Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petraluk
6. aug 2008

Šunku jsem zatím nedala, ale četla jsem že do roka se smí kvalitní dušená drůbeží a po roce dušená vepřová 🙂

junovka
6. aug 2008

My mame skoro 15 mesiacov a sunke sme nemali zatial ziadnu 😎 ...a ani nam zatial nechyba 😀 😉

majka35
15. aug 2008

ahojte ... dnes som objavila na nete super stránku receptov pre deti ... 🙂 možno to tu už je, ale ja som na ňu naďabila až teraz ... 😅
http://www.varime-detem.cz/recepty

lindulak
17. aug 2008

Ahojte! My este rok nemame, no za chvilu sa k vam pridame. Ha - este aj rymujem 😀 No ale chcem sa opytat - od kedy mozu deticky semiacka v chlebiku? Ze ked si spavim v pekarni chlebik a dam tam slnecnicove semiacka, moze to babo po roku papat? Lebo som citala, ze deti nemaju jest cele oriesky do 3. rokov kvoli moznosti vdychnutia.

junovka
17. aug 2008

no, lindulak, ja mam uz skoro 15 mesacnu dcerku a uz papa zemle so sezam.semienkami 😕 😅 ...vyzera to, ze je to v pohode 😉 ...pretoze, jej uz nerobia ani velke kusky, co si zo zemle odkusuje 😎

sasenka
17. aug 2008

no ako ktoré dieťa, našej Heni robil problem aj jogurt s kúskami ovocia a Alex požuje všetko 😀 😀 😀 Ale teiž mu davem aj zrnkové pečivo a chlebík, aspon sa lepšie vykaká 😉
Čo sa týka šunky, ten ju priam miluje, musíme schovávať 😖 Ako vidí šunku alebo salámu, tak vyberie chleba a pýta to. Ak máme my šunku v rožku, tak svoj rožok rozlepí a kukne do neho, ked tam nie je saláma, tak to nechce 😕 Takže kupujeme občas kvalitnú kuraciu prsnú šunku, alebo detskú šunku, a trocha mu dáme, ale snažím sa nepreháňať to.
Robíte deckám nejaké nátierky? Lebo ja občas iba vajíčkovú a sardinkovú. Vajíčkovú mu davam, ale sardinkovú radšej ešte nie.

segricka
18. aug 2008

lindulak, mija mala ma 11 m. a uz papa chlebik z pekarne so slnecnicou anj lanovyi semiackami - bez problemov.

saskarisko
18. aug 2008

ja kupujem celozrnne rozky, a kukam ci tam nie su velke kusky zrniecok.

natierky - robim tuniakovu, skusala som aj z kuracieho masa (ale zatial bez uspechu), a chcem vyskusat tvarohovu s mrkvou

sunku som este neskusala dat, a zatial sa ani nechystam. ta detska sa mi zda dost slana

sasenka
18. aug 2008

tak všetky su slané, ale my inak vobec nesolíme jeho stravu, našu tiež minimálne, tak myslím že koliesko šunky 2x týždenne tak strašne neva.

sirinka
18. aug 2008

ja tiez davam cas od casu trochu kvalitnej kuracej sunky...inac nesolime, pouzivam niekedy vegetu bez glutamanu
pecivo sa snazim od zaciatku davat len celozrnne a v pohode...

susik77
18. aug 2008

ja zacinam davat malej morcaciu a kuraciu sunku. uz som dala aj platkovy syr eidam. snazim sa ju uz zvykat na normalnu stravu, dospelacku, samozrejme s limitmi-do 2. roku UM, nejest do 2.roku ryby, ani korenene veci.
vyprazane som prestala jedavat ja, tak to nebudem davat ani malej.ani udeniny a potraviny s umel. sladidlami a E-ckami 😎

junovka
18. aug 2008

susika, a preco sa chces vyhybat rybam?Mate v rodine alergiu?Podla mna su ryby zdravsie ako nejaka sunka 😎

junovka
18. aug 2008

ja prave sunke sa chcem vyhnut do 2 rokoch, nakolko su slane 😎 😉

lindulak
18. aug 2008

Diky baby 🙂 Ja si tiez myslim, ze take male semiacka ako slnecnica by mali byt ok. Budem jej davat aj taky chlebik, ked upeciem nam. Zatial zuzle len korku, ale ide jej to cim dalej lepsie 😀

danu
18. aug 2008

ryby my davame a su velmi zdrave napriklad pangasius je uplne ale uplne bez jedinej kosticky a mala ju miluje 😵 a ako pisala Junovka sunka je dost slana 😖

kalo
18. aug 2008

My baštíme ryby tak od 8 měsíce. Doporučila nám to naše doktorka. A malá je miluje. Rybu míváme cca.2x týdně, buď dělám filé nebo ve skleničce kupované nebo jakoukoliv, jakou si pečeme k obědu my...Je to nejzdravější maso a dávám ji malé mnohem raději než nějaké kuřecí maso /když vím, jak kupované kuřecí maso je plné hormonů.. ☹ )

markeeta
18. aug 2008

kalo: souhlasim s tim masem. Ja se take kupovanemu kurecimu, veprovemu apod vyhybam. Akorat davam ty ryby a jehneci. Uz jsem ji tento tyden doprala kousicek sunky a davam platek tvrdeho syra na chleba. Asi s tim syrem na cas prestaneme, protoze ma jednak smradlava hovinka a potom neji chleba, zbasti jen syr 🙂

susik77
18. aug 2008

vsade v tabulkach citam, ze ryby su alergen a nemali by sa do 2 rokov 😕
inak by som urco malej davala, my ich s manzelom zboznujeme 😵
inak alergii mame pozehnane 😎 😝
manzel silne alergie-senna nadcha, ja-atopicky ekzem, mala zatial slaby atopicky ekzem 😎

sisulik
18. aug 2008

ja som zase skor nasla to ze ryby do roka nie su odporucane...po roku uz malemu davame troska rybky, ale morskej kedze tu sa jedia len morske ryby...

sirinka
18. aug 2008

sladkovodne ryby sa mozu tusim od desiateho mesiaca, neodporucaju morske...
mimochodom baby, ktore kricite ze kuracie maso je fuj, plne hormonov, myslite, ze tie ryby co jete niekto chytil v cistom jazere na prut??? 🙄
teda by ste sa mozno divili v akych podmienkach zili tie rybky a cim ich krmili...

susik77
19. aug 2008

Ja mam doma kucharku pro kojence a batolata od Anabel Karmel, su tam v komentaroch doporuc. od Ceskej pediatrickej spolocnosti a pisu, ze sladkovodne ryby od 18.mes., morske od 2.5 roku.

bibinka
19. aug 2008

susik77- veľký súhlas s tebou čo sa týka rýb. Rybacie mäso,hoci je veľmi zdravé-ale len pre dospelých,je najväčšia zásobáreň ťažkých kovov. Hlavne tie bahenné druhy-kapor,karas,zubáč. 😉 Dobre,že to nedávaš,ani ja malým ryby nedávam, Alexander síce poškuľuje keď mám epstruhy,ale nedávam mu to. Až keď príde čas...

listicka20
19. aug 2008

tak nám naopak ryby doporučili od 7. měsíce, pokud není v rodině alergie. Těžké kovy jsou v rybách, který žijou ve volném moři, žralok apod. V rybnících nevím, tam bude asi sajrajtu i víc. Ale třeba treska nebo losos, co se dostává běžně do obchodů, opravdový moře nikdy neviděly a jsou nezávadný. Ryby ze stojatých vod se eklujou i mně, když už sladkovodní, tak bych dala třeba pstruha, radši asi z potoka než z rybníka...

petraluk
19. aug 2008

Rybí maso se nesmí hlavně kvůli alergiím, je to 1 z největších alergenů, ty těžký kovy to už je jen zbytek 😉 Já mam ráda všechny, sladkovodní i mořský, ale malýmu je taky jen tak nedam 😉

A nejíst ani kuřecí, vepřový apod. to už mi přijde trochu přehnaný, to by třeba nemusel maso už vůbec 😕 Jaký je rozdíl mezi kupovaným kuřecím a jehněčím?

susik77
19. aug 2008

no, my asi pockame s rybami do 1,5-2 rokov. alergii mame celkom dost 😝 nechcem aby som to u malej este prehlbila 😢

sasenka
19. aug 2008

Ryby to sa odporúča a neodporúča aj podla toho, kde bývate, V prímorských krajinách sa ryby deťom bežne dávajú na naše podmeinky velmi skoro - v 8 mes.
Ale moja Dr. od roka povedala VŠETKO, takže jdávame všetko - ale s mierou. My varíme pečenovú dietu, nizkotučnú a malo-slanú, takže ked to papá navyše nedosolené a nedokorenené, ma celkom zdravú stravu. Ryby my moc nejeme, ale občas urobím a vtedy aj dostane. Jedol aj filé aj pstruha na grile a klop-klop nijaké alergické prejavy sme nemali. Z konzervy som mu zatial nedávala ani sardinky ani tuniaka, neviem, ved bez toho može ešte byť.

markeeta
23. aug 2008

petraluk: jehnata se tu pasou cele leto ve volne prirode, nejedi nejake kupovne smesy jako kurata sedici nekde bez pohybu, o to me jde

sasenka: bud opatrna na ty netucne vyrobky. Pokud dobre pribyva tak ano, ale deti by meli prave prijimat hodne tuku, jinak jim to muze zpusobit nizsi vahove prirustky, prujmy atd. Mam jakousi brozuru v anglictine a tam je nejvyzdvyhovanejsi tuk a zelezo. To je take duvod, proc davam jehneci, je tam dost zeleza.
Ja jsem prave maso moc nedavala, vice jsem preferovala zeleninu a ryby, jednouch tydne kureci. Potom u nas nastal problem, ze ma i na miminko malo hemoglobinu a nepribyva tolik na vaze. Zajimave je, ze ten zlom nastal v 8.mesicich, kdy jsem zmenila antikoncepti, takze tedka mame naordinovano vice tuku a pokud se to nezlepsi za tri mesice, tak budeme hledat problem nekde jinde.

kristi
23. aug 2008

ja se snazim, aby jedla tak nejak vsechno, ale ona nechceeeeeee.

petraluk
23. aug 2008

Markeet tak u vás možná bude zdravější, ale tady si myslim, že je úplně jedno jaký maso jí 😒 Tráva tady není zdravá nikde 😒

Nízkotučné potraviny jsou do 2. roka věku nevhodné, aspoň to píšou na www.kojeni.net 😉

sirinka
23. aug 2008

tuk je pre deti potrebny na stavbu nervovej sustavy...nie kvoli priberaniu 😕
tiez si myslim, ze pokial nekupujes jahnacie maso a ine z biofarmy, tak ich nikde na svete nechodia pastieri past na luku, tomu ´teda moc neverim...