Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
2. júl 2009

petko,tak malá chtěla dneska mlíko ☹ Ale nedostala,teď čekám,jestli usne bez řevu,ale zatím v pohodě 😉

kijonkova.k
2. júl 2009

Holky,a zkoušely jste ovoce dávat do jogurtu?Já to dělám běžně a zabijeme dvě mouchy... 😉

zusma
2. júl 2009

No tak jogurt mi už asi dva měsíce nesní ani omylem. Dávám trochu ovoce do kaše. Ale musím to tam zamaskovát

sisstin
2. júl 2009

holky...tak USPĚCH, snědl celou 220g skleničku a měl boule až za ušima 😎 😀

zusma
2. júl 2009

No tak vidíš. Ono mu to domácí začne ještě chutnát že nebudes stíhat vařit

jakoubka
2. júl 2009

siss-SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPEEEEEEEER 😎

kijonkova.k
2. júl 2009

siss,tak SUPER 😀 Jestli ti ještě zbylo,tak si schovej na zítra na oběd 😉 A příště mu tam můžeš k mrkvi dát pomačkaný uvařený kousek květáku,brokolice....a bude zase jiná polívka 😉

petka80
2. júl 2009

siss - gratulace veliká !!!!!

kijo - to je blbý ☹ Tak hlavně vydrž, teď už by to byl krok zpět 😔

sisstin
2. júl 2009

holky, jj zbylo...měli jsme toho asi 2l 😝

ale teda náležitě jsem to z tý skleničky vylívala, celou dobu na mě čučel..vsadim se, že kdyby viděl, že to beru z hrnce, tak by to ani neochutnal a hned ječel, že nechce 😝

kijonkova.k
2. júl 2009

Siss,jestli máš pár skleniček navíc,tak si můžeš hodit i do mražáku 😉

petko,to ne,já už bych jí nedala i kdyby to bylo se řvem.Jak jednou řeknu,tak nee 😉 A už spí 😉 Pohoda,ale asi trošku odstříkám,do rána bych měla zatvrdliny 😖

markytkaaa
2. júl 2009

siss: no tak super 🙂 dlouho ale nebude trvat a jen tak se vochčůrat nedá 😀 😀

sisstin
2. júl 2009

markytkaa: no ale fakt mu chutnala 😵 mně teda taky, výborná polívečka..a to na poblivky moc nejsem 😝

petka80
2. júl 2009

kijo - tak hlavně, že spí....... 🙂 Jasně, odstříkej, hele, pak mi budeš radit, až budu odstavovat já 😉 😀 Teda až se k tomu odhodlám 😅

kijonkova.k
2. júl 2009

petko,trošku se povedlo.Ona už moc nepila,tak snad se mi nebude nalívat.Z levého nekojím už tak půl roku a taky jsem odstříkávala snad jen 3x a pak už to bylo v klidu.Jsem ráda,že to lo tak hladce,ale večer mi v posteli zvedala tričko a když jsem jí řekla,že mlíčko není a stáhla si ho,tak do mě kopla a začala se vztekat.Jsme se s manželem smáli.Ale za chvilku o tom nevěděla 😉

timbouctou
2. júl 2009

Ahoj, tak jsem četla vaše psaní s brumíkama... jsem děsná matka, malému je dávám 😕 ale oni mu strašně chutnají. Zase je to jediné pečivo, které je v současné době ochoten jíst. Občas do něj dostanu kousek celozrnného rohlíku, ale jinak.. ani domácí koláč nechce. Vybere z něj jen ovoce, ani tvaroh ani těsto nejí. Ale dneska mi, had malej, vyplival červenou čočku, minule mu jela a teď ji zas nechce... Už taky nevím, co mu dávat.

agaatka
2. júl 2009

Ahoj, tak my papáme skoro všechno, ale co se týče dětských sušenek, tak já kupuju Baby sušenky od Nestlé. Někdy je i jen tak rozmačkám v Bebě, tak chutnaj nejlíp 😝

eppik.m
3. júl 2009

ahoj, tak my posnídali bublaninu s ribízem červeno-černým a k obědu bude pečené krůti stehno s peč. bramborem a okurkovým salátem ...
já volím raději domáci buchty místo kupovaných sladkostí 😉 a navíc pečení mně baví 🙂
kijo: já jsem neodstříkavala a mléko samo vymizelo, neměla jsem žádny problém ani bulky ani prsa nalité protože při kojení 1 x za den se tvorba mlíka sama omezila na minimum, proto po odstavení se toho už moc samo netvořilo ... cítím s tebou a drž se, neboj dcerka na to brzo zapomene, mně se Michal když vidí prso v Evině růchu vůbec po něm nesápe jen se chechtá, ten už neví že byl kojený do 15 m. a šlo to samo bez řevu a násilí a tak to má být 😉 😵

sisstin
3. júl 2009

holky, tak tygr snědl k snídani 2!suchý! krajíce chleba 😕 😅

eppik.m
3. júl 2009

siss: otázečka, měli jste už skleničku "Hipp bio menu bez přílohy - bio kuličky s kovězím v rajčatové omáčce" ? a co na ni říkáš ty, popřípadě jedl ti ji tygr ?

sisstin
3. júl 2009

epik: ne, to nekupuju 😉 páč k tomu není ta příloha 😝 , ale ted mě napadlo, že bych uvařila rejži a prdla mu to do toho, jestli by to jedl 😕

janinininka
3. júl 2009

ahojky,
koukám že tady se staví, tak hodně štěstí, kačenka se odstavila sama v 9 měsíci už prostě nechtěla 😝 kačí měla ke snídani bebe sušenky, ted má další, zdravá výživa 😀 buchty co upeču necche, ted dělám perník, tak třeba ten jí pošmakuje 😵 jinak my máme k obídku masíčko s porkem, jablíčkem a cuketou a zítra budu dělat mozeček z květáku z brambůrkama, já nevím co pořád vařit, ale ještě potřebuju ted udlěat polévku pro nás všechny, poraddte něco dobrýho 😉

sisstin
3. júl 2009

jani: to zní teda zajímavě 😕 😀

eppik: já nevim, já mám k tomu domácímu vaření furt nechut( až na ty polívky 😝 ), dávil se i těma pidi těstovinkama, co se dávaj do polívky 🙄 , ale když mu něco chutná( třeba chleba), tak to sní kusy a nedává se vůbec 😝 takže mám fakt podezření, že mu z toho domácího natahuje 😕

markytkaaa
3. júl 2009

u nás se taky spíš skleničkuje, jediný co fakt může z domácího tak brambr kaši ... a tu mu dělám se špenátem a vejcem, nebo s luskama a vejcem ... prostě masitý jídla má ve sklenkách 🙂
borec si potáhne sklenku i do školky, to vidím 😅

eppik.m
3. júl 2009

jani: 😀 taky nevím co pořád kuchtit ...
siss: no ptám se proto že v domění že jsem koupila zdravou bio stravu pro syna (jeli jsme na chajdu) jsem mu k tomu uvařili těstoviny a to byl tedy hnus fialový - přišlo mi to jako žrádlo pro psa či kočku, ty kuličky maso neviděli ani z dálky 😅 nějaká patlanina z mouky či co a když jsem to ochutnala chutnalo to jako něco měkkého bez chutě a zápachu ... tak mně napadlo zda když jste pořád jenom na skleničkách zda tygr nestrádá a nemá z čeho nabírat jak jsi psala že víše že váži míň nebo dokonce zhubnul, ale nepsala jsi kolik měří ? to je jenom moje úvaha ... samo sebou každé dítko je jiné to bez pochyb, jenom že jsi sama o tom psala tak proto 😉

sisstin
3. júl 2009

eppik.m: no ty kuličky nikdy neměl, ale ve skleničkách je max. 10% masa před zpracováním, ale maso fakt není důležitý, je tu spousta holek, co ho nedává vůbec a děti jsou normální 😉 to bylo tím, že ted měl období, kdy prostě nejedl nic..nesnídal, oběd 2lžičky, žádná svačina..a pak třeba večer až kaši 😉

sisstin
3. júl 2009

eppik: má asi 80cm a 9,5kg, na 10.percentilu je od narození 😉 nejde to ani dolů, ani nahoru..furt stejný 😉

eppik.m
3. júl 2009

aha, takže má prostě nechut k jakémukoliv jídlu ? no Michal má taky cca 80 cm a váží 12,5 kg a co pediatr, řeší to nějak nebo ty si se ho ptala na to nejezení a jezení pouze skleniček ?

sisstin
3. júl 2009

eppik.m: ne, já s ní neřešim nic 😉 ted už jí zas normálně, prostě měsíc bylo nežravé období 😕 to taky dělá hodně, že nepije UM, z toho děti příbraj hodně 😉 jak říkám, já měla 10kg možná ve 3letech, ne-li déle 😅 , malá a hubená jsem doted, takže Tygr asi nějakej mamut nebude nikdy 😝

eppik.m
3. júl 2009

v té rádoby bio skleničce píši dokonce 21% masa 😕
složení:
rajčata 28% hm.,
- kuličky s hovězím masem 27% hm. (hovězí maso 21% hm.), pitná voda, rýžová krupice, cibule, jedlá sůl s jodem, koření (pepř)
- mrkev, karotka, pitná voda, vařená rýže, cibule, slunečnicový olej, bylinky (petržel, bazalka, libeček)
obsah masa v okamžiku zpracování 21%hm.
obsah bílkovin je 5,1 g 😨

sisstin
3. júl 2009

eppik.m: já nevim, já se do toho nevyznám, od 8m do 18m přibral skoro 3kg 😲 to jsem čuměla jak puk, a jí furt stejný věci 😉