Aký je najvhodnejší čajík pre 2 tyždňové bábo?

bibi16
26. okt 2011

maaminky aky je najlepsi cajik pre 2 tyzdnove babetko?dakujem

bibi16
autor
27. okt 2011

@elephant ona je aj taka preskocena ta doktorkananu nadava kazdy lenze najblizsia doktorka je od nas dost daleko a mam male deticky a nemam auto k dispoziccii stale ☹

elephant
27. okt 2011

@bibi16 Chápem... Ja len že som si spomenula na to, ako mne s prvým synom, vtedy tiež asi 2 týždňovým, doktorka kázala kŕmiť po 3 hodinách a medzitým len vodu... ☹ Bolo to trápenie pre nás oboch... nikdy viac...

bibi16
autor
27. okt 2011

No takze kojim ho kazde 2-3 - hodinky stane sa aj kazde 4 hod,ale castejsie kazde 2 hod a niekedy ani nevydrzi a aj hodinku a pol,lenze casto my zaspinka ze cucne si a zaspi dam ho odgrgnut a zase mu dam takto sa kojime aj hodinku v kuse ta moja doktorka´ze to prv nez 3hodiny aby som mu nedavala papat ona je potom sibnuta 😠 ja mu dam ked pita niekkedy mu staci par krat cucnut a spinka

bibi16
autor
27. okt 2011

@elephant no ved to my je luto chudatko ked vydim ako pita ☹

elephant
27. okt 2011

@bibi16 Podľa mňa je synček úplne normálne bábo, pýta, keď má hlad, tak mu daj a na hodinky nepozeraj 🙂 (Starší syn bol expert na dlhé kojenia, kojila som ho i 45 minút, on pri tom pospával a cuckal 🙂 , ale nepustil sa 🙂 Tak som si pred kŕmením vždy rýchlo pripravila niečo na jedenie a pitie, priniesla knihu a pohoda 😀)

aliza
27. okt 2011

@lucka1987 vodu netreba davat ani ked je dieta na umelom mlieku. Moj syn nebol kojeny a vodu som mu zacala davat az s prikrmami okolo 6.mesiaca.
@bibi16
K podavaniu vody v prvych mesiacoch davam nazor jedneho pediatra, je to v anglictine, pisem preklad:
V skratke, deti do 6 mesiacov nepotrebuju extra tekutiny, staci im materske alebo umele mlieko. Prilis vela vody moze ovplyvnit vstrebavanie zivin z mlieka a zaroven zbytocne zaplna zaludok, cim sa odstavuje od riadneho krmenia. Vo vynimocnych pripadoch moze prilis vela vody sposobit krce az komu, nakolko dochadza k prilisnemu rozriedeniu koncentracie sodika v tele, cim sa rozbija rovnovaha elektrolytov a dochadza k opuchu tkaniv.

Ja osobne nevidim dovod davat 2-tyzdnovemu babu caj alebo vodu. Tu v zahranici ziadne detske caje v predaji ani nie su, proste dieta to nepotrebuje. Voda sa ma davat az s prikrmami.
A inak, 2-3 hodiny medzi kojeniami je 'sen', pre vacsinu mamiciek nerealny, najma tie prve tyzdne, takze treba vymenit doktorku a ak sa neda, mas net, tak si pohladaj info sama a hlavne sa riad materinskym instinktom.

alias313
27. okt 2011

no to si teda absolutne neviem predstavit, ze sa by som sa 1 x dala napit dietatu vody, alebo caju keby mal 6 mesiacov.Mozno pochopim maminy, ktore koja, že nič ine detickam nepodavaju. Ale aby pol rocne dieta prvy krat pilo čaj, alebo vodu.. 😨

zuzikkaa
27. okt 2011

@alias313 a co je na tom cudne,,moj maly pil UM ale caj aj vodu odmietal a caj zacal pit az okolo 7meho mesiaca...ako ho donutim ked nechce...

aliza
27. okt 2011

@alias313 a co je na tom take nepredstavitelne? ved tie prve mesiace je dieta na mlieku, pije pravidelne niekolkokrat za den a UM je z 80% voda. neviem, co je na tom take cudne, pre mna je zase nepochopitelne tlacit novorodencov cajmi. Moj maly je zivy priklad toho, ze sa to da, je uplne v poriadku, zdravy, nic sa mu nestalo a uz pekne pije vodicku, caj nehrozi. Tuto to tak odporucaju, takze som si to nevymyslela.

katecameron
27. okt 2011

moj maly sa prvy krat napil caju ako 7mesací dovtedy bol cisto kojeny a odmietal vodu aj cas proste nic len mlieko

alias313
27. okt 2011

zuzikkaa to bude asi ten rozdiel ze tebe to maly odmietal. Mne malý pil a pije cajik a vodu velmi rad. A ked bolo leto, mal 5 mesiacov a boli sme pri mori, nechcel mi um pit tak casto ako by mal. A to som ho mala nechat vyschnut 😀 kazde dieta ma predsa ine potreby. Nebudem sa držať v tomto tabuliek, že načo davat dietatu caj/vodu ked ma mat do 6m mlieko...je ine ked dietatku staci mlieko a vodu ci caj odmieta.

aliza len tak zo zaujimavosti: uz si pocula niekdedy o realnom pripade, citujem od teba, že: "Vo vynimocnych pripadoch moze prilis vela vody sposobit krce az komu..."

seva
27. okt 2011

pripajam sa k dievcatam, ktore Ti radia nepocuvat radu lekarky, a dojcit synceka na poziadanie. Lekarka bude zrejme "stara skola". Je malinky, este si len vytvara rezim. Cajik by som, pokial dojcis, urcite neriesila, zbytocne zatazuje oblicky a ak ho syncekovi das z flasky, riskujes, ze sa odstavi od dojcenia. Dolezite je, aby si aj ty bola v psychickej pohode, proste rob tak, ako to citis, a ako vam to obom vyhovuje. Urcite to spolu zvladnete 😉

alzbetka71
27. okt 2011

Každé dieťatko je iné, tu nejaké všeobecné rady neplatia. Ja teraz malému -bude mať 5 mesiacov odstriekavam mlieko a vidím to, že to prvé mlieko je iba taká trochu ofarbená voda, to je na smäd. Potom, čím ďalej ide mliečko belšie a hustejšie. Také maličké bábätko má sací reflex, takže vždy, keď si ho dáš k sebe začne hľadať prsník, je to normálne, ono nemusí byť ani hladné, len má taký reflex. A bábätko je múdre, neprejedá sa tak ako dospelí, keď má dosť prestane piť. Ja som staršiu dcéru kojila rok a prvé mesiace sme stále sedeli a kojili sa, aj hodinu v kuse, po troške. Ono časom sa to zlepší, neboj. Tiež stále plakala, tak som jej skúsila dať aj čajík, ale nechcela. Bola proste uplakaná. Ale myslím si, že keď mu dá trošku čajíka, nič sa nestane. V lekárni jej najlepšie poradia aký čajík môže dať 2 týždňovému bábätku. My máme HIPP - bio, feniklový, bol síce drahší, ale je dobrý.

stolwerkas
27. okt 2011

Ahojcek, pripajam sa, ze cajim v ziadnom pripade a vodicka pripada do uvahy len vtedy, ak je naozaj teplo, ze by sa malicky potil a potreboval viac tekutin, co teraz absolutne nehrozi. Navyse flasku kojene dieta poznat nema - s tym suhlasim, ked tak treba pouzit lyzicku alebo striekacku (co je dost fuska, my sme si vystacili s lyzickou uplne v pohode). Drobcekovi bohate staci MM, to je prenho to naj, ma tam vsetko, co potrebuje. A co sa tyka frekvencie kojenia dovolim si prispiet svojou troskou - moj maly by tiez bol byval stale na prsniku, ale posluchla som radu mojej mamicky a nechala mu aspon 1-2 hodiny medzi kojeniami, tak sme si pomerne rychlo nasli rozumny rytmus kojenia a vydrzal mi krasne 2-3 hodky bez krmenia. Inak sa ani nedalo, kedze po navrate z porodnice som vdaka neustalemu prikladaniu mala krvave bradavky (MM som si musela par dni odsavat a malemu davat lyzickami, aby nekrvacali). Okrem toho mat nonstop dieta na prsniku nijak tvorbe mlieka nepomaha, aj mliecne zlazy potrebuju mat trosku cas pracovat. A co sa toho satia tyka - presne pripad mojho syna - mozno ma tu mamicky zlyncuju, ale ja som dala dudlik a bolo vybavene...aj ked som na zaciatku nechcela, nakoniec 100x radsej zaspavanie a ukludnovanie s dudlikom nez s prsnikom 🙂 drzim palce, maly si urcite casom zvykne 🙂

stolwerkas
27. okt 2011

jaj a co sa feniklu tyka - my sme jednoducho kupili feniklove zrniecka ako korenie a z toho sme varili caj - ciste, ziadne pridavne gebuziny, navyse lacnejsie 😉

aha1
27. okt 2011

@sisaha prepáčte ale ak by si čítala môj príspevok tak by ste sa dočítala, že som dávala pretože my nie sme alergici to som aj tam podotkla mimo toho mi tento čajík odporučila pediatrička. Na tomto fóre sa mi veľmi nepáči, že ak niekto poprosí o radu a niektorá z mamičiek má iný názor ako mamičky s knižky tak je hneď zle ako keby ostatné mamičky dieťaťu chceli. Ja verím, že vy máte svoj spôsob, ktorý vyhovuje Vám aj dieťatku ale ja tiež svoje dieťatko ľúbim a tiež mu nechcem zle ak niečo napíšem tak vždy poviem, že toto pomohlo mojim deťom a nie že za každú cenu sa musí mamička riadiť mojou radou. Nakoľko každé bábätko je iné a niečo iné mu vyhovuje. Mojim pri kolíkách pomol tento čajík a gél flatulin. Je mi smutno, že jedna odsudzujete druhú ak má iný názor. Veď ani jedna mama nechce zle svojmu dieťaťu. Teraz je v móde deťom nedávať ale nie všetky to dobre znášajú a aj pediatri nie sú za jedno. 😢

hajanka
27. okt 2011

@lucka1987 pravdepodobne ti to povedali preto, lebo tak male babetko (novorodenec) vodu vobec nepotrebuje 😉

" cajik si da vtedy ked napr po hodine a pol si pcha rucicky do ust a cumel dudle ako o dusu.. vtedy sa riadne napije dve hodky je kliud "
- mesacen babo skus krmit na poziadanie, resp. ked vidis, ze dudluje ako o dusu, ponukni mu mliecko, je viac mozne ze je hladne a nie pchat do neho caj 😖 to by vysvetlovalo to, ze sa riadne naplni cajom a dve hodky je klud 😒 😒

monika15
27. okt 2011

@bibi16
ja som davala cajik aj vodicku... v pohode... BIO HIPP Feniklovy.....

lucka1987
27. okt 2011

@hajanka nie nie.. ona to povedala vtedy ked som sa jej pytala ci detickam ked su na novorodeneckom / nebola som nman rooming in/ ze ci im davaju caj alebo vodu a ona ze voda sa uz nedava ze sa dava len cajik..

hajanka
27. okt 2011

@lucka1987 cudne, lebo to som v zivote nepocula, ani to zeby sa na novorodeneckom babetkam daval cajik 😕 dokrmuju sa len glukozou alebo mliekom z banky, fakt by ma zaujimalo jej vysvetlenie 🙂
by som im asi vlasy vyskubala 😀 kebyze na novorodeneckom do mojho decka naleju caj 😕

lucka1987
27. okt 2011

@hajanka glikozou alebo mliekom z banky? 😀 tak u nas na novorodeneckom dokrmovali : nutrilonom HA, a bebou HA, a fenyklovym cajikom.. to viem isto. pretoze som to videla ked som tam sla aby mi ukazalo ako mam masirovat nozicky.. 😉 v podstate aj sestricka to potvrdila ze im davaju cajik

hajanka
27. okt 2011

@lucka1987 pekne 😉 to nemozes mysliet vazne 😨 😨 😨 😨 😨 😨

lucka1987
27. okt 2011

@hajanka no ja sa v tom nevyznam ako to bezi v porodniciach.. a este dokrmovali mliekom co odstrekovali ine maminy.. som zabudla.... , a tom cajiku som si ista... tak ako sa aj hovori ze sa nema zohrievat mlieko v mikrovlnke... a u nas na novorodeneckom, len tak jedna radost cinkala mikrovlnka.. to bol zvuk co bolo pocut cely den 😅

janka_pn
27. okt 2011

ja som kojila 11 mesiacov a dcera z flase pit nechcela, takze ine tekutiny az na sem tam vodu lyzickou, nepila. pediatricka povedala, ak ma dost mlieka, ine netreba.

hajanka
27. okt 2011

@lucka1987 ja citam o roznych porodniciach, ale taketo som naozaj este nepocula, podla mna to urcite nie je v poriadku! Ako potom chcu podporit dojcenie a laktaciu u mamiciek, ked do deti leju caj? Ved to je nonsens.
Este povedz, ze im ho davaju z flase 😀

lucka1987
27. okt 2011

@hajanka tak tak... najviac ma nastvalo to ze su baby friendly a ked som nebola prve dva dni na romingu, tak mi ho nosili kazde 3 hodiny a on mal v puse mliecko, pripadne mu z pusy tieklo.. cize bol nakrmeny... a potom mi nadavali ze si ho zle prikladam preto s ami mlieko nerozbehlo.. ja som aj prilozila ale on soal a ani sa nechytil.. a tak to aj vyzera , ked teraz nekojim

aha1
27. okt 2011

V každej pôrodnici dieťatko dokrmujú UM z fľaše a dávajú aj čajík ja som rodila dvakrát raz v Prešove raz v Košiciach a je toto isté

aliza
27. okt 2011

@alias313 ja som nepisala o extremnych podmienkach ako pobyt v lete pri mori, kde urcite teploty boli okolo 35 stupnov, tam samozrejme by som 5 mesacnemu dietatu ponukala vodu. ale, za prve, tu nejde o 5 mesacne dieta a za druhe, nejde o horuce leto, ale o zimne mesiace, takze nemiesajme hrusky s jablkami.

aha1
27. okt 2011

Ešte pri odchode z pôrodnice ti povedia akým UM dokrmovali aby si si mohla kúpiť. Vprešove to bola pred desiatimi rokmi BEBA a v Košiciach pre deviatimi mesiacmi NUTRILON

andrealisy
27. okt 2011

@aha1 ako v kazdej? To nemyslis vazne!!! V Presove a v Kosiciach si rodila, v ostatnych to hadam nemusia robit. Ja som na Slovensku nerodila a pocujem toto prvy raz tak som v soku..................