Ako je lepšie odstaviť dieťa?

katkanova
6. máj 2012

ahojte, moj syncek (11mes) sa uz dlhsiu dobu kojil len vecer a v noci. chcem ho prestat kojit a prejst na UM. zaujimali by ma vase rady a skusenosti ohladne tohto: je lepsie hned naraz zrusit vecerne aj nocne kojenie a nahradit ho UM, alebo napr najskor vecer a casom aj v noci? dnes sme zacali a chudacik radsej zaspal bez vecerneho mliecka akoby si dal UM. mam obavy ze v noci to bude chciet dobiehat a mohlo by to dopadnu tak ze ak mu dam vecer UM a v noci stale MM, jednoducho si vecer radsej neda nic a v noci sa bude budit o to castejsie na moje mlieko. prosim, aby ste tu neriesili ze ho mam este kojit a kolko este a pripadne sa o tom nezacali priecit ako to na koniku byva zvykom, prestat ho kojit pre mna nie je lahke rozhodnutie, ale zial nevyhnutne. este by ma zaujimalo, ci sa vam viac osvedcilo ponukat vodicku v noci, alebo UM. dakujem za kazdu radu. aby som nezabudla, cez den mliecko nepije ziadne lebo nechce

mamutka
6. máj 2012

@katkanova no to bude tazke, ked nechce nijake ine mlieko, ved v jeho veku to potrebuje.... co sa tyka vyberu na noc - dala by som radsej vodu ako UM, ak by ho chcel vobec, koli zubkom - voda ich nebude nicit v noci bez umyvania. asi ho poriadne nakrm vecet a daj MM a potom v noci len vodicku, postupne si odvykne byt v noci krmeny - snad 😅 moj bol zrut, v noci sa krmil strasne dlho.
ja som skusala okolo roka ponukat UM, lebo som mala pocit, ze bude zavislak a chcela som si uz konecne v noci aj pospat, ale tiez to totalne odignoroval, tak sme pokracovali s MM. ale posem ti v inej teme, ako to zase bolo dobre pre mna, take postupne pomale odstavovanie 😉

renatka100
6. máj 2012

Ja som malu odstavila tiez prednedavnom mala 14 mesiacov a uz som mala dost toho nocneho stavania. Um nepije ziadne aj sme skusali vsetky znacky a nic. Tak sme zacali davat krupicovu kasu na veceru a kojenie som ukoncila tak ze v noci bol s nou iba manzel(uz som ju kojila posledne styri mesiace iba v noci). Samotne ukoncenie kojenia bol poriadny zaberak tak asi tyzden boli noci dost zle ale potom si zacala zvykat budila sa iba raz a to som jej dala vianocku a vypila velmi vela vody. Potom zaspala. Moja rada pre teba je ze to co vypil cez noc mu musis vynahradit cez den pretoze um ti urcite pit nebude tieto kojene deti maju velmi mlsny jazycek. Takze u nas to funguje tak ze ma vydatne ranajky, potom nejaky jogurt potom jedna vyziva na obed polievka a maso s cestovinami alebo ryzou, potom po zobudeni dalsia vyziva a piskoty alebo keksik pre deti, potom okolo piatej cestoviny alebo rohlik pripadne chleba, vecera okolo siedmej zelenina s masom, so zemiakom a pod a dalsia vecera tesne pred spanim po ukupani krupicova kasa. Viem je to obroske mnozstvo jedla ale ked to zanedbam, tak sa budi v noci ze je hladna. Takze treba mu vynahradit nocne papanie dennym. Nasej malej odstavenie podla mna velmi pomohlo, zacala jest rozmanitejsie jedla, zacala jest viac (na svoj vek ma o kilo menej ako by mala mat) a hlavne v noci sa zobudi tak max jeden krat. Urcite urobis dobre ak dieta po roku pomaly odstavis 😵 🙂 😀

katkanova
autor
6. máj 2012

@mamutka dakujem