Ako prestať koiť 31 mesačné dieťa?

klaudia4444
20. jan 2017

ahojte potrebovala by som poradiť...mám strašne veľký problém môj chlapček. ..lepšie povedané cickos ma 2roky a 7mesiacov a ešte stále kojim neviem ako prestať on je normálne závislý. ..a druhý problém že neostane bezomna ani na minútku keď ho nechám napr s manželom tak začne tak plače že až zvracia prosím ak viete poraďte čo mám robiť ďakujem 😢😢

moni244
20. jan 2017

Odstavit, par dni poreve a zvykne si

klaudia4444
autor
20. jan 2017

@moni244 to viem lenže on keď začne plakať tak neskončí až do kedy sa nezvracia vyvracia všetko čo cez deň spapal bojím sa že sa začne dusiť alebo mu príde zle od toho

erickatt
20. jan 2017

@klaudia4444 ja tak mohla, zaviazať obvezmi a mliečko není a hotovo. Maminka má bol a basta. Poreve dva tri dni. Musíš vydržať a jednoducho mu cicky neukázať. To prvý problém.. a že bez teba nevydrží, no keď ho odstavis, ať mu muž urobí super výlet na hodku , do herne, sánkovať sa, pozrieť zvieratá. Najprv von ho s ním posli. Na vlaky sa pozrieť... To zvládneš. A aj v noci bude zaviazaná.. lebo drobec isto dôjde a bude chcieť cuckat

moni244
20. jan 2017

@klaudia4444 no bez placu to nepojde, neda sa macnut carovnym prutikom

klaudia4444
autor
20. jan 2017

a lepšie z jedného dňa na druhý alebo pomalicky?

alchemilkazltozelena
20. jan 2017

@klaudia4444 ine sa neda len odstavit..vydrzat 3 dni a potom zabudne

erickatt
20. jan 2017

@klaudia4444 odrazu , zaviazať a není. Maminka má boooo a neni

dasenka26
20. jan 2017

V septembri sa aj chystáte do skolky ak sa nemylim, treba byt nekompromisna..aby ste aj do práce mohla..

jankalukasova
20. jan 2017

keď bol bratranec maličký.. asi ako Tvoj syn, tak bol na matke- mojej tetke absolútne závislí... ona nešla sama ani na záchod.. a to si nerobím srandu. V ich byte v záchode, stál vedľa nej. Až to zašlo tak ďaleko, že sa jeho tatko nasral, povedal, že jeho syn sa nebude furt držať len sukne. Zbalil malého, naložilo ho do auta a zobral ho na 2 týždne na chatu... Prvé 3 dni malý reval.. non-stop. 4 deň pochopil, že tým nič nevyrieši a začal normálne fungovať. Žiadna trauma, žiadne pocikávanie ani nič podobné. Normálne to chlapec rozchodil.

mamutka
20. jan 2017

@klaudia4444 mojho som odstavila ked mal 2 roky a 3 mesiace a absolutne bez placu. V tomto jeku je to len take pocuckavanie pre radost, chut a pod. Takze mu vysvetli, ze maminke sa zacina minat mliecko.
V tom veku je dieta dost rozumne na to, aby si s nim zacala rozumne, vazne, trochu tajomne riesit, ze prisiel cas, kedy sa minu zasoby. Hovor to tak, aby to nebolo ani smutne, ani divne, skor aby mal pocit, ze s nim riesis velku dolezitu vec ako s velkacom. Moj maly to bral uplne krasne a to bol riadny zavislak. Vytvor okolo toho pribeh, ako uz v tomto veku to miecko sa bud pokazi, alebo totalne minie ( natri si nieco na bradavky, ak by skusal, ci sa pokazilo, utvrdi sa v tom 😉 )
Proste to vobec nemusi byt so scenami a s placom. V tomto veku to moze byt s jednoduchym pribehom. Snad pochopi a zadari sa ako u nas.
Co sa tyka manzela, nas zacal byt nanho namotany velmi, ked si syn zacal uzivat s tatom sport. Nech si idu kopat loptu, ze je velky futbalista. Hadzat ju na nejaky kos, ako basket a pod. Toto maleho totalne naviazalo na ocka u nas. S tatom je viac srandy a dobrodruzstva ako s maminou a jej vystrihovackami a kolacikmi - aspon to je pohlad chalana, ktory v tom veku objavi novu dimenziu.

klaudia4444
autor
20. jan 2017

joj ďakujem vám niečo budem musieť skúsiť dúfam,že sa podarí

tarvika
20. jan 2017

Ak ti to dojcenie nevadi, neriesila by som. pripadne postupne obmedz, ak uz rozprava viete sa dohodnut ze mliecko bude len ked ste doma, len pred spanim a rano a podobne. Ten druhy problem - potupne zapajat ocina, hrajte sa s dietatom spolocne, potom ty na chvilku odbehni, najprv len do kuchyne, potom skus pred dom, na 5 min sa prejst, potom 10 min do obchodu a tak postupne. potom skus nechat aj na hodinku, ak bude plakat tatino to musi nejako zvladnut, ale nesmie ta volat naspat. drzim palce!

klaudia4444
autor
20. jan 2017

No dojcenie mi dosť vadí lebo v noci skoro 4-5krát cicka a niekedy aj viackrát. ...a ocina máme doma málokedy lebo. pracuje v zahraničí tak skvor starý rodičia atď by mohli

tarvika
20. jan 2017

super, tak stari rodicia. dopredu sa dohodni s nimi ako to bude prebiehat a chodte na to postupne. a ak chces odstavit uz hned tak asi najlepsie je nedat a hotovo. alebo mozes skusit len na noc odstavit - ja som tak urobila vysvetlila som ze mliecko spinka a bude az rano.

bianca
20. jan 2017

sak ono ho to raz isto prejde.Musim radikalne zasiahnut ak to myslis vazne a jemu sa to pacit nebude. Cim viac pokusov, tym viac si mlady pan bude isty ze staci divadlo a maminka povoli. Na druhej strane tie deti fakt trpia a nechapu to. Raz ale musi prist posledny den. Drzim palce

tyssa
20. jan 2017

odstavovala som v 2,5 roku-musela, lebo nič iné nechcel jesť,.. na bradavky som dala čierne korenie a keď chcel cuckať-bolo zlé mlieko-pokazené,.. stiahla som obväzom, v noci pri tuhom spánku dala stiahnuť zvyškové mlieko, a tak to trvalo 2 dni,. aj o dva roky sa pýtal kedy bude mliečko opäť dobré🙂

luba41
21. jan 2017

@klaudia4444 sa nečudujem, ked manžel nie je doma-on ho berie ako cudzieho človeka, preto sa tak správa.Ty si pre neho momentálne jediná blízka osoba preto je na teba tak naviazaný.....bohužial, ešte je malý aby to pochopil..takže určite nerobiť niečo nasilu..všetko sa dá postupne..pozri si ak chceš aj skupinu https://www.modrykonik.sk/group/4722/

moni244
21. jan 2017

@luba41 zase ty? A co tak citat, co pise? Nechce cakat do samoodstavenie, dojcenie je pre nu uz pritazou, tak si nechaj tie svoje "mudrosti" pre niekoho, kto chce dojcit

luba41
21. jan 2017

@moni244 T ešte raz pre teba aj s pochopenímm..vysvetlujem jej, prečo má doma "závisláka"....čítaš niečo medzi riadkami?Ty nepozeráš na dôvody prečo dieťa sa tak správa, lebo to nie je obvyklé správanie 2,5r dieťaťa..ty máš len jedno riešenie vyrevať, lebo je už velký.. a čo robila doteraz? doteraz jej to asi vyhovovalo..

moni244
21. jan 2017

@luba41 a ty vidis len dojcenie za kazdu cenu

klaudia4444
autor
21. jan 2017

nevyhovovalo len som nevedela čo mám robiť a o modrom konikovy som sa dozvedela až teraz a dúfam,že mi nejaka rada od vás pomôže

marcelatje
21. jan 2017

@klaudia4444 ja ani nejdem pisat dokedy som dojcila dceru 😂 napisem len ze ked mi to zacalo vadit a bola som z toho strasne nervozna povedala som dost a viac som nedala 😅
Co sa zavislosti na matke tyka dcera prvy krat spala mimo domu ked mala 3,5 dovtedy ani za nic. Ale aj to ju bavilo asi 4x a najradsej je doma. Je taka a co ju kvoli tomu zabijem? Je mudra, zdrava, sikovna, nic jej nechyba. Snad sa nebude mojej sukne do 40 ky drzat........dufam 😂

evittam
21. jan 2017

@moni244 No ved ako vzdy-zena pyta radu ako odstavit a ona radi ak dojcit dalej....😁

Skoro 3-rocne dieta nie je "malicke"...Nas tatino tiez pracuje v zahranici uz 2 .rok a dcerka ho nikdy nebrala ako cudziu osobu - to je pekma hlupost..a nikdy pri mom neplakala ak som isla prec.
Proste nie je,nedam,hotovo....

evittam
21. jan 2017

Ospravedlňujem sa za preklepy.🙂

klaudia4444
autor
21. jan 2017

môj tiež manžela neberie ako cudzieho len je na mňa strašne naviazany kvôli tomu,že kojim a áno kvôli tomu som pýtala radu lebo už toho mám dosť už mi to vadí chcem prestať kojit ďakujem mamičkám ktoré má chápu

gita17
21. jan 2017

@klaudia4444 z toho co pises je mi jasne ze sa min. podvedomo stazis svoje dieta prehnane ochranovat, toto nie je normalne a narobis mu tymto v zivote este kopec problemov a trapenia. Ale bohuzial pochybujem, ze sa zmenis...

domak2
21. jan 2017

@klaudia4444 nerozumiem, ze doteraz to nevyhovovalo, ale kedze si nasla modreho konika.... keby si ho nenasla tak dojcis do maturity?
Ja si nemyslim ze odstavit a vyrevat je ta super cesta, pride mi to velmi necitlive. Ja som odstavovala postupne, niekedy pomohlo odputat pozornost, niekedy pohar mlieka, vysvetlenie, niekedy povedat nie, kludne moze aj poplakat, skracovanie intervalov, ale aby som ju nechala tri dni revat "ved si zvykne" to naozaj nie, pokial by neslo o nieco kedy sa tomu neda vyhnut. Ano ludia si zvyknu na kadeco, ale preco to takto silit neviem. Kojila som skoro do troch rokov, ale tie posledne mesiace parkrat denne, pripadne niekedy aj cely den zabudla.

zana0077
21. jan 2017

@klaudia4444 tak toto teda doverne poznam, malu som kojila cca 2,5 roka a odnaucanie bolo jednoducho hruza. Skusali sme spanie v izbe sposobom ja v obyvacke, mala s mm v spalni, no ked mala chytila za kozy manzela, ved cicka ako cicka, taaak to uz reval aj on 🙂 ak som bradavky natrela cimkolvek...horcicou, kecupom, ze au boli, tak ma poslala jednoducho umyt...prst vystrceny smerom do kupelne a hotovo...nepomohlo nic ak som sa otocila v noci chrbtom k malej, ze nedam, tahala ma za vlasy, nozicky zaprete do mojho chrbta a snazila sa ma obratit...teda nevyslo ani to... a takto kazdu noc aj zo 10x...kym mi nerupli nervy a mala sla na cele 3 dni k nasim. A bolo vybavene. Mama si vytrpela lebo mala knucala, ale bolo po probleme. A to nevravim, ze mala bola taky zavislak, ze jej bolo jedno koho prsnik. Skusala to snad aj na oca ;)

klaudia4444
autor
21. jan 2017

@gita17 to že som napísala jednu dve vety už vieš aká som?ja som pýtala o radu a nie o tvoje hlúpe urážky

klaudia4444
autor
21. jan 2017

@domak2 nevravím že som nič neskusala len to nepomohlo tak snáď mi tu niekto poradi si myslím,že nato sme tu žeby sme si navzájom poradili a nie urážali