• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo sa smie a čo nesmie jesť počas kojenia?

12. apríla 2017 
Ja jem vsetko. Postupne som skusila co jej vadi a ona nic. Nevadi jej ani kapusta ani strukoviny. Ma 7 tyzdnov a ja uz jem vsetko. To iste som mala so synom. Treba skusit a nie za kazdu cenu posluchat mudre rady a byt na suchej ryzi a varenom mase...
21. jan 2015 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ja som mohla jest iba zemiaky, ryzu a maso. mala koliky, naduvanie, kazda omrvinka cohosi sa prejavila velkym placom. a zrejme aj kvoli tomu moje mlieko dieta nenasytilo a mala stale plakala hladom..
19. feb 2015 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som skusala vysadit vselico a mala mala koliky stale, tak som to nakoniec vzdala a jedla vsetko, vyrastla z toho.
28. apr 2015 o 21:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte neviete mi povedat od kedy by som mohla jest pomali kapustu,fazulu-strukoviny?Maly ma 6,5 mesiaca a je plne kojeny akurat dostane na obed zeleninku nejake ovocie.zatial som len skusila sojovu tycinku kukuricu hrasok trocha perlivych mineralok a reakcie som na nom ziadne nepostrehla.
1. máj 2015 o 12:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizu89 ja som zacala davat strukoviny po 6 tyzdnoch
1. máj 2015 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja jem uplne vsetko, mala nema ziadny problem. Dokonca jedavam aj rozne druhy korenin (nie slovenskych). Vsetko funguje bez problemov :slight_smile:
1. máj 2015 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte maminky,
ja som mala podobny problem, co jest pocas dojcenia. V porodnici som vyfasovala zoznam potravin co ano co nie ale recepty nikde ziadne. A tak som zobrala veci do svojich ruk a tu je moja stranka www.mnamky.premamky.sk - recepty pre dojciace maminky najma v sestonedeli a pocas vyhradneho dojcenia. Dufam ze sa vam bude pacit a pomoze co najviac dojciacim mamickam, ktore uz nevedia co pocas tohto obdobia jest. :slight_smile:
24. sep 2015 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alimnamka ahoj, no ja počas kojenia od začiatku jem všetko, žiadny problém. Náhodou som našla tvoj odkaz, ale ten jedálny lístok vypadá teda celkom ok, určite niečo vyskúšam :slight_smile:
21. okt 2015 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@alimnamka waw, super to vyzera!
21. okt 2015 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dakujem baby, tak ja som bola prvorodicka a teda vyklepana zo vsetkeho a tak som sa snazila dodrziavat zoznam z porodnice ale potom ako sme zacali s prikrmami tak som uz aj ja zacala postupne pridavat dalsie a dalsie veci aj zo zakazanych ptravin. Mala ma 16 mesiacov a vecer ju este kojim, uz viac menej jeme vsetko. Moj web mnamky.premamky.sk je hlavne do obdobia vyhradneho dojcenia.
Ale urcite si tam najdete recepty a mnamky aj pre normalny jedalnicek :slight_smile:
Dufam ze vam bude chutit! :slight_smile:
21. okt 2015 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alimnamka naozaj sú tam fajné recepty, ďakujem za inšpiráciu. ako si písala.predtým som varila a kupovala som tie isté veci-to je aj môj prípad, skoro každý nákup to isté, detto varenie... takže bude zmena :slight_smile: :slight_smile: inak ja mám 18 mesačnú Natálku :slight_smile: kojím ju ešte asi tak každé 2-3 h, ona to miluje. inak je už všetko, teda myslím tie zdravšie potraviny...
21. okt 2015 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kojim 5 mesiacov, tiez jem vsetko. Zacala som uz v porodnici, kedze sice na nastenke viselo lajstro, coho sa treba pri kojeni vyvarovat, ale na ranajky nam rovno servirovali vianocku s medom, pecivo, sunku a paradajky, na obed cestoviny s brokolicou a pod.
22. okt 2015 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby určite nejedzte por, máme za sebou hroznu noc
29. apr 2016 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby určite nejedzte por, máme za sebou hroznu noc
29. apr 2016 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z mojich skusenosti vsetko sa moze. hlavne aby bola strava vyvazena a normalna zdrava, ako pre ineho cloveka. bez zbytocnych cukrov, dostatok tekutin a zeleninu a ovocie. samozrejme, ak ste na nieco alergicka, tak to vynechajte.
urcite nie ziadne jedenie za dvoch, nepravidelna strava, tucne a vysokosacharidove jedla.... ale to nie je zdrave ani pre bezneho cloveka :slight_smile:
hlavne si z toho nerobte velku hlavu a zbytocne sa nestresujte!
7. máj 2016 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 no vzhľadom k tomu, že rajčiny sme mávali aj v pôrodnici....tak ich normálne zaradzujem do jedálnička...celkovo keby sa má žena riadiť tým, čo všetko je počas kojenia zakázané, tak neje nič...ja skúšam a čo malému vadí, tomu sa vyhýbam :slight_smile:
12. apr o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok