Najlepší púder na zafixovanie make upu

21. jún 2023

Ahojte, viete mi poradit najlepsi puder na zafixovanie make upu, z ktorého sa nebudem po 3 hodinách lesknut? Mám loreal true much a je síce dobrý, ale potrebovala by som ešte niečo lepsie, čo dlhsie udrží tvar “suchu”. Dakujem krasne 🙂

oskorusa
22. jún 2023

Myslím, že ba to aby si sa neleskla a mala tvár “suchú”, nie je úloha púdra, ale podkladu a vhodne zvoleného make upu podľa typu tvojej pleti

dzejsik
22. jún 2023

mne vyhovuje mineralny z Mary Kay, ale pri aktualnych 30st a viac vonku sa asi lesknut bude kazda po case … ak to zhanas kvoli nejakej speci prilezitosti, tak su take odsavacie papieriky co odsaju mastnotu, ale nezotru make up, iba ich poprikladas a pripadne znova sa prepudrujes

lucinika
22. jún 2023

NYX- sypký transparentny puder

jullietlife
22. jún 2023

Tiež odporúčam z Mary Kay. Ja som sa vždy pod make upom potila ako prasiatko a oni majú neskutočne ľahký aj make up a púder. Cítim sa ako keby moja tvár bola bábätko. Samozrejme to som ja

autor
22. jún 2023

@oskorusa make up mám la roche posay toleriane, je super krycí, vyhovuje mi, ten by som nechcela menit. Mala dom predtým aj bázu pod make up, ale tá plet úplne vysusovala, takze ten by som si už nechcela dávať na tvar. Ale zvážim, ak by si vedela nejaký dobrý odporučiť. Dakujem

autor
22. jún 2023

@jullietlife a viete odporučiť konkrétny typ? Dakujem

jullietlife
22. jún 2023

Ja mám konkrétne tento plus sem tam mením za Cc cream. Poprípade mi kľudne napíšte. Lebo ja mám problém aj s otvorenými pormi, čierne bodky po sladkom akné atď. Používala som toho viacej resp. Skúsila a dlho som sa MK bránila, ale neľutujem to. Ale to je moja osobná skúsenosť. Niekomu sadne niekomu nemusí. Každá sme predsa jedinečná, tak ako naša pleť ☺️

zuzlaka
22. jún 2023

Podklad je veľmi podstatný, používam zmatňujúci a púder transparentný, len to si treba vyskúšať, lebo každému sedí niečo iné. Ja napríklad mám aj sprej, fixátor oskúšaný a to mi tiež sedelo.

autor
22. jún 2023

@zuzlaka a aký podklad prosím používaš?

autor
22. jún 2023

@jullietlife a neupcháva pory? Lebo raz som bola na MK akcii, kde nám robili make up a dala mi poradkyna veľmi veľa kozmetiky na tvar a nezareagovalo mi to dobre. Cela som sa vyhadzala s takymi hnisavymi pupacikmi, ale tam mi nesadli asi tie kremy. Puder by bol asi ok

dzejsik
23. jún 2023

ja mam tiez od MK ten isty make up s fislovym pasikom radu, neupchava nic, pouzivam uz 7 rokov

jullietlife
23. jún 2023

Čože!? Tak to musela byť velice nevzdelana MK. Úprimne ako som písala dlho som sa vyhýbala MK kvôli cene a poznala som pani čo robila MK doslova spôsobom daj si toto nezaujíma ma aký máš typ pleti aké máš problémy. Pacni si to a na konci si to kup. Strašne som bola znechutená. Po rokoch mala dlhoročná kamoška svadbu a prišla ju jedna pani líčiť a zrovna čo robí MK ani pol slova o predaji. Prišla líčiť, tak líči. Prv som si u nej začala robiť obočie upraviť aj zafarbiť, lebo ho mám neviditeľné a nepravidelné. Potom som si sama vyžiadala 2 hodinky krásy. Dostala som vzorku a po roku, keď som mala pupaky ako des už som nevedela čo s tým, tak som ich vytiahla a poctivo užívala. Ale to som ja. Mne sadla. Ale dala mi skúšať všetky sady poprípade sme kombinovali aby mi to sadlo úplne ako riťka na šerbel. Ja nedám dopustiť ani na masky. Očný krém je moja záchrana, lebo mne padajú viečka trochu atď. Proste treba kombinovať aby to sadlo. Smiem sa spýtať čo Vám povedala na Vašu alergickú reakciu? Lebo ja sama viem, že vďaka takýmto dámam čo to robia len kvôli silnému zárobku má MK zlú reklamu.

Inak ja mám doma nejaké dva druhy vzoriek, ale musela by som pozrieť aké ak by ste chceli posuniem 🤷

viktoria2809
24. jún 2023

Farmasi BB púder

kamlicek
26. jún 2023

@zuzlaka aky fixator mas oskusany, v spreji? Viem, ze sestra spominala, ze by chcela a bude mat meniny, tak by som jej kupila, len teda aby som vybrala dobry, aby som nesliapla vedla 🙂

nada847
29. jún 2023

@kamlicek dobry fixacny sprej je napriklad Sport Fix od Makeup Revolution, aspon s tym mam dobru skusenost, z Notina som ho objednavala a stal ani nie 7€ a brutalne dobre drzi 🙂

viktoria2809
29. jún 2023

@nada847 za mna osobne mozem povedať že najlepší fixator ma Farmasi aj vyhral ocenenie za najlepší fixator za rok 2022

iren88
2. júl 2023

@nada847 keď si dávaš takýto sprej, už potom si púder nedávaš?

nada847
31. júl 2023

@viktoria2809 kazdemu sedi nieco ine, ja mam rada ten co som napisala, ten mi dobre drzi, je za dobru cenu a proste mi vyhovuje, tak ja nemam nejako v plane nieco ine vymyslat, spekulovat, chapes 🙂

nada847
31. júl 2023

@iren88 nie, bud si davam jedno alebo druhe, lebo puder som pouzivala transparentny, tiez len na fixovanie a teraz ked mi to zabezpeci sprej, tak mi to pride zbytocne a pekne mi to make up drzi cely den 🙂

iren88
2. aug 2023

@nada847 jasné, tomu rozumiem, to je potom fajn, vyskúšam aj ja pre zmenu teda niečo také, veď ani cenovo nie je nejaký drahý, takže myslím, že za vyskúšanie to stojí. Mne ide hlavne o to, že proste teraz v lete, keď je tak teplo aby mi make up dobre držal.