Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

rimmel
27. mar 2010

no moze byt radka ja sa nevyznam ..akurat som citala obsah mojho chleba a ziadne vajko ci mlieko 😔 ale je na kazdom rodicovi co a kedy da, a aky chleba da 😉

rimmel
27. mar 2010

a to vajko co si pisala to patrilo pre chleba alebo rozky?

radka.m.
27. mar 2010

pro obojí,i když v některých druzích pečiva se dá používat pouze žloutek

rimmel
27. mar 2010

no to je sila..kolko ludi to urcite nevie 😕 este ze tu to nedavaju do chlebov, mozno preto su tie slovenske ovela chutnejsie 😀

radka.m.
27. mar 2010

s tím souhlasím,určitě spousta mamin neví plno věcí,co se kam přidává,taky by se určitě našlo pečivo,které je bez vejce,ale u nás se třeba vůbec takové nedělá,a to samé je s kypřícími přísady,i když já si teda neumím představit chleba bez kypřících přísad 😀

evinka001
27. mar 2010

rimmel - k těm piškotům, dostávali je s namixovaným ovocem, s chlebem si to nějak neumím představit 😀 jinak, měla jsem pocit, že tahle diskuze je o tom, o stravě po 1. roku a ne do jednoho roku.

rimmel
27. mar 2010

ja si zase neviem predstavit nieco mixovat do ovocia, sak nech to papaju samotne 😅

mirri
28. mar 2010

no jeste ze mam pekarnicku a pecu si chleba sama!! 😉

janec79
28. mar 2010

ahojte, chcem sa spytat, od kedy by sa mohla dat restovana kuracia pecienka dietatu, ja som minule robila pre nas a malej som dala trosku ochutnat a vyzeralo to tak, ze by zjedla aj za tanier....ziadne vnutornosti este nejedla, vlastne ani my moc nejedavame, ale pecienku lubime.
A este dalsia otazocka, odkedy ste zacali davat detom 2 chody na obed?
dakujem, pekny dnik

rimmel
28. mar 2010

mirri veru to je najlepsie 🙂

opecienke neviem, a dva chody, ja osobne davat nebudem este velmi dlho, nevidim v tom vyznam, tak ci tak spapa tu istu porciu, cize ci sa jeho obed sklada z 50% polievky a 50% druheho alebo 100% druheho je uplne jedno, ak obe jedla obsahuju dostatok zeleninky, a mne viac vyhovuje mu davat k druhemu jedlu cerstvu zeleninku ako zeleninku v polievke.

proste sa mi to tak viac paci 😀

polievky ja zatial davam ako samostatny chod a to huste polievky a nie casto 😅 skor varim zeleninove jedla.

misicka85
28. mar 2010

co je pecienka??? Játra??? jestli jo,tak tu měla Adélka už asi 3x, poprvé v 11m. My ji taky moc často neděláme, já ji moc nemusím,ale manžel ji má rád a Adélce taky šmakovala. Dělám jenom kuřecí když už...

Dva chody neporadím, já dávám Adélce polívečku většinou na večeři a na oběd má jenom hlavní jídlo.

radka.m.
28. mar 2010

ahojky,tak pecienka jsou játra?já myslela nějaké pečené maso 😀 ,já teda játra malému nedávám,ono se to ani nedoporučuje,poněvadž játra,ledviny...jsou přece jenom odpadní orgány,to raději pořádné maso,jinak my jíme už dva chody,protože u starších dětí jsem měla zkušenost,že jim dloouho trvalo,než si na ty dva chody navykly,tak už jsem u malého dávno začala,protože je potřeba,aby až půjde do školky,tak ty dva chody snědl 😉

nadulici
28. mar 2010

ja tiez malej nedavam naraz dva chody, nie je velky jedak, takze by mi to aj tak oboje nezjedla....ale polievocku velmi lubi, takze pred spanim ma vecsinou tu polievku a ked sa zobudi tak druhe....polievku jej robim ale hustu zeleninovu aj s vyvarenym maskom...taku ma najradsej....a ja som spokojna ked nezje cely druhy chod, ze mala aj zeleninku aj nejake masko....

misicka85
28. mar 2010

RADKA - já nevím jestli jsou to játra, jsem to jen tak odhadovala když Janec psala že vnitřnosti nejí ale pecienku mají rádi 😀 my ji taky nejíme často,ale tak 2x za rok ji udělám, to si myslím že až tak nevadí, jinak samozřejmě taky radši nějaké kvalitnější masíčko,mňam 😀

berenika39
28. mar 2010

ty dva chody asi záleží na zvyku v rodině, u nás se to nikdy nejdelo, ale to je každého věc. dávám hlavní jídlo v poledne a protože polévky miluje, tak je má skoro denně k večeři, ted někdy musím polévkou nahradit i oběd ☹ ☹ , zoubkuje. Polévka je podle mě super jídlo, jde do ní dát všechno zdravé+voda. 😉 😉 😉

rimmel
28. mar 2010

presne, zalezi od rodiny ,zvykov a tiez od toho ci ma dieta problem s pitim vody ci tekutin. 😉

janetty
28. mar 2010

chiwule, myslíš, že není k smiechu, to že dávam kravské mlieko? Ale veď ja mu ho nedávam na pitie, na pitie ma UM. A kravské nedavam surové, ale prevarené do jedál a nie zas každý deň. A môj drobec nie je teliatko 😀 , viem že si to myslela obrazne, len mi to prišlo smiešne milé...
radka diky 😉

rimmel
28. mar 2010

prevarene ci nie, to je jedno, stale je to velky alergen.

radka.m.
28. mar 2010

janetty-nemáš zač 😉 ,jinak holky k tomu mléku-názory na mléko se velice liší,někdo opravdu propaguje km až od dvou let,někdo zase po roce klidně i na pití,do pokrmů kolem roka nevadí vůbec,protože to už je dítě ve věku,kdy papá taky mléčné výrobky a ty obsahují stejně jako km agresivní bílkovinu,pokud nedělá neplechu třeba jogurt a není prokázána alergie na BKM,tak m léko taky nevadí,jinak janetty-pokud používáš pasterizované mléko,tak není potřeba ho znovu převářet 😉

chiwule
28. mar 2010

janetty, k pláči je to, že se snažíš zbytečně spěchat. Tvému dítěti to nijak nepomůže. To že ještě nemá ani rok a už mu zatěžuješ ledviny a střeva vším tím co mu dáváš mu jistě v dospělém věku bude jen k užitku 😒 . Ale to je na zodpovědnosti každého rodiče. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, takže opravdu nechápu proč jsou některé maminky tak pyšné na to, že jejich děti milují sladkosti nebo "krásně papají" dospělácká jídla okořeněná kečupama, horčicema, vegetou, tunami soli nebo dalších "dobrot". a to vše ještě před prvním rokem věku 😠
Z osobní životní zkušenosti vím, jak těžký je život s alergiemi a rozhodně takový život nechci pro svoje dítě. Takže udělám všechno pro to, aby podobný život nemělo! Jeho zdraví můžu ovlivnit od začátku, svoje už bohužel ne.
Pokud budeš mít zájem, nebo ostatní, mohu ti do IP poslat wordový dokument, kde jsou vypsané potraviny a postupy kdy a jak a jaké potraviny zavádět do stravy kojených a nekojených dětí, alergiků a nealergických dětí. Sepsala to jedna zdravotní sestra - porodní asistentka na základě zkušeností z praxe, takže to není můj výmysl.
Ale troufám si tvrdit, že tak jak to praktikuješ ty, svému dítěti rozhodně neprospíváš. Ovšem je to jen můj názor.
A teď mě ukamenuj 😀

rimmel
29. mar 2010

uplny suhlas s chiw 😉

janetty
29. mar 2010

chiwule, kečup, horčicu, vegetu, korenie a "dospelácke" jedlo môj NEJE. Ja som sa pytala, že či mu to môžem dať. Z korenia používam tak akurát bobkový list, rascu, sem tam škoricu a štipka soli. Toť vše. Žiadne čierne korenie, biele korenie, nové korenie, červená paprika, majorán, bazalka... no proste všetky ostatné koreniny nedávam, aj vegetu som prestala dávať...
A nikoho kameňovať nebudem 🙂 Každá mame svoje deti rady a davam im to, čo si myslíme, že je pre ne vhodné. A poradiť si nechám 😉 /ale nie vždy 😅 / Ja napríklad mu nič nepražím a nepečiem v rúre... (akurat tak smažím cibuľku do polievky) ...furt mu varím, alebo dusím, zdá sa mi to vhodnejšie 😉

chiwule
29. mar 2010

ok, janetty, z tvých příspěvků mi to vyznělo jinak, jestli to tak není, tak se omlouvám 😉

rioko
29. mar 2010

ahoj tak Vojta má už taky rok, tak se přesouvám sem...co se týká koření, já na radu dr. používám jen trošku soli, bazalku, majoránku, kmín, bobkový list nebo nové koření - jednu kuličku do jídla občas, jinak nic, červenou papriku mi nedoporučila
dva chody nedávám, jsem ráda, když sní jeden, je to docela nejedlík, ale právě polívky miluje - buď husté zeleninové - základ dělám většinou vývar s hovězího, kuřecího nebo králičího masa, pak různou zeleninu, někdy přidám těstoviny, někdy brambory, někdy červenou čočku, polívky má prostě rád všechny, potom různé omáčky - na ty dávám někdy základ trochu smažené cibulky - lehce osmažené na olivovém oleji nebo másle, zasypu moukou, přidám maso, zeleninu - zkouším různé kombinace, příloha cokoliv, taky si dá...
co teda nechce pořád je pečivo, na snídani má mlíko nebo jogurt, chleba ani rohlík nechce, ani namazaný - zkoušela jsem dokonce i trochu medu nebo domácí marmeládu ale plive to, obyčejné máslo, lučinu, no snad mu to zachutná někdy 😒

rimmel
29. mar 2010

ahojte myslite si ze dat malemu polivku v kt.sa varia udene rebierka je ok?? asi nie ze? 😅

rimmel
29. mar 2010

rioko skus ine pecivo..croasant pre zaciatok ci nejaku zemlu...su rozne, mozno mu chleba nechuti a rozok sa mu lepi na dasna 😀

rimmel
29. mar 2010

alebo ten sandvicovy chleba co je, vies co myslim?mozno to by mu chutilo

rioko
29. mar 2010

zkusím ten toustový chleba mě napadl, on většinou všechno háže na zem, někdy jednou kousne a stejně to letí, rohlíku nebo chleba sní někdy kousek když mu lámu do pusinky, ale taky jen pár kousků a plive to

janetty
29. mar 2010

chiwule, zabudla som, pošli mi ten wordov dokument 🙂 uvidim, čo som doteraz robila dobre a čo som davala skôr, či nedavala vôbec... 😉 diky

rimmel
29. mar 2010

rioko viem ze to urcite robis ale pre istotu to napisem, daj si ten chleba na tanier ty a papaj to pred nim a potom sa hadam chyti 😀