Čo jesť počas dojčenia?

brambie
9. sep 2012

dievcence prosim poradte co jest pocas dojcenia. podla toho co vsetko sa jest nesmie, vobec neviem co mam teraz jest.
hlavne na ranajky, resp.nevarene jedlo, nieco rychle jednoduche... moj maly zobacik ma mesiac 🙂

stardust
9. sep 2012

si chora? Mas nariadenu nejaku specialnu dietu? Tvoje dieta je chore? Ak nie, tak mozes jest hadam vsetko.

majka1981
9. sep 2012

ja neodporucam jest vsetko a vynechat co dietatu nerobi dobre lebo je tazke zbadat, co z toho dietatu vadi... ja som jedla jednoduche jedla a pridavala kazdy den nieco nove. takto som spoznala rychlo, co vadilo.

strapco13
9. sep 2012

@brambie dojcenie nie je choroba, dojcenie je normalna vec...cize jest mozes vsetko, co si bezne jedla doteraz, nemusis nc vynechavat, nove veci co si neskusala pridavaj po jednej..ako aj ty aj dieta moze mat reakciu

emily84
9. sep 2012

ja som si myslela, ze nebudem moct jest takmer nic (casto som citala, nejest fazulu, cibulu, stiplave jedla,...) no pravda je taka, ze jem vsetko ale s mierou. Malicka nema ziadny problem s bruskom, je velmi aktivna, vela kope s nozickami, mozno aj to jej pomaha, a prdikujeme a kakame ostosest bez problemov. Tak snad to aj tak zostane... Myslim, ze dost zalezi na tom ako si sa stravovala pocas tehotenstva. Uz vtedy si dietatko privykne na rozne jedla...

hradnapani
9. sep 2012

@strapco13 ale preco potom niektore male babatka maju problemy s bruskom? Moj syn mal problemy a velke po kapuste a strukovinach, nedalo sa to proste oklamat , asi tak do tristvrte roka. Skusala som jest vsetko, ale neslo to. A pritom ja problemy s tym jedlom som predtym nemala a teraz to uz papa bez problemov aj on. Neviem, teraz je taky modny trend odporucat zase kompletne vsetko jest, ale nefunguje to stopercentne. Pri tych najmensich babatkach by som sa k tomu stavala asi predsa len opatrnejsie.

alenka600
9. sep 2012

@brambie Suhlasim s @emily84 tiez som si myslela ako sa nesmu paradajky, korenie, citrusy, kysnute, atd atd atd. Mohla som kludne vsetko, ziadne jedlo nevyvolalo u mojho dietata negativnu eakciu. Treba skusat, niektore deticky vobec nemaju problem, niektore su na nieco alergicke. Neskusis, nezistis. Asi teda jedz vsetko, ale nie "junk food" ale plnohodnotnu stravu, z ktorej si Tvoje telo a dieta vytiahnu to co treba - tj zdrava strava se vsim vsudy 🙂

strapco13
9. sep 2012

@hradnapani ja netvrdim a ani som nikde netvrdila ze dieta nemoze mat tazkosti, /aj tu pisem, ze dieta moze mat reakciu/ ak ma dieta niekde zakodovane, ze na nieco bude mat reakciu, tak ju bude mat ci to dostane od teba s mlieckom alebo potom v tuhej strave
ale dopredu vynechavat niektore veci, lebo niekto nieco povedal nema zmysel..dopredu je matka vystresovana, ze moze jest pomaly len suche rozky a vodu, tak potom dojcenie vzda skor ako zacne, lebo ma pocit ze dojcenie je nieco co obmedzuje matku
cize jest vsetko ak ma dieta nejaku rekaciu, tak podozrivu potravinu vynechat, skusit ju o tyzden ak je zas reakcia vynechat na dlhsiu dobu ..ako pri prikrmoch

@brambie pozri moj clanok v mojom fotoblogu Myty a pravdy o dojceni..okrem ostatnych mytov mam tam rozpisane aj tento ohladom stravy

hradnapani
9. sep 2012

@strapco13 ok, dakujem za odpoved. Ja som sa pytala najma preto, lebo mna tiez starsie rocniky strasili tym, co vsetko nesmiem a mladsie zase, ze mozem uplne vsetko. Ja som sa na isty, nastastie kratky cas, dopracovala takmer iba k tym rozkom. Ale nastatie je to uz za nami a jem vsetko, teraz to uz plati 🙂

strapco13
9. sep 2012

@hradnapani ono sa netreba nechat strasit..trosku takeho zdraveho rozumu terba pouzit..aj ked u mna nezafungoval asi 2 tyzden po narodeni malej som zjedla konzervu kukurice 😀 😀 😀 no podla vsetkoho mala mat mala strsne dni a nic 😀 😀 😀
ono je to vacsinou tak ze matka nieco zje, vtej chvili si spomenie, ze jezis maria niekde citala, pocula ze toto jest nemoze, znervoznier, dieta citi nervozitu matky tak zacne plakat a matka si potvrdi ze ano toto som jest nemala..pritom sa dana potravina este ani nestihla dostat zo zaludka matky nie to do mlieka
plus strasenie ze tot sa nema, toto sa nema, tak matka v navale pokusenia a chuti, co je tolko obmedzovana zje nieco, co by "nemala" samozrjme je v strese pripadne zje toho tolko naraz ze sa naozaj moze nieco stat ..ved aj dospelho ked zje jednu kukuricu tak sa nic nestane ale ak by ich zjedol 10 za vecer tak ho roztrhne

je to aj s liekmi..matka a jej dieta ochoreju, jej dieta dostane ATB ale matke ich nedaju, lebo ona dojci???? kde je logika????
ale neist pocas dojcenia na RTG ..a dojcene dieta moze????
to iste chirurgicke zakroky, farbenie si vlasov a pod ..oki farbenie je ina vec..vacsina normalnych matiek naozaj svojim detom vlasky nefarbi 😅 ale to neznamena, ze si ich matka zafarbit nemoze