este som v obchode po skole predavala dva roky od 16 do 18, tam sme si uz museli nahanat zakaznikov ak sme chceli odmeny. Od 18 na VS klasicke dokladacky a to uz nebolo take vesele. A byvaleho brat na strednej aj tie letaky roznasal, to balila cela rodina letaky jeden do druheho.

loginexistuje
19. jún 2021

oficialne sa da az od 16

owo36
autor
19. jún 2021

@gbgb to kino znie fajn skúsime sa popýtať po okolí či niekoho nehľadajú ďakujem všetkým babám ☺️

owo36
autor
19. jún 2021

Kôli tomuto článku som sa pýtala.

loginexistuje
19. jún 2021

@owo36 ved to a kto bude ziadat suhlas z inspektoratu prace ak ma plno dostupnych brigadnikov ktori su starsi

owo36
autor
19. jún 2021

@loginexistuje nie je všade toľko záujemcov o brigádu dnes sa tiež mnohým mladým nechce pracovať preto sa snažím nájsť také najpravdepodobnejšie miesta kde by ju mohli vziať .... Letáky nosí raz do týždňa ale cez leto by chcela niečo k tomu keďže má čas.

macekovam
19. jún 2021

@owo36 na kúpalisku langoše predávať... Alebo zmrzlinu...

loginexistuje
19. jún 2021

@owo36 ako ved jasne my sme robievali este na zs na mamin obciansky skor najdes brigady typu vypomoc napr pri zbere jahody maliny uhorky kukurica
vypomoc pri stankoch upratovanie napr v letnom kine mozno doucovat postrazit deti psy vypomoc niekomu v zahrade s upratovanim

macekovam
5. júl 2023

@owo36 mohli by ste ponúknuť opatrovanie psíka teraz.. Veľa ľudí chce ísť teraz na dovolenky...