Nenávidím svoju výšku: Som naozaj príliš vysoká?
Nedo že nenávidím aj svoje telo celkovo , ale najviac ma trápi zo všetkého moja výška . Som dosť mladá a meriam už 178CM a každý len komentuje že wau ty si vyrástla, veď ty si vyššia ako tvoja sestra atď. Povedzte mi prosím som fakt až tak príliš vysoká ? Obzerajú sa ľudia na ulici len preto že vidia vysokú ozrudu? ( zo začiatku som myslela že som pekná , aká trápna myšlienka , ale potom mi došlo že asi sú len prekvapený ):
Stručné zhrnutie
- Výška 178 cm u ženy je v diskusii opakovane označená za normálnu a nie za „ozrudu“.
- Diskutované výhody vysokých žien zahŕňajú lepší výhľad na koncertoch, dosah na horné police a možnosť nosiť opätky; praktické nevýhody zahŕňajú ťažkosti s nájdením dlhých nohavíc a občasné nepríjemné poznámky v puberte.
- Odporučené riešenia sú práca na sebavedomí, hľadanie komunity vysokých žien (spomenutý TikTok profil broniccca) a prijatie výšky ako prednosti; medicínsky zásah na „zastavenie rastu“ sa bez patologického dôvodu v diskusii označil za neobvyklý a rizikový.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa vyrovnať s komplexmi z nadpriemernej výšky?
A: Odporúča sa práca na sebavedomí a seba prijatí, nosenie opätkov alebo topánok s platformou a hľadanie peer skupiny vysokých žien; niekoľko diskutujúcich uviedlo, že im pomohli kamarátky rovnakej výšky a čas.
Q: Je 178 cm u ženy považovaná za extrémnu výšku?
A: Vo viacerých príspevkoch bola 178 cm označená za normálnu alebo bežnú výšku; extrémnou bola v diskusii naznačená skôr výška okolo 190 cm a viac.
Q: Môže lekár zastaviť alebo znížiť rast dieťaťa/dospievajúcej?
A: Diskutujúci upozornili, že rast sa „len tak“ nezastavuje; endokrinológ sa podľa diskusie nezaoberá zastavením rastu pri 178 cm a zásahy na raste sa robia len pri patologických príčinách (napr. porucha hypofýzy).
Q: Kde nájsť komunitu alebo inšpiráciu pre vysoké ženy?
A: V diskusii bol konkrétne spomenutý TikTok profil broniccca, ktorý má obsah o veľmi vysokých ženách a údajne založil aj klub vysokých žien.
Q: Ako riešiť oblečenie pri vyššej výške?
A: Viaceré príspevky odporúčali hľadať dlhé nohavice v špecializovaných obchodoch alebo cestovať za vhodným sortimentom, pretože bežné nohavice často končia nad členkami.
Q: Znižuje 178 cm šance nájsť partnera?
A: Väčšina diskutujúcich uviedla, že 178 cm neznemožňuje vzťah; mnohé vysoké ženy majú partnerov vyšších aj nižších a výška takmer vždy nie je jediným faktorom pri výbere partnera.
Závery z diskusie
Zhoda
- 178 cm sa v diskusii považuje za normálnu ženskú výšku, nie za extrém.
- Najčastejšie odporúčané riešenie psychických ťažkostí sú práca na sebavedomí a prijatie výšky.
- Praktické nevýhody sú hlavne pri oblečení (dlhé nohavice) a občasné posmešky v adolescencii.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že muži preferujú nízke ženy; iní tvrdia, že mnohí muži preferujú vysoké ženy alebo na výške nezáleží.
- Názor A: Rast možno esteticky či chirurgicky upraviť; Názor B: Lekári a diskutujúci zdôrazňujú, že zastavenie alebo zásah do rastu bez medicínskej indikácie nie je bežný postup a je rizikový.
Otvorené otázky
- Ako dlho typicky pretrvávajú komplexy z výšky u dospievajúcich a kedy úplne vymiznú?
- Kde nájsť systematicky zdroje a offline komunity pre vysoké ženy mimo sociálnych sietí?
Spomenuté značky a firmy
TikTok, Alza, Tesco
Spomenuté produkty a metódy
opätky, topánky s platformou, dlhé nohavice, nedostatok rastového hormónu, endokrinologické vyšetrenie, zastavenie rastu (chirurgický zásah), klub vysokých žien
Miesta a osoby
Košice, Taliansko, Adriana Lima, Adriana Sklenarikova, Eva Herzigova, Simona Krainova
@joesvk Tak vidíš a ja by som brala 175+, výšku modelky... načo je dobré toto porovnávanie? Každému sa páči iné, netreba sa hneď do @seahorse27 navážať, lebo si dovolila povedať svoj názor.
@hdhdudjehe máš parádnu výšku 😁👍👍👍... si predstav, načo všetko dosiahneš .... a menších chlapov priťahujú práve vysoké ženské....😁😂😁👍👍👍
Ja mám 180 cm, nikdy som s tým nemala problém ... švagriná má 184 cm, tiež s tým nemá problém ... je to o nastavení v hlave, neviem, koľko máš rokov, no tých Tvojich 178 cm mi nepríde nejaký extrém ... mnohé nízke ženy si opticky predlžujú nohy vysokými podpätkami, Ty nemusíš atď. ... mnoho výhod to má ... iste aj nevýhody ako napr. keď si potrebujem kúpiť dlhé nohavice, musím prejsť celé mesto, lebo všetky sú mi 5 cm nad členky atď. ... prijmi sa taká, aká si, krása je relatívna, každému sa iné páči ...
@hdhdudjehe
@hdhdudjehe Ozruda? Vysoká žena je ozruda?
Ja sa pozriem na takú ženu lebo sa mi to páči :D
@hdhdudjehe ahoj,ja mam 177 cm a som spokojna ,dokonca nosim aj topanky na podpatkoch bez problemov....nviem,kolko mas rokov,kd som mala 15,chalani v mojom veku boli vsetci omnoho nissi a jedine v tom veku mali blbe poznamky. Ale mne ti to bolo jedno, ked som bolauz slecna 20 rocna,ziadny z nich uz blbe poznamky nemal. Terqz som uz mamou dvoch deti,mam uz cez 40,ale stale sa riadim heslom ked na mna niekto pozrie "ked je na co,pozri sa....ked sa ti nepaci,necum"😁
Mam vysoku maminu , ma 184 cm a ona je uplne ina povaha nez ja. Ticha,placha,vysoka,vzdy mala komplex zo svojej vysky a ma ho do teraz a to uz je zena skoro70 rocna...
Takze skor je to o tom,ako sa vnimas ty,ako to mas v sebe nastavene...chalani velakrat nevedia ako uputat pozornost pekneho dievcata,tak maju blbu poznamku....
Ja mám 180 cm a tie reči, o ktorých píšeš, dobre poznám. Ono to prešlo do obdivu potom. Chlapa mám nižšieho.
@hdhdudjehe ahoj, je mi ľúto, že ťa trápi tvoja výška. Raz sa s ňou zohráš a vezmeš ju ako svoj benefit 🙂
Ľudia sa poväčšinou vyjadrujú, že ako si vyrástla,(aj ja to už robím, ide to asi vekom😅) keď ťa dlhšie nevideli a ozaj sú prekvapení. Neber to v zlom, ale rok vo svete vývoju je ozaj veľký skok.
Inak výška nemá nič s krásou. Segra má 182 a našla si vyššieho, mladšieho a krásneho muža.
Všetko to vyžaruje z nás. Buď sa tým budeš bičovať alebo to vezmeš ako svoju prednosť.
A ľudia na ulici, pokiaľ nemáš 2,05m nebudú obzerať, že si ozruta. Bude to skôr tým, že si ozaj krásna.
@jaond19 ale zaujimava je teda jedna vec.
musim ti najskor ozrejmit, ako to je. muzi majuprirodzene vyssi vzrat, co vychadza z pohlavia. ak chceme porvnavat muza a zenu, musime vysky premenit na rovnake pohlavie. priemerny rozdiel medzi muzom a zenou je 13cm, cize vyska tvojho otca premenena na zensku je 177cm.
a teda ty si praktivky tvojho otca prerastla. tvoja muzska vyska je 196cm.
a tvoja sestra zas rastla podla mamy, ale narastla menej
cize to mate celkom zaujimave. uroven v grafe ma takuto postupnost - tvoja sestra, rodicia ( najskor mama, potom otec ) a potom ty. ty so sestrou ste prakticky take extremy na oboch stranach.
no ale je to zaujimave, ako to u vas je, poznam surodencov, kde je vacsi rozdiel medzi vyskami, no az takyto nie.
Ja mám 178cm a nevadilo by mi keby som vyššia 😃mne sa viac páčia vysoké ženy ako krpate(bez urážky). Napr moja kamoška má 150cm a veru ziadny zamestnávateľ ju neberie vazne
@hdhdudjehe ja mám mene cm, ako ty, ale vždy som mala pocit, že všade trcim, takže ja chápem tvoje komplexy. Až kým som sa nedostala do kolektívu, kde minimálne polka žien bola ako ja. Takže ono je to aj okolím, ja som sa vtedy cítila fakt super a pamätám sa, ako sme boli s tou partiou v Taliansku a keď sme šli von, vkuse na nás pokrikovali a pískali, lebo 8 báb 170+cm pokope, to Taliani asi ešte nevideli 😂😅 A ja aj dnes, už ako "stará korčula" 😅 mávam občas tie blbé pocity, že trcim, aj aktuálne chodím do partie, kde väčšina ľudí je nižších, aj chlapi a mne už veru prebehlo hlavou, že kurnik, zase som skoro najvyššia 🙄 Ono sa to ľahko povie, že zmier sa s tým, ale ja nebudem klamať, nie som s tým na 100% zmierená, občas ma to stále škrie, aj keď je to niečo, s čím nič spraviť neviem. Paradoxne, mne sa moja výška vlastne páči 😅 len proste niekedy sú situácie, že by som chcela proste nevytrcat 🤷😁
@hdhdudjehe ja mam 175 čiže skoro ako ty a príde mi to ako normálna výška. Každý pod 170 mi príde nízky. 178 je úplne v pohode, nemáš čo riešiť🙂
@hdhdudjehe a ja mám presne opačne skúsenosti, som vysoka a chlapom sa to páči, síce o máličko nižšia o teba, ale nikdy by som nechcela byť nizka
Preco ste to neriesili skor, dnes sa da rast zastavit, rovnako ako sa da podporit, pri zaostavani. Nke je prijemne byt v dave ako rozhladna, chalan v rodine dorastol 205 cm a je to pruser... Ak uz mas dlhsie menzes, nemala by si sa uz vytiahnut. ⬆️
@ahhola rast sa neda zastavit len tak, pretoze si to zelas. Ziadny lekar nebude riesit zastavenie rastu, pokial na to nema dovod - organicka pricina ( porucha hypofyzy napr.). Ked je to len genetika a vsetky testy su endokrinologickeho hladiska ok, tak nikto nic zastavovat nebude a hlavne ziadny endokrinolog sa nebude zaoberat vyskou 178 cm 🙈 Pokial sa nejedna o 10 rocne dieta, samozrejme…
@hdhdudjehe ahoj, rady neviem dat keďže som priemer ale skus si pozrieť bronicu na tik toku (broniccca). Profil je založený na jej výške okolo 190 dokonca, točí videa aj vtipné aj motivačné,jasne ze ma aj hejterov ale skus to, dokonca založila nejaký klub vysokých žien a myslím, že to môže byt super pre babu ktorá sa trápi,trosku nabrať inšpiráciu ako sa s tým popasovala😉
Co ti na to povedat....Ked vekom nadobudnes viac sebavedomia, prestanes riesit svoju vysku.
@hdhdudjehe mojmu muzovi sa tiez pacia aj vysoke zeny a nakoniec ma 160cm zenu 😂 nebude to o vyske, ale o sympatiach..a na blbcov kasli, vysoke zeny su nadherne 😊 a veru tie vyhody..nedavno som isla vyzdihnut do alza boxu gola sadu..otvori sa okienko, jasne, ze uplne hore 🤦♀️ vravim si, to si robia srandu.. skackam tam jak koza, nacahujem sa a trt z toho..nastastie sa jeden kamionista zlutoval a podal mi to 😂😂😂
Kľud, sm dcéru 13r už 176cm... krásna vysoká baba... :D ak niekto rieši jeho problém, ona je v pohode. Ešte aj vysoké podrážky prihodi :D skúšali sme zo srandy vysoké opätky, už som pri nej ako trpaslík:D
Často tie pripomienky naozaj nie sú myslene zle, ľudia majú potrebu komentovať. A typické je " koľko lto vyrastol", a koho prerástol, a potom v dospelosti prídu iné komentáre, k práci. Tehotenstvu, váhe, oblečeniu, účesu... :D jedným uchom dnu a druhým von
Ja som čakala, že napíšeš 190 , alebo 150cm. Moja kamoška má 185cm a ja mám 162 a nikdy mi neprišla nejak extra vysoká 🤔 Akurát, že nenosí pri mne opätky


@seahorse27 Ja by som si vybrala radšej 160cm.Čo je moja približná výška.
Každý vidí iné výhody.A fakt každému sa páči niečo iné.