Ktoré potraviny sa vyložene nesmú jesť v tehotenstve?

dievcatko01
9. jún 2013

Ktore potraviny alebo napoje alebo jedla by sa nemali jest v tehotenstve? Nemyslim ale tie vylozene zle a skodlive veci ako cigarety, alkohol ci drogy.

zivika
9. jún 2013

@dievcatko01 pouzi vyhladavac 😉 uz to tu bolo x-krat preberane...

moon1979
9. jún 2013

@dievcatko01 nepasterizované mliečne výrobky, surové mäso, morské ryby, bryndza, plesnivé syry

lesana88
9. jún 2013

@dievcatko01 a ja som jedla aj bryndzu, aj plesnive syry, aj morske ryby a nemala som absolutne ziadny problem 🙂 vsetko s mierou sa da papat, neobmedzuj sa.

linda20111
9. jún 2013

@dievcatko01 aj ja som jedla to iste co lesana88, nebol ziadny problem pocas celeho tehotenstva a babo je zdrave.

janinah
9. jún 2013

nejedla som huby z lesa,inak všetko

mimi1089
9. jún 2013

@dievcatko01 ..ja papam v podstate vsetko, ako povedala lesana88, pokial je to s mierou, alebo len daco pre chut, tak netreba robit ziadnu paniku 🙂 jedine na co si davam pozor - co nejem / nepijem je surove maso (sushi, tatarak), na pitie tonic a niektore bylinkove caje (niektore su fajn a niektore naopak nie su vhodne)

h2
9. jún 2013

@lesana88 Nepasterizovaná bryndza a plesnivé syry vo väčšine prípadov nemusia spôsobiť problém, ale môže sa to stať, pre istotu by som odporúčala vzdať sa ich počas tehotenstva, nikdy nevieš, či práve tá tvoja bryndza neobsahuje nejaké škodlivé baktérie a u nepasterizovanej nemáš nikdy istotu... ☹ Taktiež mäso a vajcia je treba poriadne tepelne upraviť. (Jasné, môže sa sem ozvať hoci aj 500 mamičiek, ktoré napíšu, že nemali problém, ale potom sa u niektorej vyskytne, to asi nikto nebude riskovať).

zuzka82
29. aug 2013

prosim vas a preco sa neodporucaju morske ryby?? zijem v oblasti kde to mavame urcite raz tyzdenne , ako to moze uskodit???

stratenanajdena
9. mar 2019

@zuzka82 najskôr asi pre ťažké kovy, ktoré obsahujú...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre