Ako dlho u vás trval dojčenecký štrajk?

evulilik
23. aug 2012

Ahojte tak moja štrajkuje už takmer 2 mesiace a tak si kladiem otázku : ,,Skončí sa to niekedy ?" inak pekne priberáme len to že sama dobrovoľne sa my nenaje iba ak tak napije. Je to strašne vyčerpávajúce. Tak my dodajte nádej ... ☹

beton
5. sep 2012

@timuss o to skor sa tandem moze podarit. hlavne je, aby sa vedela prisat. ak nepouzivate cumlik, flasku, tak by si to mohla zachovat. mne sa starsi prisal az v troch mesiacoch po porode. najprv len pozeral a potom mu asi prislo luto, ze aj on by si dal. drzte sa.

timuss
5. sep 2012

@beton no to by som bola rada, uvidím... 😅 bolo by to super, lebo ako som písala, teraz mlieko nechce a v jej veku to je dôležité, snažím sa jej ho nahradiť jogurtom a kašičkami, ale nie je to žiadna sláva, v poslednej dobe ani kašičky moc nechce, mám pocit, že najradšej by jedla celý deň len nejaké pečivo, to je jej 😀

jakani
10. sep 2012

...konecne som rozluskla nas problem! opica jedna, takze ona mi strajkuje 😲 ...doteraz som o tomto termine nepocula, hladala som tu v Laktacnej poradni radu...ulavilo sa mi, ze je to riesitelne...dakujem za uzitocny link, budem sa riadit odporucanym postupom 🙂
@strapco13

zuzuj
15. sep 2012

@evulilik ahoj neviem ci Vam ten Vas problem este trva ak hej napis do IP, poradim ti cosi....svoje sme si uzili štrajk trval 7-8 mesiacov...bola som na psychiatriu...nakoniec sa to už nikdy nevratilo do normalu, ale kojila sa už potom bez aspon kriku a otlačania...ale to už samozrejme som bola nutena davat aj inu stravu...sme si presli prikrmami a nepitim inych tekutín...hoci ani pit ine ani sa kojit...no nikto ma nevedel pochopit...ja len dufam, ze to uz nikdy nezazijem.... 🙂
A priznam sa ze ajj napriek vsetkym odporucaniam, moja nemala nikdy dudel UM, flasu a podobne, moje druhe dieta budem tak od 4 mesiacov urcite na flasku s vodou ucit...resp. uz som po tychto zazitkoch tak pripravena, ze ak druhe mi toto bude robit radsej na UM presedlam...lebo to co som robila...ze cely den v nocnej koseli a spala s nou a lezala a cakala kym zaspi aby som jej mohla strcit prso do ust a potom sa niekedy zobudila...ja som nic neurobila ( to znamena nie ze bordel doma) ale ani som nestihla jest a pit...lebo mala zase hore, a nepila nejedla ani nenakojena...takze mi sme mali sice aj zdravotne tazkosti a mohlo to byt tým, to už je zas tema očkovanie....ale aj tak....ak sa na mna teraz zasadove mamičky kojacie naštvu tak sa naštvu, ale niekedy aj kojenie za každu cenu, neviem ci to stoji za ten stres...každopadne sme sa nakoniec do 2 rokov kojili....ale spatne už nikdy viac. A džím ti palce nech to skoro skončí...lebo tvoja je ešte malinkata velmi...

natalyas
19. apr 2013

@evulilik ahoj..ako ste nakoniec dopadli? my mame ten isty problem...malaa 4 mesiace a uz dva strajkuje..nic ine nerobim len ju nosim na rukach a snazim sa nakojit.. tiez vstava o pol 7 koji sa az o 10 ked saa mi ju podari uspat...uz som zo zufalstva siahla po flasi ze si budem odsavat ale nevie z nej pit a len place... prekonali ste to? ako ste dopadli?

zuzanababalu
19. apr 2013

@evulilik
Ahoj,
viem, ze tvoj clanok je este z minuleho roka, ale tiez by som sa ta chcela opytat ako si dopadla a ci ti vobec nieco pomohlo.
Podla toho co pises, tak mam asi ten isty problem, ja som si nasla dost zaujimavy clanok http://mojedietatko.webnode.sk/dojcenie/malo-ml...
v ktorom sa pise o rastovych spurtoch, kde taktiez odporucaju Senvoku grecku a Benedikt lekarsky, tak som si to dnes bola kupit a uz aj navarila a pila cely den. Tebe to pomohlo?
Moj drobec sa zacal uplne odtahovat odbradavky a ja taktiez nic ine nerobim iba ho kojim od vidim do nevidim + odsavam a odsavam a kojim a odsavam. Nechcem sa davat do stresoveho stavu aby som mala mlieko, ale niekedy uz naozaj neviem co mam robit.
Doteraz sme boli uplne super, rezim nastaveny, papanie suprove ale posledny tyzden nejako zacal strajkovat a dnes pri vecernom kojeni nie a nie sa prisat, iba odsat a tak sa napapa:((
Problem je v tom, ze mozem uz zabudnut o rezime, kt sme mali, teraz to u nas naozaj niekedy je ako v total chaose:(

evulilik
autor
19. apr 2013

@zuzanababalu no žiaľ nepoteším ťa ale aj povzbudím. Nakoniec som podľa návodu laktačnej nenútila ale stále pred papaním uspala. Trvalo to žiaľ až cez 4 mesiace a ja som už bola z nervami v koncoch. Ale potom zrazu to skončilo, mala ešte svoje maniere ale aj to ustúpilo. Stále sa kojíme a ja ani neviem ako som to mohla zvladnuť ale som veľmi sťastná že to prestalo a bambula sa teraz rada kojí. Hlavne nekoj nasilu lebo si spraví odpor, uspi a tak nakoj. Skús zavolať aj laktačnú hoc mne moc nepomohla možno tebe hej, keď nič iné aspoň skontroluje prisatie či to nieje príčinou. Senovka ani benedikt mne osobne nepomohli, mne zaberá trošičku čaj tekané pre dojčiace ženy , vinea a more milk tablety ale myslím že každá sme iná takže rada znie : skúšať skúšať skúšat.. Viem ako sa cítiš a zdá sa to už nemožne, no ak to prekonáte verím že tiež sa budete dlho kojiť a uvidíš aká budeš na seba hrdá že si to zvládla.

evulilik
autor
19. apr 2013

@zuzanababalu pozerám že tvoj maličký má len mesiac, neboj ono to može byť len také obdobie, môže to trvať týždeň a samo to prejde. Ešte my napadla velmi dobrá vec ktorá možno aj mne pomohla : viac sa noste koža na kožu aby cítil vôňu mliečka a tak aby sa znova zamiloval do kamkinej didinky 😉

zuzanababalu
20. apr 2013

@evulilik Ja si naozaj myslim, ze je to tou produkciou mliecka, naozaj skusam vsetko jest a pit co podporuje tvorbu mlieka a prikladam a prikladam tak ako sa drobcovi ziada, tak dufam, ze sa to coskoro otoci tak ako to bolo pred tyzdnom.
Ked ja som uz tak takpovediac zmagorena ( lebo lekarka mam povedala, ze malo pribral) ze teraz nic nerobim len mu davam jest a odsavam a davam jest a odsavam, ze niekedy ked ho dam odgrnut tak aj tolko vyvrati, ze neviem ci je prejedeny, alebo co,... Kolko by malo take 6-tyzdnove babo zjest na jedno posedenie? Ked babatko krochka, to znamena ze je hladne?

evulilik
autor
20. apr 2013

@zuzanababalu koľko by malo bábo zjesť to je totálne individuálne žiadna tabuľka ti to nepovie, pretože tie tabuľky sú blud. Štrajk môže byť spôsobený nedostatkom mlieka, preto je potrebné tvorbu mliečka čo najskôr navýšiť a to tak že v prvom rade si daj skontrolovať prisatie ( možeš užívať kadečo ale keď nebude správne prisatie tak mliečka nebude nikdy dosť, ďalej sa vykašli na klobúčiky ak používaš pretože tie iba kazia dojčenie. ( ale inak stretla som sa aj s prípadom že malý chcel fľašu a nie didi tak začal štrajkovať, matka použila klobúčiky a dieťatko sa prisalo bez problémov. To inak fungovalo aj u nás ale len chvíľku .. No celkovo neodporúčam klobúčiky okrem toho že dieťa nevie stymulovať celú bradavku ale len špic a to vedie k menšej tvorbe mlieka, sú pôvodcom rôznych zápalov prsnika a infekcii ktoré možu zasiahnuť aj ústočká dieťaťa. A keď sme už pri tých infekciách pozri sa drobcovi do ústočiek či nemá na jazyku podnebi alebo aj po vnútornej strane líc biely povlak volaný soor alebo ľudovo žaba. Vedšinou niesú bolestivé ale v niektorých prípadoch áno a aj to môže byť dôvod odmietania. Ak ano tak šup k dr. ) keď veľa zvracká dajte si vysketriť reflux, to vás doktorka neposlala ? . Snaž sa s ním moc nemanipulovať po jedle, mm je to najľahšie stráviteľné a niekedy ani nieje potrebné odgrgovať. Taktiež si myslím že tvoja doktorka ťa možno zbytočne stresuje, dôležité je že dieťatko priberá nestagnuje ani neklesá na hmotnosti . Hlavu hore, viem že je to ťažké no ono sa to upraví. Pokiaľ nemusíš nedokrmuj Um a mne bolo poradene odstrániť fľašu aj cumlík. Spravila som no a dosť dlho sme ani z fľaše nevedeli piť keď už som potom chcela dať ale neľutujem prešla som s ňou rovno na pohárik. A cumlík som jej vzala a hotovo aj tak ho až tak nezbožňovala. Mliečko sa ti bude tvoriť aj keď ty sama budeš v kľude, odýchnuta, vyspatá a najedena. Aj keď to je zložité byť odýchnutá ale tak určite ti má kto pomôcť .. Keď chceš mať mliečko musíš byť sebecká a myslieť na seba a na svoje pohodlie. Ešte ťa vyvediem z omylu dieťa nieje tamagoči čo si pýta jesť každe 3 hodiny, ono je to zas individuálne. My sme boli prvé 2 mesiace vkuse na prse .. Bala som sa z ňou aj odbehnúť ďalej od bloku aby zas neplakala že chce jesť, no nam ten štrajk začal v 3,5 mesiaca keď mala a skončil tak cca 7,5 . Bolo to hrozné obdobie ale stalo za to 😉
A to krochkanie neviem čo máš namysli, ale keď je hladný určite bude džamkať a neskôr aj plakať. Skús mu však ponúknuť skôr než pride naňho hlad. Možno sa ti pomaly púšťa mliečko a tvoj hladoš chce hneď a rýchlo a to ho nervuje. Vtedy treba pred krmením použiť odsávačku aby sa mliečko spustilo. Alebo je možné že mu nechutí predné mlieko a hňeď chce to hustejšie sladšie a výživnejšie . No ako hovorím môže to štrajkovanie mať viaceré príčiny a najlepšie ti poradí dobrá laktačná alebo ty trpezlivo skúšaj. Kúp si niečo na navýšenie tvorby mlieka ( veľa báb si chváli aj motylium no ja som zas nič nepocítila pri jeho užívaní no každá sme iná takže len skúšať). Držím Vám palce. Budem rada ak dáš vedieť že už malému chutí. Veľa síl. Papa

evulilik
autor
20. apr 2013

@zuzanababalu a ešte my napadlo že to keď sa napapá a po odgrgnutí grcne nemusí znamenať že ide o reflux ani to že je prejedený ale môže ísť zas o zlé prisatie tak sa naťahá aj veľa vzduchu čo mliečko vytlačí von. Ešte ti poradím nenechaj ho dudlať naprázdno ale hneď daj druhý prsník. Hneď keď sa začne zlostiť tak ho prelož ja druhý a takto ich striedaj . 😉

zuzanababalu
21. apr 2013

@evulilik dakujem za rady, snad nieco zaberie, v noci papal kazde 2-3 hodky a teraz rano taktiez papal z jedneho prsnika a este som aj odsala 50, tak hadam uz to je na dobrej ceste🙂

avokado28
20. aug 2016

@evulilik Uz ubehlo veeela casu od tvojho prispevku, no mozes mi prosim povedat, ci to preslo? Ja sa trapim uz mesiac a pol, vsetky odporucane postupy mam v malicku. Teoreticky, aj prakticky. No strajk pretrvava ☹
A ak preslo, kolko to trvalo? Dakujem pekne.

evulilik
autor
20. aug 2016

@avokado28 Ahoj, ani nevieš koľko mamičiek mi píše ip že má tento problém, každý mesiac aspoň jedna..malú som nakoniec kojila do 2 rokov ... Najviac potrebuješ trpezlivosť ... Dieťatu nedavat cumel ani fľašku , nenutiť na prsník , dieťatko uspať a tak priložiť v polospanku alebo v spanku , veľa nosiť koža na kožu v urovni prs aby citila mliečko .. Moja štrajkovala dlho zhruba od 3 do 8 m.. No boli dobré dni kedy nemala problém a potom zlé kedy som si aj ja poplakala .. Každé dieťa je iné , možno budete štrajkovať tyždeň , mesiac .. Neviem moja bola tvrdohlavá .. No potom som ju z revom zas odstavovala ..😄 V teplách podavaj ak nebude dlšie spinkať a bude hladna tvoje mliečko alebo vodičku , lyžičkou , pripadne striekačkou . Pripadne cievkou po prste (kupiš v lekárni ) .. Držím palce 😉

evulilik
autor
20. aug 2016

@avokado28 No ešte predsa , skus použiť klobučik na prsnik ak teda chceš ponechat fľašu a cumel , kamoške to takto zafungovalo , proste dieta chcelo silokon a kojila do 1 roka takto .. Ak nezaberie alebo nebude vyhovovať tak ak chceš kojiť cumel a fľaša musí preč .. .. Lebo ona sať potrebuje sa tak ukľudniť a keď jej daš cumlik nebude chcieť si ho spraviť z teba a keď daš fľašu , nebude motivovaná pracne ťahať mliečko z prsnika .. Plus skus si navýšiť tvorbu mliečka , dnes je toho veľa na trhu .. Každemu niečo ine zaberie , mne najviac tablety more milk ... A vinea .. A taktiež skontroluj malej pusinku , či tam nemá soor (bieli povlak ) niekedy býva bolestivý a preto može odmietať papať ..alebo či nie je červené hrdielko ..a na poradni spomeň či nemá dieťa malo železa nech ti pozrí z krvi , lebo nedostatok tiež sposobuje nechutenstvo ,
Ja viem je to ťažké , len vydržať ak chceš kojiť , stojí to za to 😊

avokado28
20. aug 2016

@evulilik och, nechapem, co sa im v tuch hlavkach moze diat, ze takto reaguju ☹ drz palce, nech to netrva dlho. Dakujem za odpoved.

denval
24. okt 2016

Ahojte, tiez sme bojovali s dojcenskym strajkom. Aby som priniesla trochu optimizmu, tak u nas to trvalo nastastie tak cca 2 tyzdne. Zacalo to tyzden pred ukoncenym 3. mesiacom. Maly najprv odmietal jedno prso a po par dnoch obidva. Kojit sa nechcel v ziadnom pripade, takze to vyzeralo tak ze sa vacsinou uplakal do polospanku a vtedy sa pricucol a potom som mu hned supla aj druhe prso. Skusala som vselico mozne, osvedcene rady nepomahali. Je to dost individualne, moje dieta sa napriklad nerado nosi v nosici alebo satke a samozrejme mu to vadilo tak som ho nenosila, taktiez nerad spi na manzelskej posteli, myslim ze kvoji tomu ze ma v svojej postielke tvrdsi madrac a lepsie sa mu dycha (zasadne zaspi iba na bruchu). Dovtedy som mlieka mala vela, striekalo na vsetky smery a priberal krasne, tak som patrala po inych pricinach ako to vyriesit. Mlieka som zrazu zacala mat menej ale to asi suviselo s tym ze nepapal poriadne. Citala som potom ze sa u matky v tom obdobi spomaluje tok mlieka a to bolo asi u nas spustacom strajku. Predtym bol zvyknuty ze len otvoril pusu a mliecko uz tieklo prudom a zrazu to uz nebolo tak. Musel chvilu "roztahat" a az potom to slo. No potom mliecko zasa zacalo striekat riadne a on na to nebol pripraveny a zacas sa dusit, kaslat, hnevat atd. Tak som zacala vymyslat vselijake nove polohy na oblbovanie aby sa prisal (aj pri hopsani na fitlopte) a taktiez som zlepsila uhol prisatia aby potom zvladal velke mnozstvo mliecka. Taktiez som s nim chodila na dlhsie prechadzy a kojila vonku. V cudzom prostredi mal vela novych vnemov a sa potreboval ukludnit (prso), takze som vlastne vyuzila aj tento sposob pricucnutia na nakrmenie. Postupne sa to zacalo zlepsovat, najprv zacal pekne papat iba z jedneho prsa a cca po 2-3 tyzdnoch uz pekne papa z obidvoch. Som vdacna pri kazdom kojeni ze sa moje dieta krasne prisaje a napapa sa. Samozrejme este sem tam zastrajkuje, ale neda sa to porovnat.
Dufam ze som aspon trosku povzbudila ostatne mamicky ktore s tym bojuju, viem ze je to velka zataz na psychiku ale treba to brat v klude a patrat po pricine. Hlavne sa netreba az tak velmi stresovat, ved aj male dieta ma pud sebazachovy a ked bude skutocne hladne tak sa napapa alebo zaspi a vtedy ho nakojte.
Nevzdavajte to a myslite optimisticky 🙂

daina1
28. apr 2018

@evulilik ahoj neviem ci tu este chodis ak ano napis mi spravu ako dopadlo kojenie lebo presne to iste zazivam ja s malym ze nechce jest a ja uz nevladzem. Tiez neje aj 5 hodin a nic ibe cez den nerobim len hrajem sa nukam cici odsajem a davam lyzickou a uz mi z toho prepina uz nevkadzem ako dlho to trvalo? U nas uz mesiac a stale horsie a horsie.