Časté papanie 3 mesačného bábätka

hama007
31. dec 2018

Žienky poraďte vy ako to máte so svojimi skoro 3-mesacnymi dietkami. Moja dcéra si žiada prsnik skoro každú polhodinu. Pediatrička mi hovorila, že take babatka uz musia vydrzat aspon 3 hodiny bez papania. Voda ani čajik nezaberaju. Nepapa vela, len trošku a po polhodine zase a tak to ide skoro cely den. Slabsie spinka teraz lebo je chora a nemozem s nou ist na prechadzku, kde si vedela zdriemnut aj 3 hodiny. Napiste nieco aj vy nech mam dusu napokoji, ze nie len ja mam taku papkacku doma 😄

lindusss2016
31. dec 2018

@hama007 nikdy som neriesila tie tsbulkove tri hodiny, co vsetci zdravotnici omielaju. Vobec netusim, ako casto som kojila, proste ked pytali a tebe radim to iste, zabudni na hodinky, mala snad najlepsie vie, kedy je hladna. Mozno si na jedenkrat vela necucne a rychlo vyhladne

romiada
31. dec 2018

@hama007 presne ako Ti pise
@lindusss2016 ja som odignorovala tieto 3hod."rady" vdaka jednej mamicke v porodnici (co uz mala druhe) a nemohla som urobit lepsie. Aj ked som mala pocit ze som vkuse len s ceckom vyvalenym k dispozicii... ja si myslim ze ten prsnik nie je len o krmeni...je to vyjadrenie potreby blizkosti, tepla, citove puto...o to viac ked je babo chore. Kym nie si vyslovene z toho psychicky zdeptana tak neries "tabulkove prikazy". Dojcit raz prestanes a mozno Ti bude este aj smutno za tym 😉

lacibo
31. dec 2018

@hama007 podľa mňa sa nenapapá poriadne..preto pýta zase o polhodinu.. a prečo? to je ťažko povedať, môže to byť zlou technikou priloženia alebo pije príliš rýchlo alebo pomaly..alebo nejaký zdravotný problém s tráveím? ..no neviem, skús laktačnú poradkyňu kontaktovať nech sa príde pozrieť ako papá.. mala by už vydržať aspoń dva a pol hodinky..a ešte je možné, že nepýty papať, ale sa chce pritúliť.. ale to zase by som stále neponúkala len prsník na ukľudňovanie..trojme😉sačné už sa dá dobre zabaviť aj inak..

ametystka
16. jan 2019

@hama007 u nás sa tvorba mliečka a celkovo kojenie ustálilo okolo 4 mesiaca. dovtedy som mala pocit, že len kojím :D tiež som vtedy riešila či je to ok, či mam dosť mlieka atd. ale vsetko bolo vlastne v poriadku a potom sa to ustalilo a už nepotreboval tak často, už sme sa vedeli aj inak zabaviť atd. prsník je pre bábätko nielen o mliecku.. 🙂