Dobrá a úspešná diéta

mukel
1. júl 2020

Ahojte.

Mám 29 rokov, 190cm a 105 kg. Chcem však so svojou váhou niečo robiť. Nebolo to tak dávno, keď som mal len 75kg- ľudia mi vraveli, že som podvýživený, teraz mi zas vravia, že som tlstý a mal by som so svojou váhou niečo robiť. No ako 75kg-ový som sa cítil najlepšie. Nie svojou vinou, ale vinou liekov som nabral na moju terajšiu váhu.

Poraďte mi nejakú osvedčenú dietu. Asi dva týždne som držal dietu založenú na surovej strave. Keď som mal hlad, mixoval som si smoothie zo zeleniny a ovocia. Schudol som päť kíl ale potom som zas nabral 4. Vydržať pri tejto diete, alebo odporučite mi nejakú lepšiu?

Dakujem.

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
1. júl 2020

@susily Ja som to pochopila tak, že pribral naspäť, keď prestal byť na surovej strave.

zuzubb007
1. júl 2020

No neviem 190 centi a 75 Kilo je strašne málo, podľa mňa takých 90-95 a bol by si akurát, rátať si kalórie, sem tam zacvičiť a váha musí ísť dole tak či tak, sladkosti minimum a sladké nápoje vyradiť ináč jesť všetko lebo telo si zvykne

paskolinka
1. júl 2020

@mukel prerusovany post skus

mukel
autor
1. júl 2020

@susily Práveže sám neviem prečo som pribral. Keď som bol hladný, urobil som si smoothie zo zeleniny a ovocia. Takisto už od 6tej som nič nejedol. Ale niekto mi povedal, že tých 5 kíl som schudol len z toho dôvodu, že sa mi vyprázdnili črevá a odvodnilo ma.

@h2 aj to je možné

@zuzubb007 Tak... bolo mi síce vidieť rebrá, ale ja som sa cítil najlepšie. Teraz mi prekáža to bruško, čo mám. :P

kittykat22
1. júl 2020

@mukel nechces ist na liposukciu? Zhodit 30-40kg nie je sranda. Po lipo by si mohol s poradcom na vyzivu a trenerom zlepsit zivotospravu.

1975renca
1. júl 2020

@paskolinka prosím ťa ako realizivat ten prerusovany post? Mas skusenosti? Ďakujem

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elii5
1. júl 2020

Žiadna diéta, vyradenie múky mlieka atd, liposukcia a neviem čo... Stiahni si kalorické tabuľky, vypocitaj si svoj bazalny metabolizmus, uber nejaké kalórie, aby si bol vo fáze chudnutia, uprav makrá, pridaj pohyb a schudnes tak, že nepriberies nazad. Iba ak budeš znovu dlhodobo v kalorickom nadbytku.. Proste ak sa budeš riadiť tým , že budeš niečo dodržiavať krátkodobo, a týrať telo mesiac dva, tak po čase sa aj tak vrátiš k povodnej strave a priberies nazad.. Nauč sa správne jesť, počúvaj svoje telo, nevyraduj zbytočne lepok a mliečne len kvôli diéte.. ak budeš v kalorickom deficitné, budeš chudnúť aj keď budeš jesť chlieb, zemiaky atď.. ak budeš na diéte, alebo pôjdeš na liposukciu, alebo vyradis potraviny.. proste ak v skratke budeš robiť takéto veci ktoré nebudeš dodržiavať celý život, tak priberies nazad po čase. Fakt netyraj telo krátkodobo kvôli chudnutiu.. ak chces prejsť na raw stravu zo zdravotného dôvodu, tak to sprav, a ber to ako liečenie tela, nie ako chudnutie.. to ti nepomôže.

A prerušovaný post je rôzny. Väčšinou je 18:6, keď 18 hodín si iba na čistej vode a počas 6hodinoveho časového okna sa stravujes.

mukel
autor
1. júl 2020

@susily nie, nie je to problém 🙂

baska19
9. júl 2020

@mukel už v inom príspevku som ti písala ohľadne smoothie, vyraď ich z jedálnička je to sice moderné ale cukor z rozmixovaneho ovocia sa rovno ukladá, pri strate na váhe by som obmedzila aj ovocie na minimum, je zdravé ale tiež to netreba preháňať, stačí ho jesť doobedu. Treba zmeniť celkovo pohľad na stravovanie a nedržať diety je to blbosť a nevydrží . Obmedziť množstvo stravy a sústrediť sa na výživovú hodnotu jednotlivých jedál.
Ja mám momentálne knihu 60 dní k novej postave, je v nej veľa receptov ja to mám na inšpiráciu lebo niekedy neviem čo s čím skombinovať, sú tam aj cvičenia nenáročné ale účinné, ktoré zvládne každý . Fakt odporúčam je vnej síce kopec vecí čo sa dá nájsť aj na internete ale tam je to všetko zhrnuté 🙂

mukel
autor
9. júl 2020

@baska19 Ďakujem za tip. 🙂 Pozeral som sa aj po knihe Diéta podľa štyroch krvných skupín, pretože som niekde čítal, že nastavenie sa na takú stravu prináša úľavu od problémov. Uvidíme, možno kúpim.

ivca88
9. júl 2020

Low carb je skvelý. Môžeš všetko dobré, len sa vyhýbať sacharidom.
Na Instagrame je kopec účtov, kde nájdeš recepty či už na obed alebo aj na koláče 😊
Každopádne pri tejto výške a vahe nie si ,, tlstý,,.
Podľa mňa by viac pomohla nejaká aktivita - šport.
Vytvarujes postavu a aj schudnes 😊

lusinkaaa
12. okt 2020

Veľa sexu

oliviakatka
12. okt 2020

Kaloricky deficit. Nič viac. "Vylúčiť lepok, vylúčiť mlieko, múku" ... Akože fakt si myslíte, že toto je dlhodobo udržateľné? 😂🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
1.vypočítaj si BMR (ripjedalnicek.sk) a sekni to o cca 200 kcal, ak nebudeš chudnúť želaným tempom uber ešte 100.
2. Zapisuj si jedlo do kalorickych tabuliek, drž sa stanovených kcal, bielkoviny dodržiavaj na 100% pomer sacharidov a tukov si môžeš vybalansovať ako uznáš za vhodne.
3. Enjoy ❤️
-ovocie (a každá iná potravina) má rovnaké množstvo kcal o 9 ráno, aj o 11 večer 😹 čiže smelo. Bazálny metabolizmus pracuje vždy.

oliviakatka
12. okt 2020

Dieta podľa krvných skupín 😭🙆🏼‍♀️ sa čudujem, že ešte nevymysleli diétu pre pravákov, ľavákov, pre bližencov, kozorožcov... 🤦🏼‍♀️😹

kittykat22
12. okt 2020

@oliviakatka si pis ze vymysleli 😅 len si sa k takej skvelej diete este nestihla preklikat 😂

oliviakatka
12. okt 2020

@kittykat22 fakt! Našla som to 😹🤦🏼‍♀️ Pozerám, že diskusia je z júla, čiže sa tu zbytočne nadrapujem 😂🤷🏼‍♀️