Používate parfémy?

18. aug 2022

Je este moderne pouzivat parfemy? Ja som davnejsie pouzivala. Ale potom som pracovala v takom uzavretom priestore, kde sa iba raz za hodinu mohlo vetrat, aby nebol prievan a pod. A ak si nejaka kolegyna dala parfem bolo ozaj neprijemne to v uzavretom priestore dychat, a hned vsetky nadavali, ze to musia dychat. Tak som veru ani ja parfem nepouzivala. Potom som ani mimo prace nepouzivala, lebo mame psika aby tiez nemusel chemiu dychat. A teraz mame male dieta tak tiez parfem nepouzivam. Umyvam sa s jemnym sprchovym gelom, pouzivam antiperspirant, aj krem po sprchovani. Parfem mi veru nechyba.

janetinka27
18. aug 2022

nepouzivam

barbora0308
18. aug 2022

Tiez nepouzivam, mne vsetky strasne smrdia.

viestta
18. aug 2022

Používam, s mierou. Nie je parfém ako parfém a aj dezodorant môže byť riadny zahul pre okolie

ichbinich
18. aug 2022

Kvoli detom, a kedze aj mne to ako tehotnej vadilo, som si odvykla. Ako aj od nausnic a retaizok a teraz si neviem na to zase zvyknut spat 😉
Tiez nemam rada, ked okolo mna prejde chodiaca parfumeria. Ale niekedy si spomeniem a dam si trosku parfemu. Nejak ich postupne potrebujem minut 😉
A su parfemy, ktore mi vyslovene smrdia, nastastie moje mi stale vonaju. Ale staci mi malinko.

kiwi3
18. aug 2022

co je to za otazku: "je este moderne pouzivat parfemy?" robievas len to, co je moderne? a kto to urcuje? celkovo nerozumiem celkom prispevku, ved nech kazdy pouziva, co uzna za vhodne.

dota6
18. aug 2022

Ahoj. Ja som veľký milovník parfémov a vôní celkovo. O svoju zbierku som sa starala a zväčšovala ju ako to šlo :D A teraz v tehotenstve moje telo povedalo STOP. Z každej vône ma okamžite naplo, naplo ma aj pri praní z aviváže. Vône sa muselo vzdať celé moje okolie. Keď chceli byť so mnou :D nemali na výber. Ja a môj muž sme sa naučili fungovať na fragrance free kozmetike. Udržiavame hygienu, používame deodoranty ale všetko bez vône. Kedysi by som povedala, že pre ženu je vôňa dôležitá a podčiarkuje jej osobnosť. No teraz vidím ako sa pekne tie priority menia v živote a naozaj vôňa z nikoho nespraví lepšie, krajšie a zvodnejšie stvorenie.
Ps: moje naj vône boli také ťažké Alien od Thierry Mugler, Chanel Madmoissele, Kenzo Jungle a pod. )

ella2015
18. aug 2022

Áno použivam, neviem si velmi predstaviť vybrat sa von bez parfému, je ale pravda, ze ja som už pár rokov verná jednemu druhu na leto a inému na zimu, inú kozmetiku použivam neutrálnu aby sa to s parfémom nebilo

mandzula
18. aug 2022

Nie, neznášam ich, bolí ma z nich hlava.

emasss111
18. aug 2022

áno používam, podľa mňa pekný nevtieravý parfém...ale dám si ho len ráno, v práci v kancelárií sa "nesmradím" a vlastne už potom celý deň si ho nedám...takže si myslím, že druhých neobťažujem...snáď 🙂

aurora33
18. aug 2022

Aanooo Chanel 5 a je úžasný 😍

elizabet173
18. aug 2022

používam, decentne, nie polovicu flakónu, že ľudia vystupujú z výťahu o poschodie skôr, lebo pri mne nemôžu vydržať

petamich
18. aug 2022

ano pouzivam a teda o ne/modernosti pouzivania parfemov som este nepocula 🙈

saxana000
18. aug 2022

Ano pouzivam kazdy den kedy vychadzam z domu.uz 15 rokov ten isty.ked mam tyzden chripku samozrejme nie...
Jemne streknem krk a zapastia..pouzivala som aj tehotna aj ked bola dcera mala

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
18. aug 2022

Myslis parfemy ako vone celkovo ci len parfem a nie toaletnu vodu?
Ja sa vonavkujem aj doma pre svoj pocit.Ale decentne...z domu neodidem bez vone.Ine v lete ine v zime

janewithane
18. aug 2022

Mne vacsina smrdi ale moje su starostlivo vybrate takze sa z nich velmi tesim. Inak neman rada vonavu kozmetiku, drogériu.. Aj v domacnosti obcas iba esencialne oleje používam, ziadne osviezovace, sviečky

thea4
18. aug 2022

používam, ale prieberčivo 😀 ťažko som hľadala taký nevtieravý, ale pritom voňavý a svieži. Jeden taký som našla v LR (ale len jeden). Bez deo sa vonku ani nepohnem, lebo v mojom prípade by došlo k Bio parfému 😀

nikoletta1712
18. aug 2022

Áno, používam…Už vyše 8 rokov tú istú vôňu, ale od mája som si kúpila konečne inú a milujem ten pocit, keď viem, že voniam parfémom…

dee01
18. aug 2022

To čo je za otázku, či je to moderné...🙈, pre mna normálna vec, mám rada vône a takisto ak niekto pekne vonia...parfemy striedam, ale mám svoje obľúbené, prevažne niche a arabské vône. Ak ich niekto nepoužíva, je to jeho vec, každý je iný... každopádne faux pass je smrdieť 🤐

sunshine_18
18. aug 2022

Používám..