Mám šediny a farbím sa na tmavo

16. jan 2024

Ahojte, mám dlhší čas takú dilemu. Mám takmer 40r a som úplne šedivá. Ide o to, že mám husté čierne vlasy a vždy som si ich dávala farbiť na tmavo (cierna, tmavohnedá), moje prirodzené sú gastanovo hnedé. Vlasy mi rastú veľmi rýchlo a po 2 týždňoch mám škaredé odsrasty, tak som uvažovala nad tým, že si ich dám presvetlit, nech tie šediny nie je tak vidieť, ale problém je v tom, že som tmavý typ, mám snedú pleť, resp dožlta, nechcem vyzerať ako slečna z luniku, myslím, že mi rozumiete... nejaká rada?
🙂🙏

vanilkovazmrzka
16. jan 2024

Tazko bez fotky… ale svetla hneda podla mna vyzera dobre aj s “opalenou” pletou 🙂 alebo bud odvazna, a daj si spravit paradnu sivu alebo bielu farbu ;)

natalia912
17. jan 2024

Ahoj, som na Tom podobne a tiež som sa snažila to prekrývať tmavou...došla mi ale trpezlivosť a rozhodla som sa, že si vlasy presvetlim...kaderníčka mi najprv stiahla farbu ako pred melírom a ptm som jej povedala nech mi všetko zafarbí jednou farbou, ja som si dávala nejakú bledú hnedú, mala číslo 10😂 to je všetko čo viem...takže mám to teraz "tón v tóne" 😂 ako chytilo, tak je a som maximálne spokojná...už mám aj nejaké odrasty, vidím si aj šediny, ale len keď naozaj chcem, lebo vôbec to nie je poznať ...som nadmieru spokojná...dala by som aj foto,ale žiadnu normálnu nemám 🙈

dadis
17. jan 2024

Ja mam tiez sediny a farbim si tmavou blond a tie odrasty jednoducho vidiet aj so svetlou farbou :/ Ja osobne farbim cca kazde 2-3tyzdne. Ale to uz ku koncu pouzivam na cesticku ten spray na sediny. Teraz mam 43 a v 50 planujem stiahnut farbu a nechat si prirodzenu sivu farbu. Snad budem mat na to odvahu 🙈

nika_val
17. jan 2024

Šediny ti bude rovnako vidiet aj v blond, hnedej, červenej, čiernej 🙂
Takže ak sa citiš dobre v tej tmavej nezosvetluj, nepomože ti to v tomto probleme

autor
17. jan 2024

@nika_val az na to, že z čiernej to kričí z ďaleka....moja kolegyňa je ešte viac šedivá ako ja, je blond a vidno jej to fakt omnoho menej ako mne...mne vidno 2mm odrast hneď, nemám už na to nervy.

dadis
17. jan 2024

Aj mne to strasne krici..vacsinou farbim a 2 tyzdne

oblecenieavecicky
17. jan 2024

Ja mám rovnaký problém. Roky sa farbím natmavo, vlasy mám silné, zdravé a je mi ľúto nechať si ich zničiť sťahovaním farby. Zatiaľ som sa k tomu neodhodlala. A teda šediny sú mi vidieť riadne.. Ale kúpila som si taký sprej od Loreal a tým si tie šediny prekrývam medzi farbeniami.

siska53
17. jan 2024

Poradit sa s dobrou kadernickou.. mne napr.zvykne robit melir... Alebo svetlejsiu hnedu... Lenze.. kazda sme ina a dobra kadernicka by ti mala poradit...

vevebono
17. jan 2024

no baby ja mám 34, svoje vlasy čierne a teda šedivých mám vyše jak svojich. a serie ma, že sú pevnejšie a kvalitnejšie 😁. cítim sa ako totálny sociopat, keď vidím tie odrasty 😒 moja matka má 57 a jediný šedivec na hlave.

lenkakravcova
17. jan 2024

Nechcela si vyskúšať hennu?
Sú rôzne farby a vieš si to pravidelne dať raz za dva tri týždne. Nepoškodzuje to vlasy práve naopak 🙂

dadis
17. jan 2024

@vevebono Ja tiez tak, sediva uz v 30 a mama ma podobne sive vlasy teraz po 65 ako ja v 40+. Brat ma 45 rokov a par sivych vlasov. Nuz mam to z ocinovej strany.

vevebono
17. jan 2024

@dadis ja som celá po otcovi, aj hrudník mám jeho 😁😁

feeewa
17. jan 2024

@vevebono hlásim sa do klubu “skoro šedivých” ✋🏻😂

cafelatte
17. jan 2024

Šediny najmenej svietia v melirovanych vlasoch.

dadis
17. jan 2024

@cafelatte Ano, aj ja somto tak dlho riesila, az kym som nemala tych sedin prilis vela..melir vydrzal sice dlhsie - aj 2 mesiace, avsak...vlasy som mala vysusene viac, nez pri farbeni kazde 2 tyzdne..

autor
17. jan 2024

Poradila som sa s vychyrenou kaderníčkou a zajtra ráno mám termín, tak som zvedavá, čo mi poradí a čo vykúzli... normálne mám strach 😄

cafelatte
19. jan 2024

@dadis to máš pravdu melir ničí vlasy, tiež som od neho upustila

natalia912
19. jan 2024

Ahoj, no ako si dopadla? 🙂

autor
19. jan 2024

@natalia912 myslím, že dobre, samozrejme, že požadovaný výsledok hneď nie je, veď si farbím 15 rokov vlasy na čierno a ideme čo najsetrnejsou metódou, ale v podstate som spokojná aj teraz už. O pár týždňov pôjdem znova a malo by to byť už super.

autor
19. jan 2024

@natalia912 pridám fotky, čo urobila včera kaderníčka pred a po 🙂 čakám kým mi ich pošle

onedaynick
19. jan 2024

Som zvedava aj ja.

autor
20. jan 2024

Nemám zatiaľ normálnu fotku a teraz vyšlo slniečko, tak som to cvakla. Mala som čierno čierne vlasy,od puberty farbené na čierno.... vlasy bez zničenia, sú zdravé. Na ďalšie farbenie idem o mesiac.

minnie30
20. jan 2024

@dadis aká je to prosím farba značka a číslo ďakujem

dadis
20. jan 2024

@minnie30 Uplne obycajna Garnier Naturals 8.1

minnie30
20. jan 2024

@dadis nechytá ti do ryšava alebo oranžova? dala som do googlu a vyhodilo viac druhov na 8,1

natalia912
20. jan 2024

Dobre ti to zjemnilo🙂 určite aj ubralo roky...som zvedavá na fotku o mesiac 😁

autor
20. jan 2024

@natalia912 áno, fakt som spokojná, okolo hlavy mi dala tmavohnedu nech to nie je taký šok a hlavne tie vlasy nie sú vôbec zničené, toho som sa bála.

akvi
20. jan 2024

Je aj možnosť nefarbit sa vôbec a priznať šediny aj v mladšom veku, nie len "staré babky". Vo svete už úplne bežné. U nás zatiaľ nie, aj keď ja sa stretávam s pozitívnymi reakciami viac, ako s negatívnymi. Dúfam, že o pár rokov to aj tu už bude normálne. 🙂

dadis
20. jan 2024

@minnie30 Myslim si, ze je trochu tepla, ale nie rysava ci oranzova

minnie30
20. jan 2024

@dadis ďakujem