Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

radkar
22. mar 2009

jinak megee já dělám rajsou takto: spařím dvě malá rajčátka, oloupu. Dám vařit s trochou kuřecího masa, zahustit (čím chceš, já používám třeba dětskou krupičku) a osladim glukopurem. Vše rozmixuju a dávám s těstovinama.

daluri
22. mar 2009

Radkar,vyčetla jsem v brožůrce od Hami,která byla od 10m., že se pomaz.máslo dávat může. Dokonce tam jsou recepty na pomazánky z nízkotučného sýra, což mě překvapilo, protože se říká, že se nemá nic nízkotučného dávat.
Margarín určitě ne, je to umělotina, ale normální pravé máslo. Anebo je žervé, bez soli, prý se prodává jako klasická kostka v alobalu, jenže jsem ho zatím neobjevila, ty ostatní žervé jsou ve vaničkách a je tam právě sůl..
Já jsem už dávala i plátkový sýr, jen tak do ruky, malá ho baštila.

Kravské mlíko taky ne,to se říká až minimálně od dvou let, kdo má náběh k alergiím tak až od 3r. TAk pokud chceš postupně přestávat kojit, tak nahrazuj UM.. (Já chci kojit do těch 2, pak postupně odnaučovat)

radkar
22. mar 2009

daluri,díky za rady. Já jsem z toho kravského mléka fakt jelen. Každý říká něco jiného. Zase když si pročteš jakoukoli dětskou kaši v prášku a umělá mléka,tak tam máš ve složení kravské mléko. Tak já nevim. A sýry se taky dělaj z kravského mléka ne?

daluri
22. mar 2009

Jj, dělají, však i v jogurtech je krav.mlíko..
Já jsem to teď našla tak opíšu ve zkrac.verzi - maminky se mylně domnívají, že můžou po roce začít dávat běžné kr.mléko, které sice obsahuje vápník, ale neobsahuje dostatečné množství vitamínu D,navíc je v něm řada minerálů, které nadměrně zatěžují dětské ledviny..

daluri
22. mar 2009

No ale můžu Ti říct, že švagrová ta sice nekojila (jen asi 4m) tak ta malé dávala pít kravské mlíko ještě než měla rok. Ale to ber s nadhledem, protože ona má dost svérázný způsob jídelníčku, jako v půlroce zelí, pak o kousek později buchty,dorty, lupínky atd..takže děs a hrůza. 😠

radka.m.
22. mar 2009

radkar-kravské m léko přesně,jak píše daluri.to,že je km obsaženo v kaších a kojeneckých mlékách,to je pravda,ale zrovna v těchto výrobcích je upraveno a několikrát přefiltrováno tak,aby ho mohkli děti dobře strávit.v klasickém kravském mléku je vápník sice obsažen,ale v daleko menším množství,než v um a paky se do těla vstřebává min.množství toho vápníku,než třeba z um,právě proto,že to není přizpůsobeno dětem,takže po roce bych km dala třeba do pokrmů,ale určitě ne na běžné pití.jinak v jogurtech je obsaženo velké množství vápníku,dokonce více,než v mm.

radkar
22. mar 2009

Teď jsem našla zajímavý článek o kravském mléku nebo spíše jeden názor, ale asi na tom něco je.http://kojeni.arcs.cz/index.php?page=faq&menu=55&faq=342

eppik.m
23. mar 2009

Taky přikládám článek, a taky uvažuji o tom jestli dnešní svět není jakousi velkou reklamovou pro své produkty (a co ty děti které vyrostli na mléku kravském ???) ...

Běžné kravské mléko ano či ne?

Základem zdravého jídelníčku batolete je plnohodnotná mléčná
výživa. Měla byste vědět, že roční a starší děťátko potřebuje
vypít alespoň půl litru mléka denně, aby dostalo dostatečné
množství živin nezbytných pro správný růst.
Některé maminky se mylně domnívají, že má-li jejich
děťátko okolo jednoho roku, mohou mu začít podávat běžné
kravské mléko. Kravské mléko sice obsahuje vápník, potřebný
pro růst dítěte, neobsahuje však dostatečné množství vitaminu
D, který je nutný pro jeho správné vstřebávání. Navíc
v kravském mléce je řada minerálů (jako chlor, draslík, fosfor
či sodík), které nadměrně zatěžují dětské ledviny. Je řada
důvodů, proč byste měla až do 3 let věku dítěte pokračovat
s upravenými kojeneckými, resp. batolecími mléky.

megee
23. mar 2009

a jaký máte názor na bio mléko?

daluri
23. mar 2009

Epik, máš to napsané,co já...jenže já to hoodně zkrátila 😉

eppik.m
23. mar 2009

jj, taky jsem si všimla 😵 😵 😵 takže info neni problém sehnat, ale co praxe je jiná?

eppik.m
23. mar 2009

Mám ještě jeden dotaz, Hami jahody s jogurtem od uk. 6 m., ve složení píšou jogurt 40g, Hami meruňky s jogurtem od uk. 6 m., jogurt 45g a sušené plnotučné mléko, výrobce neuvádí o jaký jogurt, nebo mléko se jedná. Jaký je tedy rozdíl mezi drahými ovocnými jogurtami určenými pro kojence a malé deti, než ty klasické, nebo je to jenom tahání pěněz?, já osobně kupuji Activii nebo Bio bílý pro dospěláky, občas přimíchám k ovocné svačince i Míšovi ...

daluri
23. mar 2009

Tak jaký je rozdíl, tak to nevím, já zatím kupuju od Olmy bílý s probiotiky. Sem tam jí dám do toho ovoce nebo piškot. Už měla ale i sladký jogurt, ale jelikož vážíme dost, tak zbytečně dávat sladké, když jí bílé. Hlavně dávám bacha ať není nízkotučný. 😉

kijonkova.k
23. mar 2009

eppik.m:já myslím,že tahají z lidí peníze,všechny skleničky a vůbec věci pro děti jsou drahé.Já měla ten jogurt od Hami broskvový,malé chutnal,ale podle mě to bylo dost umělé.Nic čerstvého...já už teď dávám i ovocné,ale většinou napůl s bílým,protože jsou moc sladké.

kijonkova.k
23. mar 2009

JInak malá dneska měla polívku a snědla celou misku,takže fajn.Teď chrupká,tak už přemýšlím a sváče 😉 Asi uvařím puding 😉

caira
23. mar 2009

cus holky tak jsem konecne vysetrila minutku se sem juknout..

ja klasicky taky KM na piti nedavam, mala ma umku - pouizame cow&gate od jednoho roka +
Kravske mleko pouzivam pouze treba na vareni, plnotucne - treba na brkasi, nebo treba na zjemneni do omacek-polevek atd, ale taky si nemyslim, ze by deti v roce meli KM pit, mala mleko stejne moc pit nechce, takze si nemyslim, ze by byla nejak nadsena z KM

kijo jakou polevku jsi delala?

mala ma dneska na obed hotovku, byla jsem rano u doktora, takze nebyl cas varit tak dostane kure s se zeleninou ze sklenicky a na veceri dostane jatrovou omacku, uz ji desne dlouho nemela, taky asi navarim at mam neco do mrazaku, mam tam akorat tu rajskou a par porci spenatove polevky jinak nic. takze dneska udelam dusenou mrkev s kurecim masem a asi detske curry kure 🙂

kijonkova.k
23. mar 2009

caira,jen takovou rychlovku-mrkev,petržel a pórek,troška majoránky a zelené petrželky... 😉

kim
23. mar 2009

Ahojky

taky nějak proti obyč mlíku jsem 😅 nevím no, do nás ho ládovali už od roka, ne-li dřív, ale taky dřív to mlíko bylo o něčem jiným než teď 😠 si vemte, že dnes když uvaříte mlíko, že se vůbec neudělá škraloup!!!
Takže např.dnes jsem dělala br.kaši a dělala jsem jí z UM!!!!

Jinak u nás měla úspěch polívka z jáhlů!!!!Dělala jí mamka, takže přesně nevím kolik čeho, ale byla to pěkná hustá kejda a prý to byla jen jížka zalitá vodou, hodně zeleniny a přidané uvařené jáhly a chutnalo to i mě!!!

Koukám, že děláte pudinky, tak ten jsem teda z obyč mlíka dělala, ale nechala jsem ho dost přejít varem..a bezva recept je na domácí pribináček, jestli neznáte..do hustšího pudinku rozmixujete tučný vaničkový tvaroh a to je teda chuťovka 😵

caira
23. mar 2009

kim: ja zase,brkasi delam z KM a puding jsem delala z UM.. 😀 😀

mozna ji taky dneska puding udelam, uz ho desne dlouho nemela..

ted akorat dodlabla obed tak ji jdu dat do pelechu a udelat si kafe 🙂

agness02
23. mar 2009

ahoj, už máme rok za sebou a tak nakukuji do jiné diskuze, koukám, že řešíte puding, tak ten už malej ochutnal a zbaštil celou misku i s piškotkama, dělala jsem ho z KM a jen trošku osladila 😉
taky ochutnal narozeninovej dort a docela mu šmakoval 😵

kijonkova.k
23. mar 2009

Tak Karolínka zblajzla celou misku pudingu 😉 Na dno jsem jí rozdrobila 3 piškoty,na to nastrouhala 1/2 hrušky a zalila pudingem.Mňamka 😀

kijonkova.k
23. mar 2009

JO a pes vylízal hrnec a taky si nestěžoval 😉 😀

daluri
23. mar 2009

Tak jste mě naladily na ten puding,že jsem ho malé poprvé uvařila,snědla vše.
Jak ho vaříte? Normálně se sáček dává na půl litru mléka, to vám asi nesní vše, tak dáváte půlku nebo čtvrt toho sáčku? DO vody a pak přidáte UM, že? Tak když tak napište i kolik té vody a pak kolik odměrek UM..

caira
23. mar 2009

tak ja nakonec puding nedelala,zjistila jsem,ze doma zadny nemam 😀 a venku leje jak z konve tak ven dneska nejdeme..nejhorsi je, ze takhle ma byt cely tyden..zitra zkocime rano na nakup a pak asi ke tchynce na kafe, ale jak leje tak nevim co porad delat, ted co bylo fakt tak krasne tak jsme kazdy den byly venku i dvakrat nebo jsme byly s malou na zahrade, ale kdyz leje tak je to na prd 😒

kijonkova.k
23. mar 2009

daluri,já už dělám puding z KM,max.1 za týden.Já to dělám tak odhadem,necelého 1/2 sáčku. 🙂

caira
23. mar 2009

tak dite ma v sobe jatrovku s testovinkama, zase to zblajzla celou porci behem par minut..nevim, ze ji to tak chutna..me to prijde ok, ale, ze bych z toho byla nejak nadsena se rict neda..ja si misto toho udelala grilovane kureci prsiko se zeleninkovym salatkem a ted abych sla poklidit ten binec tady..ja nevim,ze tu mame porad takovy bordel.. 🙄

kijonkova.k
23. mar 2009

caira,taky máme furt bordel 😝

petka80
23. mar 2009

ahoj holky, zdravím vás zase po nějaké době 😉

Já dávám na večeři buď kaši nebo jogurt a pak těsně před spaním ještě kojím, ale to už je jen takové cucnutí.
Kaši střídám klasickou krupicovou a jáhlovou, dělám je už z kravského mléka (bio od Olmy, plnotučné).
Na to mlíko je milión názorů, je tu i diskuze na MK, já se nakonec rozhodla takhle, zas na druhou stranu kojím, dcera nikdy neměla UM, tak snad ji to nijak nepoznamená to KM v kaši 😉

Na chleba už dávám tohle: máslo, pomazánkové máslo, marmeládu, žervé, lučinu. No to je asi všechno. Já osobně jsem proti margarínům, takže ty nedávám, to radši máslíčko 🙂

Puding jsem ještě nedělala, ale chystám se, udělám ho normálně z KM, jsem zvědavá, jak to bude dceři chutnat, ona je taková dost konzervativní, takže je možný, že mě s tím pošle někam..... 😝

petka80
23. mar 2009

Jo, a my pijeme obyč vodu 😵 😕 Tak jsem ráda, nemusím vařit čaj nebo kupovat džusy 😀

Holky, dotaz, jak je to s celozrnným pečivem? Dcera teď nějak moc nechce chleba, ještě tak si dá rohlík, ale nejvíc jí jedou právě celozrnný. Je to hodně blbý? Proč se vlastně nemají dávat? Jenom kvůli těm semínkám, aby se nedusily?

mkr
23. mar 2009

chtěla bych malý udělat koláč s broskvý a zalitý pribinákem (puding tvaroh) ale potřebovala bych nějaký recept na korpus do takových koláčových forem, nemáte nějaký?