7 týždňového synčeka dojčím, dokrmujem a má problém so zaspávaním

lenka7875
3. jún 2021

Mám 7 týždňového synčeka. Minuly tyžden mal dosť rozšírenu seboreu a uspávali sme sa 4 hodiny každy večer. Z prsnika si málo vytiahne takze ho musím dokrmovat flaškou.
Keď chytí svoju náladu a večer plače nechce ani prsník a ani flašku pritom je hladný. Inak normálne z prsníka ťahá. Mala som aj laktačnú ale nezmenilo sa to a skúšam naňho rôzne finty ,aby sa riadme napil z prsi ale nepomáha. Mlieka mam dost. Ked chytí rapel a nevie zaspat fungujeme flaška prebalovanie a stale.dookoka až kym.ho nejak neukolíšrm na rukách a nezaspí. Je mi ho.lúto a chcem to zaspavanie nejak urychliť lebo on je nervozny a my ohučany. A nakoniec ked zaspí odpadneme.aj.my s manzelom 🙃
Neviete mi niečo poradiť?

pribinak
3. jún 2021

Rapel môže byt aj kolika

jaskolka
3. jún 2021

Mne to robil do 3 mesiacov. Večer začal plač, mrncanie, chcel prsník, aj ho odmietal, nevedel zaspať, do 23:30 bežné hore sme boli
Potom prestal, z dňa na deň. Nemal koliky, proste potreboval si "zvyknúť".Prvé 3 mesiace sú také zvykacie, ja to volám že 4 trimester.Pokiaľ vyslovene nemá bolesti bruška, ani iné problémy, len to vydrzat. A ako vieš, že je hladný? Vážiš ho pred a po dojčení, že isto si malo vytiahne? Alebo nepribera?

lenka7875
autor
3. jún 2021

@jaskolka lebo by si zjedol aj ručky tak viem ze je hladny. Ano musela som ho vazit lebo zo začiatku malo priberal a vtedy sme to zistili.ked dokrmujem aj flaskou niekedy sa napapá a krasne spinká ak nemá to svoje uspavacie obdobie . No tak to dufam ze s tohto vyrastie.

nelca0510
3. jún 2021

@lenka7875 ahoj. Krmis flaskou, takže môže ísť pomaly aj o začínajúci štrajk alebo nejaké podnety

juliet86
3. jún 2021

@lenka7875 a neskusali ste dokrmovat inak? cievkou na prsniku? suplementorom? dokrmujete tvojim mliekom alebo UM? umelym mliekom? ak UM tak mozno zmenit znacku. alebo skus odsat a dokrmit tbojim ci to spravi zmenu. skus nejake kvapky coliprev alebo saab simplex. zmen d vitamin co davas. skus masaz bruska mastou pupik a cvicenie nozickami. skus zatemnit spalnu. skus biely sum (existuju na to aplikacie treba vyskusat co mu sadne. u nas je to kombinacia 2zvukov takze nakombinuj) skuste hacku. skuste fitloptu. skuste zavinovacku. skuste nosit v satke. skuste mu spievat. skuste k tomu pristupit vedecky a skusat hladat. kiez to zvladnete. drzim palce. tie prve tyzdne mesiace vedia byt masaker

lenka7875
autor
4. jún 2021

@juliet86 dokrmujem svojim mliekom, um mu nedávam lebo svojho mám dosť. Masaze bruška robím aj cvičime nozičkami. Keď má túto svoju chvilku biely šum vôbec nezaberá. Inak ho pro bielom sume viem uspay. Neskušala som dokrmovat inak ako flaškou.

juliet86
4. jún 2021

@lenka7875 skus dokrmovat inak. cievka na prsniku. cievka na prste. suplementor. striekacka. poharik. vela stastia. je to narocne. prejde to

lenka7875
autor
5. jún 2021

@juliet86 vyskúšam ďakujem za radu. A vit D používam devit

essenceee
22. jún 2021

nemože to byt detska kolika? Lebo kde ano, tak potrebuje antikolikove mliečko

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz