Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

timbouctou
1. júl 2009

ahojte děvčata. Tak kdybyste chtěly nějaký recept na polévku, tak můžu přidat:

2 spařený a oloupaný rajský nakrájíš a dáš vařit. Přidáš špetku skořice na vůni, bazalku a vaříš a vaříš... Těsně před vypnutím tam nasyp trochu ovesných vloček. Nevím jak kdo, Alex má radši syrové. Když jsem je předtím zkoušela opražit tak se moc nerozvařily a trochu mu šponovaly v krku. A taky se to pak málo zahustí.

Mimochodem, dělali jsme teď pórkovou s mixovanýma bramborama, a jak Alex v poslední době málo jí, tak tohodle zbaštil půlku dospělý porce

zpěnit pórek na olivovém oleji s trochou cibulky, zalít vodou a nakrájet brambory a vařit až jsou brambory hotové.
My to teda už trohcu solíme, jinak jsem přidala špetku zázvoru a muškátového květu. Když to vystydlo tak rozmixovat tyčovým mixérem, to tam zůstanou trochu kousky a není to šlichta. Nakonec zalít mlíkem, ne moc, aby to moc nezřídlo, a nechat projít varem.

timbouctou
1. júl 2009

Jinak kromě těchhle polívek, tak malej s náma už normálně jí, zvlášť jídlo mu dělám jenom když my si dáváme něco extra nezdravýho, třeba buřtguláš a tak 😀

many
2. júl 2009

dobré ránko 🙂
teda holky já ani nevím, že mají Hami nový polívečky 😉 to jsou 10. nebo od roku,.....
timbouctou - receptíky uložím a ozkouším postupem času 😀 mám toho víc a zatím jsem na začátku 😀 😀 díky za ně a můžeš přidat další 😉
já večer zapekla na dnešek toho pangase - pokapala jsme ho citronem a na něj nalila směs - rajčata,porek,stroužek česneku a trošku oleje 😉 holky to je vůně, jsem myslela včera , že mu to sežeru 😀 😀 😀 je toho hodně, tak si dá dnes s bratránkem 🙂 a udělám k tomu bramborovou kašičku 🙂 tak doufám, že mu to poleze 😀 😀 😀

many
2. júl 2009

všimla jsem si , že mu dělají problémy suší jídla, když uvařím třeba ráno brambor s kuřecím masem,mrkví a brokolicí, tak do oběda se to trošku vysuší a dělá mi problémy a nechce to,jako například včera, tak jsem mu tam vymáčkla rajčátko a už to šlo 😀 no je zvyklej ze skleniček,tam byla furt nějaká omáčka nebo voda 😀 no chce to asi trpělivost i polívky mixuju,jak je větší kus, tak to vyplyvne 😒

many
2. júl 2009

no a nejlepší je vařit těsně před podáváním,že 😀 ale ráno mám budíček už kolem 6 tak vařím ráno ať můžeme kolem 9 vyrazit do 12 na vzduch 😀 ale kašičku mu udělám před obědem, ta je nejlepší jíst hned,že 😀
tak mizím,

janinininka
2. júl 2009

holky ted snídáme víte, co chutná kačí když si rozpeču v troubě rohlík s máslem jak je křupavej, tak to jí se mnou nutriční hodnota nic moc já vím, ale chutná jí to a brousí si zoubky..

a co se týče brumíka tak to nám chutná 😵 a skleničky nekupujeme, jen když někam jedeme ted na léto budouo asi akutální, jinak doma je dávám málokdy,to už musí bejt, nestihnu uvařit, atd..

eppik.m
2. júl 2009

ahojky, já suchší jídla řešila tak že jsem do nich přidala vodu aby byli řidší a lépe klouzali do krku, nebo jsem mu vařila spíše tekutejší jídla jako polívečky, nebo omáčky, hodně vařenou zeleninku a pomačkala s vodou ve které se to vařilo ... momentálně máme cca 14 zubů, jednu stoličku úplně venku, druhá má špičku a špičky 4ky už pomalu lezou také ... takže v pohodě mi sní uvařený brambor nepomačkaný tak jak ho nakrájím a uvařím i tuhší sousta jako masíčko rozkouše, rýži, zeleninku a tváří se u toho důležitě 😀 vše samozřejmě je krásně měkké takže skoro samo se to rozpadá na jazyku ...
včera jsem byli na Slapech, paráááádáááá, koupačka, slunění a obídek v restauraci ... voda byla výborná a poprvé se v ní smočil i Michal no líbilo se, pak mi řval že chce jěště ... holky akorát jsme večer mazali domů protože jsme měli golfky pod stromem ve stínu a nechala jsem Michala ať si tam kolem nich chodí (venku se musí držet, po bytě už chodí sám) a když jsem mu šla dát plínu málem mě ranila mrtvice, když jsem viděla kolik pidi klípáku se po něm rojilo ... já z něj sundala asi 15 klíšťat, zbalili jsme a frnk domů, naštěstí ani jeden se nestihl zakousnout a to jsem repelent nechala doma, vždy ho po ruce mám, takže poučení do příště !!!
dneska budu dělat svíčkovou pro všechny, ale pouze takovou tu rychlovku z mražené zeleninky, knedlík koupím a 2 pláty sekačky ... Michalovi udělám tu dětskou (s jogurtem) vůbec mě to nějak teď nebaví vařit, z toho počasí jsem nějaká uťáplá ....

eppik.m
2. júl 2009

co se týče brumíků a podobných přeslazených rádoby dobrůtek pro děti já nedávám to se nedá jíst jak je to sladké jak cecek se u nás říká 😀 😝 poprvé v 16m. jsem mu koupila kinder mléčny řez, je to korpus s mléčnou náplní no sezřal ho za chviličku úplně celý a tím jsem i zkončila, raději mu strčím do ruky banán nebo jiné ovoce ... na sladkosti má času dost stejně když je s tchýní venku tak mi ho krmí vším možným a neřekne mi to takže tak 😅

many
2. júl 2009

ahojky holky 🙂
eppik - teda vy už máte tolik zoubků 😀 my zatím stojíme na 7 😀 už podezřele dlouho 😀
jinak Brumíka už ochutnal, ale nekupuju ho, má na něj ještě dost času 🙂 ale co mu taky jelo, když jsem upekla perník 😀 holý - bez čokolády a kokosu, ten ho valil, ale nevím jestli už to může 😉 co 😉
jinak Ladík snídá buďto přesnídávku a nebo chleba s lučinou a nebo marmeládkou 😀 ale nejčastěji dávám teda přesnídávku 😀 jinak naštěstí chleba mu jede i holej 😀 😀 i rohlíky, nemáme teda problémy, ale néé že bych mu ho jako cpala holý 😉 ale když ho v obchodě krájím, tak si rád dá 😀 😀

many
2. júl 2009

eppik - jo,jo, taky jsem toho názoru, že jsou na takový sladkosti ještě malí 😉 raději piškot do ruky 😉 a nebo to ovoce, však v reklamě to taky nejí mimča, ale větší děti,že 😀

sisstin
2. júl 2009

tak já mu toho brumíka bez náplně dala poprvé minulý týden 😉

sisstin
2. júl 2009

jinak tu jesličkovou polívku vyzkoušíme, taky na ni mám chut docela 😀

akorát holky, vy dáváte už normoš masox? Mně to přijde pro malý dítě zatim nic moc 😕 a Solčanku tady nemaj...vím, že jsou nějaký bujony bez chemie? 😕

jakoubka
2. júl 2009

siss-čau 🙂 jj,dávám bujon bez chemie.Vím,že zeleninovej nebo kuřecí v DM .Nebo pak v bio obchodě 😉 A myslím,že Vitana vyrabí bujon Natura 🙂

petka80
2. júl 2009

siss - dávám bujony Alnatura (DM), zeleninový, podle složení by to měla být jen sůl a bylinky........., no a jen trošku, jasně........ 😉

u nás tedy Brumík proběhl jen jednou a vůbec jí nechutnal 😅 No mně teda taky ne, bylo to takový mastný a sladný jak cecek, jak píše eppik 😀 Ale zas dávám lipánky, občas dětský sušenky........ Naštěstí ale jí i ovoce, takže to nějak neřeším, naštěstí.

markytkaaa
2. júl 2009

tak Brumíka jsme taky zkusili 🙂 tenhle týden a prcek drobil celou cestu, aby nás našli 🙂 😀 on na tohle zatím fakt není, jediné, čím ho v kočárku fakt uctím je piškot nebo rohlík 🙂

petka80
2. júl 2009

markytka, jj, rohlík taky, když jdeme nakoupit, tak hned musí mít rohlík do ruky, už z dálky volá mňam mňam 🙂

markytkaaa
2. júl 2009

petka: přesně, to už je povinnost když někam jdeme 😀 🙂

sisstin
2. júl 2009

tak toho Brumíka jedl, ale musim mu to strkat do pusy, jinak nesní nic..cokoliv mu dám do ruky, tak okamžitě odhodí 😕 ten korpus je teda hodně sladkej...ale zas tak šílený mi to nepřijde...nejhorší je ta nápln 😝

sisstin
2. júl 2009

tak jsem koupila ten Natur bylinkový od Vitany..holky, vím, že mám debilní dotazy..ale ta krupice jaká? Koukala jsem na tu instatní myšku, a ta asi ne že? 😝

jakoubka
2. júl 2009

siss-já dala normálně dětskou krupičku (myšku) 😉

sisstin
2. júl 2009

jakoubka: hm, tak já ji radši nekoupila 😅 😅 😅

jakoubka
2. júl 2009

siss-tož zpátečka do obchodu 😅

sisstin
2. júl 2009

jakoubka: nasrat, jsou tam fronty jak prase..jsem čekala půl hodiny u kasy se sejrem, jedním pečivem a bujonem 😅 😅 tam odpoledne půjde táta, tak to vezme..a nejlépe i tu poblivku uvaří 😝 😅

sisstin
2. júl 2009

si čtu ty recepty na MMB a mám z toho hlad jak svina 😝 něco vypadá fakt jednoduše, že bych to mohla zvládnout i já 😀 to by MP čuměl jak puk 😝

jakoubka
2. júl 2009

jj,siss tam jsou recepty fakt jednoduchý a dá se to i jest 🙂
Kámoška teď krmí Kubajza 😀 Dělala jsem krutí maso na paprice a rajčatech s těstovinama a jak baštíííííííí 🙂

sisstin
2. júl 2009

jakoubka: no dneska mu uděláme k večeři tu jesličkovou, tak jsem zvědavá, jestli ji bude jíst..hele ..ta krupice je v tom pak jak velká? Aby se tím zas nedávil 😒

petka80
2. júl 2009

siss - jj, je to ta obyč krupice a neboj, je malinká, tím se neudáví...... No a když budeš mít doma krupici, tak můžeš zítra zkusit krupicovou kaši 😉 😀
Toho brumíka jsme měly s náplní, tak asi proto mi to přišlo děsný 😝
Holky, jste mě navnadily, já chtěla dneska dát skleničku, ale asi taky zkusím tu polívku 😀

jakoubka
2. júl 2009

siss-to ani nepozná,že tam je krupice,bude to tím jen mírně zahuštěný 🙂 A jíst to určo bude.Pak dej echo,jestli jo 😉

petka80
2. júl 2009

Tak jsem koukala znova na ten recept, my děláme podobnou, akorát kromě mrkve ještě petržel a bez tý krupice, jen s vajíčkem. Ale zkusím to takhle, to zní taky dobře.

sisstin
2. júl 2009

mě tam zaujaly i tunákový špagety...mnam 😝 tunák, niva, bazalka, smetana..a přelejt tím špagety 😝