Musím 5 týždňovému bábätku prerušovať spánok a budiť ho na papanie?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

moja 5 týždňová dcéra je plne dojčená. Raz spinkala cez 5 hodín a naša pediatrička mi povedala, že to nemôže. Nespáva vždy tak dlho. Väčšinou sa budí na papanie za každé 3 - 4 hodiny. Občas sa stane, že spinká a ťažko sa mi ju budí.

Musím dcérku budiť na papanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je dcérka spokojná, priberá, nemá žltačku, tak ju určite nebudiť.

Dieťatko vie, že kedy je hladné. Vy sa dobre vyspite. Pravdepodobne takto nebude spávať dlho a spánok sa "pokazí" (z Vášho pohľadu, pre ňu je fajn to, čo jej v tom akom období vyhovuje).

Ak máte plne prsníky, odstriekajte si mlieko a mrazte si ho. Použijete ho ak by ste mali krízu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas