icon

Skúsenosti s čiernou matnou kuchyňou. Neodporúčam!

3. jún 2026

babi prosim vas nedavajte si to nikto. ja som tak strasne chcela modernu kuchynu ze som nedala na reci muz ma odhovaral ze na tom vsetko uvidno a ja ze neee ved to ma mat nejaky specialny povrch proti otlackom. hovno. kazdy jeden prst kazda kvapka vody vsetko tam vidno a to mam dve male deti takze si viete predstavit ako to vyzera po jednom doobede. upratujem to od rana do vecera uz mi z toho drbe vazne a stale to vyzera spinavo. mate niektora nejaky overeny pripravok co na tom nenechava smuhy lebo ja uz som skusila vsetko mozne aj handry z mikrovlakna a stale des. lutujem to kazdy den ze som radsej nedala obycajnu bielu lesklu. mate to niekto tiez takto doma? co s tym robite?

Strana
z2
anonym_ffb22e
3. jún 2026

Biela a cierna bola hit minulych dni, dnes uz skor letia ine dekory. Ale ta cierna je asi najhorsia.

avatar
andreakotesova
3. jún 2026
@anonym_ffb22e

Biela a cierna bola hit minulych dni, dnes uz skor letia ine dekory. Ale ta cierna je asi najhorsia.

@anonym_ffb22e biela lesklá je na údržbu super👌

anonym_2375bf
3. jún 2026

Vymen dvierka

avatar
andreakotesova
3. jún 2026
@anonym_2375bf

Vymen dvierka

@anonym_2375bf viac sa oplatia prestriekat (takto sme to riesili my s linkou v byte). Dvierka su najdrahšou položkou na linke.

anonym_635c5d
3. jún 2026

kupit foliu a prelepit .. alebo skusit neaky cistit protiu otlackom mozno?

avatar
jaja1979
3. jún 2026

@anonym_autor toto si neskúšala? Ja teda ešte nie, ale mám v pláne...sama som zvedavá, či to bude fungovať

avatar
marusiao
3. jún 2026
@jaja1979

@anonym_autor toto si neskúšala? Ja teda ešte nie, ale mám v pláne...sama som zvedavá, či to bude fungovať

@jaja1979 hľadala som vo viacerých DM ,ale nenašla. Mám zelenú matnú kuchyňu z Ikea a je to príšerné, neodporúčam.

anonym_58290a
3. jún 2026
@andreakotesova

@anonym_ffb22e biela lesklá je na údržbu super👌

@andreakotesova veru, ani, ani umyvat by nebolo treba, ale tak prebehnem, aby som nebola za spindiru, skor, kvoli prachu

anonym_58290a
3. jún 2026
@anonym_ffb22e

Biela a cierna bola hit minulych dni, dnes uz skor letia ine dekory. Ale ta cierna je asi najhorsia.

@anonym_ffb22e minulost pre tych, co maju radi drevodekor a farby. Ja nemusim ani drevo, ani farby

anonym_ec28a0
3. jún 2026

Matnu uz nikdy my mame antracit, taky isty horor, ak by som este niekedy robila kuchynu, tak jedine celu drevenu.

anonym_8e76af
3. jún 2026
@jaja1979

@anonym_autor toto si neskúšala? Ja teda ešte nie, ale mám v pláne...sama som zvedavá, či to bude fungovať

@jaja1979 nefunguje to. Mozno par minut po pouziti ale inak odrb

avatar
valikadzm
3. jún 2026
@andreakotesova

@anonym_ffb22e biela lesklá je na údržbu super👌

@andreakotesova naozaj je biela lesklá super na údržbu? Plánujeme kuchyňu a premýšľala som nad vanilkovou. Bála som sa bielej a ešte aj lesku...

avatar
andreakotesova
3. jún 2026
@valikadzm

@andreakotesova naozaj je biela lesklá super na údržbu? Plánujeme kuchyňu a premýšľala som nad vanilkovou. Bála som sa bielej a ešte aj lesku...

@valikadzm naozaj. Je najlepšia 🙂 Raz za čas prebehnes fialovou handričkou od Vileda a hotovo 👌

anonym_b89968
3. jún 2026
@valikadzm

@andreakotesova naozaj je biela lesklá super na údržbu? Plánujeme kuchyňu a premýšľala som nad vanilkovou. Bála som sa bielej a ešte aj lesku...

@valikadzm mam bielu vanilkovu (alebo velmi podobnu) lesklu a naozaj je udrzba vyborna. Mala som predtym matnu bielu a nikdy viac. Lesklu raz pretriem a vybavene, je krasne cista.

avatar
nazama
3. jún 2026

My máme bielu lesklu a som veľmi rada ,občas poutieram dvierka , určite nie každý deň. Je ako nová už 7 rokov.

avatar
zuzubb007
3. jún 2026

Mám bielu lesklú a je top, čiernu by som teda v živote ani neuvažovala kupovať

avatar
doriiis
3. jún 2026

Ponaučenie: Občas sa oplatí počúvať mužov a rozmýšľať nad tým, čo povedia. 🤷🏻‍♀️

anonym_28aea5
3. jún 2026

My mame napr. dub vicenza a kasmir a na udrzbu super, inak vileda handricka a taky mydlovy cistic z dm je super

anonym_6332fe
3. jún 2026
@andreakotesova

@anonym_ffb22e biela lesklá je na údržbu super👌

@andreakotesova my máme bielu lesklu a push systém a za mňa to je horor, kuchyňu mame slnečnú a tiež tam vidno každý odtlacok, musím utierať dvierka každý deň, lebo je to dochytane ..

anonym_6332fe
3. jún 2026
@valikadzm

@andreakotesova naozaj je biela lesklá super na údržbu? Plánujeme kuchyňu a premýšľala som nad vanilkovou. Bála som sa bielej a ešte aj lesku...

@valikadzm ja mám na našu linku nervy, lebo to utieram furt 🙈 keby nebol push systém, tak v pohode
..

avatar
maryuhnakova
3. jún 2026
avatar
majlo1234
3. jún 2026

My mame beton a drevo, odporucam tiez, nevidno nic🤣Dvierka utieram par krat rocne. Ale cierne baterie, vhladnicku a drez, a to teda neodporucam vobec, otras

avatar
kocuris
Autor odpoveď zmazal
avatar
andreakotesova
4. jún 2026
@anonym_6332fe

@valikadzm ja mám na našu linku nervy, lebo to utieram furt 🙈 keby nebol push systém, tak v pohode
..

@anonym_6332fe ja mám zafrézované úchytky 🙂 Ale s push systémom by si mala problém aj pri matnej úprave dvierok a ver, že ešte väčší 🙂

anonym_a1a865
4. jún 2026

@anonym_autor už z princípu by som si nedala čiernu kuchyňu. A to ti nenapadlo, že tam bude všetko vidno?

avatar
magdalienka11
4. jún 2026

@anonym_autor používam z amway prípravok prírodný. Linku mám 10 rokov. No problém

avatar
petracandle
4. jún 2026

Veľký problém je, že dnes si väčšina domácností nedáva kuchynské úchytky, ale systém push. A tam proste budú odtlačky 😃 s úchytkou chytíš iba úchytku a vybavené, ale pri push rukou rovno na dvierka

avatar
vzduchpodazdi
4. jún 2026

@anonym_autor Ja používam na čistenie matnej kuchyne (tmavosivá + biela) univerzálny čistič od Tierra Verde a Vileda handru z mikrovlákna. Nalejem trochu do vody, pretriem a nechám uschnúť. Na mastné fľaky dávam nezriedené. Funguje to spoľahlivo, žiadne šmuhy.

avatar
gabus543
4. jún 2026

@anonym_autor horné skrinky máme čierne matné a tie som umývala s jarovou vodou s trochou octu a vytrela potom dosucha a teraz používam Alori čistič a super a dolné skrinky mám biele matné a na tie používam biely cif

avatar
dididudu
6. jún 2026
@anonym_28aea5

My mame napr. dub vicenza a kasmir a na udrzbu super, inak vileda handricka a taky mydlovy cistic z dm je super

@anonym_28aea5 máte matný kašmír či lesklý? Ja zvažujem tiež kašmír ale matný. Ďakujem

Strana
z2