Ako to funguje s mliekom?

janasilnajana
18. mar 2022

Od kedy som porodila snažila som sa kojiť. Veľmi som zle znášala keď malý sa z môjho mlieka nenakrmil a museli mi ho v nemocnici prikrmovat. Neskor krv neskutočná bolesť prsníka.stále cucal A stále hladný... To ma prinútilo i doma prikrmovat čím ďalej tým viac. Teraz ma 6 týždňov. Prsník mi už odmieta, pretože si zvykol na fľašu. Skúšam mu dat prsník aspon 1x do dňa. Je to síce len na 5 minút ale pri donúteni cuca. Skúšala som si rukami vytlačiť mlieko s prsníka a niečo ide. Som dosť prekvapená. Ako to funguje to mlieko postupne stratím? Úplne? Alebo stále niečo bude ako to je. Chcela by som aby mal moje mlieko ale nechce

pribinak
18. mar 2022

@janasilnajana tak si odsaj a daj mu z fľašky. Netráp seba ani bábätko

ga1briel
18. mar 2022

@janasilnajana pri prvom mi pomohol klobúcik. Tiež odmietal prsnik (len fľaša a cumel) ale veľmi som chcela aby mal moje mlieko. Tak som kojila cez klobúcik a hotovo. Mala som doma aj laktacnu poradkynu ale od bolesti som to neskôr vzdala. Na klobuciku bol skoro rok ☺️👌Mlieka som mala dostatok, až prebytok ;) a ked bolo treba, odsala som si.

janasilnajana
autor
18. mar 2022

@pribinak ale ono mi to už neide ani veľa odsať len kým ho mam skúšam. Niekedy mi až tieklo teraz ak by som cely deň nedala nic by aa nestálo, Len neviem to budem mat mlieko stále? Som prvorodicka viem ze sa stráca mlieko ale ja ho stále mam. A je mi ľúto neskúsiť to keď ho mam i keď je to len kus

janasilnajana
autor
18. mar 2022

@ga1briel ja ho práveže nemám dostatok ale stále mam. Vždy keď som mu dávala bol i tak hladný.... Klobúčik sa nedáva len Vtedy ak je bradavka zła?

pribinak
18. mar 2022

@janasilnajana nie nebudeš mat mlieko stále. Prestaneš dojčiť, stratí sa

janasilnajana
autor
18. mar 2022

@pribinak a keď budem skúšať prikladať viac a viac. Je možnosť ze ho bude zase viac?

pribinak
18. mar 2022

@janasilnajana je, ale nie u každého

janulik270
18. mar 2022

Mám 2deti pri oboch bol problém
Ked sa narodili prisali sa pekne ale po pár dní prišiel problém pri prvej som mala krvavé prsníky,krv v mlieku,ja vysoké horúčky ,zápal v prsníku.Prikrmovali na fľašu a dcérka si zvykla tak som odsávala mlieko a dávala na fľašu.
Druhá dcéra pridala sa ale na 4den keď nás mali prepustiť začal problém dcéra silná žltačka,bola pod svetlom a museli ju prikrmovat,ja krvavé prsníky,horúčky,zápal, tým že dcera nemohla prísť kumne na kojenie musela byť pod svetlom odsávala mlieko som,dlho sme boli v nemocnici a ja zo stresu som strácala mlieko.Museli dcéru prikrmovat.Ked sme sa po 2tyz po narodení prišli domov mlieka bolo minimum.Kupila si senovku,a Benedik,pila vineu,jedla vajíčkovú polievku,vtáčie mlieko po týždni mlieko nabehlo hlavne nebola som v strese.Kedze dcéra bola naučená na fľašu mlieko som odsávala do roka aj uskladnovala do chladničky bolo toho veľa.Snazila som aj na klobúčiky ale vôbec nepomohlo,často prikladať ani to proste odsavat a odsavat

panda21
19. mar 2022

Ak si presvedčená a odhodlaná kojit, zavolaj si k sebe domov laktacnu poradkyňu. Dovtedy koža na kožu, nosiť veľa, spať spolu lebo v noci sa tvorí najviac mlieka, žiadny cumel, aktívne ponúkať. Skontrolovať uzdicky a dať strihnut a pohor na prisatie. Uzdicky a prisatie môžeš odfotit moderatorke jojke v laktacnej skupine tu na koňovi.

judit47
19. mar 2022

Odpoved-ano postupne ho stratis ale co to vytlacis aj daavno potom ako prestanes kojiy syn bol velni kratku dobu kojeny a este dva roky potom som zopar kvapiek vyzmykala😅

ga1briel
19. mar 2022

@janasilnajana treba piť piť piť a jest veľa polievok. No ale nie som laktacna poradkyňa ani žiadna "odborníčka". Hovorím zo skúseností (teraz to aj moja kamarátka riešila. Strácala mlieko, kúpila vitamíny na podporu a naozaj vypila dva a viac litrov vody).... Ano klobúcik slúži na to, ale mne jedna sestrička poradila takýto trik a pomohlo mi to 🤷‍♀️ lebo krpec mal pocit ze ma fľašu v ústach a sal ☺️